⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
Zakończona
 Logo Puchar MACEC w Pardubicach
18.10.2025 12:00
Zakończona
Glasgow Tigers Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/11/Nowy-projekt-5.png Logo
17.10.2025 20:30
Zakończona
Poole Pirates Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/11/Nowy-projekt-6.png Logo
15.10.2025 20:30
Zakończona
 Logo 4. runda Extraligi w Žarnovicy
12.10.2025 14:00
rozpedzeni-gdanszczanie-kontra-podrazniony-lider-zapowiedz
rozpedzeni-gdanszczanie-kontra-podrazniony-lider-zapowiedz
Strona główna » Rozpędzeni gdańszczanie kontra podrażniony lider (zapowiedź)

Żużel. Rozpędzeni gdańszczanie kontra podrażniony lider (zapowiedź)

  • Metalkas 2. Ekstraliga
19 czerwca 2021 Ten artykuł przeczytasz w 6 minut

Marcin Kowalik

Rozpędzeni gdańszczanie kontra podrażniony lider (zapowiedź)

Szlagierowo zapowiada się niedzielne starcie Zdunek Wybrzeża Gdańsk z krośnieńskimi Wilkami. Lider eWinner 1 ligi będzie chciał zrewanżować się trójkolorowym za porażkę na własnym torze.

Szlagierowo zapowiada się niedzielne starcie Zdunek Wybrzeża Gdańsk z krośnieńskimi Wilkami. Lider eWinner 1 ligi będzie chciał zrewanżować się trójkolorowym za porażkę na własnym torze.

Siedem zwycięstw z rzędu. Takim bilansem mogła pochwalić się ekipa Cellfast Wilków Krosno do pamiętnego meczu ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, który został rozegrany dokładnie pięć dni temu. Przed tym spotkaniem nic nie zapowiadało, że gospodarze nie odprawią z kwitkiem kolejnego rywala. Podopieczni Eryka Jóźwiaka nie byli faworytem tamtej potyczki, chociaż znajdowali się na delikatnej fali wznoszącej. Jak się okazało, sport ma to do siebie, że potrafią dziać się rzeczy niemożliwe. Triumf nadmorskiej ekipy w Krośnie rozaptrywany był w kategoriach sporej sensacji. Już jutro Wilki będą miały okazję do rewanżu.  Mecz zapowiada się niezwykle interesująco i śmiało można nazwać go hitem dziesiątej kolejki.

Gdańszczanie przystąpią do niedzielnej konfrontacji z ekipą z Podkarpacia podbudowani nie tylko poniedziałkową wygraną. Na początku czerwca jeźdźcy z grodu Neptuna po raz pierwszy zaskoczyli żużlowe środowisko, pokonując w Łodzi Orła. Co prawda gospodarze mieli spore pretensje do niektórych decyzji arbitra i nie chcieli pogodzić się z porażką, ale  wynik został zatwierdzony. Tamto spotkanie było niejakim przełamaniem Zdunek Wybrzeża, które dotychczas bardziej zawodziło niż dawało powody do radości swoim fanom. W klubie nie ukrywali, że z zawodnikami odbyły się męskie rozmowy i od tego czasu jadą oni bardziej na luzie, co przełożyło się na dobre wyniki. Gospodarze z pewnością będą chcieli iść za ciosem i potwierdzić dobrą formę z ostatnich tygodni również na własnych śmieciach.

Beniaminek z Krosna jest z pewnością objawieniem tegorocznych rozgrywek. Początek sezonu jednak nie zwiastował takiego stanu rzeczy. Sromotne lanie w Rybniku w pierwszej kolejce, kazało upatrywać podopiecznych Ireneusza Kwiecińskiego i Michała Finfy jako zespół, który będzie walczył o utrzymanie. Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna i nawet przysłowiowy zimny prysznic w postaci porażki u siebie z gdańszczanami, nie neguje wybornej formy Wilków.

Niewiele brakowało, żeby oba kluby przystąpiły do niedzielnego meczu mocno osłabione. W sobotę w Szkockim Glasgow odbędzie się jedna z eliminacji do przyszłorocznego cyklu GP, w której wystąpią Rasmus Jensen i Tobiasz Musielak.  Zawodnik Zdunek Wybrzeża, z uwagi na rozkład lotów, nie miałby szans na przylot na to spotkanie bezpośrednim samolotem rejsowym do Gdańska. Gdy okazało się, że w identycznej sytuacji znajduje się zawodnik gości, Krośnianie wyciągneli do rywala pomocną dłoń. Krośnieńska Formacja Akrobacyjna Cellfast Flying Team, czyli eskadra lotnicza firmy Cellfast, sponsora tytularnego Wilków, przetransportuje obu zawodników w swoich samolotach z Wrocławia,  gdzie obaj żużlowcy wylądują z Wielkiej Brytanii. Postawa włodarzy klubu z Podkarpacia zasługuje na ogromne brawa. Dzięki dobrej woli, oba zespoły wystąpią w swoich najsilniejszych składach a duch fair play zostanie zachowany.

Jedyną przeszkodą w rozegraniu niedzielnych zawodów byłoby przełożenie na ten dzień sobotnich eliminacji do GP, które odbędą się we wspomnianym już Glasgow oraz w Gorican, gdzie startować będą  Andrzej Lebiediew i Vaclaw Milik.

Czy Zdunek Wybrzeże potwierdzi dobrą formę z ostatnich tygodni? Czy lider z Krosna dowiedzie, że nie bez powodu przoduje w ligowej tabeli a porażka z niedzielnym rywalem była jedynie wypadkiem przy pracy? Na te pytania odpowiedzi otrzymamy już jutro około godziny szesnastej. Relację LIVE z tego spotkania przeprowadzi portal speedwaynews. Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć układ par na ten pojedynek.

Awizowane składy:
Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

9. Rasmus Jensen
10. Krystian Pieszczek
11. Jakub Jamróg
12. Michał Gruchalski
13. Wiktor Kułakow
14. Piotr Gryszpiński
15. Alan Szczotka

Cellfast Wilki Krosno:
1. Tobiasz Musielak
2. Mateusz Szczepaniak
3. Vaclav Milik
4. Patryk Wojdyło
5. Andrzej Lebiediew
6.
7. Bartosz Curzytek

źródło: inf. własna

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Cellfast Wilki Krosno
  • Metalkas 2. Ekstraliga
  • Wybrzeże Gdańsk

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Nowy klub, nowy start: „Zmiana dobrze mi zrobi”

Żużel. Nowy klub, nowy start: „Zmiana dobrze mi zrobi”

Wojciech Jagodziński

  • Krajowa Liga Żużlowa
20 grudnia 2025

Casper Henriksson po sezonie 2025 zdecydował się na zmianę barw klubowych. Z Gniezna przeniósł się nad morze, gdzie reprezentować będzie barwy Wybrzeża Gdańsk. W rozmowie z klubowymi mediami przyznał, że było mu to potrzebne.

Ich kibiców czekają godziny podróży. Sprawdziliśmy odległości między ośrodkami

Żużel. Ich kibiców czekają godziny podróży. Sprawdziliśmy odległości między ośrodkami

Wojciech Jagodziński

  • Krajowa Liga Żużlowa
20 grudnia 2025

W sporcie żużlowym głównie mówi się o wyzwaniach logistycznych przed którymi stoją zawodnicy. Mniej mówi się z kolei o tych, które co roku czekają na fanów konkretnych ośrodków. W przypadku tych z Gdańska sezon 2026 będzie oznaczał wiele godzin w podróży.

Orzeł Łódź jeszcze silniejszy! Wzmocnienie z PGE Ekstraligi

Żużel: Orzeł Łódź jeszcze silniejszy! Wzmocnienie z PGE Ekstraligi

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
20 grudnia 2025

Transferowa ofensywa w Łodzi! Orzeł pozyskał nowego juniora, który ma być kluczem do sukcesu w Metalkas 2. Ekstralidze. Kacper Halkiewicz opuszcza Częstochowę, by walczyć o punkty na łódzkim torze

Czeka go spore wyzwanie: „Mam 200 procent motywacji”

Żużel: Czeka go spore wyzwanie: „Mam 200 procent motywacji”

Wojciech Jagodziński

  • Krajowa Liga Żużlowa
20 grudnia 2025

Jego transfer do ekipy znad morza był zaskoczeniem. Choć nie ma on pewnego pierwszego składu to przychodzi udowodnić, że na niego zasłużył. Jak sam przyznaje - motywacji mu nie brakuje. Czy przełoży się to na wyniki?

Wychowanek Wybrzeża podsumowuje sezon (wywiad)

Żużel. Wychowanek Wybrzeża podsumowuje sezon (wywiad)

Krzysztof Grzęda

  • Krajowa Liga Żużlowa
20 grudnia 2025

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z wychowankiem Wybrzeża Gdańsk, Erykiem Kamińskim, który opowiedział m.in. o minionym sezonie i przygotowaniach do następnych rozgrywek.

Odchodzi z Rzeszowa po trzech sezonach! Emocjonalny wpis juniora

Żużel: Odchodzi z Rzeszowa po trzech sezonach! Emocjonalny wpis juniora

Krzysztof Choroszy

  • Metalkas 2. Ekstraliga
19 grudnia 2025

Wiktor Rafalski odchodzi ze Stali Rzeszów po trzech sezonach startów dla "Żurawii". W czwartek opublikował emocjonalny wpis, w którym pożegnał się z klubem.

Co z licencją dla Wybrzeża? Jest decyzja żużlowej centrali!

Żużel: Co z licencją dla Wybrzeża? Jest decyzja żużlowej centrali!

Dariusz Jagła

  • Krajowa Liga Żużlowa
19 grudnia 2025

Wiemy co z licencją dla zespołu, który rywalizować ma w Krajowej Lidze Żużlowej. Kibice mogą odetchnąć z ulgą.

Nowy kapitan w Polonii? „Tego jeszcze nie wiem”

Sport żużlowy. Nowy kapitan w Polonii? „Tego jeszcze nie wiem”

Dawid Dukiewicz

  • Metalkas 2. Ekstraliga
19 grudnia 2025

Szymon Woźniak w minionym sezonie był kapitanem bydgoskiej Polonii. 32-latek w rozmowie dla klubowych mediów opowiedział o przygotowaniach do kolejnej kampanii, a także czy będzie sprawować tę funkcję w kolejnych rozgrywkach.

Terminarz problemem dla Wilków? „Będzie dla nas wyzwaniem”

Żużel - Terminarz problemem dla Wilków? „Będzie dla nas wyzwaniem”

Dawid Dukiewicz

  • Metalkas 2. Ekstraliga
19 grudnia 2025

W czwartkowy wieczór poznaliśmy terminarz Metalkas 2. Ekstraligi. Ciężkie wyzwanie na początku sezonu czeka Cellfast Wilki Krosno.

Mamy terminarz Metalkas 2. Ekstraligi! Hit już w pierwszej kolejce

Żużel. Mamy terminarz Metalkas 2. Ekstraligi! Hit już w pierwszej kolejce

Krzysztof Choroszy

  • Metalkas 2. Ekstraliga
18 grudnia 2025

W czwartkowy wieczór poznaliśmy cały terminarz Metalkas 2. Ekstraligi. Już w pierwszej kolejce dojdzie do hitowego starcia między kandydatami do awansu.

Galeria

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)


9 listopada 2025, zdjęć: 0

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)


18 października 2025, zdjęć: 0

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)

Jechali w niepełnym składzie a i tak wygrali. Celina Liebmann liderką


5 października 2025, zdjęć: 0

Jechali w niepełnym składzie a i tak wygrali. Celina Liebmann liderką

Pech byłego zawodnika Stali. Szalone zawody z deszczem w tle


6 września 2025, zdjęć: 0

Pech byłego zawodnika Stali. Szalone zawody z deszczem w tle

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

    Damian Dróżdż

    20.12.1996r. (29l.)
  • Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

    Igor Nabiałkowski

    20.12.2007r. (18l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Orlen Oil Motor Lublin 14 33 7 260
Betard Sparta Wrocław 14 26 6 115
KS Apator Toruń 0 0 0 0
Gezet Stal Gorzów 14 10 1 -118
Bayersystem GKM Grudziądz 14 18 4 56
Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 15 3 -108
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 14 7 1 -111
INNPRO ROW Rybnik 14 4 0 -205
PRES Grupa Deweloperska Toruń 14 26 5 111

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 14 33 7 274
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 28 6 177
Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski 14 8 1 -91
Hunters PSŻ Poznań 14 17 4 -42
Cellfast Wilki Krosno 14 21 4 31
Orzeł Łódź 0 0 0 0
Texom Stal Rzeszów 14 18 3 -23
Autona Unia Tarnów 14 6 1 -197
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 9 2 -129

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Wybrzeże Gdańsk 12 28 6 134
Ultrapur Start Gniezno 12 23 5 119
PKS Polonia Piła 0 0 0 0
OK Kolejarz Opole 12 5 1 -74
Trans MF Landshut Devils 12 10 2 -30
Optibet Lokomotiv Daugavpils 0 0 0 0
Speedway Kraków 12 4 0 -192
Lokomotiv Daugavpils 12 15 3 -39
Pronergy Polonia Piła 12 20 4 82

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: kontakt@speedwaynews.pl

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT