Polski Związek Motorowy opublikował kalendarz sportu żużlowego na sezon 2019. Z niego dowiadujemy się, że sezon w naszym kraju zostanie zainaugurowany oficjalnie 24 marca w Lesznie oraz Łodzi. Na tym pierwszym owalu poznamy zwycięzcę 69. Memoriału im. Alfreda Smoczyka.
Na obiekcie pierwszoligowego klubu rozegrany zostanie mecz Północ vs Południe. Na marzec zaplanowano także 1. Memoriał Tomasza Jędrzejaka, który rozegrany zostanie we Wrocławiu. Kwiecień stanie pod znakiem kasków, bowiem rozegrane zostaną eliminacje i finał Złotego Kasku, a także eliminacje Srebrnego i Brązowego Kasku.
Nowością w kalendarzu jest finał Mistrzostw Par Klubowych I Ligi (30 kwietnia) oraz cztery rundy Indywidualnego Pucharu Polski w klasie 250cc (we wrzesniu).
Kalendarz sportu żużlowego na sezon 2019:
Marzec
24.03 – 69. Memoriał Alfreda Smoczyka (Leszno)
24.03 – Mecz Północ vs Południe (Łódź)
31.03 – Memoriał Tomasza Jędrzejaka (Wrocław)
Kwiecień
02.04 – Eliminacje Złotego Kasku (Tarnów, Piła, Ostrów Wlkp.)
09.04 – 1. turniej Zaplecza Kadry Juniorów (Poznań)
10.04 – 2. turniej Zaplecza Kadry Juniorów (Poznań)
16.04 – Eliminacje Srebrnego Kasku (Krosno, Rawicz, Bydgoszcz)
20.04 – Finał Złotego Kasku (tba)
22.04 – Mecz Reprezentacji Polski (tba)
23.04 – Eliminacje Brązowego Kasku (Gniezno, Rzeszów, Rybnik)
27.04 – 2. runda kwalifikacyjna SEC (Poznań)
30.04 – Finał Mistrzostw Par Klubowych I Ligi (tba)
Maj
01.05 – Mecz Reprezentacji Polski (tba)
02.05 – Finał Srebrnego Kasku (Kraków)
04.05 – Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych (tba)
07.05 – 1. runda DMPJ (eliminacje)
08.05 – 2. runda DMPJ (eliminacje)
16.05 – Finał Brązowego Kasku (Grudziądz)
18.05 – FIM Speedway Grand Prix (Warszawa)
20.05 – 3. runda DMPJ (eliminacje)
21.05 – 4. runda DMPJ (eliminacje)
22.05 – Ćwierćfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski (Krosno, Poznań, Piła, Bydgoszcz)
25.05 – 3. runda kwalifikacyjna do IMŚJ (Kraków)
28.05 – 5. runda DMPJ (eliminacje)
29.05 – 6. runda DMPJ (eliminacje)
Czerwiec
04.06 – 7. runda DMPJ (eliminacje)
05.06 – 8. runda DMPJ (eliminacje)
11.06 – Eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych (Ostrów Wlkp., Opole, Piła)
12.06 – Półfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski (Kraków, Rawicz)
13.06 – 1. runda Nice Cup (tba)
18.06 – 9. runda DMPJ (eliminacje)
19.06 – 10. runda DMPJ (eliminacje)
22.06 – 1. finał SEC (tba)
25.06 – 11. runda DMPJ (eliminacje)
26.06 – 12. runda DMPJ (eliminacje)
27.06 – 2. runda Nice Cup (tba)
Lipiec
02.07 – 13. runda DMPJ (eliminacje)
03.07 – 14. runda DMPJ (eliminacje)
06.07 – 1. runda kwalifikacyjna IMEJ (Grudziądz)
09.07 – Eliminacje Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (Gdańsk, Łódź, Poznań)
11.07 – 3. runda Nice Cup (tba)
12.07 – PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi (tba)
14.07 – Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski (Leszno)
16.07 – 1. runda DMPJ (półfinały)
17.07 – 2. runda DMPJ (półfinały)
18.07 – 4. runda Nice Cup (tba)
20.07 – Finał Youth Track Racing 125cc (Toruń)
23.07 – 3. runda DMPJ (półfinały)
24.07 – 4. runda DMPJ (półfinały)
27.07 – 1. finał IMŚJ (tba)
30.07 – 5. runda DMPJ (półfinały)
31.07 – 6. runda DMPJ (półfinały)
Sierpień
01.08 – 5. runda Nice Cup
03.08 – FIM Speedway Grand Prix (Wrocław)
06.08 – 7. runda DMPJ (półfinały)
07.08 – 8. runda DMPJ (półfinały)
13.08 – 9. runda DMPJ (półfinały)
14.08 – 10. runda DMPJ (półfinały)
15.08 – Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (Tarnów)
17.08 – Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych (Gorzów Wlkp.)
20.08 – 11. runda DMPJ (półfinały)
21.08 – 12. runda DMPJ (półfinały)
22.08 – 6. runda Nice Cup (tba)
27.08 – 13. runda DMPJ (półfinały)
28.08 – 14. runda DMPJ (półfinały)
Wrzesień
03.09 – 3. turniej Zaplecza Kadry Juniorów (tba)
04.09 – 4. turniej Zaplecza Kadry Juniorów (tba)
05.09 – 1. runda Indywidualnego Pucharu Polski 250cc (tba)
10.09 – 7. runda Nice Cup (tba)
12.09 – 2. runda Indywidualnego Pucharu Polski 250cc (tba)
17.09 – 5. turniej Zaplecza Kadry Juniorów (tba)
18.09 – 6. turniej Zaplecza Kadry Juniorów (tba)
19.09 – 3. runda Indywidualnego Pucharu Polski 250cc (tba)
21.09 – Indywidualny Puchar Nice 1. Ligi Żużlowej (tba)
24.09 – 8. runda Nice Cup (tba)
26.09 – Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów (tba)
28.09 – 4. finał SEC (tba)
Październik
04.10 – FIM Speedway Grand Prix (Toruń)
źródło: PZM
Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!