⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
Zakończona
 Logo Puchar MACEC w Pardubicach
18.10.2025 12:00
Zakończona
Glasgow Tigers Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/11/Nowy-projekt-5.png Logo
17.10.2025 20:30
Zakończona
Poole Pirates Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/11/Nowy-projekt-6.png Logo
15.10.2025 20:30
Zakończona
 Logo 4. runda Extraligi w Žarnovicy
12.10.2025 14:00
szybko-odnalazl-przelozenia-sa-w-stanie-pokonac-kazdego
szybko-odnalazl-przelozenia-sa-w-stanie-pokonac-kazdego
Strona główna » Szybko odnalazł przełożenia. Są w stanie pokonać każdego!

Żużel - Szybko odnalazł przełożenia. Są w stanie pokonać każdego!

  • Krajowa Liga Żużlowa
8 września 2025 Ten artykuł przeczytasz w 6 minut

Hubert Furmaniak

Szybko odnalazł przełożenia. Są w stanie pokonać każdego!

Villads Nagel po słabym początku dokonał ważnych przełożeń. Duńczyk nigdy wcześniej nie zaznał jazdy na tak specyficznym gnieźnieńskim torze. Jak sam przyznaje, Pronergy Polonia jest w stanie pokonać każdego.

Villads Nagel w swoim pierwszym starcie został minięty jak tyczka przez Caspera Henrikssona. Znany jednak z profesjonalnego podejścia do żużla Duńczyk stanął na głowie, aby jak najszybciej odnaleźć ustawienia na niecodzienny tor przy W25. Jak przyznał w pomeczowej rozmowie, niedzielna nawierzchnia była dla niego nowością.

– Nie, to nie było to samo. Jeździłem tutaj rok temu i wiem co mówię. Miałem straszne problemy na starcie, ale potem znaleźliśmy odpowiedź. Pomogło mi się to przełożyć na koniec – podkreśla. – To naprawdę ciężki tor, jeżeli jeździsz dla drużyny przeciwnej. Pokazali to w pierwszych czterech biegach, a my potrzebowaliśmy chwili na odnalezienie się ze sprzętem. Czasem to graniczy z cudem, żeby znaleźć odpowiednie ustawienia tak szybko. Pozostawialiśmy skupieni i wiedzieliśmy, że jesteśmy w stanie to zrobić. Nie bez powodu wygraliśmy w Pile i pokazaliśmy, że jesteśmy silniejsi.

Samotna walka

W ósmym wyścigu dnia Villads Nagel został pozostawiony na placu boju po wykluczeniu Wiktora Jasińskiego. Kevin Fajfer i Marcel Juskowiak starali się zablokować rywala, ale to na nic się zdało. Duńczyk przemknął po zewnętrznej, budując sporą przewagę nad Fajferem. Jak sam przyznał, podczas takich biegów skupia się głównie na budowaniu prędkości.

– Dla mnie to nie ma znaczenia, czy jazdę sam bądź ze swoim kolegą z drużyny. Pokazałem, że jestem w stanie zrobić to samemu. Wiem co robię, trzymając przy tym chłodną głowę. Pokazuje do czego jestem zdolny, nie zwracając uwagi na inne rzeczy – dodaje z dumą. – Nadal to jednak sport drużynowy, więc mogę zrobić trzy punkty i potem mieć problem. Kiedy jadę z kimś w parze, staram się mu pomoc. Jak jadę sam to skupiam się na czystej prędkości.

Złote Pilzno

Villads Nagel w sobotę zdobył złoty medal MEP U19 do spółki z Mikkelem Andersenem i Bastianem Pedersenem. Duńczyk przejechał raptem trzy wyścigi przy pięciu Pedersena, co mogło wydawać się lekko zaskakujące. Okazało się, że taki był pomysł sztabu szkoleniowego kadry Danii.

– Byłem najszybszy na treningu, więc sztab zadecydował, że na słabsze drużyny pojedzie Bastian, ponieważ miał nieco problemów podczas treningu. Mogę powiedzieć, że to był naprawdę dobry ruch, ponieważ miał on czas na znalezienie odpowiednich ustawień. Kiedy wszedłem do gry to zrobiłem dwa punkty, ale nie czułem się komfortowo. W następnym starcie czułem, że to nie był mój dzień. Słaby start i musiałem gonić na wyboistym torze. Byłem jednak na blisko rywali, więc było okej. Jestem zadowolony – podkreśla.

Nagel o przyszłości

Przed Pronergy Polonią Piła ciężki dwumecz o awans do Metalkas 2. Ekstraligi. Ich rywalem będzie Wybrzeże Gdańsk, które już raz potrafiło pokonać pilan na swoim torze oraz na wyjeździe. Wyjazd jednak został przedwcześnie przerwany przez opady deszczu, a wyniki zaliczone. Nagel jest pewny, że Polonie stać na zwycięstwo.

– Wygraliśmy tutaj, możemy wygrać w Gdańsku, podobnie jak w domu. Jeżeli będziemy jechać tak, jak czujemy się obecnie to wszystko jest możliwe.

Młody Duńczyk podbija żużlowy świat na wiele sposobów, co przykuwa uwagę niektórych klubów. Zapytaliśmy Nagela o jego przyszłość, na co tajemniczo odpowiedział, że rozmawia z pewnymi zespołami. Każe jednak wykazać się cierpliwością.

– Zobaczymy. Nie mogę wiele teraz mówić, ponieważ nie jestem pewny swego. Rozmawiam jednak co nieco z klubami i czekam jak to się to rozwinie. Nie jestem pewny, czy to będzie PGE Ekstraliga. Chce przede wszystkim się ścigać oraz rozwijać. Jeżeli klub z Ekstraligi uważa, że jestem wystarczając dobry i otrzymam wiele biegów to nie mogę odmówić – kończy.

Nicki Pedersen (Ż), Villads Nagel (B), Wiktor Przyjemski (N)

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Gezet Stal Gorzów
  • Krajowa Liga Żużlowa
  • MEP U19
  • Pronergy Polonia Piła
  • Villads Nagel
  • Wybrzeże Gdańsk

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Nie otrzymał wsparcia od federacji. Zmienił licencję i szykuje się do debiutu w Polsce (wywiad)

Żużel - Nie otrzymał wsparcia od federacji. Zmienił licencję i szykuje się do debiutu w Polsce (wywiad)

Rafał Drabiniok

  • Krajowa Liga Żużlowa
5 grudnia 2025

Matteo Boncinelli szykuje się do debiutu w polskiej lidze i mówi wprost: nie boi się presji, bo lubi, gdy trybuny żyją. W szczerej rozmowie opowiada o powodach transferu do Śląska Świętochłowice, problemach z włoskim żużlem, jeździe z duńską licencją oraz o tym, dlaczego część jego przygotowań i… tunerów pozostaje tajemnicą.

Wrócił z żużlowego niebytu i został prawdziwą rewelacją ligi!

Sport żużlowy. Wrócił z żużlowego niebytu i został prawdziwą rewelacją ligi!

Dawid Dukiewicz

  • Krajowa Liga Żużlowa
4 grudnia 2025

Sezon ligowy dobiegł końca, co też oznacza czas na podsumowania. Oto nasz cykl w którym opiszemy dokonania każdego sklasyfikowanego zawodnika w polskich rozgrywkach ligowych, rozpoczynając od dołu KLŻ, a kończąc na czołówce PGE Ekstraligi.

Będzie wielki powrót do Polski i Grand Prix! Szwed ma jasny cel

Żużel: Będzie wielki powrót do Polski i Grand Prix! Szwed ma jasny cel

Rafał Drabiniok

  • Dania
4 grudnia 2025

Tomas H. Jonasson wraca z mocnymi planami. Szwed chce jeździć więcej niż kiedykolwiek, myśli o mistrzostwie kraju i śni o powrocie do Grand Prix. Czy ponownie trafi do Polski?

Ma okazję zaistnieć. Pomóc w tym ma Tim Sorensen

Sport żużlowy. Ma okazję zaistnieć. Pomóc w tym ma Tim Sorensen

Wojciech Jagodziński

  • Krajowa Liga Żużlowa
4 grudnia 2025

Ekipa znad morza praktycznie zbudowała skład na sezon 2026. Wśród zakontraktowanych zawodników znalazł się obiecujący młody duńczyk - Nicklas Holm Jakobsen. To dla niego ogromna szansa, aby poważnie zaistnieć w polskiej lidze. Podoła zadaniu?

Wiele od niego zależy. Wszyscy w klubie liczą na jego dobrą dyspozycję.

Żużel. Wiele od niego zależy. Wszyscy w klubie liczą na jego dobrą dyspozycję.

Wojciech Jagodziński

  • Krajowa Liga Żużlowa
4 grudnia 2025

Jeśli ktoś kazałby wskazać jedno z największych pechowców ostatnich lat to z pewnością na liście znalazłoby się nazwisko Vaclava Milika. Kontuzje spowodowały, że musiał on szukać zatrudnienia w Krajowej Lidze Żużlowej. Spędzi tam jednak tylko rok?

Statystyki są po jego stronie. Będzie liderem?

Sport żużlowy. Statystyki są po jego stronie. Będzie liderem?

Wojciech Jagodziński

  • Krajowa Liga Żużlowa
4 grudnia 2025

Gdańszczanie po odejściu Nielsa Kristiana Iversena mieli spory orzech do zgryzienia. Musieli znaleźć nowego lidera. W tym celu nad morze po kilku latach wrócił Jacob Thorssell, ma przed sobą bardzo trudne zadanie.

Czas na przegląd tegorocznych debiutantów! Było wiele ciekawych nazwisk (cz. 5)

Sport żużlowy. Czas na przegląd tegorocznych debiutantów! Było wiele ciekawych nazwisk (cz. 5)

Krzysztof Grzęda

  • Krajowa Liga Żużlowa
4 grudnia 2025

W sezonie 2025 w polskich rozgrywkach ligowych zadebiutowało 33 zawodników. Przyjrzyjmy się wszystkim tym nazwiskom!

Prawdziwy weteran KLŻ. Kolejny raz był gwarancją solidności

Sport żużlowy. Prawdziwy weteran KLŻ. Kolejny raz był gwarancją solidności

Dawid Dukiewicz

  • Krajowa Liga Żużlowa
3 grudnia 2025

Sezon ligowy dobiegł końca, co też oznacza czas na podsumowania. Oto nasz cykl w którym opiszemy dokonania każdego sklasyfikowanego zawodnika w polskich rozgrywkach ligowych, rozpoczynając od dołu KLŻ, a kończąc na czołówce PGE Ekstraligi.

Speedway Ekstraliga odsłania karty. Wtedy poznamy terminarze

Żużel: Speedway Ekstraliga odsłania karty. Wtedy poznamy terminarze

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
3 grudnia 2025

Speedway Ekstraliga ogłosiła daty prezentacji terminarzy na sezon 2026. Kibice PGE Ekstraligi poznają rozkład jazdy 17 grudnia, a dzień później opublikowany zostanie kalendarz Metalkas 2. Ekstraligi.

Stal wypożycza kolejnego juniora. Trafi do Wybrzeża

Żużel. Stal wypożycza kolejnego juniora. Trafi do Wybrzeża

Przemek Krukowski

  • Krajowa Liga Żużlowa
3 grudnia 2025

Wybrzeże Gdańsk pozyskało nowego zawodnika. Do ich drużyny dołączy wychowanek Stali Gorzów.

Galeria

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)


9 listopada 2025, zdjęć: 0

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)


18 października 2025, zdjęć: 0

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)

Jechali w niepełnym składzie a i tak wygrali. Celina Liebmann liderką


5 października 2025, zdjęć: 0

Jechali w niepełnym składzie a i tak wygrali. Celina Liebmann liderką

Pech byłego zawodnika Stali. Szalone zawody z deszczem w tle


6 września 2025, zdjęć: 0

Pech byłego zawodnika Stali. Szalone zawody z deszczem w tle

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Andrij Rozaliuk

    Andrij Rozaliuk

    05.12.2000r. (25l.)
  • Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

    Nicolai Heiselberg

    05.12.2005r. (20l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Orlen Oil Motor Lublin 14 33 7 260
Betard Sparta Wrocław 14 26 6 115
KS Apator Toruń 0 0 0 0
Gezet Stal Gorzów 14 10 1 -118
Bayersystem GKM Grudziądz 14 18 4 56
Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 15 3 -108
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 14 7 1 -111
INNPRO ROW Rybnik 14 4 0 -205
PRES Grupa Deweloperska Toruń 14 26 5 111

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 14 33 7 274
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 28 6 177
Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski 14 8 1 -91
Hunters PSŻ Poznań 14 17 4 -42
Cellfast Wilki Krosno 14 21 4 31
Orzeł Łódź 0 0 0 0
Texom Stal Rzeszów 14 18 3 -23
Autona Unia Tarnów 14 6 1 -197
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 9 2 -129

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Wybrzeże Gdańsk 12 28 6 134
Ultrapur Start Gniezno 12 23 5 119
PKS Polonia Piła 0 0 0 0
OK Kolejarz Opole 12 5 1 -74
Trans MF Landshut Devils 12 10 2 -30
Optibet Lokomotiv Daugavpils 0 0 0 0
Speedway Kraków 12 4 0 -192
Lokomotiv Daugavpils 12 15 3 -39
Pronergy Polonia Piła 12 20 4 82

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: kontakt@speedwaynews.pl

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT