Poznaliśmy ostateczną wersję kalendarza sportu speedrowerowego na sezon 2019. Rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Polski zainaugurowane zostaną 14 kwietnia, zaś pierwsze imprezy poza ligowe odbędą się dopiero 11 maja.
Sezon 2019 w Polsce oficjalnie zostanie zainaugurowany II Turniejem Grodu Lecha, który odbędzie się w weekend poprzedzający inauguracyjną kolejkę ligową. Udział w nim weźmie kilku czołowych reprezentantów naszego kraju (więcej o imprezie TUTAJ). Tydzień później ruszy w Toruniu, Gnieźnie oraz Lesznie ruszy ligowa karuzela (pełen terminarz TUTAJ).
W poniższym kalendarzu nie zostały jeszcze uwzględnione imprezy rangi okręgowej (północnej, południowej oraz zachodniej), na których rozkład jazdy przyjdzie nam jeszcze kilkanaście dni poczekać. Jak tylko otrzymamy je od koordynatorów poszczególnych rejonów, niezwłocznie je Państwu zaprezentujemy.
Kalendarz sportu speedrowerowego w sezonie 2019:
Kwiecień
06.04 – II Turniej Grodu Lecha (Gniezno)
14.04 – 1. runda Drużynowych Mistrzostw Polski
28.04 – 2. runda Drużynowych Mistrzostw Polski
Maj
11.05 – 1. runda Indywidualnego Pucharu Polski Żaków (Bydgoszcz)
12.05 – 3. runda Drużynowych Mistrzostw Polski
26.05 – 4. runda Drużynowych Mistrzostw Polski
Czerwiec
02.06 – 1. runda Best Pairs (Zielona Góra)
09.06 – 5. runda Drużynowych Mistrzostw Polski
15.06 – 2. runda Indywidualnego Pucharu Polski Żaków (Żołędowo)
16.06 – 1. runda Drużynowego Pucharu Polski: „Open” i Juniorów (Ostrów Wlkp.)
22.06 – Mistrzostwa Polski Par Klubowych: Młodzieżowców, Kadetów, Żaków (Żołędowo)
30.06 – Mistrzostwa Polski Par Klubowych: „Open”, Juniorów, Młodzików (Gniezno)
Lipiec
06.07 – 3. runda Indywidualnego Pucharu Polski Żaków (Poczesna)
14.07 – 2. runda Best Pairs (Częstochowa)
26.07 – początek Mistrzostw Świata
Sierpień
11.08 – zakończenie Mistrzostw Świata
25.08 – 7. runda Drużynowych Mistrzostw Polski
31.08 – Indywidualne Mistrzostwa Okręgu: Północnego, Zachodniego, Południowego (gospodarze do ustalenia)
Wrzesień
01.09 – 2. runda Drużynowego Pucharu Polski: „Open” i Juniorów (Częstochowa)
07.09 – Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzików (Toruń)
08.09 – 8. runda Drużynowych Mistrzostw Polski
14.09 – 4. runda Indywidualnego Pucharu Polski Żaków (Leszno)
15.09 – Indywidualne Mistrzostwa Polski „Open" – półfinały i finał (Świętochłowice)
21.09 – Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Kadetów (Zielona Góra)
22.09 – [zaległa] 6. runda Drużynowych Mistrzostw Polski
28.09 – Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków (Częstochowa)
29.09 – 3. runda Drużynowego Pucharu Polski: „Open” i Juniorów (Żołędowo)
Październik
05.10 – Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików (Kalety)
06.10 – 9. runda Drużynowych Mistrzostw Polski
12.10 – Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Kadetów (Toruń)
13.10 – 10. runda Drużynowych Mistrzostw Polski
19.10 – Gala Ligi, towarzyskie spotkanie Drużynowego Mistrza Polski z Reprezentacją Ligi (gospodarzem DMP)
20.10 – 3. runda Best Pairs (Świętochłowice)
Listopad
11.11 – Turniej Niepodległości (Ostrów Wlkp.)
źródło: inf. własna + Polska Federacja Klubów Speedrowerowych
Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!