⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
Zakończona
 Logo Puchar MACEC w Pardubicach
18.10.2025 12:00
Zakończona
Glasgow Tigers Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/11/Nowy-projekt-5.png Logo
17.10.2025 20:30
Zakończona
Poole Pirates Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/11/Nowy-projekt-6.png Logo
15.10.2025 20:30
Zakończona
 Logo 4. runda Extraligi w Žarnovicy
12.10.2025 14:00
kacper-woryna-odpowiada-na-zarzuty-w-sprawie-biegu-z-wiktorem-kulakowem
kacper-woryna-odpowiada-na-zarzuty-w-sprawie-biegu-z-wiktorem-kulakowem
Strona główna » Kacper Woryna odpowiada na zarzuty w sprawie biegu z Wiktorem Kułakowem

Żużel. Kacper Woryna odpowiada na zarzuty w sprawie biegu z Wiktorem Kułakowem

  • Metalkas 2. Ekstraliga
20 sierpnia 2019 Ten artykuł przeczytasz w 7 minut

Stanisław Wrona

Kacper Woryna odpowiada na zarzuty w sprawie biegu z Wiktorem Kułakowem

Bezapelacyjnym liderem zespołu PGG ROW Rybnik w wyjazdowym meczu z Unią Tarnów był Kacper Woryna. Do wyniku 50:40 i dosyć pewnego zwycięstwa wychowanek tego śląskiego klubu dorzucił czysty komplet 15 punktów, co na trudnym, tarnowskim terenie jest nie lada wyczynem.

Rybniczanie poprzednio gościli w Tarnowie 23 czerwca, ulegając „Jaskółkom” w stosunku 39:51. Wówczas Unia od początku przejęła inicjatywę, tym razem goście zachowali czujność i nie pozwolili rywalom na podobne wejście w mecz w ich wykonaniu. – Zależało nam na tym, żeby nie przespać tego startu i początku spotkania, tak jak to miało miejsce ostatnio. Chcieliśmy mieć możliwość kontrolowania tego pojedynku, właśnie tak, jak to robiliśmy. Cieszy nas to, że zrealizowaliśmy swój plan minimum. Myślę, że cała drużyna również jest z tego zadowolona – ocenił krótko, postawę swojego zespołu, Kacper Woryna.

Po wyjazdowym zwycięstwie różnicą 10 punktów, chyba trudno spodziewać się innego scenariusza, niż awans rybnickich „Rekinów” do finału Nice 1. Ligi Żużlowej. – Wiadomo, że sport jest naprawdę nieprzewidywalny ostatnimi czasy. Nic mnie już nie zdziwi w żużlu, zatem nie ferowałbym wyroków (uśmiech). Jak mówiłem – plan minimum wykonaliśmy, bo to był pierwszy mecz. Czeka nas jeszcze piętnaście biegów, w których może się wszystko zdarzyć. Na pewno łatwiej będzie nam podejść do spotkania z taką przewagą wyjazdową i jechać u siebie, ale z drugiej strony przed własną publicznością oczekiwania też są dużo większe. Nie zamierzamy odpuszczać, walczymy do końca. Przygotowujemy się normalnie bez presji i niczego innego. Jedziemy swoje – krótko zaznaczył.

Lekcja z czerwcowej, dosyć zaskakującej rozmiarowo porażki, została zatem wyciągnięta, co już wtedy zakładał trener Piotr Żyto. Rybniczanie byli drużyną wyraźnie lepszą i w sobotę wygrali zasłużenie. Tor, według Woryny dużo się nie zmienił, choć nawierzchnia wcale nie należała do najłatwiejszej. – Na pewno pomógł nam ten mecz rundy zasadniczej, aczkolwiek co się mogło różnić od ostatniego czasu? Na pewno te „fale” – im dalej w sezon, tym robią się coraz głębsze. Nie przeszkadza to natomiast jakoś super w jeździe, czy walce. Po prostu tak to odczułem. Cóż mogę powiedzieć? Narzekać nie będę, bo kto by to robił po zdobyciu kompletu punktów – zapytał retorycznie.

Na obiekcie w Tarnowie debiutował Dan Bewley. Brytyjczyk poradził sobie całkiem dobrze, gdyż w pierwszych czterech biegach punktował, a w nominowanym nawet wygrał. Mógł on liczyć na wskazówki od tych, którzy znali owal w „Jaskółczym Gnieździe” już lepiej. – Wszyscy dzieliliśmy się informacjami dokoła. Gdy ktoś coś wiedział, to „sprzedawał” pozostałym jakieś cenne informacje. Dan pojechał próbę toru, co na pewno mu pomogło. Dodatkowo ja na niej byłem, zatem mogłem coś więcej powiedzieć na jego temat. Wiadomo, że ostatnie doświadczenia z czerwca również dużo pomogły.

W kolejnym spotkaniu w Tarnowie, pomiędzy tymi drużynami, dało się usłyszeć porcję gwizdów, skierowaną do Woryny od miejscowych kibiców. Jak krótko komentuje to sam zainteresowany? – Wiadomo, że na prezentacji słyszałem gwizdy. Każdemu by się zrobiło przykro, natomiast nie mam na ten temat zdania. To jest sumienie kibiców, jednak podczas jazdy widzę i słyszę tylko to, co się dzieje na torze – uciął krótko temat.

Awersja sympatyków „czarnego sportu” w Tarnowie do lidera gości była jeszcze większa po biegu czwartym. W nim znajdował się on od początku na prowadzeniu, a atakował go Wiktor Kułakow. Gdy wydawało się, że Rosjaninowi sztuka wyprzedzenia rywala po szerokiej w końcu się uda, ten nie zostawił mu miejsca, dojeżdżając do bandy. Sam zainteresowany mówi, że nic w tej sytuacji nie było intencyjne i że nie był świadom tego, iż przeciwnik jest tak blisko. – Wydaje mi się, że on wie, że to był po prostu jego błąd, a nie mój. Ja jechałem swoją ścieżką. Nie oglądałem się jakoś nerwowo, żeby zajechać mu specjalnie linię jazdy. Gdzieś po meczu przeczytałem już, że to był „mój atak na Wiktora”. Chyba ktoś się tam w internecie pomylił. Ja jechałem swoją linią, nie mam do siebie żadnych zastrzeżeń. Wiadomo, że gdybym się obracał, to na pewno nie zajechałbym mu tak bezpardonowo drogi. Szukałem natomiast jakiejkolwiek nawierzchni, bo nie czułem się super szybki w tym biegu, aby „odbić się od płotu”. Trafiłem na Wiktora. Każdy chce wygrywać i nikt nie będzie oglądać się za siebie, aby patrzeć na kolegę, który jedzie z tyłu i mówić coś w stylu: „przepraszam, proszę tędy mnie wyprzedzić”. Z pewnością była to sporna sytuacja, natomiast nie działo się to z jakąkolwiek premedytacją. To zdarzenie torowe i niestety tak to wyglądało. Nie chciałem mu zrobić jakiejkolwiek krzywdy. Całe szczęście nic się nie stało, ale jechałem z przodu, szukałem jakiejś nawierzchni. Chyba to wszystko, co mógłbym powiedzieć na ten temat – zakończył, przedstawieniem swojego punktu widzenia na zaistniałą sytuację, Kacper Woryna.

źródło: inf. własna

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Autona Unia Tarnów
  • Daniel Bewley
  • INNPRO ROW Rybnik
  • Kacper Woryna
  • Wiktor Kułakow

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Speedway Ekstraliga odsłania karty. Wtedy poznamy terminarze

Żużel: Speedway Ekstraliga odsłania karty. Wtedy poznamy terminarze

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
3 grudnia 2025

Speedway Ekstraliga ogłosiła daty prezentacji terminarzy na sezon 2026. Kibice PGE Ekstraligi poznają rozkład jazdy 17 grudnia, a dzień później opublikowany zostanie kalendarz Metalkas 2. Ekstraligi.

ROW Rybnik ogłosił kolejnych dwóch zawodników. Mają spory problem?

Żużel: ROW Rybnik ogłosił kolejnych dwóch zawodników. Mają spory problem?

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
2 grudnia 2025

ROW Rybnik ma poważny kłopot z formacją juniorską. W kadrze na sezon 2026 zostało tylko dwóch młodzieżowców, a los pozostałych stoi pod znakiem zapytania.

Bewley i Holder pojechali w wielkim wydarzeniu

Sport żużlowy. Bewley i Holder pojechali w wielkim wydarzeniu

Hubert Furmaniak

  • SGP / DPŚ / SoN
2 grudnia 2025

11. La 100km dei Campioni za nami. Tym razem wystartowali żużlowcy spod znaku firmy Monster. Daniel Bewley i Chris Holder przedłużyli sobie sezon, startując w ważnym wydarzeniu.

ROW Rybnik domknął skład. Ostatnie nazwisko ujawnione

Żużel - ROW Rybnik domknął skład. Ostatnie nazwisko ujawnione

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
1 grudnia 2025

ROW Rybnik odkrył ostatnią kartę przed sezonem 2026. Klub postawił na Jespera Knudsena, który przedłużył kontrakt i ma wreszcie dostać stabilne miejsce w składzie.

Miał niewiele jazdy. Zawodnik Unii mówi o przyczynach

Żużel - Miał niewiele jazdy. Zawodnik Unii mówi o przyczynach

Hubert Furmaniak

  • Krajowa Liga Żużlowa
29 listopada 2025

Kacper Grzelak przyznał, że początek sezonu go lekko podciął na duchu. Polak ma jednak zamiar dać z siebie wszystko w nowych barwach.

Polski klub w kryzysie. Walczą o przetrwanie

Żużel - Polski klub w kryzysie. Walczą o przetrwanie

Rafał Drabiniok

  • Krajowa Liga Żużlowa
29 listopada 2025

Unia Tarnów ponownie znalazła się w kryzysie. Po odwołaniu prezesa i zamieszaniu wokół transferu juniora klub walczy o licencję na start w sezonie 2026. Czasu na ratunek jest coraz mniej.

Oni byli najlepsi na zapleczu! Gdzie są teraz?

Żużel. Oni byli najlepsi na zapleczu! Gdzie są teraz?

Konrad Klusak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
25 listopada 2025

Metalkas 2. Ekstraliga to szansa na pokazanie się z jak najlepszej strony klubom z PGE Ekstraligi. Dla wielu z nich był to początek czegoś wielkiego i sukcesów na arenie międzynarodowej.

Uczestnicy Grand Prix regularnie na zapleczu. To nie są wyjątkowe przypadki

Żużel - Uczestnicy Grand Prix regularnie na zapleczu. To nie są wyjątkowe przypadki

Konrad Klusak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
24 listopada 2025

Metalkas 2. Ekstraliga będzie mieć w cyklu Grand Prix dwóch przedstawicieli. Jason Doyle i Tai Woffinden otrzymali dziką kartę od organizatorów. W przeszłości już jednak regularnie zdarzało się, że żużlowcy z zaplecza ścigali się w cyklu wyłaniającym indywidualnego mistrza świata

Zawodnik Unii pożegnał się z kibicami. Emocjonalny wpis

Żużel: Zawodnik Unii pożegnał się z kibicami. Emocjonalny wpis

Rafał Drabiniok

  • Krajowa Liga Żużlowa
24 listopada 2025

Marko Lewiszyn po trzech sezonach żegna się z Unią Tarnów. Ukrainiec opublikował wzruszające podziękowania dla kibiców i zamknął ważny etap swojej kariery.

Podziękował za pobyt w Rybniku! Specjalne słowa w stronę prezesa i trenera

Żużel - Podziękował za pobyt w Rybniku! Specjalne słowa w stronę prezesa i trenera

Krzysztof Choroszy

  • Metalkas 2. Ekstraliga
24 listopada 2025

Kacper Pludra w przyszłym roku będzie startował jako zawodnik Hunters PSŻ-u Poznań. 23-letni żużlowiec nie zapomniał o swoim byłym klubie i podziękował za czas spędzony w Rybniku.

Galeria

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)


9 listopada 2025, zdjęć: 0

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)


18 października 2025, zdjęć: 0

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)

Jechali w niepełnym składzie a i tak wygrali. Celina Liebmann liderką


5 października 2025, zdjęć: 0

Jechali w niepełnym składzie a i tak wygrali. Celina Liebmann liderką

Pech byłego zawodnika Stali. Szalone zawody z deszczem w tle


6 września 2025, zdjęć: 0

Pech byłego zawodnika Stali. Szalone zawody z deszczem w tle

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Andrij Rozaliuk

    Andrij Rozaliuk

    05.12.2000r. (25l.)
  • Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

    Nicolai Heiselberg

    05.12.2005r. (20l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Orlen Oil Motor Lublin 14 33 7 260
Betard Sparta Wrocław 14 26 6 115
KS Apator Toruń 0 0 0 0
Gezet Stal Gorzów 14 10 1 -118
Bayersystem GKM Grudziądz 14 18 4 56
Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 15 3 -108
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 14 7 1 -111
INNPRO ROW Rybnik 14 4 0 -205
PRES Grupa Deweloperska Toruń 14 26 5 111

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 14 33 7 274
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 28 6 177
Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski 14 8 1 -91
Hunters PSŻ Poznań 14 17 4 -42
Cellfast Wilki Krosno 14 21 4 31
Orzeł Łódź 0 0 0 0
Texom Stal Rzeszów 14 18 3 -23
Autona Unia Tarnów 14 6 1 -197
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 9 2 -129

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Wybrzeże Gdańsk 12 28 6 134
Ultrapur Start Gniezno 12 23 5 119
PKS Polonia Piła 0 0 0 0
OK Kolejarz Opole 12 5 1 -74
Trans MF Landshut Devils 12 10 2 -30
Optibet Lokomotiv Daugavpils 0 0 0 0
Speedway Kraków 12 4 0 -192
Lokomotiv Daugavpils 12 15 3 -39
Pronergy Polonia Piła 12 20 4 82

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: kontakt@speedwaynews.pl

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT