⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo 3. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
07.01.2026 10:30
Zakończona
 Logo 2. runda Indywiudalnych Mistrzostw Australii
04.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo 1. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
03.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo Phil Crump Solo Classic
27.12.2025 09:00
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
poznalismy-juniorow-falubazu-zielona-gora
poznalismy-juniorow-falubazu-zielona-gora
Strona główna » Poznaliśmy juniorów Falubazu Zielona Góra!

Żużel - Poznaliśmy juniorów Falubazu Zielona Góra!

  • PGE Ekstraliga
9 listopada 2023 Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty

Rafał Drabiniok

Poznaliśmy juniorów Falubazu Zielona Góra!

Punktualnie o godzinie 16:00 poznaliśmy nazwiska zawodników, którzy w przyszłym sezonie utworzą formację młodzieżową Falubazu Zielona Góra.

Jeśli chodzi o wychowanków zielonogórzan, to na pierwsze efekty pracy będziemy musieli jeszcze poczekać. Dlatego też w tym roku wspomogli się zawodnikami z zewnątrz – Michałem Curzytkiem, Dawidem Rempałą, a w trakcie sezonu dołączył też Maksym Borowiak. Żaden z tego tercetu nie będzie jednak jeździć w Falubazie w kolejnym sezonie, wobec czego działacze musieli znaleźć ich zastępców, którzy pozwolą na walkę w PGE Ekstralidze.

Zgodnie z tym, o czym mówiło się od dłuższego czasu w zespole z Zielonej Góry będzie startować Oskar Hurysz. Tym samym przenosi się on do Falubazu z odwiecznego wroga – Stali Gorzów. Tam jednak nie miał zbyt wielu okazji, by zaprezentować się w PGE Ekstralidze. W trakcie tegorocznych rozgrywek został wypożyczony do Poznania, gdzie omal nie został bohaterem. Podczas decydującego meczu w Landshut 18-latek zdobył bowiem 13 punktów i bonus, a próbkę umiejętności mogliśmy zauważyć już wcześniej. To właśnie też możliwość jazdy zaważyła na angażu Hurysza.

– Cieszę się, że dołączam do zielonogórskiej drużyny. Szukałem miejsca, w którym dostaną odpowiednią ilośc startów. Jestem na taki etapie kariery, że potrzebuję jak najwięcej jazdy. Tu mam to zapewnione. Dodatkowo dostanę okazję startu w PGE Ekstralidze, gdzie zdobędę kolejne doświadczenie. Dziękuję za zaufanie Panu Piotrowi Protasiewiczowi, z którym dużo rozmawialiśmy przed podjęciem decyzji. Trochę to trwało, ale było to dla mnie ważne, więc potrzebowałem czasu. Zielona Góra to mój czwarty klub w karierze, chciałbym zostać tutaj na dłuzej – powiedział Oskar Hurysz.

Wraz z nim formację młodzieżową stworzy natomiast Krzysztof Sadurski. W tym roku wychowanek Unii Leszno był liderem juniorów w Cellfast Wilkach Krosno. Miał też ważną umowę na kolejny sezon, lecz działacze klubu z Podkarpacia postawili na innych młodzieżowców. Wobec tego Sadurski dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu, a ostatecznie wybór padł na Falubaz Zielona Góra. Jeśli chodzi o ten sezon, to zakończył go ze średnią 1.120 punktu na bieg, co było wynikiem lepszym niż m.in. Wiktor Jasiński.

– W tym roku moja przygoda w PGE Ekstralidze z drużyną z Krosna dobiegła końca. Zdecydowałem, że chcę pozostać na tym poziomie rozgrywek. Dzięki awansowi Zielonej Góry nadarzyła się taka okazja i mam nadzieję, że będzie to moja dobra decyzja. Uważam, że sezon 2023 był najlepszy w moim wykaniu do tej pory, choć nadal jest kilka rzeczy do poprawy. W składzie Enei Falubazu jest kilku zawodników z którym się dobrze znam. Mam nadzieję, że wspólnie powalczymy o jak najwyższe miejsce w tabeli – powiedział Krzysztof Sadurski.

Oprócz wspomnianej dwójki jeśli chodzi o juniorów w Falubazie Zielona Góra są jeszcze Kacper Rychliński oraz Maksymilian Kręcisz. Oni jednak nie są jeszcze na takim poziomie, by regularnie punktować w PGE Ekstralidze. Tym samym poznaliśmy już całą kadrę drużyny na kolejny rok. Od rana bowiem za pośrednictwem mediów społecznościowych odsłaniali kolejne karty.

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Krzysztof Sadurski
  • Oskar Hurysz
  • PGE Ekstraliga
  • Stelmet Falubaz Zielona Góra

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Młody talent Fogo Unii zabiera głos! Taki ma plan na ten sezon

Żużel. Młody talent Fogo Unii zabiera głos! Taki ma plan na ten sezon

Hubert Furmaniak

  • Anglia
14 stycznia 2026

Cooper Rushen spełnił swoje marzenie z dzieciństwa. 15-latek podpisał umowę w Polsce, zostając tym samym nowym zawodnikiem Fogo Unii Leszno. Jego celem będzie pokazanie się z dobrej strony.

Wielka szansa przed Kacprem Woryną. „Nie stoi na straconej pozycji”

Żużel. Wielka szansa przed Kacprem Woryną. „Nie stoi na straconej pozycji”

Rafał Drabiniok

  • PGE Ekstraliga
14 stycznia 2026

Kacper Woryna debiutuje w Grand Prix i zmienia klub! Czy bliskość Bartosza Zmarzlika w Motorze Lublin pomoże mu zaistnieć? Piotr Żyto analizuje szanse swojego byłego podopiecznego przed najważniejszym sezonem w karierze.

Polonia Bydgoszcz sprawdzi się z ekstraligowcami. Znamy plan sparingów

Żużel: Polonia Bydgoszcz sprawdzi się z ekstraligowcami. Znamy plan sparingów

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
13 stycznia 2026

Abramczyk Polonia Bydgoszcz nie zamierza brać jeńców w przygotowaniach do sezonu 2026. Prezes Jerzy Kanclerz w rozmowie z portalem Metropolia Bydgoska potwierdził, że zespół trenera Dariusza Śledzia przed ligową inauguracją zmierzy się z krajową elitą. Na horyzoncie widać już dwadwumecze sparingowe.

Ważne informacje dla kibiców. Chodzi o PGE IMME

Żużel. Ważne informacje dla kibiców. Chodzi o PGE IMME

Dariusz Jagła

  • PGE Ekstraliga
13 stycznia 2026

W 2026 roku najlepsi zawodnicy PGE Ekstraligi zawitają do Łodzi. Poznaliśmy datę rozpoczęcia sprzedaży biletów.

Pierwszy etap za nim. Chce być najlepszy w lidze!

Żużel: Pierwszy etap za nim. Chce być najlepszy w lidze!

Hubert Furmaniak

  • Australia
12 stycznia 2026

Mitchell McDiarmid chciałby zakończyć sezon z jak najwyższą średnią biegową w U24 Ekstralidze. Żużlowca czeka ważny rok, który może pomóc w nabraniu rozpędu.

Szwedzka legenda i król statystyk. Zabrakło tylko awansu

Żużel - Szwedzka legenda i król statystyk. Zabrakło tylko awansu

Konrad Klusak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
12 stycznia 2026

Historia ostrowskiego żużla jest bardzo zawiła i często nie kolorowa. Z pewnością jednak wiele pozytywnych barw dodaje jej jedna postać. Peter Karlsson to niewątpliwie jedna z największych ikon w historii ligowego ścigania w tym mieście.

Oficjalnie! Fogo Unia Leszno podpisuje kontrakt z wielkim talentem!

Żużel. Oficjalnie! Fogo Unia Leszno podpisuje kontrakt z wielkim talentem!

Dawid Dukiewicz

  • Ekstraliga U24
12 stycznia 2026

Fogo Unia Leszno podpisuje kontrakt z kolejnym wielkim talentem. Nowym zawodnikiem "Byków" został Cooper Rushen.

Wraca do PGE Ekstraligi. Odczarował gorzowski tor?

Żużel - Wraca do PGE Ekstraligi. Odczarował gorzowski tor?

Hubert Furmaniak

  • PGE Ekstraliga
10 stycznia 2026

Paweł Przedpełski wraca do PGE Ekstraligi po roku przerwy. Żużlowiec przyznaje, że stęsknił się za jazdą w najwyższej klasie rozgrywkowej. Choć ostatnie lata na gorzowskim torze nie były najlepsze, wierzy w lepszy okres.

Dobre wieści dla kibiców Falubazu. Skończyło się na strachu

Żużel: Dobre wieści dla kibiców Falubazu. Skończyło się na strachu

Hubert Furmaniak

  • Australia
10 stycznia 2026

Mitchell McDiarmid nie doznał urazu po wypadku w IM Australii. Młody żużlowiec Stelmet Falubazu Zielona Góra uspokoił działaczy i przyznał, że po kilku dniach powinien być w pełni sił.

Dwa turnieje w jednym terminie. Unia pojedzie z wicemistrzem!

Żużel. Dwa turnieje w jednym terminie. Unia pojedzie z wicemistrzem!

Hubert Furmaniak

  • PGE Ekstraliga
10 stycznia 2026

Fogo Unia Leszno poinformowała o przedsezonowych planach sparingowych. Leszczynianie zmierzą się z Hunters PSŻ-em Poznań, Orlen Oil Motorem Lublin i Betard Spartą Wrocław. Na koniec marca zaplanowano Memoriał Alfreda Smoczyka, który podziela termin tegorocznego Kryterium Asów.

Galeria

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)


9 stycznia 2026, zdjęć: 0

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

Nokaut w Australii! Faworyt nie zostawił złudzeń (galeria)


6 stycznia 2026, zdjęć: 0

Nokaut w Australii! Faworyt nie zostawił złudzeń (galeria)

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)


9 listopada 2025, zdjęć: 0

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)


18 października 2025, zdjęć: 0

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Jakub Oleksiak

    14.01.2007r. (19l.)
  • Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

    Anton Jansson

    14.01.2007r. (19l.)
  • Liam Greens

    14.01.2009r. (17l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Orlen Oil Motor Lublin 14 33 7 260
Betard Sparta Wrocław 14 26 6 115
KS Apator Toruń 0 0 0 0
Gezet Stal Gorzów 14 10 1 -118
Bayersystem GKM Grudziądz 14 18 4 56
Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 15 3 -108
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 14 7 1 -111
INNPRO ROW Rybnik 14 4 0 -205
PRES Grupa Deweloperska Toruń 14 26 5 111

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 14 33 7 274
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 28 6 177
Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski 14 8 1 -91
Hunters PSŻ Poznań 14 17 4 -42
Cellfast Wilki Krosno 14 21 4 31
Orzeł Łódź 0 0 0 0
Texom Stal Rzeszów 14 18 3 -23
Autona Unia Tarnów 14 6 1 -197
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 9 2 -129

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Wybrzeże Gdańsk 12 28 6 134
Ultrapur Start Gniezno 12 23 5 119
PKS Polonia Piła 0 0 0 0
OK Kolejarz Opole 12 5 1 -74
Trans MF Landshut Devils 12 10 2 -30
Optibet Lokomotiv Daugavpils 0 0 0 0
Speedway Kraków 12 4 0 -192
Lokomotiv Daugavpils 12 15 3 -39
Pronergy Polonia Piła 12 20 4 82

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT