Przed nami 29. w historii turniej o Grand Prix Czech w Pradze. Jedno z najpiękniejszych miast Europy to gospodarz z najbogatszym doświadczeniem w cyklu SGP. W przeszłości zawody w Czechach były punktem odniesienia, jeśli chodzi o cały sezon rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata. Jak będzie tym razem?
Zawody w Pradze zapowiadają się pasjonująco. Po dwóch turniejach Bartosz Zmarzlik i Frederik Lindgren przewodzą klasyfikacji generalnej, a za ich plecami szarżują Australijczycy i Brytyjczycy. Turniej SGP2 pozwolił kibicom uwierzyć, że tym razem Marketa dostarczy fantastycznego ścigania. W zawodach młodzieżowców kibice oglądali mnóstwo mijanek i piękny turniej zwieńczony polskim podium. Jak będzie w zawodach o Grand Prix Czech?
Oglądaj GP Czech w Eurosport Extra
Emocje w Pradze rozpoczną się o godzinie 19:00. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi relację LIVE na podstawie transmisji w Eurosport Extra. Kibice mogą oglądać zawody i cały sezon rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata w Playerze. Transmisja rozpocznie się 30 minut wcześniej studiem z udziałem znakomitych gości.
OGLĄDAJ GRAND PRIX CZECH NA ŻYWO W EUROSPORT EXTRA W USŁUDZE PLAYER
Kibice mają możliwość wyboru dwóch wariantów, by oglądać cykl FIM Speedway Grand Prix. Na stronie można wybrać pakiet roczny opłacany z góry oraz odnawialną co miesiąc subskrypcję pakietu zawierającego transmisje najważniejszych zawodów żużlowych na świecie. Oprócz SGP obejrzycie także serial o Bartoszu Zmarzliku oraz transmisje meczów angielskiej Premiership.
Przetrwają najsilniejsi
Kwalifikacje przed turniejem o GP Czech wygrał Max Fricke. Australijczyk w ostatnich tygodniach imponuje znakomitą dyspozycją, a w przeszłości stadion w Pradze sprzyjał jego rodakom. Jason Doyle wygrywał dwukrotnie w latach 2016 i 2017, natomiast Jason Crump wygrywał aż trzykrotnie i to z rzędu (2002-2004). Oprócz nich trzy zwycięstwa na Markecie mają w swoim dorobku Nicki Pedersen oraz Tai Woffinden. Z obecnej stawki smak szampana na najwyższym stopniu podium znają Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, a także Fredrik Lindgren i Martin Vaculík.
Nazwiska zwycięzców jasno mówią, że w Pradze nie wygrywa byle kto. Zeszłoroczny turniej toczył się w bardzo wymagających warunkach, a po zawodach Tai Woffinden spytany o klucz do sukcesu powiedział krótko: – Trzeba mieć jaja. W przeszłości turniej w Pradze postrzegano jako wyrocznię. Zawodnik, który zwyciężał przed czeską publicznością, sięgał także po triumf w całym cyklu FIM SGP. Wiele punktów w swojej karierze pogubił w stolicy Czech Bartosz Zmarzlik. Przełamanie nastąpiło dopiero w 2020 roku, kiedy to Polak wygrał oba turnieje.
Marketa sprzyja Polakom
Zmarzlik to nie jedyny Polak, który potrafił zwyciężyć na stadionie w Pradze. Biało-czerwoni mają na koncie 21 miejsc na podium, a po triumf sześć razy sięgało łącznie czterech Polaków. Dwa razy wygrał również Tomasz Gollob, a w latach 2019-2021 Polacy wygrali 4 z 5 turniejów. Swoje zwycięstwa dołożyli Janusz Kołodziej oraz Maciej Janowski.
Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!