⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
 Logo 1. runda Puchar MACEC w Gnieźnie
06.04.2026 15:30
Planowana relacja
 Logo Turniej o Złoty Kask - Memoriał Jerzego Szczakiela
06.04.2026 14:00
Planowana relacja
Abramczyk Polonia Bydgoszcz Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/wilki2.png Logo
05.04.2026 19:00
Planowana relacja
Polonia Piła Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/row-rybnik.png Logo
05.04.2026 16:30
Planowana relacja
Turniej Pożegnalny Grzegorza Walaska - Jeszcze Jeden Bieg
05.04.2026 16:00
Planowana relacja
ZKS Stal Rzeszów Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/nowe-logo-orzel-przezroczyste.png Logo
04.04.2026 16:30
Planowana relacja
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/PSZ_logo_podstawowa_bez-tlo-1.png Logo
04.04.2026 14:00
Planowana relacja
 Logo Texom MPPK w Gdańsku
04.04.2026 12:45
Planowana relacja
Betard Sparta Wrocław Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/unia-leszno.png Logo
03.04.2026 15:30
Zakończona
 Logo XVI Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
02.04.2026 18:00
Zakończona
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski Logo
38:52
../../../wp-content/uploads/2022/03/falubaz.png Logo
01.04.2026 17:00
Zakończona
Bayersystem GKM Grudziądz Logo
47:42
../../../wp-content/uploads/2021/12/ABRAMCZYK_POLONIA_BYDGOSZCZ.png Logo
01.04.2026 16:00
Zakończona
Fogo Unia Leszno Logo
53:37
../../../wp-content/uploads/2022/04/betard-sparta-wroclaw.png Logo
01.04.2026 16:00
Zakończona
 Logo Turniej Zaplecza Kadry Juniorów w Gdańsku
01.04.2026 16:00
Zakończona
Stelmet Falubaz Zielona Góra Logo
54:36
../../../wp-content/uploads/2022/04/ostrovia-ostrow.png Logo
31.03.2026 17:30
przed-nimi-ciezkie-zadanie-ekspert-ma-watpliwosci
przed-nimi-ciezkie-zadanie-ekspert-ma-watpliwosci
Strona główna » Przed nimi ciężkie zadanie. Ekspert ma wątpliwości

Sport żużlowy. Przed nimi ciężkie zadanie. Ekspert ma wątpliwości

  • Krajowa Liga Żużlowa
7 września 2025 Ten artykuł przeczytasz w 5 minut

Hubert Furmaniak

Przed nimi ciężkie zadanie. Ekspert ma wątpliwości

Ultrapur Start Gniezno musi odrobić aż szesnaście punktów straty, aby awansować do finału Krajowej Ligi Żużlowej. Piotr Kaczorek, dziennikarz Canal+, przyznał dla klubowych mediów czerwono czarnych, że to będzie praktycznie niewykonalne zadanie.

Ultrapur Start Gniezno staje przed naprawdę trudnym wyzwaniem. Gnieźnianie przegrali pierwsze spotkanie półfinałowe przeciwko Pronergy Polonia Piła 53:37 i muszą nadrobić aż szesnaście punktów straty. Mówi się, że wiara potrafi czynić cuda, ale często potrzebna jest chłodna ocena sytuacji. Piotr Kaczorek, dziennikarz Canal+, na łamach klubowych mediów przekazał swoje myśli odnośnie rewanżowego starcia przy W25.

Start Gniezno bez szans?

Kaczorek jasno podkreśla, że strata z pierwszego spotkania jest zdecydowanie za duża. Przytacza on mecz z fazy zasadniczej, gdzie pozbawiona dwóch zawodników Pronergy Polonia potrafiła zdobyć 39 punktów.

