Przed nami trzecia w tym sezonie odsłona rywalizacji w cyklu FIM Speedway Grand Prix. Po Chorwacji i Polsce czas na Czechy. Praga to miasto najstarsze stażem w walce o IMŚ i służące reprezentantom Polski. W przeszłości 21 razy stawali oni tam na podium. Bartosz Zmarzlik i Frederik Lindgren powalczą o pozycję lidera klasyfikacji generalnej.
Piękna starówka, smażony ser, pyszne piwo i Grand Prix na Markecie to skojarzenia, które w polskich kibicach budzi Praga. W tym roku stolica Czech będzie areną 3. rundy zmagań w cyklu FIM Speedway Grand Prix. Po dwóch turniejach Bartosz Zmarzlik i Fredrik Lindgren ex aequo zajmują pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Któryś z nich prawdopodobnie pojedzie w niedzielę na mecz ligowy do Grudziądza jako lider rywalizacji o IMŚ.
Transmisja w Eurosport Extra
Kibice mogą oglądać turniej w Czechach na żywo i na wyłączność w Eurosport Extra w usłudze Player. Studio przed rozpoczęciem turnieju rozpocznie się o godzinie 18:30. Uświetnią je znakomici goście. Przypominamy, że w playerze jest dostępny cały sezon zmagań, a także mecze ligi angielskiej czy też serial o Bartoszu Zmarzliku.
OGLĄDAJ GRAND PRIX CZECH W EUROSPORT EXTRA W USŁUDZE PLAYER
Aby móc oglądać Grand Prix Czech, wystarczy kliknąć w poniższy link, a następnie wybrać jedną z dwóch opcji. Do wyboru dostępne są pakiet roczny z płatnością z góry oraz subskrypcja odnawiana co miesiąc. Wystarczy założyć konto i cieszyć się transmisją na telewizorze, a także komputerze i urządzeniach mobilnych.
Walka o fotel lidera
36 punktów – tyle mają po turniejach w Goričan i Warszawie Bartosz Zmarzlik oraz Fredrik Lindgren. Polak wygrał w Chorwacji, natomiast Szwed zajął trzecie miejsce, a dwa tygodnie później panowie zamienili się miejscami w stolicy Polski. Dwa razy czwarty Jason Doyle traci do nich 8 „oczek”. Można więc zakładać, że któryś ze wspomnianej dwójki wyjedzie z Pragi jako lider.
Obaj mają z Pragą wiele dobrych wspomnień. W swoim mistrzowskim sezonie 2020 Bartosz Zmarzlik przełamał klątwę Markety. Po latach wreszcie awansował do biegów półfinałowych, a następnie efektownie wygrał w obu turniejach. To właśnie wtedy Polak wykonał słynny już manewr, niemal zsiadając z motocykla i pikując przy krawężniku pod Taia Woffindena. Frederik Lindgren również wygrywał w Pradze. Udało mu się tego dokonać w 2018 roku.
Grupa pościgowa
Grupę pościgową otwiera Jason Doyle. Australijczyk w dwóch pierwszych turniejach nie ukończył wyścigów finałowych i zajmował czwartą lokatę. „Doyley” w Pradze wygrywał natomiast dwukrotnie, a przed rokiem stanął na podium. Po niepowodzeniach w decydujących biegach dwóch pierwszych rund, zawodnik Cellfast Wilków Krosno będzie chciał podłączyć się do walki o praskiego hat-tricka.
Za jego plecami plasuje się australijsko-brytyjska grupa z gościnnym udziałem Martina Vaculíka. Słowak przed rokiem po raz pierwszy w karierze zwyciężył w Pradze, a ostatnio dał znak, że kłopoty z formą ma już za sobą. Jeśli utrzyma progres, to na dobrze znanym sobie owalu z pewnością będzie w stanie namieszać zawodnikom, którzy na papierze są jaśniejszymi faworytami.
Staruszka w cyklu
W sezonie 2023 zawodnicy cyklu SGP będą po raz 29. w historii rywalizować o punkty Mistrzostw Świata na stadionie w stolicy Czech. Polacy mają mnóstwo dobrych wspomnień związanych z Pragą. Dotychczas 21 razy stawali oni tam na podium, a sześciokrotnie udało im się zwyciężyć. Po dwa razy wygrywali Bartosz Zmarzlik oraz Tomasz Gollob, a po jednym triumfie mają na koncie Janusz Kołodziej i Maciej Janowski.
Początek zmagań w Pradze w sobotę (3 czerwca) o godzinie 19:00. Zawody będą poprzedzone sesją kwalifikacyjno-treningową o 13:00. Po jej zakończeniu poznamy listę startową turnieju. Relację LIVE znajdziecie na speedwaynews.pl.
Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!