⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
 Logo 1. runda Puchar MACEC w Gnieźnie
06.04.2026 15:30
Planowana relacja
 Logo Turniej o Złoty Kask - Memoriał Jerzego Szczakiela
06.04.2026 14:00
LIVE
Abramczyk Polonia Bydgoszcz Logo
15:3
../../../wp-content/uploads/2022/04/wilki2.png Logo
05.04.2026 20:00
Zakończona
Polonia Piła Logo
35:31
../../../wp-content/uploads/2022/03/row-rybnik.png Logo
05.04.2026 16:10
Zakończona
Turniej Pożegnalny Grzegorza Walaska - Jeszcze Jeden Bieg
05.04.2026 16:00
Zakończona
ZKS Stal Rzeszów Logo
45:45
../../../wp-content/uploads/2021/12/nowe-logo-orzel-przezroczyste.png Logo
04.04.2026 16:30
Zakończona
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski Logo
56:34
../../../wp-content/uploads/2021/12/PSZ_logo_podstawowa_bez-tlo-1.png Logo
04.04.2026 14:00
Zakończona
 Logo Texom MPPK w Gdańsku
04.04.2026 12:45
Zakończona
Betard Sparta Wrocław Logo
40:50
../../../wp-content/uploads/2022/04/unia-leszno.png Logo
03.04.2026 15:30
zmarzlik-broni-tytulu-a-lublin-nie-bierze-jencow-tak-minal-maj
zmarzlik-broni-tytulu-a-lublin-nie-bierze-jencow-tak-minal-maj
Strona główna » Zmarzlik broni tytułu, a Lublin nie bierze jeńców! Tak minął maj

Sport żużlowy. Zmarzlik broni tytułu, a Lublin nie bierze jeńców! Tak minął maj

  • Krajowa Liga Żużlowa
  • Metalkas 2. Ekstraliga
  • PGE Ekstraliga
  • SGP / DPŚ / SoN
24 grudnia 2025 Ten artykuł przeczytasz w 8 minut

Michał Czubkowski

Zmarzlik broni tytułu, a Lublin nie bierze jeńców! Tak minął maj

Startuje cykl GP i Zmarzlik będzie bronił tytułu IMŚ. Liga natomiast trwa w najlepsze i powoli poznajemy potencjał poszczególnych ekip. Zapraszam na majowe podsumowanie tego sezonu.

Inauguracja w Landshut dla Mistrza

Zmarzlik zmagania w cyklu SGP zaczyna od mocnego uderzenia. Sezon Grand Prix rozpoczął się 3 maja w niemieckim Landshut, gdzie lider Motoru Lublin natychmiast pokazał, że celuje w szósty tytuł. Polak zwyciężył w otwierającej rundzie, zdobywając niemal komplet punktów i wysyłając jasny sygnał rywalom.

Swoją znakomitą formę potwierdził Brady Kurtz, który około tydzień wcześniej rozstawiał Zmarzlika po kątach na Stadionie Olimpijskim. Pozytywnie zaskoczył Lebiediew, który pomimo mizernej dyspozycji w lidze, pokazywał klasę w walce o IMŚ. Słabo poradził sobie Kubera, jednak mimo wszystko było to otwarcie, po którym polscy kibice mogli być zadowoleni.

Zmarzlik na jednym kole po trzy punkty

„Klątwa Narodowego” trwa w najlepsze

Grand Prix na PGE Narodowym po raz kolejny nie przyniosło upragnionego zwycięstwa Polaka, choć emocji nie brakowało.

Bohaterem wieczoru został Jack Holder, który w finale wytrzymał presję i pokonał swojego rodaka Brady’ego Kurtza oraz świetnie dysponowanego Patryka Dudka. Bartosz Zmarzlik, mimo ogromnych nadziei, odpadł w półfinale i biorąc pod uwagę, że Warszawa zniknęła z kalendarza SGP, marzenia o zwycięstwie Polaka na Stadionie Narodowym trzeba odłożyć w czasie.

Był to wieczór słodko-gorzki także ze względu na dramatyczny upadek Jasona Doyle’a, który zakończył się poważną kontuzją (złamanie nogi).

Zmarzlik odpowiada w Pradze

Miesiąc zamknęła runda w Pradze (31 maja), która przyniosła szybką rehabilitację Bartosza Zmarzlika.

Polak wygrał turniej w Pradze, który jak się później okazało, miał ogromne znaczenie w walce o tytuł. Pod lupę należy wziąć występ Leona Madsena. Duńczyk wskoczył w miejsce kontuzjowanego Doyle’a i zajął trzecią pozycję. Ten wynik sam w sobie nie jest niczym specjalnym, brak dzikiej karty dla Madsena był nieśmiesznym żartem, a lider zielonogórskiego zespołu występ w Pradze wykorzystał znakomicie.

Co jednak okazało się kluczowe, to bieg półfinałowy nr 1, w którym to Madsen do samego końca ścigał się z Kurtzem. Na ostatnim wirażu Duńczyk zaatakował Australijczyka przy kredzie, wychodząc na prowadzenie. Kurtz w dodatku zaliczył defekt i upadł, otwierając drogę do finału dla Madsena. Kto wie, jakby wyglądała walka o mistrzostwo świata, gdyby Doyle w Pradze wystąpił.

Leon Madsen

Ligowa dominacja Motoru i przetasowania reszty stawki

Na krajowym podwórku niepodzielnie rządził Orlen Oil Motor Lublin. Drużyna ta przeszła przez majową część rozgrywek PGE Ekstraligi jak burza.

Maj był miesiącem przebudzenia Stelmet Falubazu Zielona Góra. Ekipa z Winnego Grodu po 3 pierwszych rundach sezonu na swoim koncie miała 0 punktów, zajmując ostatnie miejsce w tabeli. Jednak nowy miesiąc okazał się dla nich nowym rozdaniem. Bliskie derby w Gorzowie, zwycięstwo u siebie z PRES Grupą Deweloperską Toruń i wyjazdowy triumf w Częstochowie.

Wyczekane derby

W Metalkas 2. Ekstralidze rozgrzewającym tematem była drużyna AUTONA Unii Tarnów. Unia na inaugurację sezonu u siebie musiała czekać do końca miesiąca, z uwagi na remont toru. O przyznaniu licencji dla tarnowskiego owalu, GKSŻ poinformowała w komunikacie 45 minut przed meczem.

Mało kto spodziewał się tak wyrównanego spotkania. Stal Rzeszów wymęczyła zwycięstwo dopiero w ostatnim wyścigu. Zważając na to, że tamtego dnia Timo Lahti zdobył jedynie punkt (z powodu kontuzji nie dokończył spotkania), a pod numerem 10 był Sebastian Madej, taki wynik był ogromnym zaskoczeniem. Śmiało można powiedzieć, że duża zasługa w tym Radosława Kowalskiego, który okazał się jedną z większych niespodzianek sezonu.

Radosław Kowalski

Kraków pokazuje pazur

Miasto Kraków wróciło na żużlową mapę Polski za sprawą drużyny Speedway Kraków. Po nieudanym początku gdzie zostali rozbici przez Kolejarz Opole i Wybrzeże Gdańsk, maj poszedł im dużo lepiej. Odnieśli dwa zwycięstwa u siebie z Daugavpils oraz Landshut. Jak się później okazało, były to jedyne wygrane, jakie odnieśli w tym sezonie.

Richard Lawson, żużlowiec Speedway Kraków

W Ekstralidze rządził Lublin, a trzy majowe rundy Grand Prix nakreśliły wyraźny scenariusz na resztę sezonu, w którym Bartosz Zmarzlik tytuł bronić będzie musiał przed watahą Australijczyków.

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Andrzej Lebiediew
  • AS Wybrzeże Gdańsk
  • Bartosz Zmarzlik
  • Brady Kurtz
  • Gezet Stal Gorzów
  • Jack Holder
  • Jason Doyle
  • Kolejarz Opole
  • Krajowa Liga Żużlowa
  • Krono-Plast Włókniarz Częstochowa
  • Leon Madsen
  • Lokomotiv Daugavpils
  • Metalkas 2. Ekstraliga
  • Orlen Oil Motor Lublin
  • Patryk Dudek
  • PGE Ekstraliga
  • podsumowanie roku
  • podsumowanie roku 2025
  • PRES GRUPA DEWELOPERSKA Toruń
  • Speedway Grand Prix
  • Speedway Kraków
  • Stelmet Falubaz Zielona Góra
  • TEXOM Stal Rzeszów
  • Timo Lahti
  • Trans MF Devils Landshut
  • Unia Tarnów

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Leon Madsen po badaniach. Znamy stan zdrowia lidera Falubazu!

Żużel - Leon Madsen po badaniach. Znamy stan zdrowia lidera Falubazu!

Rafał Drabiniok

  • PGE Ekstraliga
5 kwietnia 2026

Leon Madsen w szpitalu! Dramatyczny upadek lidera Falubazu podczas turnieju Grzegorza Walaska postawił kibiców na równe nogi. Mamy najnowsze wieści o stanie zdrowia Duńczyka.

Niesamowita forma lidera PSŻ-u. „Sporo pomógł mi mój mechanik”

Żużel. Niesamowita forma lidera PSŻ-u. „Sporo pomógł mi mój mechanik”

Hubert Furmaniak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
5 kwietnia 2026

Hunters PSŻ Poznań poległ na placu boju. Ryan Douglas samodzielnie zdobył większość punktów zespołu. Australijczyk czuł się zdecydowanie zmęczony po tym meczu.

Zwycięstwo Zmarzlika w cieniu poważnych karamboli

Żużel. Zwycięstwo Zmarzlika w cieniu poważnych karamboli

Wojciech Jagodziński

  • Pozostałe turnieje
5 kwietnia 2026

Pożegnalny turniej Grzegorza Walaska podziękował Polakowi za wiele lat jazdy na polskich, i nie tylko, torach. Nie brakowało łez, nie brakowało też emocji i niestety również kontuzji. Ostatecznie zwycięstwo przypadło Bartoszowi Zmarzlikowi.

Pożegnalny turniej zbiera żniwo. Kolejny zawodnik nie dokończy rywalizacji!

Sport żużlowy. Pożegnalny turniej zbiera żniwo. Kolejny zawodnik nie dokończy rywalizacji!

Wojciech Jagodziński

  • Pozostałe turnieje
5 kwietnia 2026

Prawdziwe żniwo zbiera pożegnalny turniej Grzegorza Walaska. Dopiero co zawody przerwane zostały przez karambol z udziałem Mateusza Szczepaniaka i Leona Madsena, który pojechał do szpitala. W kolejnej gonitwie doszło do kolejnego w którym ucierpiał młodzieżowiec Stelmet Falubazu Zielona Góra.

Alarm w Zielonej Górze! Lider w szpitalu!

Sport żużlowy. Alarm w Zielonej Górze! Lider w szpitalu!

Wojciech Jagodziński

  • Pozostałe turnieje
5 kwietnia 2026

Z pewnością nie tak przebieg niedzielnych pożegnalnych zawodów Grzegorza Walaska wyobrażał sobie lider Stelmet Falubazu Zielona Góra - Leon Madsen. Po upadku w biegu 12 Duńczyk został przewieziony do szpitala na dalsze badania.

Deszcz dał się we znaki. Beniaminek z pierwszym zwycięstwem

Żużel: Deszcz dał się we znaki. Beniaminek z pierwszym zwycięstwem

Wojciech Grudkowski

  • Metalkas 2. Ekstraliga
5 kwietnia 2026

Deszczowa aura sprzymierzeńcem Polonii Piła. Beniaminek Metalkas 2. Ekstraligi pokonał na swoim torze INNPRO ROW Rybnik 35:31. Mecz zakończono po dwunastu biegach.

Organizacyjna kompromitacja w Zielonej Górze! Nie mogli pożegnać legendy

Żużel - Organizacyjna kompromitacja w Zielonej Górze! Nie mogli pożegnać legendy

Krzysztof Choroszy

  • Pozostałe turnieje
5 kwietnia 2026

Niedzielny turniej w Zielonej Górze nie obył się bez problemów. Nie wszyscy kibice mogli bowiem pojawić się na trybunach stadionu przy ulicy Wrocławskiej 69.

Co z meczem Polonii? Sędzia podjął pierwszą decyzję!

Żużel - Co z meczem Polonii? Sędzia podjął pierwszą decyzję!

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
5 kwietnia 2026

Uwaga kibice w Bydgoszczy! Mecz Polonii z Wilkami Krosno nie rozpocznie się o planowanej godzinie. Znamy nową godzinę rozpoczęcia 1. biegu.

Zawodnik Wilków Krosno kontuzjowany. Czeka go przerwa

Żużel. Zawodnik Wilków Krosno kontuzjowany. Czeka go przerwa

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
5 kwietnia 2026

Fatalne wieści dla Cellfast Wilków Krosno! Zoltán Lovas po groźnym upadku w Debreczynie trafił do szpitala. Choć junior dokończył zawody z kontuzją, teraz czeka go przymusowa przerwa.

Inauguracja w Pile! Starcie beniaminka ze spadkowiczem (NA ŻYWO)

Żużel. Inauguracja w Pile! Starcie beniaminka ze spadkowiczem (NA ŻYWO)

speedwaynews.pl

  • PLANOWANY LIVE
5 kwietnia 2026

Przed nami pierwszy niedzielny mecz Metalkas 2. Ekstraligi. Polonia Piła rozpoczyna sezon przed własną publicznością. Pilanie zmierzą się u siebie z Innpro ROW-em Rybnik. Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 16:10. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo prosto z pilskiego stadionu.

Galeria

Fatalny wypadek w Ostrowie! Dramatyczne zdjęcia


4 kwietnia 2026, zdjęć: 0

Fatalny wypadek w Ostrowie! Dramatyczne zdjęcia

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)


15 marca 2026, zdjęć: 0

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?


1 marca 2026, zdjęć: 0

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)


20 lutego 2026, zdjęć: 0

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Mark Karion

    Mark Karion

    05.04.2000r. (26l.)
  • Fatalny wypadek w Ostrowie! Dramatyczne zdjęcia

    Martin Vaculík

    05.04.1990r. (36l.)
  • Fatalny wypadek w Ostrowie! Dramatyczne zdjęcia

    Mika Meijer

    05.04.2001r. (25l.)
  • Zaine Kennedy

    Zaine Kennedy

    05.04.1998r. (28l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 1 2 0 22
Hunters PSŻ Poznań 1 0 0 -22
ZKS Stal Rzeszów 1 1 0 0
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 1 1 0 0
Polonia Piła 1 2 0 4
INNPRO ROW Rybnik 1 0 0 -4

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT