⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo 3. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
07.01.2026 10:30
Zakończona
 Logo 2. runda Indywiudalnych Mistrzostw Australii
04.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo 1. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
03.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo Phil Crump Solo Classic
27.12.2025 09:00
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
chwila-prawdy-dla-psz-u-orzel-lodz-powalczy-o-honor
chwila-prawdy-dla-psz-u-orzel-lodz-powalczy-o-honor
Strona główna » Chwila prawdy dla PSŻ-u! Orzeł Łódź powalczy o honor

Sport żużlowy. Chwila prawdy dla PSŻ-u! Orzeł Łódź powalczy o honor

  • Metalkas 2. Ekstraliga
1 sierpnia 2025 Ten artykuł przeczytasz w 8 minut

Borys Wierstakow

Chwila prawdy dla PSŻ-u! Orzeł Łódź powalczy o honor

W sobotnie popołudnie na łódzkiej Moto Arenie ponownie słychać będzie ryk motocykli - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź mierzyć się będzie z Hunters PSŻ-em Poznań.

Zakręcona forma juniorów

Kibice oglądający wielkanocne spotkanie Orła i PSŻ-u najpewniej pamiętają dwie rzeczy – starty na światło oraz dyspozycję juniorów. Wówczas kapitalną formą popisał się Tobiasz Jakub Musielak. 19-latek wywalczył w czterech biegach swój najlepszy w tym sezonie wynik indywidualny – 10 punktów z bonusem. Jego zespołowy kolega, Kacper Teska, również nie powinien narzekać na swoją zdobycz punktową, która wyniosła pięć „oczek”. Po drugiej stronie barykady byli juniorzy z Łodzi. Olivier Buszkiewicz zdobył trzy punkty w czterech startach. Z kolei Seweryn Orgacki najpierw wylądował na torze, a później zbyt wcześnie puścił sprzęgło, efektownie (i boleśnie) pakując się w taśmę.

Teraz Musielak nie jest tak wychwalany jak na początku sezonu. Co więcej, gołym okiem widać różnicę w jego punktach zdobytych w Poznaniu a punktach z wyjazdów. Co innego można powiedzieć o Kacprze Tesce, jednak nie na plus. 18-latek poza paroma wyjątkami nie dowozi więcej niż trzy punkty. A łodzianie? Olivier Buszkiewicz w ostatnich meczach w Łodzi nie zapisał na koncie żadnego punktu, a Orgacki w ostatnim czasie zdobywa około trzech punktów na mecz.

Zagadkowy Hansen

W formacjach seniorskich ze składów awizowanych wyróżnia się jedno nazwisko – Patrick Hansen. W ostatnich dwóch meczach H.Skrzydlewska Orła Duńczyk był awizowany, ale szansę na start dostawał dopiero w biegach nominowanych, gdy losy spotkań były już przesądzone. Zeszły piątek przyniósł za to niespodziankę, bo w meczu z Moonfin Malesą Ostrów ku uciesze kibiców zdołał on wygrać bieg czternasty. Dostał także szansę w biegu piętnastym, lecz ten skończył już na ostatniej pozycji.

Kluczem mogło być wówczas pierwsze pole, bo jak Patrick przyznał w wywiadzie w trakcie meczu – jego start był zależny od… rzutu monetą. Konkretniej zależał od zestawu startowego, który miał dać Patrickowi szansę w pierwszym starcie z pierwszego pola właśnie. Tak się nie stało, toteż Hansena na torze zobaczyliśmy dopiero w końcówce spotkania. Rola 26-latka w sobotnim meczu jest jeszcze nie znana, a to między innymi za sprawą groźnego upadku w minionej kolejce ligi szwedzkiej. Sam zainteresowany zapewnia, że jest gotowy do jazdy, więc wszystko zależy od sztabu szkoleniowego. Więcej na ten temat napisaliśmy TUTAJ.

Łódzkiego Orła cień

Podopieczni trenera Macieja Jądera mają ważne zadanie do wykonania. Ostatnie ich spotkanie z Moonfin Malesą Ostrów absolutnie nie poszło po myśli gospodarzy, i mimo bycia typowanymi do przegranej to właśnie przyjezdni z Wielkopolski podbili łódzką Moto Arenę. Na plus dla gospodarzy na pewno jest wyżej wspomniany start Patricka Hansena. Kapitalny powrót po krótkiej przerwie zaliczył też drugi z Patryków – Patryk Wojdyło – zdobywając 14 punktów i bonus. Dobrze spisywał się również Andreas Lyager, lecz sytuacja zmieniła się po biegu ósmym, w którym Andreas został wykluczony oraz ukarany żółtą kartką. Dodając do tego defekt Oliviera Buszkiewicza chwilę wcześniej, otrzymaliśmy powtórkę biegu w której na torze pojawili się tylko goście. Między innymi dzięki temu dotknięta plagą kontuzji Moonfin Malesa Ostrów zdominowała mecz. Takim wynikiem postawili oni na głowie układ sił drugiej połowy tabeli ligowej.

Zacięta walka o play-offy

Czy zatem druga drużyna z Wielkopolski pokaże podobną siłę w Łodzi? Cóż, zwycięstwo poznańskiej ekipy może być dla niej istotne w kontekście tabeli. Skorpiony zacięcie walczą o awans do fazy play-off, lecz do czwartej Texom Stali Rzeszów brakuje im trzech punktów. Łodzianie z kolei szanse na awans już stracili, więc muszą myśleć o przyszłości i walce o utrzymanie. Bardzo realną jest natomiast opcja, w której obie te drużyny pozostaną w fazie play-down. Skład PSŻ-u jest niewątpliwie dość solidny, więc jeśli noga im się nie powinie, utrzymanie się w Metalkas 2. Ekstralidze powinno być tylko formalnością. Dla Orła walka o utrzymanie może okazać się znacznie cięższa, zważywszy na ich chwiejną formę. Jednakże, ciężko przewidzieć przebieg następnej fazy sezonu, szczególnie gdy przypomnimy sobie o sytuacji w pozostałych klubach startujących w walce o utrzymanie.

Mecz H.Skrzydlewska Orła Łódź z Hunters PSŻ-em Poznań już w sobotę o godzinie 16:00. Przebieg zawodów będzie można śledzić poprzez relację na żywo na naszym portalu.

Awizowane składy

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
9. Andreas Lyager
10. Patrick Hansen
11. Mikkel Andersen
12. Patryk Wojdyło
13. Robert Chmiel
14. Olivier Buszkiewcz
15. Seweryn Orgacki

Hunters PSŻ Poznań:
1. Matias Nielsen
2. Szymon Szlauderbach
3. Norick Blödorn
4. Bartosz Smektała
5. Ryan Douglas
6. Kacper Teska
7. Tobiasz Jakub Musielak

Hunters PSŻ Poznań

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Andreas Lyager
  • Bartosz Smektała
  • H. Skrzydlewska Orzeł Łódź
  • Hunters PSŻ Poznań
  • Kacper Teska
  • Maciej Jąder
  • Matias Nielsen
  • Metalkas 2. Ekstraliga
  • Mikkel Andersen
  • Norick Blödorn
  • Olivier Buszkiewicz
  • Patrick Hansen
  • Patryk Wojdyło
  • Robert Chmiel
  • Ryan Douglas
  • Seweryn Orgacki
  • Szymon Szlauderbach
  • Tobiasz Jakub Musielak

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Pojechali w szczytnym celu. Zawodnik Polonii na podium

Żużel - Pojechali w szczytnym celu. Zawodnik Polonii na podium

Hubert Furmaniak

  • Inne odmiany żużla
23 lutego 2026

Amatorzy i żużlowcy razem na lodzie. Za nami finałowa Gala Lodowa "Ogień. Lód. Metanol" na Jeziorze Niedzięgiel w Skorzęcinie. Wszystko w szczytnym celu, aby pomóc małemu Mikołajowi Nawrockiemu.

Szykuje się prawdziwe święto. Znamy listę startową

Żużel. Szykuje się prawdziwe święto. Znamy listę startową

Hubert Furmaniak

  • PGE Ekstraliga
23 lutego 2026

Speedway Ekstraliga poinformowała o obsadzie PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi w Łodzi. Mamy kilka nowości, ale przede wszystkim czekamy na wybitne ściganie.

Pojechał tak jak oczekiwano. Nie miał sobie równych w lidze

Żużel: Pojechał tak jak oczekiwano. Nie miał sobie równych w lidze

Dawid Dukiewicz

  • Metalkas 2. Ekstraliga
22 lutego 2026

Wracamy jeszcze do wydarzeń ligowych. Oto nasz cykl w którym opiszemy dokonania każdego sklasyfikowanego zawodnika w polskich rozgrywkach, rozpoczynając od dołu KLŻ, a kończąc na czołówce PGE Ekstraligi.

Był jednym z najlepszych. Czy w końcu pokaże na co go stać?

Żużel. Był jednym z najlepszych. Czy w końcu pokaże na co go stać?

Kacper Sadurski

  • Metalkas 2. Ekstraliga
22 lutego 2026

Był jednym z lepszych zawodników w swojej kategorii. Teraz czeka go prawdziwy sprawdzian. Czy jest w stanie podołać?

Wielkie wzmocnienie zawodnika Wilków. Krosno zbroi się po zęby

Żużel - Wielkie wzmocnienie zawodnika Wilków. Krosno zbroi się po zęby

Kacper Sadurski

  • Metalkas 2. Ekstraliga
22 lutego 2026

Cellfast Wilki Krosno szykują się do arcytrudnego sezonu. Jeden z ich zawodników właśnie wyposażył się u ścisłej czołówki.

Dwunastokrotny mistrz Polski właśnie to ogłosił. Wszyscy w szoku

Żużel - Dwunastokrotny mistrz Polski właśnie to ogłosił. Wszyscy w szoku

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
21 lutego 2026

Szokująca decyzja 12-krotnych mistrzów Polski! Właśnie ogłosili nazwisko gościa specjalnego marcowej prezentacji drużyny. Lukas Podolski czyli ikona piłkarskiego świata poprowadzi prezentację ROW-u Rybnik!

Za nimi najtrudniejsze. Teraz chcą, aby ten weekend zapamiętano na długo

Sport żużlowy. Za nimi najtrudniejsze. Teraz chcą, aby ten weekend zapamiętano na długo

Wojciech Jagodziński

  • Metalkas 2. Ekstraliga
21 lutego 2026

Motoarena Łódź po raz kolejny stanie się areną zmagań w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi. Łodzianie mają już doświadczenie w tej materii, jednak czeka ich zdecydowanie większe wyzwanie - organizacja Speedway Grand Prix.

Pojawił się znikąd i zaczął zachwycać. Bez niego nie byłoby awansu

Żużel. Pojawił się znikąd i zaczął zachwycać. Bez niego nie byłoby awansu

Dawid Dukiewicz

  • Metalkas 2. Ekstraliga
21 lutego 2026

Wracamy jeszcze do wydarzeń ligowych. Oto nasz cykl w którym opiszemy dokonania każdego sklasyfikowanego zawodnika w polskich rozgrywkach, rozpoczynając od dołu KLŻ, a kończąc na czołówce PGE Ekstraligi.

Awans był celem sportowym, teraz czas wygrać z chorobą

Żużel: Awans był celem sportowym, teraz czas wygrać z chorobą

Mikołaj Majorke

  • Metalkas 2. Ekstraliga
21 lutego 2026

W środowisku żużlowym są osoby, bez których trudno wyobrazić sobie dzień meczowy. Zawsze obecne, zaangażowane, oddane klubowi i jego kibicom. Jedną z takich osób jest Łukasz Napierała – od wielu lat związany z klubem Polonii Piła, pełniący funkcję osoby funkcyjnej podczas spotkań. Dziś jednak to nie sportowe emocje są najważniejsze. Dziś Łukasz jedzie najważniejszy wyścig w swoim życiu i toczy walkę z chorobą nowotworową.

Sentymentalny powrót. Wychowanek zaprezentuje się przed dawną publicznością

Żużel. Sentymentalny powrót. Wychowanek zaprezentuje się przed dawną publicznością

Dawid Dukiewicz

  • PGE Ekstraliga
20 lutego 2026

Fogo Unia Leszno ogłosiła kolejnego uczestnika Memoriału Alfreda Smoczyka. Przed leszczyńską publicznością zaprezentuje się Bartosz Smektała.

Galeria

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)


20 lutego 2026, zdjęć: 0

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)


9 stycznia 2026, zdjęć: 0

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

Nokaut w Australii! Faworyt nie zostawił złudzeń (galeria)


6 stycznia 2026, zdjęć: 0

Nokaut w Australii! Faworyt nie zostawił złudzeń (galeria)

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)


9 listopada 2025, zdjęć: 0

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Nathan Greaves

    Nathan Greaves

    24.02.1998r. (28l.)
  • Edwin Pohjantähti

    24.02.2004r. (22l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT