Sezon 2025 dla wielu żużlowców będzie oznaczał "być albo nie być" w polskim żużlu. Flagowym przykładem, opisującym ten przypadek jest doświadczony nowy nabytek Autona Unii Tarnów - Matej Žagar, który wraca do ścigania po niemal całym roku przerwy i ma coś do udowodnienia.
Poprzedni sezon zdecydowanie nie ułożył się po myśli Słoweńca z chorwacką licencją. Mógł być on zaskoczony takim rozwojem sytuacji, gdyż jeszcze w barwach ekipy z Rybnika osiągnął średnią na poziomie 1,740. Nie zmazało to jednak plamy z jego bardzo słabych występów na początku sezonu i najprawdopodobniej to zadecydowało, że nie znalazł on zatrudnienia w polskiej lidze na rozgrywki ligowe 2024. Matej był więc przyparty do muru a pomocną dłoń wyciągnęła do niego Autona Unia Tarnów.
Słoweniec szybko podjął decyzję
Zespół z „Jaskółczego Gniazda” w nadchodzących zmaganiach ligowych będzie rywalizować o byt w Metalkas 2. Ekstralidze. Klub ma też za sobą liczne perturbacje związane z aspektami finansowymi. Przez długi czas nie było wiadome czy uda im się zdobyć licencję na sezon 2025. Co skłoniło Žagara do podpisania kontraktu właśnie tam?
– Podpisałem tutaj umowę i mówiąc szczerze, nie szukałem innych opcji. Po prostu chciałem jeździć, więc cieszę się, że tu jestem i będę się ścigał w Tarnowie. Mam nadzieję, że skutecznie – powiedział w wywiadzie dla Speedway Ekstraligi.
Oczekiwanie na dobrą pogodę
W przypadku każdego zawodnika nie zważając na poziom rozgrywkowy, bardzo istotne jest solidne przygotowanie do sezonu, zarówno sprzętowe, jak i fizyczne. Każdy z zawodników ma opracowany swój indywidualny system treningowy. Powoli zbliżamy się do okresu pierwszych wyjazdów na tor czego nie może doczekać się 41-latek.
– Obecnie czekam już tylko na dobrą pogodę, żeby wyjechać na tor i to wszystko. Motocykle i sprzęt mam już przygotowane, więc bez żadnych zaskoczeń i oczekuję już tylko na treningi na torze.
Proste założenia na sezon
Zanim jednak zawodnicy będą mieli okazję wyjechać na tor minie trochę czasu. Jest to okres, w którym poza przygotowaniami jest czas na ewentualne założenia dotyczące sezonu. Żużlowy są sportowcami, którzy niechętnie stawiają konkretne obietnice w mediach, nie inaczej jest w przypadku Słoweńca, który skwitował swoje oczekiwania bardzo krótko. Chce zbliżający się sezon odjechać „skutecznie i zdrowo”.
Matej ZagarAby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!