– Nie widzę awansu Startu z kilku różnych powodów. Po pierwsze, szesnaście punktów przewagi, na tym etapie sezonu, to jest bardzo dużo. Przy tak wyrównanych drużynach to zaliczka, która moim zdaniem, jest niemal niemożliwa do odrobienia – podkreśla dziennikarz. – Spójrzmy, jak wyglądał pierwszy mecz w Gnieźnie. De facto nie wystąpili w nim Adrian Cyfer oraz Tomasz Gapiński. Nie było jeszcze w składzie Polonii Wiktora Jasińskiego, który spisuje się bardzo dobrze. To są duże rezerwy, a Polonia zdobyła wówczas 39 punktów.

Polonia Piła posiada również czterech równych zawodników, których zdaniem Piotra Kaczorka stać na to, aby zdobyć przynajmniej 38 punktów na gnieźnieńskim torze.

– W Gnieźnie, oczywiście, nie wystąpił w tym pierwszym meczu Bastian Pedersen, ale z drugiej strony Casper Henriksson spisał się wówczas lepiej, niż spisuje się obecnie. Wydaje mi się, że ewentualny zysk związany z obecnością Bastiana nie będzie aż tak duży. Polonia jest chyba na tym etapie mocniejszą drużyną, co pokazała w pierwszym meczu. Wiktor Jasiński, Villdas Nagel, Adrian Cyfer, Jonas Seifert-Salk – nie ma w tym gronie zawodnika, który zrobi w Gnieźnie piętnaście punktów, ale sam ten kwartet może zapewnić pilanom 38 punktów potrzebnych do awansu do finału. To czterech równych, solidnych i mocnych żużlowców.

Przykład z PGE Ekstraligi

Przede wszystkim Piotr Kaczorek zwraca na podobną sytuację z Betard Spartą Wrocław. Brady Kurtz oraz Artiom Łaguta w pojedynkę potrafili wywieźć aż 38 punktów. Zdaniem telewizyjnego eksperta to sprawa awansu została przesądzona w pierwszym spotkaniu.

– Moim zdaniem, sprawę finału najpewniej przesądził pierwszy mecz w Pile. Teraz Start musi liczyć na zbiorową, pilską niedyspozycję, na jakieś kompletne niedopasowanie się do toru. Przy założeniu, że nie będzie momentu ocknięcia. Widzieliśmy chociażby w PGE Ekstralidze, że Betard Sparta Wrocław przez dużą część spotkania półfinałowego była drużyną zagubioną w Toruniu. Wystarczyło przebudzenie Brady’ego Kurtza pod koniec meczu i dobra dyspozycja Artioma Łaguty w jego dużej części, żeby zdobyć 38 punktów. Te 38 punktów to zatem nie jest wcale tak dużo i ich zdobycie nie powinno sprawić pilanom problemów – kończy.

Mecz Ultrapur Start Gniezno – Pronergy Polonia Piła odbędzie się w niedzielę 7 września o godz. 17. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację LIVE prosto ze stadionu. Kliknij, aby zobaczyć układ par na to spotkanie.

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Krajowa Liga Żużlowa
  • Piotr Kaczorek
  • Pronergy Polonia Piła
  • Ultrapur Start Gniezno

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Szesnasty Król. Bartosz Zmarzlik ustąpił z tronu. Michelsen włada Gnieznem!

Żużel - Szesnasty Król. Bartosz Zmarzlik ustąpił z tronu. Michelsen włada Gnieznem!

Konrad Klusak

  • Inne
2 kwietnia 2026

Mikkel Michelsen potwierdza wysoką dyspozycję i zwyciężył rywalizację w Gnieźnie. To Duńczyk jest obecnie Królem Gnieźnieńskiego Żużla.

Wielkie wydarzenie w Krakowie! Bezpłatny wstęp na mecz

Żużel. Wielkie wydarzenie w Krakowie! Bezpłatny wstęp na mecz

Hubert Furmaniak

  • Krajowa Liga Żużlowa
2 kwietnia 2026

Speedway Kraków wychodzi ze świetną inicjatywą dla kibiców. Działacze zapraszają na mecz sparingowy ze Slangerup Speedway Klub. Cena? Wejście jest za darmo.

To nie prima aprilis! Ostrovia z nowym zawodnikiem. To Duńczyk

Sport żużlowy. To nie prima aprilis! Ostrovia z nowym zawodnikiem. To Duńczyk

Konrad Klusak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
1 kwietnia 2026

Sezon żużlowy coraz bliżej. Zawodnicy na różny sposób próbują szukać sposobu na zmaksymalizowanie sobie szans na znalezienie kontraktu w rozgrywkach. O nowym zawodnikiem w Ostrovii poinformowała GKSŻ.

Heleniak wskazał im drogę. Młodzieżowiec szuka klubu

Żużel. Heleniak wskazał im drogę. Młodzieżowiec szuka klubu

Hubert Furmaniak

  • Krajowa Liga Żużlowa
1 kwietnia 2026

Igor Gryzło szuka nowego klubu. Wychowanek Unii Tarnów został na lodzie po odebraniu licencji dla macierzystego zespołu. 19-latek liczy na zainteresowanie swoją osobą.

Sezon tuż za rogiem. Poznaliśmy pierwsze obsady sędziowskie

Żużel - Sezon tuż za rogiem. Poznaliśmy pierwsze obsady sędziowskie

Hubert Furmaniak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
1 kwietnia 2026

Piotr Lis poprowadzi pierwszy mecz ligowy w sezonie 2026. Poznaliśmy obsady na całą 1. kolejkę Metalkas 2. Ekstraligi.

Miało być już dobrze. Były zawodnik Polonii znowu z problemem

Sport żużlowy. Miało być już dobrze. Były zawodnik Polonii znowu z problemem

Hubert Furmaniak

  • Anglia
31 marca 2026

Dan Gilkes ponownie kontuzjowany. Żużlowiec przyznał, że nie jest w stanie przejechać pełnego meczu ligowego. Jego kluby stanęły pod ścianą.

Sparing wywołał spore zamieszanie. Dyrektor odpowiada

Sport żużlowy. Sparing wywołał spore zamieszanie. Dyrektor odpowiada

Hubert Furmaniak

  • Krajowa Liga Żużlowa
31 marca 2026

Jeden sparing, a takie zamieszanie. Dyrektor Zarządzający Wybrzeża Gdańsk Mariusz Kędzielski odpowiedział na oświadczenie Polonii Piła.

Nowa Unia, Orzeł bez licencji i Włókniarz z porażką

Żużel: Nowa Unia, Orzeł bez licencji i Włókniarz z porażką

Hubert Furmaniak

  • Krajowa Liga Żużlowa
30 marca 2026

Pomimo mniejszej liczby sparingów, poniedziałek nie narzekał na żużlową nudę. Zapraszamy na krótkie, ale jakże treściwe podsumowanie dnia.

Nowy klub w Tarnowie? Wiele na to wskazuje

Żużel - Nowy klub w Tarnowie? Wiele na to wskazuje

Hubert Furmaniak

  • Krajowa Liga Żużlowa
30 marca 2026

Unia Tarnów jednak przetrwa? Zaskakujące informacje docierają z obozu zeszłorocznego beniaminka Metalkas 2. Ekstraligi. We wtorek ma odbyć się konferencja prasowa.

Polonia Piła wydała oświadczenie w sprawie odwołanego sparingu

Żużel: Polonia Piła wydała oświadczenie w sprawie odwołanego sparingu

Paweł Płóciniak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
30 marca 2026

Sparing w Pile z Wybrzeżem Gdańsk został odwołany z powodu rezerwowego składu gości. Polonia wydała oświadczenie

Galeria

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)


15 marca 2026, zdjęć: 0

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?


1 marca 2026, zdjęć: 0

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)


20 lutego 2026, zdjęć: 0

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)


9 stycznia 2026, zdjęć: 0

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

    Keynan Rew

    02.04.2003r. (23l.)
  • Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

    Nicki Pedersen

    02.04.1977r. (49l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT