⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
Zakończona
 Logo Puchar MACEC w Pardubicach
18.10.2025 12:00
Zakończona
Glasgow Tigers Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/11/Nowy-projekt-5.png Logo
17.10.2025 20:30
Zakończona
Poole Pirates Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/11/Nowy-projekt-6.png Logo
15.10.2025 20:30
Zakończona
 Logo 4. runda Extraligi w Žarnovicy
12.10.2025 14:00
Strona główna » Janowski: Tak wyszło, dużo szczęścia

Żużel - Janowski: Tak wyszło, dużo szczęścia

    13 maja 2018 Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty

    Agnieszka Ratowska

    Janowski: Tak wyszło, dużo szczęścia

    Nikt nie stawiał Macieja Janowskiego w gronie faworytów do podium na PGE Narodowym w Warszawie. Sam zawodnik zdawał sobie sprawę, że konkurencja jest ogromna a w tym roku wszyscy są napędzeni. Zaczął się prawdziwy wyścig o tytuł Mistrza Świata.

    – Czujemy, że to będzie bardzo ciężki rok, bo wszyscy są mocno rozpędzeni i każdy walczy do samego końca. To będzie trudny rok, ale jestem gotowy na ciężką pracę i trudną walkę. Mocno zaostrzyła się jazda i każdy walczy o każdy punkt. Do końca ostatniej rundy będzie bardzo dużo ciekawych turniejów – powiedział Janowski.

    Często mówi się, że zawodnik, który staje na drugim stopniu podium, to pierwszy przegrany. Osobiście uważam, że historia zapisuje zawsze trzy stopnie podium na swoich kartach, więc każdy, kto staje w blasku jupiterów na środku murawy, jest wygrany. Na początek cyklu, to bardzo dobry wynik. – Mógł być troszeczkę lepszy – mówi ze śmiechem Maciej. – Cieszę się że udało się z dwóch czwartych  pól wejść do finału i stanąć na podium, bo to czwarte pole było strasznie ciężkie. Na szczęście się udało. Może do trzech razy sztuka.

    Pierwsze biegi w wykonaniu Janowskiego nie wróżyły sukcesu. – Ciężko było na początku. Najpierw ostrzeżenie, później sędzia długo trzymał na starcie i to kosztowało trochę nerwów. Cieszę się, że na koniec udało mi się stanąć na podium. Pierwsze miejsce było bardzo blisko, ale zostawię coś na „później” – rezolutnie powiedział „Magic”.  

    Pierwsza pozycja była w zasięgu ręki. Kto bacznie śledził finał, doskonale widział, że przez jakiś czas była nawet faktem. – Minąłem Taja po krawężniku, nie chciałem ryzykować i wychodzić na zewnętrzną. Tym bardziej że wiedziałem, że za plecami jest szybki Freddie, który pewnie spróbuje wejść pod nas i skupiłem się żeby łapać prędkość z koleinek przy kredzie – wytłumaczył.

    Maciej, jak większość zawodników potwierdził, że tor zmieniał się znacznie w trakcie trwania zawodów, co przysparzało nie lada problemów. – Tor troszeczkę się rozwalił. Nie wiem co było tego przyczyną. Mam nadzieję że w kolejnych turniejach będą równiejsze tory, żeby była jeszcze lepsza walka – powiedział z nutką nadziei.

    Walka nabrała na sile. Już od pierwszego wyścigu otwierającego cykl SGP wyraźnie widać, że w tym roku czeka nas wiele emocji. Prędkość, ambicja i determinacja mocno napędzają zawodników a Janowski doskonale zdaje sobie z tego sprawę. – Ścigamy się o Mistrzostwo Świata. Każdy wie o co jedzie. Niektórzy momentami troszkę za bardzo chcą, ale to jest żużel. Jest to bardzo brutalny sport.

    Nie sposób pominąć atmosferę, jaka panowała na PGE Narodowym. 55 tysięcy widzów robi wrażenie. Również na zawodnikach. – Chyba każdy widzi co się dzieje na trybunach. Jak głośno krzyczą kibice. Na pewno to dodaje dużych skrzydeł.  Cieszę się, że mogłem po raz któryś jechać dla tak wspaniałych kibiców – zakończył Janowski.

     

    Źródło: informacja własna

     

    Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

    Obserwuj nas!
    • Tagi
    • Maciej Janowski
    • Speedway Grand Prix

    Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Powiązane artykuły

    Niesamowite osiągnięcie. Mówi o znajomości z Zmarzlikiem

    Żużel. Niesamowite osiągnięcie. Mówi o znajomości z Zmarzlikiem

    Hubert Furmaniak

    • SGP / DPŚ / SoN
    5 grudnia 2025

    Brady Kurtz nie ukrywa, że udało mu się dokonać czegoś niesamowitego. Nie jest na siebie zły za Vojens, ponieważ zrobił co mógł. Na przyszły sezon nie szykuje wielkich zmian.

    Będzie wielki powrót do Polski i Grand Prix! Szwed ma jasny cel

    Żużel: Będzie wielki powrót do Polski i Grand Prix! Szwed ma jasny cel

    Rafał Drabiniok

    • Dania
    4 grudnia 2025

    Tomas H. Jonasson wraca z mocnymi planami. Szwed chce jeździć więcej niż kiedykolwiek, myśli o mistrzostwie kraju i śni o powrocie do Grand Prix. Czy ponownie trafi do Polski?

    Bewley i Holder pojechali w wielkim wydarzeniu

    Sport żużlowy. Bewley i Holder pojechali w wielkim wydarzeniu

    Hubert Furmaniak

    • SGP / DPŚ / SoN
    2 grudnia 2025

    11. La 100km dei Campioni za nami. Tym razem wystartowali żużlowcy spod znaku firmy Monster. Daniel Bewley i Chris Holder przedłużyli sobie sezon, startując w ważnym wydarzeniu.

    Jest pod wrażeniem syna. Wspomina dawne dzieje

    Sport żużlowy. Jest pod wrażeniem syna. Wspomina dawne dzieje

    Hubert Furmaniak

    • Anglia
    1 grudnia 2025

    Brian Andersen jest pod wrażeniem jazdy swojego syna. Duńczyk wspomina również zostanie mistrzem świata juniorów, gdzie musiał utrzymać nerwy na wodzy.

    Mistrz świata miał otrzymać przepustkę do cyklu!

    Żużel - Mistrz świata miał otrzymać przepustkę do cyklu!

    Hubert Furmaniak

    • SGP / DPŚ / SoN
    30 listopada 2025

    Richard Coleman z Mayland Sports Events przyznaje, że Nazar Parnicki znajdował się na liście życzeń pod kątem stałych "dzikich kart" na sezon 2026. Ostatecznie działacze uznali, że to zbyt za wcześnie dla młodego Ukraińca.

    Wraca do zdrowia po kontuzji! Zdradził, jak przebiega rehabilitacja

    Żużel - Wraca do zdrowia po kontuzji! Zdradził, jak przebiega rehabilitacja

    Krzysztof Choroszy

    • Metalkas 2. Ekstraliga
    30 listopada 2025

    Tom Brennan zakończył sezon 2025 w bardzo pechowy sposób. Na treningu przed turniejem w USA Brytyjczyk doznał kontuzji nogi. Teraz poinformował, jak przebiega rehabilitacja.

    Woffinden ma dać znać. Jego udział nie jest potwierdzony

    Żużel - Woffinden ma dać znać. Jego udział nie jest potwierdzony

    Hubert Furmaniak

    • SGP / DPŚ / SoN
    27 listopada 2025

    Richard Coleman zdecydował się wyjaśnić, dlaczego Tai Woffinden otrzymał przepustkę do cyklu Speedway Grand Prix. Założyciel Mayfield Sports Events przyznał, że nadal wierzy w umiejętności Brytyjczyka na światowej scenie. Ponadto Woffinden nadal skupia się na powrocie do zdrowia, a w marcu ma dać odpowiedź na temat udziału w cyklu Speedway Grand Prix.

    Trzy nowe kraje w cyklu? Promotor niczego nie obiecuje

    Żużel - Trzy nowe kraje w cyklu? Promotor niczego nie obiecuje

    Hubert Furmaniak

    • SGP / DPŚ / SoN
    26 listopada 2025

    Trzy nowe lokacje w Speedway Grand Prix? Mayfield Sports Evens rozmawia z przedstawicielami, ale nie chce niczego obiecać. Kalendarz na sezon 2027 mają zamiar planować na początku przyszłego roku.

    Mistrzostwo zdobywa się wychowankami? To powiedzenie jest już nieaktualne!

    Żużel - Mistrzostwo zdobywa się wychowankami? To powiedzenie jest już nieaktualne!

    Konrad Klusak

    • PGE Ekstraliga
    25 listopada 2025

    W ostatnich latach kluby wydają krocie na zawodników. Najlepsze zespoły często też muszą szukać wzmocnień w formacji krajowej kosztem wychowanków, gdyż ci nie prezentują wystarczającego poziomu do walki o najwyższe cele.

    Gorzów walczył do samego końca. Promotor tłumaczy wybór

    Żużel. Gorzów walczył do samego końca. Promotor tłumaczy wybór

    Hubert Furmaniak

    • SGP / DPŚ / SoN
    25 listopada 2025

    Richard Coleman, założyciel Mayfield Sports Events, tłumaczy wybór Łodzi na miejsce przyszłorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Gorzów Wielkopolski do samego końca walczył o zorganizowanie rundy, ale promotorzy musieli myśleć o finansowym zapleczu.

    Galeria

    Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)


    9 listopada 2025, zdjęć: 0

    Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

    Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)


    18 października 2025, zdjęć: 0

    Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)

    Jechali w niepełnym składzie a i tak wygrali. Celina Liebmann liderką


    5 października 2025, zdjęć: 0

    Jechali w niepełnym składzie a i tak wygrali. Celina Liebmann liderką

    Pech byłego zawodnika Stali. Szalone zawody z deszczem w tle


    6 września 2025, zdjęć: 0

    Pech byłego zawodnika Stali. Szalone zawody z deszczem w tle

    Zobacz wszystkie galerie

    Patronat medialny - zawodnicy

    • Adam Bednář

    • Mateusz Bartkowiak

    • Wiktor Lampart

    • Krystian Pieszczek

    • Michał Knapp

    • Mateusz Cierniak

    • Tobiasz Musielak

    Urodziny obchodzą dziś

    • Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

      Martin Smolinski

      06.12.1984r. (41l.)
    • Mateusz Rząsa

      Mateusz Rząsa

      06.12.1998r. (27l.)

    PGE EKSTRALIGA

    Drużyny M PKT B +/-
    Orlen Oil Motor Lublin 14 33 7 260
    Betard Sparta Wrocław 14 26 6 115
    KS Apator Toruń 0 0 0 0
    Gezet Stal Gorzów 14 10 1 -118
    Bayersystem GKM Grudziądz 14 18 4 56
    Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 15 3 -108
    Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 14 7 1 -111
    INNPRO ROW Rybnik 14 4 0 -205
    PRES Grupa Deweloperska Toruń 14 26 5 111

    METALKAS 2. EKSTRALIGA

    Drużyny M PKT B +/-
    Fogo Unia Leszno 14 33 7 274
    Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 28 6 177
    Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski 14 8 1 -91
    Hunters PSŻ Poznań 14 17 4 -42
    Cellfast Wilki Krosno 14 21 4 31
    Orzeł Łódź 0 0 0 0
    Texom Stal Rzeszów 14 18 3 -23
    Autona Unia Tarnów 14 6 1 -197
    H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 9 2 -129

    KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

    Drużyny M PKT B +/-
    Wybrzeże Gdańsk 12 28 6 134
    Ultrapur Start Gniezno 12 23 5 119
    PKS Polonia Piła 0 0 0 0
    OK Kolejarz Opole 12 5 1 -74
    Trans MF Landshut Devils 12 10 2 -30
    Optibet Lokomotiv Daugavpils 0 0 0 0
    Speedway Kraków 12 4 0 -192
    Lokomotiv Daugavpils 12 15 3 -39
    Pronergy Polonia Piła 12 20 4 82

    PARTNERZY

    PARTNERZY

    PARTNERZY

    SpeedwayNews Logo

    Wydawca:
    IBO Media Dagmara Starzec
    32-015 Stanisławice 318
    e-mail: kontakt@speedwaynews.pl

    • Kontakt z redakcją
    • Dołącz do speedwaynews.pl
    • Pokaż się u nas
    • Regulamin
    • Polityka Prywatności
    • Informacje o RODO
    • Zarejestruj się
    • O serwisie
    • Galerie zdjęć

    2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

    Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
    Ustawienia plików cookiesZgadzam się
    Zarządzaj polityką cookies

    Polityka prywatności

    Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

    W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
    Wymagane
    Always Enabled
    Nie wymagane
    SAVE & ACCEPT