⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Terminarz i wyniki
    • Składy
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Terminarz i wyniki
    • Składy 
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Terminarz i wyniki
    • Składy
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
Zakończona
 Logo Puchar MACEC w Pardubicach
18.10.2025 12:00
Zakończona
Glasgow Tigers Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/11/Nowy-projekt-5.png Logo
17.10.2025 20:30
Zakończona
Poole Pirates Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/11/Nowy-projekt-6.png Logo
15.10.2025 20:30
Zakończona
 Logo 4. runda Extraligi w Žarnovicy
12.10.2025 14:00
znamy-obsade-zawodow-w-perth-uczcza-pamiec-taty-taia-woffindena
znamy-obsade-zawodow-w-perth-uczcza-pamiec-taty-taia-woffindena
Strona główna » Znamy obsadę zawodów. W Perth uczczą pamięć taty Taia Woffindena

Żużel - Znamy obsadę zawodów. W Perth uczczą pamięć taty Taia Woffindena

  • Australia
  • Inne kraje
  • Metalkas 2. Ekstraliga
  • PGE Ekstraliga
  • Pozostałe turnieje
31 stycznia 2024 Ten artykuł przeczytasz w 5 minut

Rafał Drabiniok

Znamy obsadę zawodów. W Perth uczczą pamięć taty Taia Woffindena

Podobnie jak przed rokiem, w pierwszą sobotę lutego odbędzie się kolejna edycja zawodów Rob Woffinden Classic. W Pinjar Park pojawią się także zawodnicy z Europy.

W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych także był czynnym zawodnikiem i reprezentował takie kluby jak m.in. Sheffield czy Scunthorpe. Na torach spędził 24 lata, lecz nie osiągnął większych sukcesów. Po zakończeniu kariery wyjechał z Wielkiej Brytanii do Australii, gdzie dorastał też Tai Woffinden. Trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata co roku przyjeżdża w rodzinne strony i otwarcie mówi, że to jego drugi dom i czuje się też Australijczykiem. Nie inaczej jest i tej zimy, gdzie od dawna „Tajski” jest w Perth, gdzie przerwał urlop, by pojawić się na gali podsumowującej sezon Betard Sparty Wrocław.

Kariera Taia Woffindena nie była usłana różami. Ojciec robił, co mógł, by ten był jak najlepszym żużlowcem, lecz gdy go zabrakło to ówczesny 20-latek, wpadł w dość mocny dołek. To odbiło się na jego wynikach, ale zdołał to przepracować i wejść na jeszcze wyższy poziom niż wcześniej. Wrócił do cyklu Grand Prix i od sezonu 2013 nieprzerwanie w nim startuje. Przez ten czas zdobył sześć medali Mistrzostw Świata, z czego trzy to złota. W ostatnich latach wygląda nieco bladziej, ale w dalszym ciągu utrzymuje wysoki poziom.

Zadbali o dobrą obsadę

Pierwsza edycja zawodów poświęconych Robowi Woffindenowi odbyła się jeszcze za jego życia. Organizatorzy dbają, by pamięć o zmarłym pozostała wiecznie żywa, zapraszając przy tym jak najlepszych zawodników. Będzie to trzynasta edycja zawodów, z czego trzy zwyciężył Tai Woffinden. Dwie wygrane ma Cameron Heeps, a po jednej Fredrik Lindgren, Rasmus Jensen, Josh Bates, Ricky Wells, Gino Manzares, Matt Marson oraz Justin Sedgmen.

Ten ostatni zwyciężył przed rokiem, sprawiając przy tym sporą niespodziankę. Za swoimi plecami przywiózł faworyzowanych Jaimona Lidseya czy „Tajskiego”. Wygrana nie przyszła mu jednak łatwo, gdyż dopiero na dystansie uporał się z Ryanem Douglasem, który z okrążenia na okrążenie spadał za kolejnych rywali. Tym razem zawodnika InvestHousePlus PSŻ-u Poznań zabraknie w stawce zawodów. Faworytem ponownie będzie Tai Woffinden, lecz to nie jedyne nazwisko z Europy. W obsadzie znajdziemy bowiem także Frederika Jakobsena i Sama Hagona.

Ponadto możemy zauważyć takich zawodników jak Jaimon Lidsey, Josh Pickering czy Justin Sedgmen, których kibice znają z występów w naszym kraju. Będzie też zaciąg zawodników jeżdżących w Wielkiej Brytanii. W przerwach pomiędzy seriami kibice będą mogli też obejrzeć rywalizację jednych z najlepszych zawodników w klasie 250cc czy sidecarach. Początek zawodów w najbliższą sobotę (3.02) o godzinie 12:00 naszego czasu.

Lista startowa Rob Woffinden Classic w Perth:

1. Sam Hagon (Wielka Brytania)
2. Cameron Heeps
3. Luke Killeen
4. Daniel Winchester
5. Fraser Bowes
6. Justin Sedgmen
7. Dayle Wood
8. Declan Killeen
9. Declan Knowles
10. Matt Marson
11. Frederik Jakobsen (Dania)
12. Josh Pickering
13. Patrick Hamilton
14. Jaimon Lidsey
15. Colby Mason
16. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
17. (R1) Jack McDiarmid
18. (R2) Kobee Ziedas

Zawodnicy z klasy 250cc:
1. Beau Bailey
2. Mitchell McDiarmid
3. Harry Sadler
4. Linkin Metcalf
5. Jake Corbett
6. Axle McCarthy

Tai Woffinden

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • 250cc/500R
  • Australia
  • Axle McCarthy
  • Cameron Heeps
  • Colby Mason
  • Connor Bailey
  • Daniel Winchester
  • Dayle Wood
  • Declan Killeen
  • Declan Knowles
  • Fraser Bowes
  • Frederik Jakobsen
  • Harry Sadler
  • Jack McDiarmid
  • Jaimon Lidsey
  • Jake Corbett
  • Josh Pickering
  • Justin Sedgmen
  • Kobee Ziedas
  • Linkin Metcalf
  • Luke Killeen
  • Matt Marson
  • Memoriał Roba Woffindena
  • Mitchell McDiarmid
  • Patrick Hamilton
  • Rob Woffinden Classic
  • Sam Hagon
  • Tai Woffinden

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Historyczny moment i powód do dumy. Polska bije kolejny rekord

Żużel - Historyczny moment i powód do dumy. Polska bije kolejny rekord

Hubert Czaja

  • SGP / DPŚ / SoN
16 listopada 2025

W sezonie 2026 Grand Prix pierwszy raz zawita do Łodzi, a to oznacza, że Polska pierwszy raz stanie się jedynym krajem z największą liczbą torów, na których rozgrywano cykl. Od kilku lat rekord dzierżyliśmy wspólnie ze Szwecją, a teraz wychodzimy na samodzielne prowadzenie.

Sukces zawodnika Falubazu! Nie zaznał porażki

Żużel - Sukces zawodnika Falubazu! Nie zaznał porażki

Hubert Furmaniak

  • Australia
16 listopada 2025

Mitchell McDiarmid wygrał Mistrzostwa Australii Zachodniej na torze Pinjar Park. Zawodnik Stelmet Falubazu Zielona Góra nie zaznał porażki podczas sobotnich zawodów. Na podium stanął również jego brat- Jack.

Przyczyna braku play off w Zielonej Górze? W tym aspekcie zostali zdominowani

Żużel. Przyczyna braku play off w Zielonej Górze? W tym aspekcie zostali zdominowani

Konrad Klusak

  • PGE Ekstraliga
14 listopada 2025

Stelmet Falubaz Zielona Góra miał w tym roku niesamowity problem na jednej pozycji. To właśnie okazało się gwoździem do trumny i przyczyną tego, że zespół oglądaliśmy w fazie play-down.

Ostrovia nie musiała długo szukać! Nowy trener wspomina rozmowy

Sport żużlowy. Ostrovia nie musiała długo szukać! Nowy trener wspomina rozmowy

Krzysztof Choroszy

  • Metalkas 2. Ekstraliga
13 listopada 2025

Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski w ostatnim czasie poszukiwała nowego szkoleniowca. Nie trwało to jednak długo, gdyż poznaliśmy już oficjalnie nazwisko nowego trenera.

Zawodnik Falubazu jednym z faworytów. Ogrom chętnych

Żużel - Zawodnik Falubazu jednym z faworytów. Ogrom chętnych

Rafał Drabiniok

  • Australia
12 listopada 2025

Już w ostatnią sobotę listopada najlepsi żużlowcy z Australii staną do walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Stanu Wiktoria. Na liście startowej nie zabrakło znanych nazwisk – o zwycięstwo powalczą m.in. czterokrotny mistrz Justin Sedgmen i czy triumfator sprzed dwóch lat, Fraser Bowes.

Dramat zawodnika Unii Leszno w półfinale. Kennedy mistrzem

Żużel - Dramat zawodnika Unii Leszno w półfinale. Kennedy mistrzem

Rafał Drabiniok

  • Australia
11 listopada 2025

Indywidualne Mistrzostwa Australii stanu Queensland padły łupem Zaine Kennedy'ego. Na podium stanęli także Jacob Hook i Declan Kennedy, a o sporym pechu mogą natomiast mówić Tate Zischke i Josh Grajczonek.

Nie podpisał kontraktu w Polsce. Ma jednak alternatywę

Żużel - Nie podpisał kontraktu w Polsce. Ma jednak alternatywę

Hubert Furmaniak

  • Anglia
11 listopada 2025

Josh Pickering, na ten moment, nie znalazł zatrudnienia w polskich strukturach. 28-latek z Australii parafował umowę w Cab Direct Championship, zostając zarazem liderem Scunthorpe Scorpions. Początek sezonu 2026 spędzi najpewniej na jeździe w obu ligach brytyjskich.

Nowy zawodnik GKM-u na podium! Rusza sezon w Australii

Żużel - Nowy zawodnik GKM-u na podium! Rusza sezon w Australii

Przemek Krukowski

  • Australia
9 listopada 2025

Rusza sezon w Australii. W Gillman rozegrano pierwsze zawody. Na podium stanął nowy nabytek GKM-u Grudziądz.

Ciekawe porównanie doświadczonego Czecha. „Skończyłem jak Tai”

Żużel - Ciekawe porównanie doświadczonego Czecha. „Skończyłem jak Tai”

Dariusz Jagła

  • Czechy
8 listopada 2025

Czeski zawodnik nie mógł zaliczyć do udanych ostatniej rundy Pucharu MACEC. Mimo to nie zamierza odpuszczać.

Mocna obsada zawodów w Gillman. Australijski sezon rusza pełną parą

Sport żużlowy. Mocna obsada zawodów w Gillman. Australijski sezon rusza pełną parą

Rafał Drabiniok

  • Australia
6 listopada 2025

Sezon żużlowy w Australii startuje na dobre. Już w sobotę w Gillman zobaczymy mieszankę doświadczonych zawodników i młodych talentów, w tym Justina Sedgmena i Frasera Bowesa.

Galeria

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)


9 listopada 2025, zdjęć:

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)


18 października 2025, zdjęć:

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)

Jechali w niepełnym składzie a i tak wygrali. Celina Liebmann liderką


5 października 2025, zdjęć:

Jechali w niepełnym składzie a i tak wygrali. Celina Liebmann liderką

Pech byłego zawodnika Stali. Szalone zawody z deszczem w tle


6 września 2025, zdjęć:

Pech byłego zawodnika Stali. Szalone zawody z deszczem w tle

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Dominik Majchrzak

    Dominik Majchrzak

    18.11.2001r. (24l.)
  • Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

    Michał Gruchalski

    18.11.1998r. (27l.)
  • Paul Starke

    Paul Starke

    18.11.1990r. (35l.)
  • Tomasz Szeląg

    18.11.2007r. (18l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Orlen Oil Motor Lublin 14 33 7 260
Betard Sparta Wrocław 14 26 6 115
Gezet Stal Gorzów 14 10 1 -118
Bayersystem GKM Grudziądz 14 18 4 56
Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 15 3 -108
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 14 7 1 -111
INNPRO ROW Rybnik 14 4 0 -205
PRES Grupa Deweloperska Toruń 14 26 5 111

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 14 33 7 274
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 28 6 177
Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski 14 8 1 -91
Hunters PSŻ Poznań 14 17 4 -42
Cellfast Wilki Krosno 14 21 4 31
Texom Stal Rzeszów 14 18 3 -23
Autona Unia Tarnów 14 6 1 -197
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 9 2 -129

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Wybrzeże Gdańsk 12 28 6 134
Ultrapur Start Gniezno 12 23 5 119
OK Kolejarz Opole 12 5 1 -74
Trans MF Landshut Devils 12 10 2 -30
Speedway Kraków 12 4 0 -192
Lokomotiv Daugavpils 12 15 3 -39
Pronergy Polonia Piła 12 20 4 82

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: kontakt@speedwaynews.pl

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT