⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo 3. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
07.01.2026 10:30
Zakończona
 Logo 2. runda Indywiudalnych Mistrzostw Australii
04.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo 1. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
03.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo Phil Crump Solo Classic
27.12.2025 09:00
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
tygrysy-wydrapaly-wyjazdowa-wygrana
tygrysy-wydrapaly-wyjazdowa-wygrana
Strona główna » Tygrysy wydrapały wyjazdową wygraną

Tygrysy wydrapały wyjazdową wygraną

  • Anglia
  • Inne
  • Inne kraje
11 kwietnia 2024 Ten artykuł przeczytasz w 6 minut

Andrzej Matkowski

Tygrysy wydrapały wyjazdową wygraną

Pasjonujący mecz obejrzeli kibice w Leicester. Żadna z drużyn nie wyszła na większe niż 4-punktowe prowadzenie, a goście wydarli wygraną w ostatnim wyścigu.

Czwartkowy mecz w Leicester to prawdziwa „wymiana ciosów” z obu stron. Kiedy jedna z drużyn wygrywała wyścig, rywal wkrótce odpowiadał tym samym. Prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą, a żadna z drużyn nie zdołała osiągnąć prowadzenia wyższego niż 4-punktowe. Ostatecznie dzięki podwójnej wygranej w ostatnim biegu, to goście wyjechali z punktami do ligowej tabeli.

Sporo zamieszania było już w pierwszym wyścigu. Na wejściu w pierwszy wiraż obróciło motocykl Richarda Lawsona, co doprowadziło do upadku Maxa Fricke. Obaj zawodnicy na szczęście wstali z toru o własnych siłach, ale Lawson po wykluczeniu obejrzał powtórkę z parku maszyn. W niej najlepiej wystartował świetnie dysponowany Jack Holder, a goście triumfowali 4:2. Następny bieg przyniósł odwrotny rezultat i w meczu mieliśmy remis.

Cios za cios

Kolejna wymiana ciosów to biegi piąty i szósty. Ponownie najpierw zaatakowali goście, którzy wygrali podwójnie, ale gospodarze natychmiast zrewanżowali się tym samym. Po siedmiu wyścigach na tablicy wyników nadal widniał remis. W ósmym ze startu wystrzelił Dan Gilkes, pod którego na wyjściu z pierwszego wirażu wszedł Richard Lawson. Gilks pod koniec prostej upadł i został wykluczony z powtórki. W niej gospodarze zwyciężyli 4:2.

W dziewiątym wyścigu kibice obejrzeli pasjonującą walkę Tai’a Woffindena, Luke’a Beckera i Sama Mastersa. Zawodnicy kilkukrotnie wymieniali się pozycjami, ale na mecie ponownie mieliśmy remis. Po starcie dziesiątej gonitwy wydawało się, że gospodarze wygrają podwójnie, ale odważnym atakiem po zewnętrznej popisał się Chris Holder, ratując remis dla przyjezdnych. W jedenastym biegu straty odrobili goście i w całym meczu ponownie notowaliśmy remis.

Dwunasty wyścig to kolejny świetny start Chrisa Holdera, a dzięki punktowi dowiezionemu do mety przez Jasona Edwardsa goście wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Dosyć niespodziewanie zakończył się trzynasty bieg. Ryan Douglas i Max Fricke podwójnie pokonali Jacka Holdera i Tai’a Woffindena, wyprowadzając Lwy na prowadzenie. Kolejny wyścig to zacięta rywalizacja całej czwórki zawodników, zakończona niegroźnym upadkiem Drew Kempa i drużynowym remisem.

Zadecydował ostatni bieg

O losach meczu decydowała ostatnia gonitwa. W niej świetnie pojechali bracia Holderowie. Pokonali podwójnie Max’a Fricke’a i Ryana Douglasa. Dzięki temu zwycięstwo w meczu wydarły Tygrysy z Sheffield.

Gości do wygranej poprowadzili bardzo dobrze dysponowani bracia Jack i Chris Holderowie. Pozostali zawodnicy dołożyli solidne zdobycze punktowe, dzięki temu punkty meczowe wyjeżdżają do Sheffield. Gospodarze również mieli parę liderów – Ryana Douglasa i Max’a Fricke’a. Pozostali zawodnicy Lwów dorzucili również po kilka punktów, ale ostatecznie niewiele zabrakło do pokonania rywali.

Leicester Lions – Sheffield Tigers 44:46

Leicester Lions
1. Max Fricke – 10+1 (2,3,2,2*,1)
2. Richard Lawson – 6+2 (w,2*,3,1*)
3. Sam Masters – 6+1 (2,1,1*,2)
4. Luke Becker – 6+1 (1*,0,2,3)
5. Ryan Douglas – 11 (3,3,2,3,0)
6. Drew Kemp – 3 (3,0,0,u)
7. Joe Thompson – 2 (1,d,1,0)

Sheffield Tigers
1. Jack Holder – 12+1 (3,2*,3,1,3)
2. Kyle Howarth – 7 (1,3,2,1)
3. Chris Holder – 9+2 (d,1*,3,3,2*)
4. Josh Pickering – 7 (3,2,0,2)
5. Tai Woffinden – 5 (2,d,3,0)
6. Jason Edwards – 5+1 (2,1,0,1,1*)
7. Dan Gilkes – 1+1 (0,1*,w,-)

Wyścig po wyścigu:

1. J. Holder, Fricke, Howarth, Lawson (w/u) – 2:4
2. Kemp, Edwards, Thompson, Gilkes – 4:2 (6:6)
3. Pickering, Masters, Becker, C. Holder (d/1) – 3:3 (9:9)
4. Douglas, Woffinden, Gilkes, Thompson (d) – 3:3 (12:12)
5. Howarth, J. Holder, Masters (!), Becker – 1:5 (13:17)
6. Fricke, Lawson, Edwards, Woffinden (d) – 5:1 (18:18)
7. Douglas, Pickering, C. Holder, Kemp – 3:3 (21:21)
8. Lawson, Howarth, Thompson, Gilkes (w/u) – 4:2 (25:23)
9. Woffinden, Becker, Masters, Edwards – 3:3 (28:26)
10. C. Holder, Fricke, Lawson, Pickering – 3:3 (31:29)
11. J. Holder, Douglas, Howarth, Kemp – 2:4 (33:33)
12. C. Holder, Masters, Edwards, Thompson – 2:4 (35:37)
13. Douglas, Fricke, J. Holder, Woffinden – 5:1 (40:38)
14. Becker, Pickering, Edwards, Kemp (u) – 3:3 (43:41)
15. J. Holder, C. Holder, Fricke, Douglas – 1:5 (44:46)

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Chris Holder
  • Dan Gilkes
  • Jack Holder
  • Jason Edwards
  • Leicester Lions
  • Luke Becker
  • Max Fricke
  • Richard Lawson
  • Ryan Douglas
  • Sam Masters
  • Sheffield Tigers
  • Tai Woffinden

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Wraca do zespołu, który osłabił. Jest im coś winien

Żużel. Wraca do zespołu, który osłabił. Jest im coś winien

Hubert Furmaniak

  • Anglia
12 stycznia 2026

Nick Morris był powodem, dlaczego Leicester Lions mieli problem z awansem do play-off w sezonie 2023. Australijczyk wraca do klubu po ponad dwóch latach i wierzy, że zadośćuczyni kibicom oraz działaczom.

Sukces zawodnika Unii. Powalczy o Speedway Grand Prix!

Żużel: Sukces zawodnika Unii. Powalczy o Speedway Grand Prix!

Hubert Furmaniak

  • Australia
12 stycznia 2026

Keynan Rew zaskoczył wszystkich. Żużlowiec Fogo Unii Leszno został mistrzem Oceanii i wywalczył przepustkę do walki o Speedway Grand Prix. Ben Cook znowu musi obejść się smakiem.

Co za jazda zawodnika Stali. Holder krajowym mistrzem (WIDEO)

Żużel. Co za jazda zawodnika Stali. Holder krajowym mistrzem (WIDEO)

Przemek Krukowski

  • Australia
12 stycznia 2026

Dobiegł końca cykl zmagań o indywidualne mistrzostwo Australii. We wszystkich czterech turniejach równych nie miał sobie Jack Holder.

Jack Holder po raz drugi! Zawodnicy Włókniarza na podium

Żużel - Jack Holder po raz drugi! Zawodnicy Włókniarza na podium

Hubert Furmaniak

  • Australia
10 stycznia 2026

Jack Holder po raz drugi został mistrzem Australii na żużlu. Lider Stali Gorzów udowodnił, że znajduje się w naprawdę dobrej dyspozycji. Srebrny medal zdobył Jaimon Lidsey, a brązowy Rohan Tungate.

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

Żużel - Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

Rafał Drabiniok

  • Australia
9 stycznia 2026

Holder nie do zatrzymania! Nowy lider Gezet Stali Gorzów jest już o krok od zdobycia złotego medali za Indywidualne Mistrzostwa Australii. Zobacz galerię z Mildury.

Zawodnik Stali Gorzów blisko mistrzostwa! Trzecia wygrana z rzędu (wideo)

Żużel. Zawodnik Stali Gorzów blisko mistrzostwa! Trzecia wygrana z rzędu (wideo)

Przemek Krukowski

  • Australia
8 stycznia 2026

Za nami trzy z czterech rund Indywidualnych Mistrzostw Australii. W Mildurze ponownie nie było mocnych na Jacka Holdera.

Nowe wieści od Holdera! Niedługo wróci na tor?

Żużel: Nowe wieści od Holdera! Niedługo wróci na tor?

Hubert Furmaniak

  • Anglia
8 stycznia 2026

Chris Holder nadal narzeka na ból żeber i klatki piersiowej, ale jest dobrej myśli. Australijczyk ma być w pełni sił za kilka tygodni. Dodatkowo pozostanie zawodnikiem w Rowe Motor Oil Premiership.

Tungate zawiedziony decyzją sędziego. Ma pretensje do legendy

Żużel - Tungate zawiedziony decyzją sędziego. Ma pretensje do legendy

Hubert Furmaniak

  • Australia
8 stycznia 2026

Rohan Tungate uważa, że nie powinien zostać wykluczony z biegu. Australijczyk nie jest zadowolony z decyzji sędziego Angusa Bugeja i wyraził swoje niezadowolenie. Ma również pretensje do Leigh Adamsa, z którym zażyle dyskutował.

Są wielkie zmiany! Ośrodek uratowany od niebytu

Żużel. Są wielkie zmiany! Ośrodek uratowany od niebytu

Hubert Furmaniak

  • Anglia
7 stycznia 2026

Spotkanie brytyjskich promotorów przyniosło zamierzony skutek! Znamy nowe zasady odnośnie Rowe Motor Oil Premiership. Ipswich Witches wystartują w przyszłym roku. Do tego dojdzie do kilku nowości.

Lider Stali po raz trzeci! Jest o krok od tytułu

Żużel - Lider Stali po raz trzeci! Jest o krok od tytułu

Hubert Furmaniak

  • Australia
7 stycznia 2026

Jack Holder wygrywa 3. rundę IM Australii w Mildurze. Lider Stali Gorzów pokazał, dlaczego jest krajową czołówką. Rohan Tungate zajął drugie miejsce, a Jaimon Lidsey trzecie. Holder powiększył przewagę nad Jaimonem Lidsey'em do czterech punktów.

Galeria

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)


9 stycznia 2026, zdjęć: 0

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

Nokaut w Australii! Faworyt nie zostawił złudzeń (galeria)


6 stycznia 2026, zdjęć: 0

Nokaut w Australii! Faworyt nie zostawił złudzeń (galeria)

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)


9 listopada 2025, zdjęć: 0

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)


18 października 2025, zdjęć: 0

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Jakub Oleksiak

    14.01.2007r. (19l.)
  • Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

    Anton Jansson

    14.01.2007r. (19l.)
  • Liam Greens

    14.01.2009r. (17l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Orlen Oil Motor Lublin 14 33 7 260
Betard Sparta Wrocław 14 26 6 115
KS Apator Toruń 0 0 0 0
Gezet Stal Gorzów 14 10 1 -118
Bayersystem GKM Grudziądz 14 18 4 56
Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 15 3 -108
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 14 7 1 -111
INNPRO ROW Rybnik 14 4 0 -205
PRES Grupa Deweloperska Toruń 14 26 5 111

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 14 33 7 274
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 28 6 177
Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski 14 8 1 -91
Hunters PSŻ Poznań 14 17 4 -42
Cellfast Wilki Krosno 14 21 4 31
Orzeł Łódź 0 0 0 0
Texom Stal Rzeszów 14 18 3 -23
Autona Unia Tarnów 14 6 1 -197
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 9 2 -129

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Wybrzeże Gdańsk 12 28 6 134
Ultrapur Start Gniezno 12 23 5 119
PKS Polonia Piła 0 0 0 0
OK Kolejarz Opole 12 5 1 -74
Trans MF Landshut Devils 12 10 2 -30
Optibet Lokomotiv Daugavpils 0 0 0 0
Speedway Kraków 12 4 0 -192
Lokomotiv Daugavpils 12 15 3 -39
Pronergy Polonia Piła 12 20 4 82

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT