⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo 3. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
07.01.2026 10:30
Zakończona
 Logo 2. runda Indywiudalnych Mistrzostw Australii
04.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo 1. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
03.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo Phil Crump Solo Classic
27.12.2025 09:00
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
dostal-ostatnia-szanse-zostanie-na-dluzej
dostal-ostatnia-szanse-zostanie-na-dluzej
Strona główna » Dostał „ostatnią” szansę, zostanie na dłużej?

Sport żużlowy. Dostał „ostatnią” szansę, zostanie na dłużej?

  • Krajowa Liga Żużlowa
9 października 2025 Ten artykuł przeczytasz w 5 minut

Wojciech Jagodziński

Dostał „ostatnią” szansę, zostanie na dłużej?

Kariera Miłosza Wysockiego w ostatnich latach to istna sinusoida. Po sezonie 2024 był przez kibiców wypychany z klubu, ten zdecydował się mu dać ostatnią szansę, której nie zmarnował. To otworzyło mu furtkę do dalszej jazdy?

Swoją karierę oficjalnie rozpoczął w Grudziądzu, gdzie zdał licencję Ż. Tam jednak wystąpił jedynie w jednym spotkaniu w którym na torze pojawił się trzykrotnie. Dwa razy przyjechał ostatni oraz zanotował upadek. Prawdziwą szansę otrzymał dopiero w Gdańsku, gdzie trafił początkowo na zasadzie wypożyczenia. W premierowym sezonie musiał walczyć o skład z Marcelem Krzykowskim, Karolem Żupińskim i Piotrem Gryszpińskim co mocno ograniczyło jego ilość startów.

Udało mu się ostatecznie wystąpić w 7 spotkaniach w których osiągnął średnią 0.529. Od tamtego momentu startował już jednak regularnie. Jego postawę można określić mianem sinusoidy – dobry sezon 2023 i bardzo słaby 2024. Po nim wielu kibiców żądało wręcz, aby dał sobie spokój z jazdą na żużlu. Innego zdania byli działacze Wybrzeża, którzy po spadku zdecydowali się dać mu kolejną szansę. Sam Miłosz zdał sobie sprawę, że to „ostatni dzwonek”, jeśli chce kontynuować przygodę z czarnym sportem.

Wykorzystał szansę

Choć była to niezrozumiała dla wielu decyzja to szybko okazało się, że wykonuje swoją pracę solidnie. Początkowo jedynie w biegach juniorskich w których w parze z Erykiem Kamińskim okazał się najlepszą parą juniorską w lidze. Im dłużej jednak startował tym bardziej pokazywał ogromną wolę walki, dużą prędkość i bardzo atrakcyjny styl jazdy. To było jednak za mało, aby przekonać działaczy do zaproponowania mu kontraktu na pozycji U-24.

To zaczęło się zmieniać w spotkaniu wyjazdowym z Lokomotivem Daugavpils w rundzie zasadniczej. Tam był bliski kompletu punktów co ewidentnie dodało mu skrzydeł. Fakt, zdarzały mu się wpadki, jego nemezis okazała się Pronergy Polonia Piła. W trzech starciach z tą ekipą zdobył jedynie 3+1 w siedmiu gonitwach. Nie przysłoniło to jednak bardzo pozytywnych wyników i bycia momentami jednym z liderów ekipy znad morza.

Szczególnie udane były dla niego mecze ze Speedway Kraków (11+3), Ultrapur Startem Gniezno (9+3) czy ponownie z Lokomotivem Daugavpils (12+2). W pozostałych również pokazywał się z dobrej strony i dał podstawy, aby brać go pod uwagę jako zawodnika na pozycję U-24. Szczególnie, że Wybrzeże pozostanie na kolejny sezon w Krajowej Lidze Żużlowej. To ogromna szansa dla Wysockiego, który może przedłużyć swoją karierę na żużlowych torach.

Kontrakt na stole?

Ostatecznie w sezonie 2025 osiągnął on najlepszą średnią w całej swojej dotychczasowej karierze – 1.745 co dało mu 22. pozycję w tabeli najskuteczniejszych zawodników. Nic więc dziwnego, że zarząd Wybrzeża poważnie myśli nad sprawdzeniem jego umiejętności w nowym rozdziale kariery. Co mają w tej sytuacji do stracenia? Można założyć, że poza Wysockim w zespole znalazłby się jeszcze co najmniej jeden zawodnik na pozycję U-24, który w przypadku słabych występów wskoczyłby za niego do zespołu.

Sezonem 2025 Wysocki przekonał więc do siebie wielu kibiców, którzy rok temu wypychali go z klubu. Wszystko dzięki waleczności, oddaniu na torze i bardzo ambitnej jeździe, nawet z seniorami. Wybrzeże nie traci więc zbyt wiele, a może wiele zyskać. Podobnie do samego Wysockiego. Z pewnością zasłużył on tymi rozgrywkami na kolejną szansę. Najwyżej po nim strony podziękują za współpracę i rozejdą się w zgodzie. Gdzie wady?

Miłosz Wysocki (B)

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Eryk Kamiński
  • Krajowa Liga Żużlowa
  • Miłosz Wysocki
  • Wybrzeże Gdańsk

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Wybrzeże Gdańsk wkrótce sprawdzi swój tor. Znamy szczegóły

Żużel - Wybrzeże Gdańsk wkrótce sprawdzi swój tor. Znamy szczegóły

Kacper Sadurski

  • Krajowa Liga Żużlowa
15 marca 2026

Wybrzeże Gdańsk szykuje się do pierwszych wyjazdów na swój tor domowy. Wiemy kiedy zespół z KLŻ zamierza sprawdzić domowy owal.

Pojedzie o życie pod Jasną Górą! Bezrobotna gwiazda rzuci wyzwanie Zmarzlikowi

Żużel. Pojedzie o życie pod Jasną Górą! Bezrobotna gwiazda rzuci wyzwanie Zmarzlikowi

Rafał Drabiniok

  • PGE Ekstraliga
15 marca 2026

Timo Lahti nie ma już nic do stracenia. Choć sezon puka do drzwi, Fin wciąż nie podpisał kontraktu w Polsce. Start w Speedway Silesia Cup to dla niego jeden z ostatnich momentów by przypomnieć o sobie prezesem i móc "normalnie" zacząć sezon 2026.

Podziękował kibicom za wsparcie. Walka o powrót do zdrowia trwa!

Żużel. Podziękował kibicom za wsparcie. Walka o powrót do zdrowia trwa!

Wojciech Jagodziński

  • Krajowa Liga Żużlowa
14 marca 2026

Jedną z najbardziej pamiętnych sytuacji z sezonu 2025 bez wątpienia była fatalna kontuzja Daniela Kaczmarka. Jego walka o powrót do zdrowia trwa już praktycznie rok. Nie byłoby to możliwe bez kibiców, którzy regularnie wspierają go podczas składek. Zdecydował się w ramach podziękowania skierować do nich kilka słów.

Klindt nie myśli o końcu kariery. Zdradza swój plan

Żużel. Klindt nie myśli o końcu kariery. Zdradza swój plan

Hubert Furmaniak

  • Krajowa Liga Żużlowa
14 marca 2026

Nicolai Klindt nie ma zamiaru kończyć kariery. Duńczyk czuję, że ma w zanadrzu jeszcze dziesięć sezonów startów.

Zawodnicy chwalą tor. „Wielkie słowa uznania”

Żużel: Zawodnicy chwalą tor. „Wielkie słowa uznania”

Hubert Furmaniak

  • Krajowa Liga Żużlowa
14 marca 2026

Ultrapur Start Gniezno wyjechał na tor przy W25. Krajowa kadra zespołu pokręciła pierwsze okrążenia po przerwie. Kolejny trening zaplanowano na jutro.

Chce wrócić na swój poziom. Awans? „Jest nawet szansa”

Żużel. Chce wrócić na swój poziom. Awans? „Jest nawet szansa”

Hubert Furmaniak

  • Krajowa Liga Żużlowa
13 marca 2026

Patrick Hansen widzi szansę na powrót do swojej dawnej formy. Duńczyk niedawno wyjechał na tor i jest przygotowany sprzętowo na każdą przeszkodę.

Przyszłość polskiego klubu zagrożona. Jest światełko w tunelu

Żużel: Przyszłość polskiego klubu zagrożona. Jest światełko w tunelu

Paweł Płóciniak

  • Krajowa Liga Żużlowa
12 marca 2026

Nadchodzi sądny dzień w sprawie krakowskiego żużla. Pojawiła się szansa na ratunek "czarnego sportu" w tym mieście.

Kolejne nazwisko na liście startowej Memoriału! Tryumfował tutaj dwa lata temu!

Żużel. Kolejne nazwisko na liście startowej Memoriału! Tryumfował tutaj dwa lata temu!

Wojciech Jagodziński

  • Pozostałe turnieje
12 marca 2026

W Gdańsku 28 marca rozegrany zostanie coroczny Memoriał Henryka Żyto. Działacze regularnie publikują kolejne nazwiska na liście. Czas na kolejne, które ma dobre wspomnienia z toru przy ulicy Zawodników 1.

Wychowanek Polonii mówi jasno. Powrót zależny od jednego

Sport żużlowy. Wychowanek Polonii mówi jasno. Powrót zależny od jednego

Hubert Furmaniak

  • Krajowa Liga Żużlowa
11 marca 2026

Tomasz Orwat ma zamiar przejechać kilka treningów. Jeżeli jego forma będzie odpowiadać klubowi, z chęcią podpisze kontrakt.

Ogłosili kolejnego zawodnika! Obsada prawie pełna

Żużel - Ogłosili kolejnego zawodnika! Obsada prawie pełna

Krzysztof Choroszy

  • Pozostałe turnieje
10 marca 2026

Poznaliśmy kolejnego zawodnika z obsady Memoriału Henryka Żyto. Francuz przed szansą pokazania się gdańskim kibicom.

Galeria

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)


15 marca 2026, zdjęć: 0

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?


1 marca 2026, zdjęć: 0

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)


20 lutego 2026, zdjęć: 0

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)


9 stycznia 2026, zdjęć: 0

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Paweł Czaus

    16.03.2007r. (19l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT