⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo 3. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
07.01.2026 10:30
Zakończona
 Logo 2. runda Indywiudalnych Mistrzostw Australii
04.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo 1. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
03.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo Phil Crump Solo Classic
27.12.2025 09:00
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
wlokniarz-wygral-po-10-wyscigach-kontuzja-wolskiego
wlokniarz-wygral-po-10-wyscigach-kontuzja-wolskiego
Strona główna » Włókniarz wygrał po 10. wyścigach. Kontuzja Wolskiego?

Żużel: Włókniarz wygrał po 10. wyścigach. Kontuzja Wolskiego?

  • Ekstraliga U24
16 maja 2023 Ten artykuł przeczytasz w 6 minut

Sebastian Senderowski

Włókniarz wygrał po 10. wyścigach. Kontuzja Wolskiego?

We wtorkowym pojedynku w U24 Ekstralidze, Włókniarz wygrał czterema punktami z Ostrovią. Zawody zakończono po rozegraniu dziesięciu biegów.

Obie drużyny dokonały po jednej roszadzie w swoich składach względem poprzedniej kolejki. Wśród gości, w miejsce Jannicka Sorensena wystąpił Matias Nielsen. Włókniarz natomiast po dłuższej przerwie sięgnął po Antona Karlssona. Szwed zastąpił Bartosza Śmigielskiego, który zajął miejsce rezerwowego. Zawody rozpoczęto 15 minut wcześniej niż planowano ze względu na prognozowane opady deszczu.

Groźny upadek Wolskiego

W biegu rozpoczynającym spotkanie, para Karczewski-Kupiec wygrała podwójnie i objęła czteropunktowe prowadzenie. Goście już w kolejnej odsłonie odrobili część strat, wygrywając 4:2. W tym biegu jednak doszło do groźnej sytuacji. Szymon Wolski nie opanował motocykla na drugim łuku pierwszego okrążenia. Junior Tauron U24 Włókniarza ledwo zdołał ominąć tylnie koło Sebastiana Szostaka, lecz chwilę później zahaczył o bandę na prostej startowej. Wolski zaliczył upadek i kilkukrotnie przetoczył się po torze. Po tej sytuacji szybko wstał, lecz widać było, że jest oszołomiony. Zdołał jedynie zejść na murawę i ponownie położył się. Całe zdarzenie skończyło się szczęśliwie, ponieważ zawodnik o własnych siłach wrócił do parku maszyn. Po tym zdarzeniu jednak Szymon nie pojawił się już pod taśmą.

Wynik na styku

Kolejne cztery gonitwy kończyły się remisami. Wyścig siódmy gospodarze wygrali w stosunku 4:2. Na wyjściu z pierwszego łuku zapowiadało się na podwójne zwycięstwo biało-zielonych, lecz na dystansie Mitchell Cluff popełnił błąd, który wykorzystał Leon Flint. Bieg ósmy to ciekawa walka pomiędzy Karlssonem a Krawczykiem. Szwed na wejściu w pierwszy łuk trzeciego okrążenia ostro wszedł pod Krawczyka. Zawodnik z Ostrowa chciał szybko odbić pozycję po zewnętrznej, ale zawodnik Włókniarza nie zostawił mu miejsca przy bandzie. Podopieczny Mariusza Staszewskiego po tym zdarzeniu dojechał do mety w spacerowym tempie. Po tym wyścigu odbyła się po raz pierwszy kosmetyka toru. W jej trakcie zaczął padać deszcz.

Wyścig dziewiąty to podwójna wygrana Ostrovii dzięki parze Nielsen-Grzelak. W kolejnej gonitwie takim samym rezultatem odpowiedzieli gospodarze, a dokładniej Kajetan Kupiec oraz zastępujący Espena Solę, Kacper Halkiewicz. Trzeba jednak dodać, że w tych dwóch wyścigach warunki torowe były bardzo trudne ze względu na ciągle padający deszcz. Po zakończeniu dziesiątego biegu arbiter zawodów – Paweł Palka udał się na obchód toru i po chwili wraz z przedstawicielami obu drużyn zdecydował o zakończeniu spotkania. Finalnie zatem Tauron U24 Włókniarz wygrał 32:28.

Komplet Kupca

Wśród gospodarzy najlepiej spisał się Kajetan Kupiec (8+1). Bardzo dobrze zaprezentował się również Kacper Halkiewicz (7+1). Oprócz wpadki w ostatnim wyścigu, Franciszek Karczewski był niepokonany, a w pierwszej gonitwie dnia pokonał cztery okrążenia w czasie 62,09. To tylko 0,40 więcej od rekordu, który należy do Jakuba Miśkowiaka. Po stronie gości z Ostrowa najlepszy był Kacper Grzelak (6+1), który jednak nie wygrał indywidualnie żadnego wyścigu. Dobrze zaprezentował się także Jakub Krawczyk (6). 19-latek jednak z każdym wyścigiem zdobywał coraz mniej punktów.

Wyniki:
Tauron U24 Włókniarz Częstochowa: 32

9. Franciszek Karczewski (3,3,D) 6
10. Mitchell Cluff (2,1,1) 4
11. Kajetan Kupiec (2*,3,3) 8+1
12. Espen Sola (0,0,-) 0
13. Anton Karlsson (3,0,3) 6
14. Szymon Wolski (W,-,NS) 0
15. Kacper Halkiewicz (2,3,2*) 7+1
16. Bartosz Śmigielski (1) 1

Arged Malesa Ostrów U24: 28
1. Matias Nielsen (1,1*,3) 5+1
2. Kacper Grzelak (2,2,2*) 6+1
3. Kamil Nowacki (0,1*,-) 1+1
4. Jakub Krawczyk (3,2,1) 6
5. Leon Flint (1*,2,1) 4+1
6. Sebastian Szostak (3,D,2,D) 5
7. Jakub Poczta (1,0) 1

Bieg po biegu:
1. (62,09) Karczewski, Kupiec, Nielsen, Nowacki 5:1 (5:1)
2. (62,81) Szostak, Halkiewicz, Poczta, Wolski (W) 2:4 (7:5)
3. (63,00) Karlsson, Grzelak, Flint, Sola 3:3 (10:8)
4. (63,60) Krawczyk, Cluff, Śmigielski, Szostak (D) 3:3 (13:11)
5. (63,31) Kupiec, Krawczyk, Nowacki, Sola 3:3 (16:14)
6. (63,25) Halkiewicz, Grzelak, Nielsen, Karlsson 3:3 (19:17)
7. (62,42) Karczewski, Flint, Cluff, Poczta 4:2 (23:19)
8. (63,25) Karlsson, Szostak, Krawczyk, Wolski (NS) 3:3 (26:22)
9. (64,31) Nielsen, Grzelak, Cluff, Karczewski (D) 1:5 (27:27)
10. (65,79) Kupiec, Halkiewicz, Flint, Szostak (D) 5:1 (32:28)

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Anton Karlsson
  • Bartosz Śmigielski
  • Espen Sola
  • Franciszek Karczewski
  • IMPAKT Włókniarz Częstochowa
  • Jakub Krawczyk
  • Jakub Poczta
  • Kacper Grzelak (Ostrów)
  • Kacper Halkiewicz
  • Kajetan Kupiec
  • Kamil Nowacki
  • Leon Flint
  • Matias Nielsen
  • Mitchell Cluff
  • Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski
  • Sebastian Szostak
  • Szymon Wolski

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Kolejne nazwiska w obsadzie Super Prix. Zawodnik Startu wystąpi w USA

Żużel - Kolejne nazwiska w obsadzie Super Prix. Zawodnik Startu wystąpi w USA

Rafał Drabiniok

  • Inne kraje
13 stycznia 2026

Organizatorzy prestiżowego turnieju Super Prix w kalifornijskim Bakersfield nie zwalniają tempa. Do już i tak imponującej listy startowej dołączyły właśnie dwa kolejne nazwiska, które gwarantują emocje na najwyższym poziomie.

Szwedzka legenda i król statystyk. Zabrakło tylko awansu

Żużel - Szwedzka legenda i król statystyk. Zabrakło tylko awansu

Konrad Klusak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
12 stycznia 2026

Historia ostrowskiego żużla jest bardzo zawiła i często nie kolorowa. Z pewnością jednak wiele pozytywnych barw dodaje jej jedna postać. Peter Karlsson to niewątpliwie jedna z największych ikon w historii ligowego ścigania w tym mieście.

Sukces zawodnika Unii. Powalczy o Speedway Grand Prix!

Żużel: Sukces zawodnika Unii. Powalczy o Speedway Grand Prix!

Hubert Furmaniak

  • Australia
12 stycznia 2026

Keynan Rew zaskoczył wszystkich. Żużlowiec Fogo Unii Leszno został mistrzem Oceanii i wywalczył przepustkę do walki o Speedway Grand Prix. Ben Cook znowu musi obejść się smakiem.

Powrócił by móc regularnie startować. Ma jeszcze sporo do poprawy

Żużel - Powrócił by móc regularnie startować. Ma jeszcze sporo do poprawy

Dawid Dukiewicz

  • Metalkas 2. Ekstraliga
7 stycznia 2026

Wracamy jeszcze do wydarzeń ligowych. Oto nasz cykl w którym opiszemy dokonania każdego sklasyfikowanego zawodnika w polskich rozgrywkach ligowych, rozpoczynając od dołu KLŻ, a kończąc na czołówce PGE Ekstraligi.

Trener wierzy w swojego zawodnika. Zaliczy dobry sezon w PGE Ekstralidze?

Żużel: Trener wierzy w swojego zawodnika. Zaliczy dobry sezon w PGE Ekstralidze?

Krzysztof Choroszy

  • PGE Ekstraliga
5 stycznia 2026

Sebastian Szostak w tym roku będzie reprezentował barwy Krono-Plast Włókniarza Częstochowa. W swojego podopiecznego wierzy trener "Lwów", Mariusz Staszewski.

Unia Leszno przebiła konkurencję! Najgorszy wynik Orła

Żużel. Unia Leszno przebiła konkurencję! Najgorszy wynik Orła

Krzysztof Choroszy

  • PGE Ekstraliga
5 stycznia 2026

Metalkas 2. Ekstraliga w 2025 roku była mnoga w emocje. Ostatecznie triumf święciła Fogo Unia Leszno, która pochwalić się może również wysoką frekwencją.

Brennan otworzył wrota. Czy to ma dalej sens?

Żużel - Brennan otworzył wrota. Czy to ma dalej sens?

Hubert Furmaniak

  • Anglia
3 stycznia 2026

Tom Brennan jako pierwszy opuścił struktury programu „Rising Stars”. Anders Rowe, Dan Thompson i ostatecznie Leon Flint również opuścili szeregi tego programu. Pozostaje jednak pytanie - czy to nadal ma sens?

Czeka ich mocny początek. Dwaj najgroźniejsi rywale na start

Sport żużlowy. Czeka ich mocny początek. Dwaj najgroźniejsi rywale na start

Krzysztof Choroszy

  • Metalkas 2. Ekstraliga
2 stycznia 2026

Cellfast Wilki Krosno do nadchodzącego sezonu przystąpią z ambicją walki o awans do PGE Ekstraligi. Weryfikacja formy krośnian nastąpi już w pierwszych meczach sezonu.

Ciekawy ruch transferowy Polaka. W tej lidze jeszcze nie startował

Żużel - Ciekawy ruch transferowy Polaka. W tej lidze jeszcze nie startował

Dawid Dukiewicz

  • Szwecja
2 stycznia 2026

Sebastian Szostak podpisał kontrakt w lidze szwedzkiej. Co jednak ciekawe, nie chodzi o Bauhaus-Ligan, lecz o drugi szczebel rozgrywkowy - Allsvenskan.

Poszedł drogą Brennana. Trener nie miał wątpliwości

Żużel - Poszedł drogą Brennana. Trener nie miał wątpliwości

Hubert Furmaniak

  • Anglia
2 stycznia 2026

Leon Flint nie zmienia klubowych barw. 23-latek przedłużył umowę z Sheffield Tigers na drugi sezon, ale tym razem na nowych warunkach. Brytyjczyk nie będzie brany pod uwagę jako tzw. Wschodząca Gwiazda.

Galeria

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)


9 stycznia 2026, zdjęć: 0

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

Nokaut w Australii! Faworyt nie zostawił złudzeń (galeria)


6 stycznia 2026, zdjęć: 0

Nokaut w Australii! Faworyt nie zostawił złudzeń (galeria)

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)


9 listopada 2025, zdjęć: 0

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)


18 października 2025, zdjęć: 0

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Jakub Oleksiak

    14.01.2007r. (19l.)
  • Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

    Anton Jansson

    14.01.2007r. (19l.)
  • Liam Greens

    14.01.2009r. (17l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Orlen Oil Motor Lublin 14 33 7 260
Betard Sparta Wrocław 14 26 6 115
KS Apator Toruń 0 0 0 0
Gezet Stal Gorzów 14 10 1 -118
Bayersystem GKM Grudziądz 14 18 4 56
Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 15 3 -108
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 14 7 1 -111
INNPRO ROW Rybnik 14 4 0 -205
PRES Grupa Deweloperska Toruń 14 26 5 111

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 14 33 7 274
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 28 6 177
Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski 14 8 1 -91
Hunters PSŻ Poznań 14 17 4 -42
Cellfast Wilki Krosno 14 21 4 31
Orzeł Łódź 0 0 0 0
Texom Stal Rzeszów 14 18 3 -23
Autona Unia Tarnów 14 6 1 -197
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 9 2 -129

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Wybrzeże Gdańsk 12 28 6 134
Ultrapur Start Gniezno 12 23 5 119
PKS Polonia Piła 0 0 0 0
OK Kolejarz Opole 12 5 1 -74
Trans MF Landshut Devils 12 10 2 -30
Optibet Lokomotiv Daugavpils 0 0 0 0
Speedway Kraków 12 4 0 -192
Lokomotiv Daugavpils 12 15 3 -39
Pronergy Polonia Piła 12 20 4 82

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT