W sezonie 2024 w każdym z klubów Speedway 2. Ekstraligi szykują się poważne zmiany na pozycjach U24. Choć ciężko jest przewidzieć, który z zawodników okaże się tym najlepszym, warto prześledzić to, jak radzili sobie w polskich rozgrywkach w 2023 roku.
Cellfast Wilki Krosno
Ubiegłoroczny spadkowicz z PGE Ekstraligi poczynił poważne zmiany w swoim składzie. Jedną z nich jest oczywiście pozycja U24, na którą ściągnięty został Jonas Seifert-Salk. Zawodnik był bezapelacyjnym liderem drużyny z Poznania w sezonie 2023. Razem z Łoktajewem stanowili trzon drużyny. Seifert-Salk uplasował się na 14. pozycji w klasyfikacji generalnej, legitymując się średnią na poziomie 1,986. Jest to zdecydowanie jeden z lepszych transferów na pozycję U24, przynajmniej na papierze.
Innpro ROW Rybnik
Norick Blödorn to zawodnik, który od kilku sezonów mógł zachwycać kibiców Speedway 2. Ekstraligi. Niemiec występował dotychczas w Trans MF Landshut Devils. Jednak zeszły sezon nie był dla niego idealny. 30. miejsce w klasyfikacji generalnej i średnia na poziomie 1,639. Może stanowić jednak naprawdę mocną drugą linię i przy wsparciu starszych kolegów stanowić ważny element składu.
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Drużyna z Bydgoszczy postanowiła wymienić Szymona Szlauderbacha na Tima Sørensena. Duńczyk w sezonie 2023 reprezentował barwy Startu Gniezno. Uplasował się na wysokiej, 10. pozycji w klasyfikacji generalnej 2. ligi, zdobywając średnio 2,051 punktu na bieg. Zawodnik ma też doświadczenie ekstraligowe. W 2022 roku mogliśmy oglądać go w barwach klubu z Ostrowa Wielkopolskiego. Jednak tam odjechał jedynie 18 wyścigów.
Arged Malesa Ostrów Wielkopolski
Wielka nadzieja kibiców z Ostrowa to Wiktor Jasiński, sprowadzony na zasadach wypożyczenia ze Stali Gorzów. W zeszłym sezonie był podstawowym zawodnikiem drużyny PGE Ekstraligi, jednak nie radził sobie najlepiej. 46. miejsce w klasyfikacji i średnia na poziomie zaledwie 1,104 punktu na bieg. Doświadczenie, które wniesie do drużyny, może być jednak kluczowe, a i dla niego może to być przełomowy sezon w karierze.
Energa Wybrzeże Gdańsk
Tu mamy do czynienia z transferem wewnątrz ligowym. Brytyjczyk Tom Brennan zamienił łódzkiego Orła na ekipę z Gdańska. Poprzedniego sezonu nie może zaliczyć jednak do udanych. Wystąpił jedynie w 8 meczach, odjechał 17 biegów i uzyskał średnią na poziomie 1,353.
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
Benjamin Basso to zawodnik, który uważany jest przez wielu za ogromny talent. W sezonie 2023 reprezentował barwy Polonii Bydgoszcz. Odjechał tam jedynie 36 biegów i zdobył średnio 1,361 punktu na bieg. Wydaje się więc, że względem poprzedniego sezonu Orzeł wymienił zawodników w stosunku 1:1. Porównywać ich będzie można jednak dopiero pod koniec sezonu, kiedy będziemy wiedzieć, jak młody Duńczyk zaprezentował się w łódzkich barwach.
InvestHousePlus PSŻ Poznań
Kończący wiek juniorski Mateusz Dul zamienił Orzeł Łódź na PSŻ Poznań. Sezon zakończył średnią na poziomie 1,320 punktu na bieg. W sezonie 2024 wchodzi jednak w nową rolę i pozostaje dla kibiców wielką zagadką. Ogromnym plusem Dula jest z pewnością znajomość ligi, na pozycji juniora w Łodzi spędził aż 4 sezony.
Texom Stal Rzeszów
Beniaminek Speedway 2. Ekstraligi również nie próżnował na rynku transferowym i postanowił postawić na zawodnika z Ekstraligowym doświadczeniem. Mateusz Świdnicki zdołał odjechać jedynie 14 biegów w całym sezonie. Nie został uwzględniony w klasyfikacji, a jego średnia wynosiła jedynie 0,593 punktu na bieg. Być może zejście do niższej ligi pozwoli mu uwolnić potencjał, który w nim drzemie. Na to z pewnością liczą kibice i działacze z Rzeszowa.
Każda z drużyn poczyniła zmiany na pozycji U24. Najmocniejszym transferem wydaje się Jonas Seifert-Salk, a najsłabszym, biorąc pod uwagę średnią – Mateusz Świdnicki. Ten ostatni posiada jednak cenne, ekstraligowe doświadczenie. Jak wiemy – zawodnicy, którzy przechodzą z PGE Ekstraligi do Speedway 2. Ekstraligi, bardzo często radzą sobie w niej naprawdę dobrze.
Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!