⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
Zakończona
 Logo Puchar MACEC w Pardubicach
18.10.2025 12:00
Zakończona
Glasgow Tigers Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/11/Nowy-projekt-5.png Logo
17.10.2025 20:30
Zakończona
Poole Pirates Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/11/Nowy-projekt-6.png Logo
15.10.2025 20:30
Zakończona
 Logo 4. runda Extraligi w Žarnovicy
12.10.2025 14:00
Strona główna » Włókniarz wkalkulował porażkę w Lesznie i tęskni za punktującym Zagarem

Żużel: Włókniarz wkalkulował porażkę w Lesznie i tęskni za punktującym Zagarem

    7 maja 2018 Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty

    Konrad Cinkowski

    Włókniarz wkalkulował porażkę w Lesznie i tęskni za punktującym Zagarem

    Na nieco lepszy wynik swoich zawodników liczyli kibice forBET Włókniarza Częstochowa w Lesznie. Poza Fredrikiem Lindgrenem, pozostali mieli pojedyncze przebłyski, choć wyróżnić też trzeba postawę Michała Gruchalskiego.

    W Lesznie spotkał się lider rozgrywek ligowych z wiceliderem, zatem Fogo Unia Leszno z forBET Włókniarzem Częstochowa. Faworytem byli oczywiście gospodarze, którzy mieli przewagę w postaci świetnych juniorów, lecz tor zweryfikował, że i częstochowski młodzieżowiec – Michał Gruchalski, wcale nie musi być skazywany na pożarcie na wyjazdach, pokonując już w biegu juniorskim duet Kubera – Smektała. Lider formacji do lat 21 w kadrze Marka Cieślaka w całym meczu pokazał lwi pazur, lecz zabrakło doświadczenia i odrobiny szczęścia, by wynik był większy niż cztery punkty z bonusem.

    – Gdy poznaliśmy zestaw startowy i wiedzieliśmy, że Michał (Gruchalski – dop. red.) pojedzie z pierwszego pola startowego to tliła się taka nadzieja, że uda się uciec juniorom z Leszna. To się udało, później też nam imponował, ale brakowało mu doświadczenia. Na pewno jednak wyciągnie wnioski z tego meczu – powiedział po meczu Michał Finfa, kierownik forBET Włókniarza.

    Po raz kolejny w biało-zielonej drużynie brakuje punktów Mateja Zagara. Słoweńca słabsza dyspozycja jest tym bardziej zauważalna, że startuje on w biegach z młodzieżowcami, gdzie jednak trzeba mieć pewniaka, który będzie ciągnął wynik w przypadku słabszych startów juniorów. W niedzielę na obiekcie im. Alfreda Smoczyka zawodnik ten wywalczył dwa punkty, na częstochowskich juniorach. – Matej też ma tego świadomość. W sobotę startuje Grand Prix, chce dokonać zmian i wiele potrenować, bo głównym problemem wydaje się być sprzęt, który go zawodzi. Myślę, że będziemy z optymizmem patrzeć na postawę tego zawodnika, bo jest nam on niezbędny, by jechać w kontakcie z takimi klubami jak np. Unia Leszno. Tęsknimy za Matejem, który przyzwyczaił nas do wygrywania – dodał Finfa.

    W starciu z Drużynowym Mistrzem Polski, przyjezdni nie mogli narzekać na postawę Fredrika Lindgrena i chwalonego już Gruchalskiego. Swoje zrobił także Tobiasz Musielak, który gryzł tor, niesamowicie starając się o punkty. Nieco więcej można było oczekiwać po Leonie Madsenie czy Adrianie Miedzińskim. – Przyjechaliśmy na bardzo trudny teren i zdawaliśmy sobie z tego sprawę, a tę porażkę powiedzmy, że mieliśmy wkalkulowaną. Próbowaliśmy walczyć, ale jeśli nie wygramy tutaj meczu, nic się nie stanie. Mamy już kilka punktów w tabeli i realizujemy powoli swój cel. Trzeba wyróżnić Fredrika Lindgrena, który pojechał kolejne świetne zawody, a pozostali mieli większe czy mniejsze problemy z dopasowaniem do nawierzchni. Myślę, że na tle tych rywali, którzy już się tutaj pojawili jak np. Falubaz Zielona Góra, nie wyglądaliśmy fatalnie. Trzeba popracować i myślę, że jeśli uda nam się awansować do play-offów to spotkamy się jeszcze raz i będziemy chcieli się pokazać z lepszej strony tutaj – zakończył przedstawiciel forBET Włókniarza.

    źródło: własne

    Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

    Obserwuj nas!
    • Tagi
    • Eltrox Włókniarz Częstochowa
    • Michał Finfa

    Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Powiązane artykuły

    Do Krosna nie przyjechał żaden szejk. Finfa szczerze o budowie składu

    Żużel. Do Krosna nie przyjechał żaden szejk. Finfa szczerze o budowie składu

    Rafał Drabiniok

    • Metalkas 2. Ekstraliga
    26 października 2025

    Cellfast Wilki Krosno mają duże ambicje przed sezonem 2026. W klubie pojawiły się znane nazwiska, w tym mistrz świata Jason Doyle, ale też ryzykowny transfer Marcusa Birkemose. Jak zapowiada Michał Finfa, Wilki stawiają na rozsądną politykę i nie boją się odważnych decyzji.

    Pięć sparingów Wilków

    Pięć sparingów Wilków

    Andrzej Matkowski

    • Metalkas 2. Ekstraliga
    1 marca 2024

    Większość drużyn ogłosiła już swoje plany przygotowań do sezonu. W tym tygodniu poznaliśmy plan sparingów Cellfast Wilków Krosno.

    Znamy wszystkie nominacje, dla kogo „Szczakiele 2023”?

    Żużel. Znamy wszystkie nominacje, dla kogo „Szczakiele 2023”?

    Jakub Peret

    • PGE Ekstraliga
    26 sierpnia 2023

    Zbliża się koniec sezonu żużlowego 2023. Jak co roku od 2015 roku będzie on zwieńczony galą PGE Ekstraligi, na której zostaną rozdane "Szczakiele" czyli nagrody za osiągnięcia w sezonie. Poznaliśmy nominacje we wszystkich pięciu kategoriach.

    Wilki Krosno mocniejsze. Nowy toromistrz lekiem na problemy z owalem?

    Żużel. Wilki Krosno mocniejsze. Nowy toromistrz lekiem na problemy z owalem?

    Joachim Piwek

    • Krajowa Liga Żużlowa
    29 maja 2023

    Cellfast Wilki Krosno zakontraktowały nowego toromistrza. Ma on pomóc w przygotowywaniu bezpiecznej nawierzchni na kolejne mecze i zawody przy Legionów. Klub podkreśla, że o usługi znanego w środowisku Grzegorza Węglarza zabiegało klika innych ekip.

    Wilki zrezygnowały z jego usług. Co dalej z Mateusz Świdnickim?

    Żużel. Wilki zrezygnowały z jego usług. Co dalej z Mateusz Świdnickim?

    Sebastian Senderowski

    • PGE Ekstraliga
    27 maja 2023

    Wilki we Wrocławiu pojawiły się bez Mateusza Świdnickiego. Dla 22-latka drużyna z Podkarpacia pozostała jedyną opcją w tegorocznym sezonie. Został on jednak zastąpiony Piotrem Świerczem.

    Ekstraliga wszczęła postępowanie wobec Wilków Krosno!

    Żużel - Ekstraliga wszczęła postępowanie wobec Wilków Krosno!

    Joachim Piwek

    • PGE Ekstraliga
    22 maja 2023

    Są pierwsze konsekwencje zamieszania na Stadionie przy Legionów w Krośnie. Po meczu Wilków i Stali Gorzów Speedway Ekstraliga zwróciła się do GKSŻ z wnioskiem o cofnięcie licencji torowi beniaminka. Ponadto organy ligowe zapowiadają postępowania dyscyplinarne wobec osób odpowiedzialnych za nawierzchnię.

    Włókniarz musi, Wilki mogą. Powrót Świdnickiego do domu

    Żużel: Włókniarz musi, Wilki mogą. Powrót Świdnickiego do domu

    Sebastian Senderowski

    • PGE Ekstraliga
    4 maja 2023

    Piątą kolejkę PGE Ekstraligi rozpoczniemy w Częstochowie. Miejscowy Tauron Włókniarz podejmie beniaminka z Krosna. "Lwy" nie wyobrażają sobie innego scenariusza niż pewne zwycięstwo.

    Historyczny mecz w Krośnie dla gospodarzy!

    Żużel - Historyczny mecz w Krośnie dla gospodarzy!

    Hubert Czaja

    • PGE Ekstraliga
    27 kwietnia 2023

    Zakończył się zaległy mecz 2. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy Wilkami Krosno a Apatorem Toruń. Gospodarze wygrali pierwsze domowe spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w historii krośnieńskiego żużla!

    Duże zmiany w Krośnie. Rewolucja w składzie Apatora (składy)

    Żużel: Duże zmiany w Krośnie. Rewolucja w składzie Apatora (składy)

    Joachim Piwek

    • PGE Ekstraliga
    24 kwietnia 2023

    Po porażce z Betard Spartą Wrocław Robert Sawina zdecydował się na przemeblowanie składu For Nature Solutions Apatora Toruń. Do Krosna „Anioły” pojadą zupełnie inaczej zestawione.

    Włókniarz osłabiony w starciu z Mistrzami Polski

    Żużel - Włókniarz osłabiony w starciu z Mistrzami Polski

    Jakub Peret

    • PGE Ekstraliga
    16 kwietnia 2023

    Brak Kacpra Woryny będzie ogromnym osłabieniem Tauron Włókniarza Częstochowa w pojedynku z Platinum Motorem Lublin

    Galeria

    Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)


    9 listopada 2025, zdjęć: 0

    Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

    Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)


    18 października 2025, zdjęć: 0

    Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)

    Jechali w niepełnym składzie a i tak wygrali. Celina Liebmann liderką


    5 października 2025, zdjęć: 0

    Jechali w niepełnym składzie a i tak wygrali. Celina Liebmann liderką

    Pech byłego zawodnika Stali. Szalone zawody z deszczem w tle


    6 września 2025, zdjęć: 0

    Pech byłego zawodnika Stali. Szalone zawody z deszczem w tle

    Zobacz wszystkie galerie

    Patronat medialny - zawodnicy

    • Adam Bednář

    • Mateusz Bartkowiak

    • Wiktor Lampart

    • Krystian Pieszczek

    • Michał Knapp

    • Mateusz Cierniak

    • Tobiasz Musielak

    Urodziny obchodzą dziś

    • Andrij Rozaliuk

      Andrij Rozaliuk

      05.12.2000r. (25l.)
    • Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

      Nicolai Heiselberg

      05.12.2005r. (20l.)

    PGE EKSTRALIGA

    Drużyny M PKT B +/-
    Orlen Oil Motor Lublin 14 33 7 260
    Betard Sparta Wrocław 14 26 6 115
    KS Apator Toruń 0 0 0 0
    Gezet Stal Gorzów 14 10 1 -118
    Bayersystem GKM Grudziądz 14 18 4 56
    Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 15 3 -108
    Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 14 7 1 -111
    INNPRO ROW Rybnik 14 4 0 -205
    PRES Grupa Deweloperska Toruń 14 26 5 111

    METALKAS 2. EKSTRALIGA

    Drużyny M PKT B +/-
    Fogo Unia Leszno 14 33 7 274
    Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 28 6 177
    Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski 14 8 1 -91
    Hunters PSŻ Poznań 14 17 4 -42
    Cellfast Wilki Krosno 14 21 4 31
    Orzeł Łódź 0 0 0 0
    Texom Stal Rzeszów 14 18 3 -23
    Autona Unia Tarnów 14 6 1 -197
    H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 9 2 -129

    KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

    Drużyny M PKT B +/-
    Wybrzeże Gdańsk 12 28 6 134
    Ultrapur Start Gniezno 12 23 5 119
    PKS Polonia Piła 0 0 0 0
    OK Kolejarz Opole 12 5 1 -74
    Trans MF Landshut Devils 12 10 2 -30
    Optibet Lokomotiv Daugavpils 0 0 0 0
    Speedway Kraków 12 4 0 -192
    Lokomotiv Daugavpils 12 15 3 -39
    Pronergy Polonia Piła 12 20 4 82

    PARTNERZY

    PARTNERZY

    PARTNERZY

    SpeedwayNews Logo

    Wydawca:
    IBO Media Dagmara Starzec
    32-015 Stanisławice 318
    e-mail: kontakt@speedwaynews.pl

    • Kontakt z redakcją
    • Dołącz do speedwaynews.pl
    • Pokaż się u nas
    • Regulamin
    • Polityka Prywatności
    • Informacje o RODO
    • Zarejestruj się
    • O serwisie
    • Galerie zdjęć

    2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

    Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
    Ustawienia plików cookiesZgadzam się
    Zarządzaj polityką cookies

    Polityka prywatności

    Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

    W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
    Wymagane
    Always Enabled
    Nie wymagane
    SAVE & ACCEPT