⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
Hunters PSŻ Poznań Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/ostrovia-ostrow.png Logo
07.06.2026 19:30
Planowana relacja
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/wilki2.png Logo
07.06.2026 17:00
Planowana relacja
Ultrapur Omega Gniezno Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2025/01/obraz_2025-01-30_223202172.png Logo
07.06.2026 17:00
Planowana relacja
INNPRO ROW Rybnik Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/polonia-pila.png Logo
07.06.2026 14:30
Planowana relacja
Trans MF Landshut Devils Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/OPO.png Logo
07.06.2026 14:00
Planowana relacja
 Logo 4. runda Grand Prix Wielkiej Brytanii w Manchesterze
06.06.2026 20:00
Planowana relacja
 Logo 3. runda Grand Prix Wielkiej Brytanii w Manchesterze
05.06.2026 20:00
Planowana relacja
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/ostrovia-ostrow.png Logo
04.06.2026 20:30
Planowana relacja
Hunters PSŻ Poznań Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/polonia-pila.png Logo
04.06.2026 18:00
Zakończona
 Logo 1. runda ćwierćfinałowa DMPJ grupa II im. Zdzisława Ruteckiego w Bydgoszczy
03.06.2026 17:30
Zakończona
1. Zawody Szkoleniowe DMPJ w Gnieźnie
03.06.2026 17:30
Zakończona
Stelmet Falubaz Zielona Góra Logo
38:52
../../../wp-content/uploads/2022/04/unia-leszno.png Logo
31.05.2026 20:00
Zakończona
Ultrapur Omega Gniezno Logo
42:47
../../../wp-content/uploads/2021/12/logo-loko.png Logo
31.05.2026 17:00
Zakończona
PRES Grupa Deweloperska Toruń Logo
52:38
../../../wp-content/uploads/2022/04/stal-gorzow.png Logo
31.05.2026 17:00
Zakończona
Wybrzeże Gdańsk Logo
23:25
../../../wp-content/uploads/2022/04/OPO.png Logo
31.05.2026 16:00
Strona główna » Częstochowscy fani na prowadzeniu na półmetku. Marazm w Grudziądzu

Sport żużlowy. Częstochowscy fani na prowadzeniu na półmetku. Marazm w Grudziądzu

    31 maja 2018 Ten artykuł przeczytasz w 5 minut

    Konrad Cinkowski

    Częstochowscy fani na prowadzeniu na półmetku. Marazm w Grudziądzu

    Za nami siedem kolejek PGE Ekstraligi, zatem lada moment rozpocznie się walka o punkty bonusowe i awans do play-off. W ligowej tabeli na prowadzenie Fogo Unia Leszno, lecz pod względem frekwencji „Byki” zajmują odległe, szóste miejsce.

    Prowadzą za to fani forBET Włókniarza Częstochowa i to z naprawdę sporą przewagą nad rywalami. Trzy mecze ligowe „Lwów” na własnym torze: z Grupa Azoty Unią Tarnów, Betard Spartą Wrocław oraz Get Well Toruń w sumie obejrzało 45 tysięcy widzów! Tegoroczny rekord padł pojedynku częstochowsko-wrocławskim, gdzie oficjalnie według statystyk Speedway Ekstraligi zasiadło siedemnaście tysięcy widzów. Nieco mniej, bowiem 14,5 tysiąca ludzi oglądało mecz z „Aniołami”, choć tutaj wydaje nam się, że frekwencja była znacznie większa. Nasi koledzy po fachu również oceniają, iż na trybunach było spokojnie około szesnastu tysięcy spragnionych żużlowych emocji fanów.

    Tuż za „biało-zielonymi”, Cash Broker Stal Gorzów. Podopieczni Stanisława Chomskiego również mają na swoim koncie trzy mecze ligowe na własnym torze i frekwencję łączną – 38411 fanów. To zatem o blisko 6,5 tysiąca mniej kibiców, co widać także w średniej frekwencji – 12804 (o 2106 mniej niż w Częstochowie). Rekord w tym roku to 13,774 ludzi na stadionie na meczu Stali z Grupa Azoty Unią Tarnów, który odbył się miesiąc temu. Podium zamyka Betard Sparta Wrocław, gdzie jak na razie mamy największą sumę fanów – 48297. Trzeba jednak pamiętać, że Tai Woffinden, Maciej Janowski i spółka na Nowym Olimpijskim jeździli już czterokrotnie. A to daje im średnią 12074 kibiców na mecz, a największą obecność miłośników ścigania we lewo w tym mieście odnotowano w pojedynku z Falubazem Zielona Góra (12855).

    Gdyby to kibice mieli decydować o awansie do play-off, a nie wynik sportowy, o medale w tym roku walczyłby także wymieniony przed momentem zespół spod znaku „Myszki Miki”. Ekipa dowodzona przez Adama Skórnickiego są kolejnym zespołem, który na domowym owalu odjechał cztery spotkania, a wszystkie mecze przy W69 obejrzało w sumie 48 tysięcy widzów. To daje nam bardzo równą średnią 12 tysięcy na mecz, a rekord to piętnaście tysięcy na niedzielnych, przegranych dla zielonogórzan derbach z Cash Broker Stalą Gorzów.

    Dolną czwórkę otwiera Get Well Toruń, gdzie niespełna 36 tysięcy kibiców oglądało trzy mecze miejscowej drużyny. Największa jak dotąd liczba osób obecnych na Motoarenie padła na derbowym meczu z MRGARDEN GKM-em Grudziądz, na których zawitało 13245 osób, a średnio mecze „Aniołów” na swoim terenie ogląda 11918 społeczeństwa. Za teamem Jacka Frątczaka, Drużynowy Mistrz Polski – Fogo Unia Leszno! „Byki” niesamowicie nisko, choć pokonują rywala za rywalem. Wynik sportowy nie przekłada się zawsze na wynik na trybunach. 46100 to wynik osiągnięty w czterech spotkaniach, co daje nam średnią nieco ponad 11,5 tysiąca. Najlepszy wynik – 27 kwietnia w meczu z Falubazem Zielona Góra (13,5k.).

    Tabele zamyka Grupa Azoty Unia Tarnów oraz MRGARDEN GKM Grudziądz. Na „Jaskółki” w tym sezonie (4 mecze) przychodzi średnio 7,5 tysiąca widzów, z kolei na spotkania z Artiomem Łagutą i Przemysławem Pawlickim na czele, Hallera 4 w Grudziądzu odwiedza ledwie 6167 kibiców. Rekordy frekwencyjne są na dość niskim poziomie (odpowiednio 8,5k oraz 7k), a na grudziądzkim stadionie wszystkie trzy mecze obejrzało niewiele więcej fanów (18,500) niż w Częstochowie na jednym meczu (17k).

    Teraz kilka dni przerwy od ligowego ścigania. Kolejna szansa na poprawienie frekwencyjnych statystyk już 10 czerwca. Wówczas do Tarnowa przyjedzie Drużynowy Mistrz Polski – Fogo Unia Leszno, w Gorzowie rewanżowe, derbowe ściganie, a do Torunia zawita forBET Włókniarz. Ostatnim meczem zaplanowanym na tę datę jest konfrontacja MRGARDEN GKM-u z Betard Spartą Wrocław.

    źródło: inf. własna

    Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

    Obserwuj nas!
    • Tagi
    • Apator Toruń
    • BAYERSYSTEM GKM Grudziądz
    • Betard Sparta Wrocław
    • Eltrox Włókniarz Częstochowa
    • Fogo Unia Leszno
    • Gezet Stal Gorzów
    • Stelmet Falubaz Zielona Góra
    • Unia Tarnów

    Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Powiązane artykuły

    Zaskakujące słowa gwiazdy PRES Toruń. Porównał się do ślepej wiewiórki

    Sport żużlowy. Zaskakujące słowa gwiazdy PRES Toruń. Porównał się do ślepej wiewiórki

    Konrad Marzec

    • PGE Ekstraliga
    4 czerwca 2026

    Mikkel Michelsen ma o czym myśleć. Duńczyk wciąż jest daleki od optymalnej formy. W meczu z Gezet Stal Gorzów zanotował dobry wynik, ale ostatni wyścig popsuł mu nastrój. Nasz rozmówca porównał się do... ślepej wiewiórki!

    Michael Jepsen Jensen szczerze o powrocie do elity. Zaskakujący komunikat

    Żużel. Michael Jepsen Jensen szczerze o powrocie do elity. Zaskakujący komunikat

    Rafał Drabiniok

    • PGE Ekstraliga
    3 czerwca 2026

    Michael Jepsen Jensen wraca do wielkiej formy w Speedway GP! Po koszmarnym początku w Landshut, duński mistrz odpalił na torze w Pradze i wjechał prosto do finału. Zawodnik GKM-u Grudziądz ma plan także na najbliższe rundy w Manchesterze.

    Artiom Łaguta pokazał kontuzjowaną rękę. Ważne słowa

    Żużel. Artiom Łaguta pokazał kontuzjowaną rękę. Ważne słowa

    Rafał Drabiniok

    • PGE Ekstraliga
    2 czerwca 2026

    Przełomowe wieści w sprawie kontuzji lidera Betard Sparty Wrocław! Artiom Łaguta pokazał w mediach społecznościowych złamaną rękę i przekazał optymistyczny meldunek.

    Juniorskie dylematy w Częstochowie. „Dołek jest głęboki, ale widać przebłyski”

    Żużel - Juniorskie dylematy w Częstochowie. „Dołek jest głęboki, ale widać przebłyski”

    Konrad Klusak

    • PGE Ekstraliga
    2 czerwca 2026

    Mariusz Staszewski przed spotkaniem z Betard Spartą Wrocław musiał dokonać decyzji dotyczącej wyboru zawodników na pozycji juniorskiej. Szymona Ludwiczaka w biegu młodzieżowym wsparł Franciszek Karczewski.

    Głośne nazwiska w Unii Leszno? Rafał Dobrucki mówi o transferach

    Żużel: Głośne nazwiska w Unii Leszno? Rafał Dobrucki mówi o transferach

    Rafał Drabiniok

    • PGE Ekstraliga
    1 czerwca 2026

    Karuzela transferowa w żużlu rozkręcona do czerwoności! W sieci huczy od głośnych nazwisk w kontekście Unii Leszno, a Rafał Dobrucki ostro ocenia transferowe szaleństwo i instytucję prekontraktów. „Z niektórych doniesień możemy się śmiać” – grzmi były selekcjoner reprezentacji.

    Nie zawiódł w trudnym momencie. Skomentował atmosferę w drużynie

    Żużel - Nie zawiódł w trudnym momencie. Skomentował atmosferę w drużynie

    Krzysztof Choroszy

    • PGE Ekstraliga
    1 czerwca 2026

    Betard Sparta Wrocław w ostatnim znalazła się w trudnym położeniu. We Wrocławiu nie mogą jednak narzekać na złą atmosferę, co można wywnioskować ze słów lidera żółto-czerwonych.

    Menedżer Stali Gorzów o przyczynach porażki w Toruniu. Szczera analiza

    Sport żużlowy. Menedżer Stali Gorzów o przyczynach porażki w Toruniu. Szczera analiza

    Konrad Marzec

    • PGE Ekstraliga
    1 czerwca 2026

    Gezet Stal Gorzów przełknęła gorzką pigułkę. Zespół Piotra Palucha przegrał w Toruniu w stosunku 38:52. Mimo dobrego początku, goście nie mieli zbyt wielu argumentów w starciu z mistrzami Polski. Menedżer Stali szczerze podsumował niedzielne zawody.

    Pewne zwycięstwo Fogo Unii Leszno. Wybitny Pawlicki

    Żużel. Pewne zwycięstwo Fogo Unii Leszno. Wybitny Pawlicki

    Michal Kliszcz

    • PGE Ekstraliga
    31 maja 2026

    Fogo Unia Leszno pokonała Stelmet Falubaz Zielona Góra 52:38. Perfekcyjne zawody zaliczył młodszy z braci Pawlickich - Piotr.

    Staszewski komentuje. Jest poprawa w niektórych aspektach. „Ciągle są rezerwy”

    Żużel: Staszewski komentuje. Jest poprawa w niektórych aspektach. „Ciągle są rezerwy”

    Konrad Klusak

    • PGE Ekstraliga
    31 maja 2026

    Krono-Plast Włókniarz Częstochowa poległ w starciu z osłabioną brakiem dwóch liderów Betard Spartą Wrocław. Mariusz Staszewski podsumował występ gospodarzy po tym spotkaniu.

    (NA ŻYWO) Ostatnie starcie kolejki! Osłabiony Falubaz przed wielkim wyzwaniem

    Sport żużlowy. (NA ŻYWO) Ostatnie starcie kolejki! Osłabiony Falubaz przed wielkim wyzwaniem

    speedwaynews.pl

    • LIVE
    31 maja 2026

    Przed nami ostatnie z niedzielnych spotkań żużlowych. Na Stadionie przy ulicy Wrocławskiej 69 Stelmet Falubaz Zielona Góra podejmuje Fogo Unię Leszno. Osłabieni gospodarze nie będą mieli łatwo w starciu z walczącą o fazę play-off drużyną beniaminka. Zapraszamy na relację live z tego wydarzenia.

    Galeria

    Skupień i Nycz startowali w Niemczech. Ogromny puchar za wygraną


    26 maja 2026, zdjęć: 0

    Skupień i Nycz startowali w Niemczech. Ogromny puchar za wygraną

    Awans nie dla Zengoty. Piekielnie szybki Michelsen (galeria)


    17 maja 2026, zdjęć: 0

    Awans nie dla Zengoty. Piekielnie szybki Michelsen (galeria)

    Beniaminek rozbił faworyta. Pogrom w Pile (galeria)


    27 kwietnia 2026, zdjęć: 0

    Beniaminek rozbił faworyta. Pogrom w Pile (galeria)

    Fatalny wypadek w Ostrowie! Dramatyczne zdjęcia


    4 kwietnia 2026, zdjęć: 0

    Fatalny wypadek w Ostrowie! Dramatyczne zdjęcia

    Zobacz wszystkie galerie

    Patronat medialny - zawodnicy

    • Adam Bednář

    • Mateusz Bartkowiak

    • Wiktor Lampart

    • Krystian Pieszczek

    • Michał Knapp

    • Mateusz Cierniak

    • Tobiasz Musielak

    Urodziny obchodzą dziś

    • Skupień i Nycz startowali w Niemczech. Ogromny puchar za wygraną

      Kevin Fajfer

      04.06.1998r. (28l.)
    • Erik Persson

      04.06.2005r. (21l.)
    • Skupień i Nycz startowali w Niemczech. Ogromny puchar za wygraną

      Dawid Cepielik

      04.06.2009r. (17l.)

    PGE EKSTRALIGA

    Drużyny M PKT B +/-
    Fogo Unia Leszno 7 8 0 32
    Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 7 0 0 -160
    Betard Sparta Wrocław 7 10 0 44
    Stelmet Falubaz Zielona Góra 7 2 0 -82
    Bayersystem GKM Grudziądz 7 11 0 48
    Gezet Stal Gorzów 7 7 0 18
    Orlen Oil Motor Lublin 7 8 0 80
    PRES Grupa Deweloperska Toruń 7 10 0 20

    METALKAS 2. EKSTRALIGA

    Drużyny M PKT B +/-
    Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 6 2 0 -41
    Hunters PSŻ Poznań 6 7 0 -21
    ZKS Stal Rzeszów 7 7 0 -5
    H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 5 6 0 -16
    Polonia Piła 6 4 0 -46
    INNPRO ROW Rybnik 7 6 0 5
    Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 14 0 133
    Cellfast Wilki Krosno 6 4 0 -9

    KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

    Drużyny M PKT B +/-
    Speedway Kraków 6 7 1 -3
    OK Kolejarz Opole 5 5 0 3
    Śląsk Świętochłowice 6 2 0 -64
    Lokomotiv Daugavpils 6 5 0 -16
    Ultrapur Omega Gniezno 6 10 1 37
    Trans MF Landshut Devils 4 4 0 -2
    Wybrzeże Gdańsk 7 10 1 45

    PARTNERZY

    PARTNERZY

    PARTNERZY

    SpeedwayNews Logo

    Wydawca:
    IBO Media Dagmara Starzec
    32-015 Stanisławice 318
    e-mail: [email protected]

    • Kontakt z redakcją
    • Dołącz do speedwaynews.pl
    • Pokaż się u nas
    • Regulamin
    • Polityka Prywatności
    • Informacje o RODO
    • Zarejestruj się
    • O serwisie
    • Galerie zdjęć

    2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

    Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
    Ustawienia plików cookiesZgadzam się
    Zarządzaj polityką cookies

    Polityka prywatności

    Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

    W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
    Wymagane
    Always Enabled
    Nie wymagane
    SAVE & ACCEPT