⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
 Logo 4. runda Pucharu GKSŻ 500R w Łodzi
24.08.2026 17:00
Zakończona
Fogo Unia Leszno Logo
44:46
../../../wp-content/uploads/2022/03/falubaz.png Logo
23.08.2026 19:30
Zakończona
Gezet Stal Gorzów Logo
52:38
../../../wp-content/uploads/2022/04/apator-torun.png Logo
23.08.2026 17:00
Zakończona
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź Logo
45:45
../../../wp-content/uploads/2021/12/ABRAMCZYK_POLONIA_BYDGOSZCZ.png Logo
23.08.2026 15:15
Zakończona
INNPRO ROW Rybnik Logo
48:42
../../../wp-content/uploads/2021/12/PSZ_logo_podstawowa_bez-tlo-1.png Logo
23.08.2026 13:00
Zakończona
Finał DME U24 w Grudziądzu
22.08.2026 20:15
Zakończona
 Logo 16. runda Drużynowego Pucharu Ekstraligi 85-140cc w Wawrowie
22.08.2026 15:30
bartosz-smektala-wygrywa-w-zarnovicy-dominacja-polakow
bartosz-smektala-wygrywa-w-zarnovicy-dominacja-polakow
Strona główna » Bartosz Smektała wygrywa w Žarnovicy. Dominacja Polaków

Sport żużlowy. Bartosz Smektała wygrywa w Žarnovicy. Dominacja Polaków

  • Inne
  • Inne kraje
  • Pozostałe turnieje
26 sierpnia 2024 Ten artykuł przeczytasz w 15 minut

Hubert Czaja

Bartosz Smektała wygrywa w Žarnovicy. Dominacja Polaków

Zwycięstwem Bartosza Smektały zakończyła się rozegrana w niedzielę na torze w Žarnovicy Zlatá Prilba SNP. Tegoroczna odsłona tradycyjnego słowackiego turnieju została zdominowana przez Polaków, którzy zajęli aż cztery spośród pierwszych pięciu miejsc.

Zlatá Prilba SNP po raz sześćdziesiąty

Przed startem turnieju doszło do kilku zmian na liście startowej. Do Žarnovicy nie przyjechali Krystian Pieszczek, Daniel Klíma i Hynek Štichauer, a w ich miejsce pojawili się Franciszek Majewski, Robert Chmiel oraz Tomasz Orwat, który w tym roku wielu okazji do startów nie miał.

Od rana otwarte były stoiska z bardzo smaczną gastronomią i pamiątkami. Organizator przygotował między innymi okolicznościowe banknoty z wizerunkiem żużlowców, jako że niedzielna impreza to jubileuszowa sześćdziesiąta edycja Zlatéj Pilby SNP. Skrót SNP to nawiązanie do skierowanego przeciwko III Rzeszy słowackiego powstania narodowego (Slovenské národné povstanie) z 1944 roku. Złoty kask przyznawany za zwycięstwo przypomina hełmy, w jakich walczyli powstańcy. A organizatorem był nie Speedway Club Žarnovica, lecz Automotoklub Plochá Dráha Žarnovica, czyli klub, dla którego jest to jedyna impreza w sezonie. Istnieje niemałe prawdopodobieństwo, że od przyszłego roku organizacją tych zawodów zajmie się SC Žarnovica.

Banknot z okazji jubileuszowej 60. edycji Zlatej Prilby SNP

Początek rywalizacji tradycyjnie został poprzedzony ciekawą i długą prezentacją, w której udział wzięła orkiestra oraz lokalni motocykliści. Turniej został rozegrany według unikalnej dla Zlatej Prilby SNP tabeli biegowej przeznaczonej dla dwudziestu żużlowców. W każdym z szesnastu wyścigów fazy zasadniczej pod taśmą stawało pięciu zawodników (punktacja 4-3-2-1-0). Najlepsza dziesiątka po fazie zasadniczej awansowała do półfinałów, w których uczestnicy nie wybierali pól startowych, lecz mieli je już przydzielone na podstawie zajętych miejsc. Czołowa dwójka z półfinałów wchodziła do 6-osobowego finału, a pozostali mierzyli się w biegu ostatniej szansy. Dwaj najlepsi zawodnicy tego wyścigu uzupełnili stawkę finału. Decydujący bieg rozegrano na dystansie sześciu okrążeń.

Anže Grmek wygrywa fazę zasadniczą

Już pierwsze biegi przyniosły ciekawe rozstrzygnięcia. W pierwszym wyścigu Michael West pokonał Roberta Chmiela, a w czwartym zostawiając za plecami Bartosza Smektałę, Franciszka Majewskiego i Matica Ivačiča znakomicie zaprezentował się 16-letni Łotysz Damir Filimonow. Nie sposób nie wspomnieć także o Matoušu Kameníku, który w trzeciej gonitwie najpierw po zewnętrznej części toru minął Nazara Parnitskyiego, a następnie Adriana Gałę. Po dwóch seriach niepokonany był tylko Anže Grmek, a siedem punktów na koncie miał Sandro Wassermann.

Poniżej nagranie z biegu ósmego. Od krawężnika stoją: Anže Grmek (kask czerwony), Nicolas Vicentin (niebieski), Franciszek Majewski (biały), Jan Kvěch (żółty) i Bartosz Smektała (zielony).

Następnie przyszedł czas na około 30-minutową przerwę uświetnioną pokazem trialowego motocyklisty, podczas której widzowie (ich na trybunach zasiadło około trzech tysięcy) mieli dużo czasu na degustację lokalnych specjałów. Trdelniki i langosze polecam każdemu, kto zamierza odwiedzić Žarnovicę!

W trzeciej serii godny podziwu pokaz defensywnej jazdy zaprezentował Milen Manew. Bułgarski weteran przewidywał i blokował niemal każdy atak znacznie szybszego Matteo Boncinelliego – młodego Włocha łączącego żużel z flat trackiem. Niemal, bo na drugim łuku ostatniego okrążenia Boncinelli zadał decydujący cios. Z kolei Anže Grmek… znowu zwyciężył w swoim wyścigu. I to właśnie 19-letni Słoweniec wygrał rundę zasadniczą z dorobkiem aż piętnastu na szesnaście możliwych do zgarnięcia punktów. Za nim uplasował się szybki i waleczny Franciszek Majewski (13 pkt). Zdobycze głównych faworytów do triumfu nie powalały, a niektórzy, jak Nazar Parnitskyi czy Robert Chmiel, dostali się do półfinałów z końcowych lokat dających awans. Ukraińcowi na początku wiodło się słabo, jednak dzięki wygranej w mocno obsadzonym wyścigu czternastym został w grze.

Bieg czternasty. Od krawężnika Bartosz Smektała (czerwony), Robert Chmiel (niebieski), Nazar Parnitskyi (biały), Milen Manew (żółty), Jan Kvěch (zielony).

Polska dominacja w półfinałach i finale

Jednym z najciekawszych momentów zawodów była emocjonująca walka, jaką w pierwszym półfinale stoczyli Jan Kvěch i Anže Grmek. Prowadzenie po starcie objął Robert Chmiel, a Czech minął Słoweńca, sadowiąc się na drugiej pozycji. Grmek od razu zabrał się za odbijanie miejsca dającego awans do finału i po kilku nieudanych próbach ostro zapikował na wejściu w pierwszy łuk trzeciego okrążenia, wychodząc przed rywala. Kvěch nie pozostał mu jednak dłużny i na następnym wirażu odbił pozycję. Na pierwszym łuku ostatniego kółka ponownie zaatakował Grmek, który do granic możliwości przedłużył prostą, ostro wjeżdżając pod Czecha. Wykazał się przy tym niezłą kontrolą motocykla, bo tym atakiem mocno zbliżył się do prowadzącego Chmiela. Ostatnie słowo należało do Kvěcha, który przed metą ponownie wyprzedził Grmeka, dzięki czemu wszedł do finału. Świetne ściganie!

Awans z drugiego półfinału wywalczyli Bartosz Smektała i przebudzony Nazar Parnitskyi, a zawodnicy z miejsc 3-5 trafili do biegu ostatniej szansy. Tam najlepsi okazali się Franciszek Majewski i Adrian Gała. Tym samym zwycięzca rundy zasadniczej, Anže Grmek, nie załapał się do sześcioosobowego finału.

W decydującym biegu najlepiej spod taśmy wyszedł Bartosz Smektała, jednak jeszcze na pierwszym okrążeniu wyścig został przerwany, po tym jak Jan Kvěch ostro zaatakował Franciszka Majewskiego. Czech został wykluczony, a więc na placu boju zostało pięciu zawodników, w tym czterech Polaków. Najlepiej ze startu ponownie wyszedł Smektała, a tuż za jego plecami jechał Robert Chmiel. Trzeci jechał Majewski, lecz na czwartym okrążeniu zdefektował, tracąc pozycję na rzecz Nazara Parnitskyiego. Do końca nie było już żadnych mijanek, więc 60. edycja Zlatéj Prilby SNP zakończyła się triumfem Bartosza Smektały!

WYNIKI 60. ZLATÉJ PRILBY SNP W ŽARNOVICY:

1. Bartosz Smektała [Polska] (2,3,4,3) 12 + 1. miejsce w półfinale + 1. miejsce w finale
2. Robert Chmiel [Polska] (2,4,3,1) 10 + 1. miejsce w półfinale + 2. miejsce w finale
3. Nazar Parnitskyi [Ukraina] (0,4,1,4) 9 + 2. miejsce w półfinale + 3. miejsce w finale
4. Adrian Gała [Polska] (1,4,2,4) 11 + 4. miejsce w półfinale + 2. miejsce w barażu + 4. miejsce w finale
5. Franciszek Majewski [Polska] (3,2,4,4) 13 + 3. miejsce w półfinale + 1. miejsce w barażu + D w finale
6. Jan Kvěch [Czechy] (4,1,4,2) 11 + 2. miejsce w półfinale + W w finale
————————————————————–
7. Damir Filimonow [Łotwa] (4,D,3,3) 10 + 5. miejsce w półfinale + 3. miejsce w barażu
8. Anže Grmek [Słowenia] (4,4,4,3) 15 + 3. miejsce w półfinale + 4. miejsce w barażu
9. Sandro Wassermann [Niemcy] (4,3,2,2) 11 + 4. miejsce w półfinale + 5. miejsce w barażu
10. Michael West [Australia] (3,3,3,1) 10 + 5. miejsce w półfinale + 6. miejsce w barażu
————————————————————–
11. Matic Ivačič [Słowenia] (1,2,3,2) 8
12. Jan Macek [Czechy] (3,D,0,4) 7
13. Sebastian Kössler [Austria] (1,3,0,3) 7
14. Matouš Kameník [Czechy] (2,2,1,2) 7
15. Tomasz Orwat [Polska] (3,1,1,1) 6
16. Jakub Valkovič [Słowacja] (0,2,2,1) 5
17. Matteo Boncinelli [Włochy] (1,1,2,0) 4
18. Nicolas Vicentin [Włochy] (2,0,0,0) 2
19. Cyril Hofmann [Niemcy] (0,1,0,0) 1
20. Milen Manew [Bułgaria] (0,0,1,D) 1
21 (R). Filip Kasan [Słowacja] NS

Bieg po biegu:

1. Kvěch, West, Chmiel, Boncinelli, Hofmann
2. Wassermann, Macek, Vicentin, Kössler, Manew
3. Grmek, Orwat, Kameník, Gała, Parnitskyi
4. Filimonow, Majewski, Smektała, Ivačič, Valkovič
5. Parnitskyi, West, Ivačič, Hofmann, Macek (D)
6. Chmiel, Wassermann, Valkovič, Orwat, Manew
7. Gała, Kössler, Kameník, Boncinelli, Filimonow (D)
8. Grmek, Smektała, Majewski, Kvěch, Vicentin
9. Smektała, West, Valkovič, Orwat, Kössler
10. Grmek, Filimonow, Boncinelli, Manew, Hofmann
11. Kvěch, Ivačič, Wassermann, Kameník, Vicentin
12. Majewski, Chmiel, Gała, Parnitskyi, Macek
13. Gała, Filimonow, Ivačič, West, Vicentin
14. Parnitskyi, Smektała, Kvěch, Chmiel, Manew (D)
15. Macek, Kössler, Kameník, Valkovič, Hofmann
16. Majewski, Grmek, Wassermann, Orwat, Boncinelli
Półfinał I: Chmiel, Kvěch, Grmek, Gała, West
Półfinał II: Smektała, Parnitskyi, Majewski, Wassermann, Filimonow
Baraż (bieg ostatniej szansy): Majewski, Gała, Filimonow, Grmek, Wassermann, West
FINAŁ: Smektała, Chmiel, Parnitskyi, Gała, Majewski (D), Kvěch (W)

Smektała jest piątym Polakiem, który wygrał ten turniej. Wcześniej dokonywali tego Robert Dados (2001), Kamil Brzozowski (2011), Mateusz Puszakowski (2012) i Robert Chmiel (2022). Ogólnie najwięcej zwycięstw, bo aż sześć (2008, 2009, 2014, 2015, 2016 i 2017), ma na swoim koncie Martin Vaculík.

Podium 60. Zlatej Prilby SNP (od lewej: Robert Chmiel, Bartosz Smektała, Nazar Parnitskyi)

Źródło: informacja własna. Relacja tekstowa: Hubert Czaja. Zdjęcia i wideo: Przemysław Krukowski, Damian Kuczyński

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Adrian Gała
  • Anže Grmek
  • Automotoklub PD Žarnovica
  • Bartosz Smektała
  • Cyril Hofmann
  • Damir Filimonow
  • Filip Kasan
  • Franciszek Majewski
  • Jakub Valkovič
  • Jan Kvěch
  • Jan Macek
  • Matic Ivačič
  • Matouš Kameník
  • Matteo Boncinelli
  • Michael West
  • Milen Manew
  • Nazar Parnitskyi
  • Robert Chmiel
  • Sandro Wassermann
  • Sebastian Kössler
  • Słowacja
  • Tomasz Orwat
  • Zlatá prilba SNP

Jeden komentarz

  1. Passeo pisze:
    26 sierpnia 2024 o 16:20

    Smektała wygrał z chłopcami …o mało co.😂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Falubaz wyszarpał zwycięstwo! Wielki triumf gości

Żużel - Falubaz wyszarpał zwycięstwo! Wielki triumf gości

Krzysztof Choroszy

  • PGE Ekstraliga
23 sierpnia 2026

Stelmet Falubaz Zielona Góra pokonał Fogo Unię Leszno w ostatnim meczu rundy zasadniczej. Zielonogórzanie dokonali wielkiej rzeczy, odrabiając straty w biegach nominowanych.

ROW wygrywa w pierwszym półfinale! Juniorzy kluczowymi zawodnikami

Żużel. ROW wygrywa w pierwszym półfinale! Juniorzy kluczowymi zawodnikami

Krzysztof Grzęda

  • Metalkas 2. Ekstraliga
23 sierpnia 2026

W pierwszym półfinale Metalkas 2. Ekstraligi INNPRO ROW Rybnik podejmował na własnym torze Hunters PSŻ Poznań.

Powtórka sprzed dwóch lat. Kto tym razem wejdzie do finału?

Żużel. Powtórka sprzed dwóch lat. Kto tym razem wejdzie do finału?

Paweł Płóciniak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
22 sierpnia 2026

W niedzielę, 23 sierpnia o godzinie 13:00 odbędzie się pierwszy pojedynek półfinałowy pomiędzy INNPRO ROW-em Rybnik, a Hunters PSŻ-em Poznań. Goście przystąpią do tego starcia w osłabieniu.

Odnalazł siebie na nowo w Śląsku. Kibice będą zadowoleni z ogłoszenia

Żużel. Odnalazł siebie na nowo w Śląsku. Kibice będą zadowoleni z ogłoszenia

Hubert Furmaniak

  • Krajowa Liga Żużlowa
22 sierpnia 2026

Adrian Gała jeszcze nie pakuje motocykli do garażu. Zawodnik Śląska Świętochłowice wystąpi w Memoriale Pawła Waloszka. Kapitan nie mógł odmówić udziału w tak ważnych zawodach.

Kolejna odsłona walki o tytuł! Znamy listę startową zawodów w Niemczech

Żużel. Kolejna odsłona walki o tytuł! Znamy listę startową zawodów w Niemczech

Krzysztof Choroszy

  • SEC
21 sierpnia 2026

Już niedługo czeka nas kolejna runda cyklu SEC. Pierwszy weekend września przyniesie turniej w legendarnej lokalizacji dla czempionatu. Poznaliśmy listę startową zmagań w Gustrow.

Polonia może mieć problem! Ważny komunikat Speedway Ekstraligi

Żużel: Polonia może mieć problem! Ważny komunikat Speedway Ekstraligi

Krzysztof Choroszy

  • Metalkas 2. Ekstraliga
20 sierpnia 2026

Poznaliśmy żużlowców, za których kluby będą mogły stosować zastępstwo zawodnika w fazie play-off Metalkas 2. Ekstraligi. Kłopot w tym wypadku może mieć Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Bydgoszczanie będą mogli skorzystać z regulaminowych możliwości w przypadku urazu tylko jednego zawodnika.

Świetny występ lidera Ostrovii! O krok od kompletu

Żużel - Świetny występ lidera Ostrovii! O krok od kompletu

Krzysztof Grzęda

  • Dania
19 sierpnia 2026

Holsted Tigers podejmowało na własnym torze Team Fjelsted w ramach 13. rundy SpeedwayLigaen. Mecz pewnie wygrali gospodarze.

Robert Kościecha ma ogromny ból głowy. Niezwykły występ „perełki”! Co teraz zrobi trener?

Żużel. Robert Kościecha ma ogromny ból głowy. Niezwykły występ „perełki”! Co teraz zrobi trener?

Rafał Drabiniok

  • Dania
19 sierpnia 2026

Co za horror w duńskiej lidze! Niesamowity Mikkel Andersen poprowadził Sønderjylland Elite Speedway do minimalnej wygranej nad Region Varde Elitesport. O wszystkim decydował ostatni wyścig, a kapitalny występ Beau Baileya nie wystarczył gospodarzom.

Lider ROW-u nie pozostawił złudzeń. Zdobył trzecie złoto

Żużel. Lider ROW-u nie pozostawił złudzeń. Zdobył trzecie złoto

Hubert Czaja

  • Czechy
17 sierpnia 2026

15 sierpnia na torze w Svitavach odbył się jednodniowy finał Indywidualnych Mistrzostw Czech. Trzeci raz z rzędu złoto zdobył Jan Kvěch, a na podium dość nieoczekiwanie zabrakło Adama Bednářa.

Kasprzak nie przebiera w słowach o postawie Majewskiego. „Jest to dla mnie śmieszne”

Sport żużlowy. Kasprzak nie przebiera w słowach o postawie Majewskiego. „Jest to dla mnie śmieszne”

Dawid Dukiewicz

  • Metalkas 2. Ekstraliga
16 sierpnia 2026

Dakar Development Stal Rzeszów przegrała ligowe spotkanie w Bydgoszczy. Po meczu formę swojej drużyny skomentował Krzysztof Kasprzak. 42-latek też odniósł się do sytuacji z Franciszkiem Majewskim.

Galeria

Pech obrońców tytułu. Ogromne emocje w finale


3 sierpnia 2026, zdjęć: 0

Pech obrońców tytułu. Ogromne emocje w finale

Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)


13 lipca 2026, zdjęć: 0

Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)

Przyjemski wygrywa! Kolejne problemy zawodnika Stali Gorzów (galeria)


11 lipca 2026, zdjęć: 0

Przyjemski wygrywa! Kolejne problemy zawodnika Stali Gorzów (galeria)

Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)


23 czerwca 2026, zdjęć: 0

Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 12 20 4 80
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 12 0 0 -256
Betard Sparta Wrocław 12 23 5 94
Stelmet Falubaz Zielona Góra 12 7 1 -104
Bayersystem GKM Grudziądz 12 14 1 5
Gezet Stal Gorzów 12 13 2 1
Orlen Oil Motor Lublin 12 17 3 65
PRES Grupa Deweloperska Toruń 12 22 4 115

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 13 32 6 253
Cellfast Wilki Krosno 14 10 2 -36
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 17 3 -48
Polonia Piła 13 11 2 -149
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 14 11 3 -61
Hunters PSŻ Poznań 13 17 2 -11
INNPRO ROW Rybnik 14 19 5 47
Dakar Development Stal Rzeszów 13 17 3 5

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Speedway Kraków 12 8 1 -71
OK Kolejarz Opole 12 14 3 -11
Trans MF Landshut Devils 12 21 5 67
Śląsk Świętochłowice 12 6 0 -130
Ultrapur Omega Gniezno 12 18 4 18
LVBET Lokomotiv Daugavpils 12 13 2 -8
Wybrzeże Gdańsk 12 25 6 135

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT