⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
Orlen Oil Motor Lublin Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/apator-torun.png Logo
12.04.2026 19:30
Planowana relacja
Bayersystem GKM Grudziądz Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/stal-gorzow.png Logo
12.04.2026 17:00
LIVE
Ultrapur Start Gniezno Logo
4:2
../../../wp-content/uploads/2021/12/trans.png Logo
12.04.2026 16:00
LIVE
Cellfast Wilki Krosno Logo
24:18
../../../wp-content/uploads/2022/04/ostrovia-ostrow.png Logo
12.04.2026 15:15
LIVE
Śląsk Świętochłowice Logo
26:16
../../../wp-content/uploads/2021/12/logo-loko.png Logo
12.04.2026 15:00
LIVE
Speedway Kraków Logo
39:39
../../../wp-content/uploads/2022/04/OPO.png Logo
12.04.2026 14:00
Zakończona
INNPRO ROW Rybnik Logo
43:47
../../../wp-content/uploads/2021/12/ABRAMCZYK_POLONIA_BYDGOSZCZ.png Logo
11.04.2026 16:30
Zakończona
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź Logo
46:44
../../../wp-content/uploads/2022/03/polonia-pila.png Logo
11.04.2026 14:00
Zakończona
Betard Sparta Wrocław Logo
64:26
../../../wp-content/uploads/2022/03/falubaz.png Logo
10.04.2026 20:30
Zakończona
Fogo Unia Leszno Logo
59:31
../../../wp-content/uploads/2022/04/wlokniarz-czestochowa.png Logo
10.04.2026 18:00
Zakończona
Betard Sparta Wrocław Logo
50:40
../../../wp-content/uploads/2022/04/ostrovia-ostrow.png Logo
08.04.2026 18:00
Zakończona
 Logo 1. runda Puchar MACEC w Gnieźnie
06.04.2026 15:30
robert-lambert-musze-myslec-przede-wszystkim-o-tym-co-mam-aktualnie-przed-soba-wywiad
robert-lambert-musze-myslec-przede-wszystkim-o-tym-co-mam-aktualnie-przed-soba-wywiad
Strona główna » Robert Lambert: Muszę myśleć przede wszystkim o tym, co mam aktualnie przed sobą (wywiad)

Sport żużlowy. Robert Lambert: Muszę myśleć przede wszystkim o tym, co mam aktualnie przed sobą (wywiad)

  • Anglia
  • Inne kraje
  • Niemcy
  • SEC
13 lipca 2019 Ten artykuł przeczytasz w 12 minut

speedwaynews.pl

Robert Lambert: Muszę myśleć przede wszystkim o tym, co mam aktualnie przed sobą (wywiad)

W minionym sezonie Robert Lambert zadebiutował w rozgrywkach TAURON Speedway Euro Championship. Młody Brytyjczyk pokazał się z bardzo dobrej strony i zakończył zmagania z brązowym medalem na koncie.

Przed nim szansa na kolejne sukcesy w europejskim czempionacie. Przed rozpoczęciem tegorocznych zmagań, opowiada o swoich wspomnieniach i przemyśleniach, związanych z rywalizacją w Indywidualnych Mistrzostwach Europy, a także mówi o celach i motywacjach na sezon 2019.

– Pamiętasz jeszcze o swoim osiągnięciu, czy w nawale żużlowych obowiązków zdążyłeś już zapomnieć?
– Nigdy tego nie zapomnę. To był mój pierwszy sezon w Mistrzostwach Europy, a ja od razu zająłem wysokie trzecie miejsce i stanąłem na podium. Teraz już jednak skupiam się na kolejnym sezonie i nowych celach, które postawiłem przed sobą.

– To powiedz jak ten medal smakuje teraz, w nowym sezonie, kiedy minęło już kilka miesięcy?
– Wydaje mi się, że to już do mnie dotarło. Zdaję sobie sprawę z tego, co osiągnąłem. To było naprawdę świetne uczucie. Tak jak już mówiłem, nigdy tego nie zapomnę, ale teraz muszę patrzeć w przyszłość.

– Czym był dla Ciebie ten medal? Miłą niespodzianką czy założonym wcześniej celem?
– Zdecydowanie miłą niespodzianką. Moim celem było miejsce w czołówce, ale nigdy nie pomyślałbym, że w swoim pierwszym sezonie będę w stanie wdrapać się na podium. Oczywiście przeczuwałem, że jestem do tego zdolny, ale w rzeczywistości to i tak była niespodzianka.

– Pochwal się, jak świętowałeś zdobycie brązowego medalu?
– Szczerze? Wróciliśmy do hotelu i położyliśmy się spać.

– No to zaszalałeś. Ale przynajmniej miałeś trochę czasu żeby się wyspać co? Mówiłeś mi wcześniej, że w trakcie sezonu bywało z tym różnie.
– Raczej tak, ale z drugiej strony, cały czas trzymałem się swojej codziennej rutyny. Wstawałem dość wcześnie, żeby pobiegać jeszcze przed śniadaniem. Potem jednak mogłem szybciej położyć się spać, więc na pewno udało mi się wypocząć.

– Zdradzisz, co jeszcze robiłeś po sezonie?
– Wreszcie mogłem jeść wszystko, co tylko lubię, bo w sezonie niestety nie mogę sobie na to pozwolić. Poza tym, wybrałem się na wakacje i na pewno trochę się zrelaksowałem.

– Pewnie miałeś też czas, żeby zastanowić się co zadecydowało o Twoim sukcesie w TAURON SEC? Jak sam wspomniałeś, byłeś przecież debiutantem.
– Myślę, że po prostu byłem zrelaksowany. Przez cały sezon dobrze czułem się na motocyklu. Ściganie tylko mnie nakręcało. Szedłem z falą i chciałem to kontynuować.

– Prawda jest taka, że do cyklu TAURON SEC wszedłeś na ostatnią chwilę, krótko przed startem rozgrywek. Zastąpiłeś Artioma Łagutę, który awansował do Grand Prix i zrezygnował z Mistrzostw Europy. Takiej szansy pewnie nie można zmarnować?
– Dokładnie tak. Jeżeli dostajesz szansę wystartowania w takiej imprezie i czujesz, że jesteś na to gotowy, to nie możesz pozwolić, żeby przeszło ci to koło nosa. Teraz już mogę powiedzieć, że moje odczucia okazały się słuszne. Udało mi się zająć trzecie miejsce, więc rzeczywiście byłem na to gotowy.

– Jak dużo pieniędzy postawiłbyś na swój medal po pierwszej rundzie w Gnieźnie, gdzie zdobyłeś sześć punktów i zająłeś jedenaste miejsce?
– Nigdy nawet nie pomyślałbym, że na koniec mogę być trzeci, więc pewnie nie postawiłbym żadnych pieniędzy. Na szczęście wygrałem drugą rundę w Güstrow i zbliżyłem się do czołówki. Tak naprawdę, po pierwszej rundzie z reguły nie wiadomo kto wygra. Wszystko może się zdarzyć, więc po prostu nie traciłem nadziei na dobry wynik.

– Skoro zahaczyłeś już o Güstrow, to powiedz czy to jest runda, którą najmilej wspominasz?
– Jak najbardziej. Odjechałem tam znakomite zawody. Bardzo dobrze znam ten tor i czuję się tam prawie jak w domu. Pamiętam, że dzień później nie mieliśmy meczu w polskiej lidze, więc była okazja, żeby po zawodach zorganizować jakieś spotkanie i trochę poświętować.

– A co powiesz o finałowej rundzie w Chorzowie? Promotorzy z One Sport po raz pierwszy w historii zorganizowali zawody na sztucznie układanym torze.
– Myślę, że to było dobre posunięcie. To na pewno nie jest łatwa decyzja, kiedy musisz wybierać między torami, które już istnieją oraz tymi, które trzeba samodzielnie zbudować. Tak jak mówisz, robili coś takiego po raz pierwszy i moim zdaniem, wykonali świetną robotę. Ja skupiam się przede wszystkim na ściganiu i staram się pokazać z jak najlepszej strony, ale zauważyłem, że to naprawdę sympatyczni ludzie, którzy potrafią ze sobą dobrze współpracować.

– Patrząc na przebieg zawodów w Chorzowie z Twojej perspektywy, odnoszę wrażenie, że w pewnym momencie zrobiło się gorąco. W pogoń za Tobą ruszyli przecież Antonio Lindbaeck i Mikkel Michelsen, których ostatecznie wyprzedziłeś o zaledwie jeden punkt w klasyfikacji generalnej, więc medal mógł Ci przejść koło nosa.
– Było tak samo trudno, jak w każdej innej rundzie. Skupiałem się przede wszystkim na tym, żeby utrzymać miejsce w czołowej piątce i zakwalifikować się do cyklu w kolejnym sezonie. Myślę, że nawet gdyby nie udało mi się zdobyć medalu, to utrzymanie w SEC byłoby dla mnie wystarczającym osiągnięciem, jak na pierwszy rok startów. 

– Co poszło nie tak w Chorzowie? Zdobyłeś tam osiem punktów i zająłeś ósme miejsce. To nie jest zły wynik, ale zapewne oczekiwałeś znacznie więcej.
– Myślę, że zabrakło mi trochę doświadczenia i większej liczby startów na sztucznie układanych torach. Co prawda, wcześniej jechałem w Cardiff, ale to nie były dla mnie udane zawody. Wolę nie wracać myślami do tych gorszych chwil.

– No to porozmawiajmy o przyszłości. W tym roku finałowa runda TAURON SEC ponownie odbędzie się w Chorzowie. Jak zachęciłbyś kibiców do zakupu biletów na te zawody?
– Jeżeli ktoś chciałby dopingować tam mnie, to mogę zapewnić, że będę bardziej przygotowany do tych zawodów, niż ostatnio. Postaram się wypaść znacznie lepiej, ale nie tylko dlatego chciałbym zaprosić tam fanów. Stadion Śląski to naprawdę świetne miejsce na organizowanie zawodów żużlowych. Atmosfera jest na takim samym poziomie, jak w Cardiff.

– Jaki masz plan na SEC 2019?
– Podobny jak przed rokiem, ale chciałbym być nieco bardziej konsekwentny i regularny w zdobywaniu punktów we wszystkich czterech rundach.

– Jakie jeszcze wnioski wyciągnąłeś po pierwszym sezonie startów w TAURON SEC?
– Na przykład taki, że poszło mi bardzo dobrze, jak na debiut, a na pewno znacznie lepiej, niż pierwotnie oczekiwałem.

– Nie obawiasz się, że drugi sezon w SEC może być trudniejszy, niż ten pierwszy?
– Przez całą zimę ciężko pracowałem, żeby być w formie, więc nie boję się żadnych wyzwań w tym sezonie.

– Ambitnie. Skąd czerpiesz taką motywację?
– Trudno powiedzieć. Kiedy o tym myślę, to wydaje mi się, że lepiej ścigam się pod presją, ale jednocześnie, w tym samym czasie, potrafiłbym ścigać się, będąc kompletnie zrelaksowanym.

– Czyli jesteś żużlowcem uniwersalnym. To się może przydać w Mistrzostwach Europy, bo będziecie ścigać się na czterech różnych torach. Jak Ci się podoba kalendarz TAURON SEC na 2019 rok?
– Spojrzałem na niego, ale na razie mam tyle innych spotkań na głowie, że jeszcze nie zdążyłem się nad tym dobrze zastanowić. Muszę myśleć przede wszystkim o tym, co mam aktualnie przed sobą. Najlepiej podchodzić do tego jak do kolejnych startów, które wypełniają twój kalendarz.

Początek sobotniego turnieju na torze w Güstrow zaplanowano na godzinę 19. Serwis speedwaynews.pl przeprowadzi dla Państwa relację LIVE z 1. finału TAURON Speedway Euro Championship. Dostępna jest ona TUTAJ.

źródło: inf. prasowa

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • MC Güstrow
  • Robert Lambert
  • TAURON Speedway Euro Championship

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Powtórka z finału na start. Hit kolejki w Lublinie

Żużel - Powtórka z finału na start. Hit kolejki w Lublinie

Bernard Skiba

  • PGE Ekstraliga
11 kwietnia 2026

12 kwietnia 1656 roku wojska Rzeczypospolitej pod wodzą Pawła Jana Sapiehy odbiły Lublin z rąk Szwedów. Minęło 370 lat i historia znów wraca do miasta. Kozi Gród ponownie czeka oblężenie, lecz tym razem wrogie, krzyżackie. Tym razem bez armat i zbroi, ale za to z motocyklami i w kevlarach. Żużlowcy Orlen Oil Motoru podejmą Pres Grupę Developerską Toruń. Zapraszamy do lektury zapowiedzi hitu pierwszej kolejki PGE Ekstraligi.

Nietypowa sytuacja. Po interwencji zawodników sędzia zmienił wynik biegu!

Żużel. Nietypowa sytuacja. Po interwencji zawodników sędzia zmienił wynik biegu!

Hubert Czaja

  • Czechy
9 kwietnia 2026

Do wyjątkowo niecodziennego zdarzenia doszło podczas wtorkowych zawodów w Pradze. Żużlowcy udowodnili sędziemu, że ten podjął błędną decyzję, przez co wynik jednego z biegów został zweryfikowany.

Znamy zestawienia na hit kolejki! Motor Lublin podejmuje Pres Toruń (składy)

Żużel: Znamy zestawienia na hit kolejki! Motor Lublin podejmuje Pres Toruń (składy)

Kacper Sadurski

  • PGE Ekstraliga
9 kwietnia 2026

Orlen Oil Motor Lublin zmierzy się u siebie z drużyną Pres Toruń. Hit PGE Ekstraligi już w pierwszej kolejce.

Lindgren triumfuje w Gustrow. Lider Startu nie dokończył zawodów

Żużel - Lindgren triumfuje w Gustrow. Lider Startu nie dokończył zawodów

Dawid Dukiewicz

  • Inne
4 kwietnia 2026

Fredrik Lindgren z pierwszym triumfem w sezonie. Doświadczony Szwed pewnie zwyciężył w International Osterpokal na torze w Gustrow.

Doyle z ważnym wzmocnieniem. To już pewne

Żużel - Doyle z ważnym wzmocnieniem. To już pewne

Hubert Furmaniak

  • SGP / DPŚ / SoN
2 kwietnia 2026

Jason Doyle i Adam Ellis zyskali nowego współpracownika. Ritchie Hawkins będzie wspierał zawodników w parku maszyn podczas zawodów indywidualnych.

Tęsknił za rywalizacją! Już wygrał jeden turniej

Sport żużlowy. Tęsknił za rywalizacją! Już wygrał jeden turniej

Krzysztof Choroszy

  • PGE Ekstraliga
31 marca 2026

Robert Lambert wygrał niedzielną rywalizację w Ostrowie Wielkopolskim. Jak sam przyznał, brakowało mu walki na najwyższym poziomie.

Indywidualne pokazy siły i drużynowe zagwostki. Działo się w żużlową niedzielę

Żużel: Indywidualne pokazy siły i drużynowe zagwostki. Działo się w żużlową niedzielę

Dawid Gruntkowski

    29 marca 2026

    Czy da się bardziej wsiąknąć w żużlowy klimat, niż cały dzień obserwując rywalizację najlepszych na świecie? Według nas nie, dlatego tym bardziej cieszymy się, że za nami pierwsza tak intensywna żużlowa niedziela w 2026 roku.

    Jensen poległ w kluczowym biegu. Lambert wygrywa w gwiazdorskiej obsadzie!

    Sport żużlowy. Jensen poległ w kluczowym biegu. Lambert wygrywa w gwiazdorskiej obsadzie!

    Konrad Klusak

    • Pozostałe turnieje
    29 marca 2026

    Zainaugurowano sezon żużlowy w Ostrowie Wielkopolskim! Turniej Speed Masters, który jednocześnie był Memoriałem Rifa Saitgariejewa wygrał Robert Lambert.

    W Ostrowie pojadą ku czci legendy. Znamy listę startową.

    Żużel. W Ostrowie pojadą ku czci legendy. Znamy listę startową.

    Konrad Klusak

    • Inne
    28 marca 2026

    Plejada gwiazd na torze w Ostrowie! Brady Kurtz, Bartosz Zmarzlik i wielu innych zawodników ze ścisłej czołówki wystąpi w niedzielnej rywalizacji. Poznaliśmy numery startowe uczestników.

    Pożegnali legendę. Polonia nieznacznie lepsza w derbach

    Żużel. Pożegnali legendę. Polonia nieznacznie lepsza w derbach

    Dawid Dukiewicz

    • Inne
    27 marca 2026

    Za nami pożegnanie Adriana Miedzińskiego. W wyjątkowej rywalizacji derbowej minimalnie lepsi okazali się być goście.

    Galeria

    Fatalny wypadek w Ostrowie! Dramatyczne zdjęcia


    4 kwietnia 2026, zdjęć: 0

    Fatalny wypadek w Ostrowie! Dramatyczne zdjęcia

    Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)


    15 marca 2026, zdjęć: 0

    Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

    Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?


    1 marca 2026, zdjęć: 0

    Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

    Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)


    20 lutego 2026, zdjęć: 0

    Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

    Zobacz wszystkie galerie

    Patronat medialny - zawodnicy

    • Adam Bednář

    • Mateusz Bartkowiak

    • Wiktor Lampart

    • Krystian Pieszczek

    • Michał Knapp

    • Mateusz Cierniak

    • Tobiasz Musielak

    Urodziny obchodzą dziś

    • Fatalny wypadek w Ostrowie! Dramatyczne zdjęcia

      Bartosz Zmarzlik

      12.04.1995r. (31l.)
    • Hugo Lundahl

      12.04.2001r. (25l.)
    • Josh Warren

      12.04.2000r. (26l.)

    PGE EKSTRALIGA

    Drużyny M PKT B +/-
    Fogo Unia Leszno 1 2 0 28
    Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 1 0 0 -28
    Betard Sparta Wrocław 1 2 0 38
    Stelmet Falubaz Zielona Góra 1 0 0 -38

    METALKAS 2. EKSTRALIGA

    Drużyny M PKT B +/-
    Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 1 2 0 22
    Hunters PSŻ Poznań 1 0 0 -22
    ZKS Stal Rzeszów 1 1 0 0
    H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 2 3 0 2
    Polonia Piła 2 2 0 2
    INNPRO ROW Rybnik 2 0 0 -8
    Abramczyk Polonia Bydgoszcz 2 4 0 22
    Cellfast Wilki Krosno 1 0 0 -18

    KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

    Drużyny M PKT B +/-

    PARTNERZY

    PARTNERZY

    PARTNERZY

    SpeedwayNews Logo

    Wydawca:
    IBO Media Dagmara Starzec
    32-015 Stanisławice 318
    e-mail: [email protected]

    • Kontakt z redakcją
    • Dołącz do speedwaynews.pl
    • Pokaż się u nas
    • Regulamin
    • Polityka Prywatności
    • Informacje o RODO
    • Zarejestruj się
    • O serwisie
    • Galerie zdjęć

    2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

    Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
    Ustawienia plików cookiesZgadzam się
    Zarządzaj polityką cookies

    Polityka prywatności

    Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

    W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
    Wymagane
    Always Enabled
    Nie wymagane
    SAVE & ACCEPT