⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo 3. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
07.01.2026 10:30
Zakończona
 Logo 2. runda Indywiudalnych Mistrzostw Australii
04.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo 1. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
03.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo Phil Crump Solo Classic
27.12.2025 09:00
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
pracowal-jako-listonosz-zawieszenie-go-zmotywowalo
pracowal-jako-listonosz-zawieszenie-go-zmotywowalo
Strona główna » Pracował jako listonosz. Zawieszenie go zmotywowało

Żużel: Pracował jako listonosz. Zawieszenie go zmotywowało

  • Anglia
  • Australia
26 października 2025 Ten artykuł przeczytasz w 6 minut

Hubert Furmaniak

Pracował jako listonosz. Zawieszenie go zmotywowało

Zawieszenie go zmotywowało do powrotu. Nick Morris przyznaje, że nie odebrał tego jako wyroku na swoją karierę. W przerwie pracował jako listonosz, a teraz ma zamiar wrócić na pewien poziom.

Nick Morris w 2023 roku został zawieszony na dwa lata. Australijczyk odmówił się poddania testu antydopignowego przed meczem Birmingham Brummies, przez co został podstawiony przed komisją jako osoba złapana na stosowaniu dopingu. Żużlowiec został wówczas zawieszony na dwa lata oraz musiał uiścić odpowiednią opłatę na konto SCB. „Morra” znajdował się wówczas w szycie swojej formy. Wrócił do polskich rozgrywek, startował z powodzeniem dla Leicester Lions, a nawet myślał o jeździe w Metalkas 2. Ekstralidze.

Nie poddał się

Przede wszystkim 31-latek z Australii stanął przed trudnym wyborem. Mógł pójść tropem innych zawodników i zakończyć przygodę z żużlem albo przyjąć wyrok i wrócić do jazdy. Nick Morris wybrał tą drugą opcję, a nawet nie potraktował zawieszania jako końca kariery. W rozmowie ze Speedway Starem przyznał, że zadziałało to na niego jak motywacja.

– Nawet nie myślałem, że to jest koniec – zaczął. – Takie sytuacje w życiu się zdarzają, a ja wykorzystałem to jako motywacje. Nie wiem jak to opisać, naprawdę. Czułem, że to po prostu tymczasowa zmiana kierunku – odpocząć i wrócić do jazdy. Oczywiście mogłem liczyć na wsparcie bliskich mi osób i jestem za im wdzięczy.

Dobrze, że wrócił wcześniej

Niewiele po upłynięciu zawieszenia, Berwick Bandits ogłosili angaż Nicka Morrisa. Australijczyk miał za zadanie pomóc drużynie w drugiej części sezonu, a ponadto rozprostować kości przed powrotem do Rowe Motor Oil Premiership. Pierwszy mecz nie poszedł po jego myśli, ale z biegiem czasu „Morra” przypominał sobie tajniki jazdy na motocyklu. Sezon zakończył poważnym upadkiem w meczu z Leicester Lions, po którym doznał wstrząsu mózgu. Jak sam przyznaje, nie spodziewał się lepszych wyników po tak długim czasie.

– Nie mam na co narzekać. Mówiąc szczerze to nawet spodziewałem się, że to tak będzie wyglądać – przyznaje. – Jechałem tak, jak sobie to wyobrażałem. Myślę, że moja praca w tym roku to było się przystosować i przygotować na sezon 2026.

Morris powtarza jednak, że bardzo ciężko byłoby mu powrócić w sezonie 2026. Gdyby nie to wcześniejsze przetarcie w połowie tegorocznych rozgrywek, były żużlowiec Leicester Lions miałby trudności z przystosowaniem się na nowo do sportu. Ponadto nie otrzymałby tak dużej pomocy od środowiska jak teraz.

– Naprawdę ciężko byłoby mi wrócić na początku przyszłego roku. Nie otrzymałbym tyle pomocy, ile dostałem w tym sezonie. Mam tu na myśli sprzęt i kilka innych rzeczy. Momentalnie przyleciałem i od razu mogłem się ścigać. To było dla mnie spore ułatwienie, którego bym nie dostał na początku przyszłego roku. Drużyny chcą być jak najbardziej mocne, więc wtedy potrzebują zawodników na teraz – tłumaczy.

Pracował jako listonosz

W przerwie od ścigania, Nick Morris musiał się podjąć pracy zarobkowej. Na całe szczęście, w rodzimym kraju rozpoczął działalność jako listonosz. Teraz również wróci do zawodu, ponieważ ma zamiar zarobić odpowiednią kwotę na jazdę w sporcie. Taki plan przynajmniej ma trwać do Świąt Bożego Narodzenia.

– Pracowałem dla Australia Post przed moim powrotem i mam zamiar do tego wrócić. Jest to spore zajęcie, bo muszę rozwieźć pocztę od 200 do 400 domów codziennie, ale mam zamiar to robić do świąt. Jednak skupiam się potem na żużlu i mam zamiar przejechać kilka turniejów – podkreśla.

Nick Morris

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Australia
  • Berwick Bandits
  • Cab Direct Championship
  • Nick Morris
  • Rowe Motor Oil Premiership
  • Sheffield Tigers

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Zawodnik PSŻ-u zabrany do szpitala! Pechowy początek sezonu

Żużel. Zawodnik PSŻ-u zabrany do szpitala! Pechowy początek sezonu

Hubert Furmaniak

  • Anglia
15 marca 2026

Niels-Kristian Iversen pechowo zaczął tegoroczny sezon. Duńczyk został odwieziony do szpitala po wypadku w siódmym biegu Nicolai Klindt Testimonial.

Legenda powie pas? „Myślę, że to będzie mój ostatni rok”

Żużel. Legenda powie pas? „Myślę, że to będzie mój ostatni rok”

Hubert Furmaniak

  • Anglia
13 marca 2026

Każda historia ma swój koniec. Scott Nicholls wstępnie mówi, ze sezon 2026 będzie jego ostatnim w karierze. Niczego jednak nie potwierdza, ponieważ brytyjski żużel może mieć znaczny wpływ na decyzje legendarnego zawodnika.

Szczere słowa zawodnika. „Każdy chce jeździć w Polsce przez pieniądze”

Żużel. Szczere słowa zawodnika. „Każdy chce jeździć w Polsce przez pieniądze”

Hubert Furmaniak

  • Anglia
12 marca 2026

Philip Hellström-Bängs stawia wszystko na jedną kartę. Szwed rozpoczyna karierę na brytyjskim podwórku. Na łamach Speedway Stara przyznał, że od zawsze chciał się spróbować w tejże lidze.

Świetne wieści! Działacze uratowali stadion przed wyburzeniem

Sport żużlowy. Świetne wieści! Działacze uratowali stadion przed wyburzeniem

Hubert Furmaniak

  • Anglia
11 marca 2026

Abbey Stadium uratowane przed wyburzeniem. Swindon Needs Speedway poinformowało kibiców o sukcesie. Rada Miasta Swindon odrzuciła plan zrównania stadionu i zbudowania 130 budynków mieszkalnych.

Legenda uratuje klub?! Wydano oświadczenie

Żużel: Legenda uratuje klub?! Wydano oświadczenie

Hubert Furmaniak

  • Anglia
10 marca 2026

Alun Rossiter chce ponownie przejąć Swindon Robins. Legenda w specjalnym oświadczeniu poinformowała o nowych inwestorach, jeżeli stadion pozostanie na swoim miejscu.

Masters odegrał kluczową rolę. Rzuca wszystko dla żużla!

Żużel: Masters odegrał kluczową rolę. Rzuca wszystko dla żużla!

Hubert Furmaniak

  • Anglia
9 marca 2026

Jedna wiadomość do Sama Mastersa zmieniła rzeczywistość. Reid Battye opowiada, że lider Ultrapur Startu Gniezno pomógł mu w znalezieniu klubu. Australijczyk rzuca wszystko i chce zostać pełnoetatowym żużlowcem.

Liga zacznie sezon najwcześniej. Wielkie starcie na początek

Żużel - Liga zacznie sezon najwcześniej. Wielkie starcie na początek

Hubert Furmaniak

  • Anglia
6 marca 2026

Rowe Motor Oil Premiership zacznie sezon najwcześniej z topowych lig. Już 30 marca zobaczymy zmagania w ramach KO Cup. Pierwszy mecz ligowy zaplanowano na 20 kwietnia.

Wandale zniszczyli stadion. Olbrzymie problemy wicemistrzów (FOTO)

Sport żużlowy. Wandale zniszczyli stadion. Olbrzymie problemy wicemistrzów (FOTO)

Hubert Furmaniak

  • Anglia
5 marca 2026

Wandale włamali się na Beaumont Park, który służy jako obiekt domowy Leicester Lions. Doszło do sporych zniszczeń na chwilę przed początkiem sezonu. Klub prosi o pomoc.

Stało się! Mamy nowy klub na żużlowej mapie

Sport żużlowy. Stało się! Mamy nowy klub na żużlowej mapie

Hubert Furmaniak

  • Anglia
5 marca 2026

Wielka Brytania wita nowy klub w rozgrywkach. Northampton dołącza do Rowe Motor Oil Premiership na sezon 2026. Oznacza to, że liga będzie zawierała sześć zespołów.

Idzie za radą Kasprzaka. Kibice Polonii będą zadowoleni

Żużel: Idzie za radą Kasprzaka. Kibice Polonii będą zadowoleni

Hubert Furmaniak

  • Anglia
5 marca 2026

Adrian Cyfer zdecydował się na nowy rozdział w karierze. Polski żużlowiec poinformował, że będzie startował w Wielkiej Brytanii. Jest to bardzo dobra informacja, jeżeli chodzi o szansę na jazdę.

Galeria

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)


15 marca 2026, zdjęć: 0

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?


1 marca 2026, zdjęć: 0

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)


20 lutego 2026, zdjęć: 0

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)


9 stycznia 2026, zdjęć: 0

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Paweł Czaus

    16.03.2007r. (19l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT