⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo 3. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
07.01.2026 10:30
Zakończona
 Logo 2. runda Indywiudalnych Mistrzostw Australii
04.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo 1. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
03.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo Phil Crump Solo Classic
27.12.2025 09:00
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
start-gniezno-pochwalil-sie-pierwszym-nabytkiem
start-gniezno-pochwalil-sie-pierwszym-nabytkiem
Strona główna » Start Gniezno pochwalił się pierwszym nabytkiem!

Żużel. Start Gniezno pochwalił się pierwszym nabytkiem!

  • Metalkas 2. Ekstraliga
  • Składy
3 listopada 2018 Ten artykuł przeczytasz w 9 minut

Konrad Cinkowski

Start Gniezno pochwalił się pierwszym nabytkiem!

Prowadzone przez działaczy GTM Start Gniezno rozmowy z zawodnikami, którzy mogliby zasilić szeregi drużyny przynoszą pierwsze konkrety w postaci nowych nazwisk. Włodarze klubu z Pierwszej Stolicy osiągnęli porozumienie z młodym i perspektywicznym żużlowcem rodem z Danii.

W trzecim dniu okienka transferowego możemy poinformować, że w czerwono-czarnych barwach w sezonie 2019 oglądać będziemy Frederika Jakobsena. Przez ostatnie dwa sezony z powodzeniem ścigał się w Poznaniu, gdzie był nie tylko jednym z najskuteczniejszych zawodników w drużynie, ale także wysoko notowanym jeźdźcem w zestawieniu całej drugiej ligi.

– Mogę powiedzieć, że na koniec byłem zadowolony. Z początku nie było tak dobrze, działo się wiele rzeczy związanych z moją edukacją, które miałem z tyłu głowy i nie pozwalało mi to na pełne zaangażowanie w speedway – tłumaczy słabszą pierwszą część zakończonego przed miesiącem sezonu. – W czerwcu, kiedy nauka dobiegła końca, mogłem w pełni poświęcić się jeździe na żużlu. Od tego czasu było zdecydowanie lepiej! Silniki również spisywały się bardzo dobrze. Ja dzięki temu czułem się bardzo pewny siebie i tak też zakończyłem sezon. Teraz mogę myśleć o następnym roku! – dodaje Duńczyk.

Nowy nabytek gnieźnian uważany jest za jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników jeśli chodzi o duński żużel. Potencjał i duże możliwości w osobie Frederika Jakobsena dostrzegają także działacze GTM Startu, którzy w okienku transferowym parafują z nim umowę na dwa lata. – Zobaczymy jak to będzie, czas pokaże – przyznaje Frederik zapytany o to, czy chciałby w Gnieźnie zostać na dłużej. – Mam nadzieję, że tak się stanie. Podchodzę lojalnie do swoich obowiązków, takim człowiekiem jestem na co dzień – mówi. – Myślę, że Gniezno to bardzo dobre miejsce w moim obecnym punkcie kariery. Przyszły rok to ostatni sezon startów w gronie juniorów. Potrzebuje nowych doświadczeń, nowych wyzwań. Przechodzę do Gniezna, gdzie mam nadzieję się rozwijać. Jestem gotowy do tego, aby jeździć w polskiej pierwszej lidze – dodaje Jakobsen, który przenosi się do Grodu Lecha z Iveston PSŻ Poznań.

Zmiana otoczenia nie będzie problemem dla Duńczyka – Fredrik Jakobsen miał okazję do kilku występów na owalu przy Wrzesińskiej. – Oczywiście, znam skład mojej nowej drużyny. Myślę, że to dobry zespół. Moja obecność w nim to dla mnie zupełnie nowa przygoda, nowe doświadczenie. Takie nazwiska jak Jabłoński czy Gała to przecież dobrzy żużlowcy. W przeszłości startowałem tutaj w dwóch meczach ligowych, zdobywałem powyżej 10 punktów. Przed sezonem będę oczywiście trenował w Gnieźnie, dopasuję się do toru najlepiej jak potrafię – przyznaje. Obecnie nowy zawodnik w kadrze pierwszoligowca rozpoczął już przygotowania do kolejnego roku – Mogę śmiało powiedzieć, że one już się rozpoczęły. Chcę podtrzymać dobrą formę z końca tego sezonu. Zależy mi na tym, aby zachować progres. Wyciągam wnioski z wcześniejszych lat, posiadam pewne doświadczenie. Wiem, co muszę zmienić w przygotowaniu – zarówno swoim jak i sprzętu – tak, aby obie te kwestie były w jak najlepszym porządku! – przekonuje Jakobsen.

Dwudziestolatek, który przez najbliższe dwa lata zdecydował się reprezentować barwy klubu z Gniezna sezon 2018 zakończył jako szósty junior na świecie. W klasyfikacji generalnej Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów przy jego nazwisku zapisano 25 punktów. – Oczywiście, że chciałbym być nieco wyżej! – otwarcie przyznaje. – Mogłem znaleźć się na lepszej pozycji, ale druga runda w Lesznie nie była zbyt dobra w moim wykonaniu i ona właściwie pogrzebała szanse na lepszy wynik. Nowy rok, to nowa historia. Liczę na progres. Nie ukrywam, że w ostatnim sezonie startów jako junior marzy mi się zdobycie medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata w tej kategorii. – dodaje ambitny Duńczyk.

Wszystko wskazuje na to, że sezon 2019 będzie dla Duńczyka pracowity, a żużlowca oglądać będziemy nie tylko w Polsce, ale także w Danii i Anglii oraz być może Szwecji – trwają rozmowy odnośnie przyszłorocznych występów. – Aktualnie mam ważny kontrakt w Danii, z zespołem Team Fjelsted. To klub, który mieści się zaledwie pięć kilometrów od mojego domu. To bardzo dobry zespół dla mnie i nigdy nie zmienię tego klubu na inny. Jak wspominałem, jestem wobec moich drużyn lojalną osobą. To daje obustronne korzyści. W Anglii jeszcze nie podpisałem kontraktu, ale myślę, że dalej będę tam ścigał się w barwach Poole Pirates. W Szwecji rozmawiam z klubami, wybiorę taki zespół, który będzie dla mnie najlepszą opcją. – kończy na temat swoich przyszłorocznych planów.

Frederik Jakobsen to pierwsza nowa twarz w Gnieźnie. Z pozyskania tego zawodnika zadowolony jest menadżer czerwono-czarnych Rafael Wojciechowski. – Jest to żużlowiec, któremu przyglądaliśmy się od początku jego występów w Poznaniu – przyznaje. – Kiedy przyjeżdżał na mecz do Gniezna prezentował się tutaj z dobrej strony, miał także okazje do treningu na naszym torze, gościł na nim wspólnie z zespołem ze stolicy Wielkopolski. Duńczyk należy do grona młodych i perspektywicznych zawodników, cały czas się rozwija. Obserwujemy jego wyniki w rozgrywkach ligowych, ale także na arenach międzynarodowych w innych zawodach typu mistrzostwa świata juniorów. – dodaje R.Wojciechowski – Liczymy, że ten progres z roku na rok będzie następował i właśnie w Gnieźnie pokaże pełnie swoich możliwości. Chcielibyśmy, aby pozostał z nami na dłużej, dlatego też umowa zawarta zostanie na najbliższe dwa lata – kończy menadżer trzeciej drużyny Nice 1 Ligi Żużlowej w sezonie 2018.

Frederik Jakobsen (Dania) to pierwszy zawodnik pozyskany przez GTM Start Gniezno w trwającym okienku transferowym. W negocjacjach z Duńczykiem pomocną dłoń okazał były żużlowiec z Gniezna, Sebastian Skrzypczak. Na kolejne nazwiska w kadrze pierwszoligowca musimy poczekać. Przypomnijmy, że wcześniej ogłosiliśmy osiągnięcie porozumień z zawodnikami, którzy reprezentowali barwy Car Gwarant Startu w sezonie 2018 – w Pierwszej Stolicy nadal oglądać będziemy Juricę Pavlica, Adriana Gałę, Mirosława Jabłońskiego, Olivera Berntzona oraz młodzieżowców – Damiana Stalkowskiego, Szymona Szwachera i Michała Lewandowskiego.

źródło: inf. prasowa

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno
  • Frederik Jakobsen

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Kolejni zawodnicy w stawce turnieju! Kibice Ostrovii zadowoleni

Żużel: Kolejni zawodnicy w stawce turnieju! Kibice Ostrovii zadowoleni

Krzysztof Grzęda

  • Pozostałe turnieje
24 lutego 2026

Już nieco ponad miesiąc do Speed Masters Memoriał Rifa Saitgariejewa. Znamy dwóch kolejnych uczestników turnieju.

Obniżył loty po świetnym sezonie. Mimo to w jednym nie miał sobie równych

Sport żużlowy. Obniżył loty po świetnym sezonie. Mimo to w jednym nie miał sobie równych

Dawid Dukiewicz

  • Metalkas 2. Ekstraliga
5 lutego 2026

Wracamy jeszcze do wydarzeń ligowych. Oto nasz cykl w którym opiszemy dokonania każdego sklasyfikowanego zawodnika w polskich rozgrywkach, rozpoczynając od dołu KLŻ, a kończąc na czołówce PGE Ekstraligi.

Powroty i dużo znaków zapytania. Podejmą rękawicę?

Żużel - Powroty i dużo znaków zapytania. Podejmą rękawicę?

Konrad Klusak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
28 stycznia 2026

Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski ma za sobą piekielnie ciężki sezon. Obarczony kontuzjami, ale za to bohatersko zakończony świetnym dwumeczem z H.Skrzydlewska Orłem Łódź. Czy w tym roku ostrowianie zanotują progres?

Takie kontrakty to rzadkość. Trzyletnia umowa z liderem!

Sport żużlowy. Takie kontrakty to rzadkość. Trzyletnia umowa z liderem!

Rafał Drabiniok

  • Dania
9 grudnia 2025

Frederik Jakobsen postawił na stabilizację i podpisał trzyletni kontrakt z Team Fjelsted. Po trudnym, pełnym kontuzji sezonie Duńczyk liczy na spokojniejszy rok i zapowiada walkę na trzech frontach.

Kończą zbrojenie się. Na koniec wyrwali jednego z liderów rywala!

Żużel. Kończą zbrojenie się. Na koniec wyrwali jednego z liderów rywala!

Dawid Dukiewicz

  • Szwecja
28 listopada 2025

Frederik Jakobsen zmienia klub w lidze szwedzkiej i w przyszłym sezonie będzie reprezentować barwy Vargarny Norrkoping.

Ostrovia ogłasza kadrę! Drużyna na finał?

Żużel: Ostrovia ogłasza kadrę! Drużyna na finał?

Krzysztof Grzęda

  • Metalkas 2. Ekstraliga
20 listopada 2025

Okres transferowy w pełni! Większość klubów ogłasza już swoje zespoły na sezon 2026. Nie inaczej wygląda to w Ostrowie, bowiem klub oficjalnie ogłosił swój zespół na przyszłoroczne rozgrywki.

Ostrovia nie musiała długo szukać! Nowy trener wspomina rozmowy

Sport żużlowy. Ostrovia nie musiała długo szukać! Nowy trener wspomina rozmowy

Krzysztof Choroszy

  • Metalkas 2. Ekstraliga
13 listopada 2025

Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski w ostatnim czasie poszukiwała nowego szkoleniowca. Nie trwało to jednak długo, gdyż poznaliśmy już oficjalnie nazwisko nowego trenera.

Zachowują spokój przed następnym sezonem! Nie myślą jeszcze o awansie

Sport żużlowy. Zachowują spokój przed następnym sezonem! Nie myślą jeszcze o awansie

Krzysztof Choroszy

  • Metalkas 2. Ekstraliga
29 października 2025

Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski w przyszłym sezonie będzie miała naprawdę mocną drużynę. W klubie zachowują jednak spokój i nie celują jeszcze w awans do PGE Ekstraligi.

Feralny sezon dla zawodnika Ostrovii. Wrócił na tor

Sport żużlowy. Feralny sezon dla zawodnika Ostrovii. Wrócił na tor

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
23 października 2025

Frederik Jakobsen po czterech miesiącach przerwy znów wsiadł na motocykl. Duńczyk trenował w Fjelsted i zakończył sezon na torze, a nie w gabinecie lekarskim.

Ostrowski rollercoaster emocji. Trudny sezon 2025 w pigułce

Żużel - Ostrowski rollercoaster emocji. Trudny sezon 2025 w pigułce

Konrad Klusak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
7 października 2025

Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski zakończyła sezon 2025 na szóstym miejscu w Metalkas 2. Ekstralidze. Cały sezon był jednak bardzo burzliwy, a w sytuacji w której znalazł się ostrowski zespół takie zakończenie można nazwać sukcesem.

Galeria

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?


1 marca 2026, zdjęć: 0

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)


20 lutego 2026, zdjęć: 0

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)


9 stycznia 2026, zdjęć: 0

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

Nokaut w Australii! Faworyt nie zostawił złudzeń (galeria)


6 stycznia 2026, zdjęć: 0

Nokaut w Australii! Faworyt nie zostawił złudzeń (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

    Bartłomiej Kowalski

    04.03.2002r. (24l.)
  • Harry McGurk

    Harry McGurk

    04.03.2004r. (22l.)
  • Jake Mulford

    04.03.2004r. (22l.)
  • Ludvig Selvin

    Ludvig Selvin

    04.03.2004r. (22l.)
  • Maksymilian Bogdanowicz

    Maksymilian Bogdanowicz

    04.03.1998r. (28l.)
  • Michele Paco Castagna

    Michele Paco Castagna

    04.03.1994r. (32l.)
  • Dillon Ruml

    04.03.1999r. (27l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT