⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo 3. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
07.01.2026 10:30
Zakończona
 Logo 2. runda Indywiudalnych Mistrzostw Australii
04.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo 1. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
03.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo Phil Crump Solo Classic
27.12.2025 09:00
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
start-odrobil-straty-z-opola-i-zgarnia-komplet-punktow
start-odrobil-straty-z-opola-i-zgarnia-komplet-punktow
Strona główna » Start odrobił straty z Opola i zgarnia komplet punktów!

Żużel: Start odrobił straty z Opola i zgarnia komplet punktów!

  • Krajowa Liga Żużlowa
2 lipca 2023 Ten artykuł przeczytasz w 5 minut

Przemek Krukowski

Start odrobił straty z Opola i zgarnia komplet punktów!

Niesamowita historia w Gnieźnie. Start odrobił starty z Opola z nawiązką i pewnie pokonał Kolejarz 60-30.

Dramat po opolsku

To był fatalny mecz w wykonaniu Kolejarza Opole. W zasadzie każdy z zawodników pojechał poniżej swoich możliwości i nie przekroczył dwucyfrowej bariery. A przypomnijmy, że wynik z pierwszego spotkania był dla nich nie zwykle korzystny, bowiem mieli zapas dwudziestu dwóch punktów. Najskuteczniejszy w całej drużynie jakkolwiek to brzmi był Adam Ellis. Brytyjczyk w sześciu startach zdobył tylko lub aż 8 punktów. Robert Chmiel wywalczył ich 7, a Oskar Polis 6. Warto również odnotować, że opolanie na przestrzeni całych zawodów tylko raz wygrali drużynowo. Miało to miejsce w szóstym wyścigu kiedy to para Ellis – Hjelmland dowiozła 4-2.

Start obejmuje prowadzenie

Aż dwóch zawodników gospodarzy wywalczyło w całym meczu komplet punktów. Dokonali tego Tim Sørensen (12+3) i Sam Masters (14+1). Po 11 punktów dołożyli jeszcze Hubert Łęgowik oraz Josh Pickering. Dobrze spisała się również formacja juniorska Startu, która zdobyła łącznie 8 „oczek”. Gnieźnianie w zasadzie wykorzystali każdy słaby punkt rywali oprócz zwycięstwa zgarnęli jeszcze punkt bonusowy. Tym samym podopieczni Tomasza Fajfera przejmują prowadzenie w tabeli 2. Ligi i wyrastają na kolejnego kandydata, który może włączyć się w walkę o awans na zaplecze Ekstraligi.

Iskry na początku zawodów

Czwarty wyścig dostarczył kibicom zgromadzonym na trybunach dużo emocji. Dwukrotnie dochodziło w nim do kontaktu między Casperem Henrikssonem a Oskarem Polisem. Za pierwszym razem Szwed poszedł na łokcie z Polakiem wypychając go co nie spodobało się kapitanowi Kolejarza i wyraził swoje niezadowolenie sędziemu gestykulując. W powtórce ponownie zaiskrzyło między młodzieżowcem Startu a zawodnikiem gości. Polis chciał zakładać się na Henrikssona, ale ten ponownie go wypchnął na czym skorzystał jeszcze Tim Sørensen.

Dziewiąty bieg był najlepszym w całych zawodach. O drugą pozycję walczyli Robert Chmiel i Tim Sørensen. Mądra, defensywna jazda Roberta Chmiela sprawiła, że Adam Ellis włączył się jeszcze do batalii na ostatnim okrążeniu. Duński zawodnik Startu przez moment na pierwszym łuku ostatniego okrążenia jechał nawet czwarty, jednak zdołał wyprzedzić Brytyjczyka, a na końcowych metrach wyrwał jeszcze punkty Chmielowi.

WYNIKI

Ultrapur Start Gniezno: 60
9. Hubert Łęgowik (2*,2*,3,1,3) 11+2
10. Tim Sørensen (2*,3,2*,3,2*) 12+3
11. Sam Masters (3,3,2*,3,3) 14+1
12. Josh Pickering (3,1,3,3,1) 11
13. Kacper Gomólski (1,2,1,D) 4
14. Casper Henriksson (0,3,2) 5
15. Mikołaj Czapla (3,0,W) 3
16. Patryk Budniak NS

OK Bedmet Kolejarz Opole: 30
1. Adam Ellis (1,3,0,2,W,2) 8
2. Filip Hjelmland (0,1,-,2,-) 3
3. Robert Chmiel (0,2,3,1,1,0) 7
4. Kacper Linek-Rekus (-,0,-,-) 0
5. Oskar Polis (T,1,1,1,2,1) 6
6. Emil Breum (1*,2,0,W,0) 3+1
7. Oskar Stępień (2,W,0,1) 3
8. Jakub Fabisz NS

Bieg po biegu:
1. (65,88) Masters, Łęgowik, Ellis, Chmiel 5:1 (5:1)
2. (66,1) Czapla, Stępień, Breum, Henriksson 3:3 (8:4)
3. (65,95) Pickering, Breum (Polis T), Gomólski, Hjelmland 4:2 (12:6)
4. (66,1) Henriksson, Sørensen, Polis, Breum 5:1 (17:7)
5. (65,68) Masters, Chmiel, Pickering, Linek-Rekus 4:2 (21:9)
6. (65,05) Ellis, Gomólski, Hjelmland, Czapla 2:4 (23:13)
7. (64,84) Sørensen, Łęgowik, Polis, Stępień (W) 5:1 (28:14)
8. (65,34) Chmiel, Henriksson, Gomólski, Breum (W) 3:3 (31:17)
9. (65,34) Łęgowik, Sørensen, Chmiel, Ellis 5:1 (36:18)
10. (65,75) Pickering, Masters, Polis, Breum 5:1 (41:19)
11. (64,84) Pickering, Ellis, Łęgowik, Stępień 4:2 (45:21)
12. (66,51) Masters, Hjelmland, Stępień, Czapla (W) 3:3 (48:24)
13. (65,53) Sørensen, Polis, Chmiel, Gomólski (D) 3:3 (51:27)
14. (65,68) Łęgowik, Sørensen, Polis, Ellis (W) 5:1 (56:28)
15. (65,6) Masters, Ellis, Pickering, Chmiel 4:2 (60:30)

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Adam Ellis
  • Casper Henriksson
  • Emil Breum
  • Filip Hjelmland
  • Hubert Łęgowik
  • Jakub Fabisz
  • Josh Pickering
  • Kacper Gomólski
  • Kacper Linek-Rekus
  • Krajowa Liga Żużlowa
  • Mikołaj Czapla
  • OK Kolejarz Opole
  • Oskar Polis
  • Oskar Stępień
  • Patryk Budniak
  • Robert Chmiel
  • Sam Masters
  • Tim Sørensen
  • Ultrapur Start Gniezno

2 komentarzy

  1. Many74 pisze:
    3 lipca 2023 o 11:27

    brawo panowie jeszcze raz brawo, to jest dobra drużyna przede wszystkim wyrównana i nigdy w nią nie wątpiłem od początku pisałem aby się z nas nie wyśmiewano nie wypominano nam jakiś rzekomo niezapłaconych faktur z przed 10 lat pod rządami zupełnie innego kierownictwa drużyny , to kierownictwo i ta drużyna jest bardzo dobra i cieszę się niezmiernie że mogę czytać w końcu pozytywne artykuły na temat pierwszej stolicy Polski jakby nie było tego się nie zmieni

    Odpowiedz
  2. Many74 pisze:
    3 lipca 2023 o 11:51

    apeluję również w tym miejscu do kibiców naszej drużyny skoro my nie uwierzymy że możemy dostać się do pierwszej ligi to jak mają uwierzyć zawodnicy proszę przybywajcie liczniej na stadion poświęćcie te półtora dwie godziny bo niestety prawda jest taka że już zaczynają o nas pisać że mało kibiców że niezbyt wierni a jednocześnie chciałbym wykorzystać okazję i zaapelować do władz startu-radzicie sobie świetnie nie ma o czym mówić w ogóle zwłaszcza z tymi pieniążkami co mamy ale może dałoby coś się zrobić aby ten parking wrócił na swoje miejsce przy hotelu nie trzeba kupować hotelu może dobre serce właściciela parkingu może jakiś inny sposób bo wyjeżdżamy jak takie sieroty z parkingu przejeżdżając przez trawę przed taśmą jak to wygląda w telewizji przecież już chyba każdy komentator to skomentował wiem że macie dużo na głowie ale może warto wykonać telefon dwa może coś się uda może jakaś apelacja kibiców nie wiem wyglądałoby to znacznie ładniej parking w starym miejscu plus kibice na swoim miejscu efekt wizualny niesamowity wiem co piszę bo nie mam 20 lat i wiem jak to kiedyś wyglądało może czas wrócić do plakatu jeżdżącego samochodu po ulicach z megafonem nagłaśniającym że w ogóle taki mecz się odbywa nie rezygnujmy ze starych rzeczy które się sprawdzały

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Wybrzeże Gdańsk wkrótce sprawdzi swój tor. Znamy szczegóły

Żużel - Wybrzeże Gdańsk wkrótce sprawdzi swój tor. Znamy szczegóły

Kacper Sadurski

  • Krajowa Liga Żużlowa
15 marca 2026

Wybrzeże Gdańsk szykuje się do pierwszych wyjazdów na swój tor domowy. Wiemy kiedy zespół z KLŻ zamierza sprawdzić domowy owal.

Kurtz poniżej oczekiwań. Tak zakończyło się otwarcie sezonu

Żużel. Kurtz poniżej oczekiwań. Tak zakończyło się otwarcie sezonu

Hubert Furmaniak

  • Anglia
15 marca 2026

Wolverhampton Wolves i Poole Pirates na samym szczycie. Obie drużyny zwyciężyły w Nicolai Klindt Testimonial. Zawody zakończono po szesnastu biegach przez ulewny deszcz.

Żużlowcy ponownie w Rawiczu! Pojawiły się znane twarze

Żużel - Żużlowcy ponownie w Rawiczu! Pojawiły się znane twarze

Krzysztof Choroszy

    15 marca 2026

    Żużlowcy wyjechali na kolejny polski tor. Kilku zawodników miało okazję do treningów na owalu w Rawiczu.

    Zaczynamy sezon w Wielkiej Brytanii. Doszło do ważnej zmiany

    Żużel - Zaczynamy sezon w Wielkiej Brytanii. Doszło do ważnej zmiany

    Hubert Furmaniak

    • Anglia
    15 marca 2026

    Sezon 2026 w Wielkiej Brytanii rozpocznie wybitny czwórmecz. Wiele ciekawych nazwisk wystąpi w Nicolai Klindt Testimonial. Będzie to okazja do celebrowania kariery Duńczyka.

    Pojedzie o życie pod Jasną Górą! Bezrobotna gwiazda rzuci wyzwanie Zmarzlikowi

    Żużel. Pojedzie o życie pod Jasną Górą! Bezrobotna gwiazda rzuci wyzwanie Zmarzlikowi

    Rafał Drabiniok

    • PGE Ekstraliga
    15 marca 2026

    Timo Lahti nie ma już nic do stracenia. Choć sezon puka do drzwi, Fin wciąż nie podpisał kontraktu w Polsce. Start w Speedway Silesia Cup to dla niego jeden z ostatnich momentów by przypomnieć o sobie prezesem i móc "normalnie" zacząć sezon 2026.

    Gwiazda nie wystąpi w Manchesterze! Zmiana na liście startowej

    Żużel: Gwiazda nie wystąpi w Manchesterze! Zmiana na liście startowej

    Paweł Płóciniak

    • Anglia
    14 marca 2026

    Już w poniedziałek sezon w Manchesterze zainauguruje Memoriał Petera Cravena. W obsadzie doszło do jednej ważnej zmiany.

    Podziękował kibicom za wsparcie. Walka o powrót do zdrowia trwa!

    Żużel. Podziękował kibicom za wsparcie. Walka o powrót do zdrowia trwa!

    Wojciech Jagodziński

    • Krajowa Liga Żużlowa
    14 marca 2026

    Jedną z najbardziej pamiętnych sytuacji z sezonu 2025 bez wątpienia była fatalna kontuzja Daniela Kaczmarka. Jego walka o powrót do zdrowia trwa już praktycznie rok. Nie byłoby to możliwe bez kibiców, którzy regularnie wspierają go podczas składek. Zdecydował się w ramach podziękowania skierować do nich kilka słów.

    Klindt nie myśli o końcu kariery. Zdradza swój plan

    Żużel. Klindt nie myśli o końcu kariery. Zdradza swój plan

    Hubert Furmaniak

    • Krajowa Liga Żużlowa
    14 marca 2026

    Nicolai Klindt nie ma zamiaru kończyć kariery. Duńczyk czuję, że ma w zanadrzu jeszcze dziesięć sezonów startów.

    Już raz tutaj wygrywał. Powróci na podium?

    Sport żużlowy. Już raz tutaj wygrywał. Powróci na podium?

    Hubert Furmaniak

    • Pozostałe turnieje
    14 marca 2026

    Były Król Gnieźnieńskiego Żużla stanie do bitwy o odzyskanie lauru. Patryk Dudek po zeszłorocznym blamażu, zdecydowanie chce pokazać się lepiej w historycznym turnieju.

    Zawodnicy chwalą tor. „Wielkie słowa uznania”

    Żużel: Zawodnicy chwalą tor. „Wielkie słowa uznania”

    Hubert Furmaniak

    • Krajowa Liga Żużlowa
    14 marca 2026

    Ultrapur Start Gniezno wyjechał na tor przy W25. Krajowa kadra zespołu pokręciła pierwsze okrążenia po przerwie. Kolejny trening zaplanowano na jutro.

    Galeria

    Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)


    15 marca 2026, zdjęć: 0

    Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

    Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?


    1 marca 2026, zdjęć: 0

    Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

    Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)


    20 lutego 2026, zdjęć: 0

    Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

    Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)


    9 stycznia 2026, zdjęć: 0

    Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

    Zobacz wszystkie galerie

    Patronat medialny - zawodnicy

    • Adam Bednář

    • Mateusz Bartkowiak

    • Wiktor Lampart

    • Krystian Pieszczek

    • Michał Knapp

    • Mateusz Cierniak

    • Tobiasz Musielak

    Urodziny obchodzą dziś

    • Paweł Czaus

      16.03.2007r. (19l.)

    PGE EKSTRALIGA

    Drużyny M PKT B +/-

    METALKAS 2. EKSTRALIGA

    Drużyny M PKT B +/-

    KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

    Drużyny M PKT B +/-

    PARTNERZY

    PARTNERZY

    PARTNERZY

    SpeedwayNews Logo

    Wydawca:
    IBO Media Dagmara Starzec
    32-015 Stanisławice 318
    e-mail: [email protected]

    • Kontakt z redakcją
    • Dołącz do speedwaynews.pl
    • Pokaż się u nas
    • Regulamin
    • Polityka Prywatności
    • Informacje o RODO
    • Zarejestruj się
    • O serwisie
    • Galerie zdjęć

    2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

    Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
    Ustawienia plików cookiesZgadzam się
    Zarządzaj polityką cookies

    Polityka prywatności

    Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

    W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
    Wymagane
    Always Enabled
    Nie wymagane
    SAVE & ACCEPT