⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo 3. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
07.01.2026 10:30
Zakończona
 Logo 2. runda Indywiudalnych Mistrzostw Australii
04.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo 1. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
03.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo Phil Crump Solo Classic
27.12.2025 09:00
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
wiedzmy-odrobily-straty-i-wygraly-na-inauguracje-startowal-adrian-gala
wiedzmy-odrobily-straty-i-wygraly-na-inauguracje-startowal-adrian-gala
Strona główna » „Wiedźmy” odrobiły straty i wygrały na inaugurację. Startował Adrian Gała

Żużel. „Wiedźmy” odrobiły straty i wygrały na inaugurację. Startował Adrian Gała

  • Inne
  • Inne kraje
  • Szwecja
9 maja 2025 Ten artykuł przeczytasz w 6 minut

Sebastian Senderowski

„Wiedźmy” odrobiły straty i wygrały na inaugurację. Startował Adrian Gała

Zacięty mecz w inauguracyjnej kolejce Allsvenskan dostarczyli kibicom zawodnicy Örnarny i Masarny. Dla gospodarzy startował Adrian Gała.

Przypomnijmy, że od tego sezonu mecze składać się będą z szesnastu wyścigów, w tym dwóch juniorskich. Zarówno zawodnik pod numerem szóstym, jak i siódmym muszą posiadać szwedzką licencję. Ma to za zadanie promować młodych, niedoświadczonych, krajowych żużlowców. Trzeba przyznać, że w ostatnich latach faktycznie Szwedzi mają problem z wypuszczaniem na rynek zawodników, którzy przebijają się do światowej czołówki. Ten przepis ma pomóc im od najmłodszych lat regularnie startować w lidze i brać odpowiedzialność za końcowy wynik drużyny. Jeżeli chcecie przeczytać więcej o wprowadzonych zmianach to zapraszamy do TEGO artykułu.

Wśród gospodarzy awizowany był Oliver Berntzon. Szwed jednak w tym samym czasie startował dla Moonfin Malesy Ostrów Wielkopolski. Jego miejsce zajął Adrian Gała. Po kontuzji powrócił natomiast Gino Manzares. Po stronie gości najważniejszą postacią jest Kim Nilsson. Były uczestnik cyklu Grand Prix zmienił klub i w Masarnie ma oczywiście pełnić rolę lidera. „Wiedźmy” liczyły również na dobry występ swojego kapitana, zawodnika Włókniarza Częstochowa – Philipa Hellströma-Bängsa.

Początek spotkania był wyrównany. Gospodarze objęli dwupunktowe prowadzenie po pierwszym wyścigu. W pierwszym biegu po powrocie wygrał Gino Manzares. Następnie zanotowaliśmy trzy remisy z rzędu. Przyjezdni z Avesty w gonitwie piątej wygrali w stosunku 4:2 dzięki dość niespodziewanej wygranej Eddiego Bocka i doprowadzili do remisu w całym spotkaniu. „Orły” szybko odzyskały prowadzenie w meczu. Przyczynił się do tego między innymi Adrian Gała, który pokonał Hellströma-Bängsa w siódmym biegu. Polak „trójkę” przy swoim nazwisku zapisał również w gonitwie dziesiątej. Wtedy poprzeczka była zawieszona jeszcze wyżej, ponieważ mierzył się z niepokonanym Kimem Nilssonem. Zawodnik Startu Gniezno wyszedł jednak zwycięsko z tego pojedynku.

Co za końcówka Nilssona

Po dwunastu biegach Örnarna prowadziła już 39:33. Menadżer gości – Emil Ivarsson momentalnie zastosował rezerwę taktyczną. Kim Nilsson zastąpił Eddiego Bocka i wraz z Joelem Andersonem odrobili 2 „oczka”. Tuż przed wyścigami nominowanymi były zawodnik cyklu Grand Prix, tym razem w parze z Philipem Hellströmem-Bängsem wygrali podwójnie i doprowadzili do remisu w całym spotkaniu. O wszystkim decydował ostatni wyścig. W nim duet Nilsson-Andersson powtórzył wyczyn z wyścigu trzynastego. Wygrali w stosunku 4:2 i finalnie to Masarna wygrała 49:47, mimo że przez całe spotkanie nie prowadzili ani przez chwilę!

„Wiedźmy” do zwycięstwa poprowadził ich nowy lider – Kim Nilsson (17). Bardzo dobrze spisał się także młody kapitan ekipy z Avesty – Philip Hellström-Bängs (12+1). Po stronie drużyny z Mariestad dwucyfrową zdobyczą punktową może pochwalić się Gino Manzares (10). Brak Olivera Berntzona dał się jednak we znaki. Po Casperze Henrikssonie (9) można było spodziewać się nieco więcej, a Adrian Gała (8) przeplatał świetne wyścigi ze słabymi.

Wyniki (za svemo.se)

Örnarna Mariestad: 47
9. Adrian Gała (1,3,3,1,0) 8
10. Gino Manzares (3,2,1,2,2) 10
11. Jonatan Grahn (2,3,2,0,1*) 8+1
12. Ludvig Selvin (1*,1,1*,1) 4+2
13. Casper Henriksson (2,2,3,0,2) 9
14. Leo Klasson (3,1*,0,1,3) 8+1
15. Henric Fernström (0,0,-,0) 0

Masarna Avesta: 49
1. Joel Andersson (2,2,3,1,1) 9
2. Emil Millberg (0,0,1,0) 1
3. Philip Hellström-Bängs (3,2,2,2*,3) 12+1
4. Eddie Bock (0,3,0,-,0) 3
5. Kim Nilsson (3,3,2,3,3,3) 17
6. Alfred Åberg (2*,1,0,2) 4+1
7. Dante Johansson (2,0,0,1*) 3+1

Bieg po biegu:
1. Manzares, Andersson, Gała, Millberg 4:2 (4:2)
2. Klasson, Johansson, Åberg, Fernström 3:3 (7:5)
3. Hellström-Bängs, Grahn, Selvin, Bock 3:3 (10:8)
4. Nilsson, Henriksson, Klasson, Johansson 3:3 (13:11)
5. Bock, Manzares, Åberg, Fernström 2:4 (15:15)
6. Grahn, Andersson, Selvin Millberg 4:2 (19:17)
7. Gała, Hellström-Bängs, Manzares, Bock 4:2 (23:19)
8. Nilsson, Grahn, Selvin, Johansson 3:3 (26:22)
9. Andersson, Henriksson, Millberg, Klasson 2:4 (28:26)
10. Gała, Nilsson, Klasson, Åberg 4:2 (32:28)
11. Klasson, Åberg, Johansson, Fernström 3:3 (35:31)
12. Henriksson, Hellström-Bängs, Selvin, Millberg 4:2 (39:33)
13. Nilsson, Manzares, Andersson, Grahn 2:4 (41:37)
14. Nilsson, Hellström-Bängs, Gała, Henriksson 1:5 (42:42)
15. Hellström-Bängs, Manzares, Grahn, Bock 3:3 (45:45)
16. Nilsson, Henriksson, Andersson, Gała 2:4 (47:49)

Adrian Gała
Adrian Gała

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Adrian Gała
  • Alfred Åberg
  • Allsvenskan
  • Casper Henriksson
  • Dante Johansson
  • Eddie Bock
  • Emil Millberg
  • Gino Manzares
  • Henric Fernström
  • Joel Andersson
  • Jonatan Grahn
  • Kim Nilsson
  • Leo Klasson
  • Ludvig Selvin
  • Masarna Avesta
  • Örnarna Mariestad
  • Philip Hellström-Bängs

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

W dwa dni zdobył 35 punktów. Pierwsze rozgrywki zakończone

Żużel - W dwa dni zdobył 35 punktów. Pierwsze rozgrywki zakończone

Przemek Krukowski

  • Inne
22 lutego 2026

W weekend 21-22 lutego rozegrano ostatnie dwie rundy Allsvenskan. Tym samym pierwsze rozgrywki w tym roku dobiegły końca.

Legendarny klub wraca do żywych! Znamy ich plany

Sport żużlowy. Legendarny klub wraca do żywych! Znamy ich plany

Rafał Drabiniok

  • Szwecja
20 lutego 2026

Bysarna Visby wraca na mapę! Legendarny klub ze Szwecji rozpoczyna budowę nowoczesnego toru w Hejdeby. Znamy techniczne szczegóły obiektu, który ma stać się nowym domem czterokrotnych mistrzów kraju.

Mocne nazwiska to jedno

Żużel: Mocne nazwiska to jedno

Hubert Furmaniak

  • Felietony
19 lutego 2026

Krajowa Liga Żużlowa zyskała renomę ponurego żniwiarza pod kątem finansów. Zawodnicy muszą liczyć się z brakiem wypłat bądź sporymi opóźnieniami. Reguła o zawodniku U24 znowu sprawiła, że część zawodników musiała zejść poziom niżej.

Gościnni gospodarze. Nie mogło być inaczej

Sport żużlowy. Gościnni gospodarze. Nie mogło być inaczej

Przemek Krukowski

  • Inne
18 lutego 2026

Za nami kolejna runda rozgrywek szwedzkiej Allsvenskan. Mocno gościnni dla swoich rywali okazali się gospodarze z Bollnäs. Dla niektórych zawodników była to też tak zwana próba generalna przed zbliżającym się finałem Indywidualnych Mistrzostw Europy.

Czekali niemal ćwierć dekady. Teraz wracają na żużlową mapę!

Żużel: Czekali niemal ćwierć dekady. Teraz wracają na żużlową mapę!

Wojciech Jagodziński

  • Krajowa Liga Żużlowa
17 lutego 2026

Od pewnego czasu w sporcie żużlowym brakowało powiewu świeżości. Już rok temu na szczęście dała go ekipa Speedway Kraków, która po trudnej walce i wielu przeciwnościach powróciła do ścigania. Po roku to samo powiedzieć możemy o Śląsku Świętochłowice.

Jamróg nie zwalnia tempa. Kolejny kontrakt polskiego zawodnika potwierdzony

Sport żużlowy. Jamróg nie zwalnia tempa. Kolejny kontrakt polskiego zawodnika potwierdzony

Rafał Drabiniok

  • Niemcy
16 lutego 2026

MC Nordstern Stralsund prezentuje kadrę na sezon 2026! Jakub Jamróg i Lars Skupień liderami niemieckiego klubu w Bundeslidze. W kadrze znalazło się miejsce dla aż trzynastu zawodników.

Wielki powrót po 20 latach! Znamy kapitana Śląska Świętochłowice

Żużel. Wielki powrót po 20 latach! Znamy kapitana Śląska Świętochłowice

Rafał Drabiniok

  • Krajowa Liga Żużlowa
15 lutego 2026

Historyczna chwila na „Skałce”! Śląsk Świętochłowice zaprezentował skład na sezon 2026 i ogłosił kapitana. Został nim Adrian Gała, który ma poprowadzić zespół po ponad dwudziestoletniej przerwie.

Szwed uderza w polskie kluby! Odkrył prawdę o kontraktach

Żużel: Szwed uderza w polskie kluby! Odkrył prawdę o kontraktach

Rafał Drabiniok

  • Krajowa Liga Żużlowa
15 lutego 2026

„Nigdy nie wiesz, na czym stoisz” – Kim Nilsson ostro o kulisach transferów w polskim żużlu! Szwed odsłania prawdę o układach w klubach i tłumaczy, dlaczego pozostał w Trans MF Landshut Devils.

Podpisał kolejny kontrakt. Co z jego startami w Polsce?

Sport żużlowy. Podpisał kolejny kontrakt. Co z jego startami w Polsce?

Hubert Furmaniak

  • Szwecja
31 stycznia 2026

Drugi poziom rozgrywkowy w Szwecji zyskał kolejnego gwiazdora. Solkatterna Karlstad ujawniła, że Timo Lahti uzupełni ich skład w sezonie 2026. Fin startujący na szwedzkiej licencji nadal nie zdradził, co z jego przyszłością w polskich strukturach.

Ruszyła pierwsza liga w 2026 roku. Niemiec bohaterem

Żużel: Ruszyła pierwsza liga w 2026 roku. Niemiec bohaterem

Przemek Krukowski

  • Inne
26 stycznia 2026

Wystartowały pierwsze tegoroczne rozgrywki w Europie. W weekend 24 i 25 stycznia rywalizacja toczyła się w Szwecji.

Galeria

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)


20 lutego 2026, zdjęć: 0

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)


9 stycznia 2026, zdjęć: 0

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

Nokaut w Australii! Faworyt nie zostawił złudzeń (galeria)


6 stycznia 2026, zdjęć: 0

Nokaut w Australii! Faworyt nie zostawił złudzeń (galeria)

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)


9 listopada 2025, zdjęć: 0

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

    Franciszek Karczewski

    23.02.2006r. (20l.)
  • Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

    Kai Huckenbeck

    23.02.1993r. (33l.)
  • Marcel Szymko

    Marcel Szymko

    23.02.1992r. (34l.)
  • Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

    Seweryn Orgacki

    23.02.2005r. (21l.)
  • Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

    Jakub Panicz

    23.02.2008r. (18l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT