⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo 3. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
07.01.2026 10:30
Zakończona
 Logo 2. runda Indywiudalnych Mistrzostw Australii
04.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo 1. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
03.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo Phil Crump Solo Classic
27.12.2025 09:00
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
rzucil-szkole-i-przyjechal-na-drugi-koniec-swiata
rzucil-szkole-i-przyjechal-na-drugi-koniec-swiata
Strona główna » Rzucił szkołę i przyjechał na drugi koniec świata!

Żużel: Rzucił szkołę i przyjechał na drugi koniec świata!

  • Anglia
  • Australia
28 sierpnia 2025 Ten artykuł przeczytasz w 5 minut

Hubert Furmaniak

Rzucił szkołę i przyjechał na drugi koniec świata!

Jeden telefon wystarczył, aby Jordy Loftus rzucił australijski sen i pojechał do chłodnej Szkocji. 16-latek stawia wszystko na jedną kartę i stara się zaaklimatyzować w nowym środowisku.

Jordy Loftus otrzymał życiową szansę przed odejście Oskara Polisa z Edinburgh Monarchs. 16-latek z Queensland jeszcze rok temu rywalizował w Speedway Grand Prix 3, a na koniec roku stawał na podium Mistrzostw Nowej Południowej Walii w klasie 250cc. Obecnie ściga się na poziomie znacznie wyższym. Nie spodziewał się jednak, że w tym roku powędruje do Europy.

Loftus rzucił wszystko

Zaraz po telefonie od promotora Monarchs Loftus przemyślał za i przeciw, aby potem z rodziną podjąć decyzje o przylocie. Jak widać, okazała się ona nad wyraz trafna. Na łamach Edinburgh News Australijczyk opowiada, że rozmowę przeprowadził na szkolnych zajęciach.

– Zawsze chciałem przyjechać do Europy. Szansa przyszła szybciej, niż się mogłem spodziewać. Byłem w szkole kiedy dostałem telefon. Będąc szczery to nie jestem jej fanem. Moje przedmioty były zabawne, łatwe i nie musiałem włożyć wiele pracy – komentuje żużlowiec Monarchs na sezon 2025.

Rodzice nie kryli radości z szansy dla swojego syna. Jego siostra – Anika również ściga się na żużlu, a nawet została brązową medalistką IMŚ Kobiet w 2024 roku. Rodzina pojechała z Jordym do Wielkiej Brytanii, gdzie ostatecznie pozostał jedynie ojciec.

– Moi rodzicie byli zadowoleni, ze dostałem szansę w Edynburgu. To jedyna taka okazja w życiu, szczególnie w moim wieku. Spakowaliśmy się w tydzień i byliśmy gotowi do lotu. Kiedy już dolecieliśmy, zabraliśmy motocykle z Danii. Oczywiście musiałem przylecieć ze swoimi silnikami.  (…) Moja mama i siostra wrócili do domu. Mój tata został ze mną i będzie mi pomagał do końca sezonu.

Fricke służy radą

Jordy nie mógł trafić lepiej z pierwszym ośrodkiem. Monarchs słyną ze stawiania na młodych oraz utalentowanych Australijczyków. Max Fricke czy Josh Pickering to przykłady zawodników, którym początek na szkockiej ziemi ułatwił zbudowanie formy na kolejne lata. Fricke ma dobry kontakt z Loftusem. Co więcej – opowiedział mu wszystko o Monarchs i zachęcił go do podpisania umowy.

Jordy Lofuts nie narzeka na brak startów w Wielkiej Brytanii (fot. Spotlight Photography Motorsports)

– Odrobiłem swoje lekcje. To naprawdę ważna decyzja, aby przylecieć na drugi koniec świata. Rozmawiałem również z Maxem Fricke. Mam z nim naprawdę dobry kontakt i opowiadał o klubie w samych superlatywach – przyznaje Loftus. – Znałem się również z Kye’m (Thomsonem) zanim dołączyłem do klubu. Każdy jest dla mnie przyjazny i pomaga się zaaklimatyzować.

Trzy ligi, wiele biegów oraz pierwsze wygrane – Jordy Loftus stopniowo rozwija się na wielu płaszczyznach. Już w meczach Cab Direct Championship potrafił zaskakiwać rywali, przyjeżdżając na podwójnym prowadzeniu. Jak sam przyznaje, jazda w lidze brytyjskiej pomogła mu poprawić aspekt drużynowej rywalizacji.

– Jestem zdecydowanie pewniejszy od momentu przyjazdu. Wiele się nauczyłem na temat jazdy parą. Kiedy mam problem to mogę liczyć na pomoc zawodników czy mechaników, abym mógł wystartować. Szczerze to uwielbiam to miejsce – dodaje z ekscytacją. – Przed nami ważne tygodnie i jestem podekscytowany. W mojej dotychczasowej przygodzie z ligą dowiedziałem się, że każdy może pokonać każdego. Oglądałem tych chłopaków w telewizji, a teraz walczę z nimi pod taśmą. Czasem to może przerazić!

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Cab Direct Championship
  • Edinburgh Monarchs
  • Jordy Loftus
  • Kye Thomson
  • Max Fricke

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Dostali eliminacje, ale chcą więcej! Oto ich recepta na emocje

Sport żużlowy. Dostali eliminacje, ale chcą więcej! Oto ich recepta na emocje

Hubert Furmaniak

  • Anglia
20 lutego 2026

Glasgow Tigers rozwijają się na każdej płaszczyźnie. Rodzina Facenna wykonuje świetną pracę, stawiając na jeden cel - niesamowite ściganie. Cami Brown przyznaje, że to główny powód, dlaczego ludzie wracają na Ashfield Stadium.

Kolejny Australijczyk zasila obsadę! Potwierdził swój start

Żużel. Kolejny Australijczyk zasila obsadę! Potwierdził swój start

Krzysztof Choroszy

  • Pozostałe turnieje
19 lutego 2026

Znamy kolejnego uczestnika Memoriału Edwarda Jancarza. Obsadę zasila stały uczestnik cyklu Speedway Grand Prix.

Zmagał się ze sporą presją. „Mentalnie czułem się bardzo źle”

Żużel. Zmagał się ze sporą presją. „Mentalnie czułem się bardzo źle”

Hubert Furmaniak

  • Anglia
19 lutego 2026

Czuł się niekomfortowo. Ben Trigger nie był zdziwiony, że stracił miejsce w kadrze Plymouth Gladiators. 19-latek opowiada o tym szerzej.

Stało się! Mamy pierwsze wyjazdy na tor!

Sport żużlowy. Stało się! Mamy pierwsze wyjazdy na tor!

Wojciech Jagodziński

  • Anglia
17 lutego 2026

W lutym większość zawodników, ale i kibiców z reguły na szpilkach wyczekuje już pierwszych wyjazdów na tor. W Polsce aura wciąż nie sprzyja, jednak na Wyspach wykorzystują korzystną pogodę i można było usłyszeć warkot motocykli!

Kurtz może wyrównać rekord. Potrzebuje jednego zwycięstwa

Żużel - Kurtz może wyrównać rekord. Potrzebuje jednego zwycięstwa

Hubert Furmaniak

  • Anglia
16 lutego 2026

Belle Vue Aces potwierdzili termin. Memoriał Petera Cravena otworzy sezon na National Speedway Stadium. 16 marca Brady Kurtz stanie przed szansą na zdobycie trzeciego tytułu z rzędu.

Lider GKM-u zacznie sezon wcześniej

Żużel - Lider GKM-u zacznie sezon wcześniej

Hubert Furmaniak

  • Anglia
16 lutego 2026

Max Fricke musi sprawdzić pierwsze ustawienia przed początkiem sezonu. Australijczyk zaprezentuje się jako numer jeden podczas testimonialu Nicolaia Klindta. Legendarny Peter Adams natomiast poprowadzi Wolverhampton Wolves w marcowym benefisie duńskiego żużlowca.

Narzekał na brak pracy. Teraz ma jej nadmiar!

Żużel - Narzekał na brak pracy. Teraz ma jej nadmiar!

Hubert Furmaniak

  • Anglia
12 lutego 2026

Buxton Bulls i Berwick Bandits - te dwa brytyjskie zespoły okazały się wyjątkowo miłe. Jack Smith, który narzekał na brak zainteresowania swoją osobą, otrzymał aż dwa kontrakty. Jak sam przyznaje, jest w najlepszej formie psychicznej oraz fizycznej w karierze.

Dramat młodego żużlowca. Co dalej z jego karierą?

Żużel: Dramat młodego żużlowca. Co dalej z jego karierą?

Hubert Furmaniak

  • Anglia
11 lutego 2026

Żużel bywa brutalny na torze i poza nim. Ponownie przekonał się o tym Max Perry, którego zabraknie na torach Cab Direct Championship. Brytyjczyk poinformował w mediach społecznościowych, że nie zmieści się w limicie nowego klubu.

Osiągnęli historyczny wynik. Teraz marzy im się medal!

Żużel - Osiągnęli historyczny wynik. Teraz marzy im się medal!

Kamil Szyszkowski

  • PGE Ekstraliga
10 lutego 2026

Bayersystem GKM Grudziądz sezon 2025 zakończył na historycznym, czwartym i jak dotąd najlepszym miejscu od powrotu do PGE Ekstraligi. Grudziądzanie nie spoczywali na laurach w okresie transferowym i dzięki sprowadzeniu do siebie dwóch nowych ogniw marzą o medalu. Na co będzie stać ekipę Roberta Kościechy w sezonie 2026?

Miał być odkryciem PSŻ-u. Kontuzje zniszczyły potencjał

Żużel. Miał być odkryciem PSŻ-u. Kontuzje zniszczyły potencjał

Hubert Furmaniak

  • Anglia
10 lutego 2026

Kontuzje potrafią być prawdziwą zmorą sportowca. Michael Palm Toft nieustannie od 2019 mierzy się z urazami, przez które stracił wiele cennych okrążeń. Właśnie kontuzja pokrzyżowała plany debiutu Palm Tofta w Hunters PSŻ-cie Poznań.

Galeria

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)


20 lutego 2026, zdjęć: 0

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)


9 stycznia 2026, zdjęć: 0

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

Nokaut w Australii! Faworyt nie zostawił złudzeń (galeria)


6 stycznia 2026, zdjęć: 0

Nokaut w Australii! Faworyt nie zostawił złudzeń (galeria)

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)


9 listopada 2025, zdjęć: 0

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

    Franciszek Karczewski

    23.02.2006r. (20l.)
  • Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

    Kai Huckenbeck

    23.02.1993r. (33l.)
  • Marcel Szymko

    Marcel Szymko

    23.02.1992r. (34l.)
  • Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

    Seweryn Orgacki

    23.02.2005r. (21l.)
  • Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

    Jakub Panicz

    23.02.2008r. (18l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT