Daniel Bewley, Emil Sajfutdinow czy Nicki Pedersen. Wiele nazwisk zdecydowało się na powrót do jazdy w SGB Premiership.
Bewley wraca do siebie
Daniel Bewley i Belle Vue Aces to historia, która rozpoczęła się w 2017 roku. Brytyjczyk zdążył zadebiutować w Speedway Grand Prix, wygrać dwie rundy oraz zdobyć upragnione złoto w IM Wielkiej Brytanii. Z uwagi na przepisy, Daniel musiał odpuścić SGB Premiership w zeszłym sezonie. Nie przeszkodziło to Belle Vue Aces w zdobyciu mistrzostwa kraju, po raz pierwszy od 1993 roku. Daniel to ulubieniec miejscowej publiczności. Cieszy on jazdą starsze i młodsze pokolenia, często dokonując cudów na trasie. Pogonie Bewley’a to znak rozpoznawczy meczów z tymże zawodnikiem.
Bewley wraca, aby wspomóc zespół w obronie tytułu. Mark Lemon zdecydował się również na ponowne zakontraktowanie innego zawodnika. Jaimon Lidsey spełnia wymagania, które narzuca liga. Co więcej, należy on do grona solidnych ligowców. Powrót Jaimona do ligi brytyjskiej to ważny ruch w kadrze Belle Vue Aces. Jye Etheridge czy Simon Lambert to solidne nazwiska, ale nie na SGB Premiership. Ostatni sezon Lidsey’a to 2019 rok. Wówczas zajął z Aces piąte miejsce. W kadrze klubu z Manchesteru widniał wówczas Damian Dróżdż. Bewley również brał udział w tamtym sezonie.
Bonjour, David!
Simon Stead zbudował drużynę, która stała się murowanym faworytem do historycznego mistrzostwa. Były żużlowiec zanotował z ekipą znakomity pierwszy miesiąc, dochodząc do finału Premiership League Cup. Jednakże wzmocnienia Belle Vue Aces, szczególnie w postaci Roberta Lamberta, okazały się zbyt mocne na ambitny zespół. Należy jednak podziwiać wole walki, której nie brakowało. Pomniejsze błędy zadecydowały o zdobyciu srebrnego medalu.
Connor Mountain i Justin Sedgmen pożegnali się z klubem. Obaj przez problemy z rosnącym CMA, którego doprowadza promotorów do ostateczności. Damien Bates i Simon Stead zdecydowali się na przywrócenie dawnego zawodnika. David Bellego, po raz pierwszy od 2015 roku, założy kewlar Sheffield Tigers. Francuski żużlowiec ma ważne zadanie, aby wspomóc Tobiasza Musielaka oraz Jacka Holdera. Nie będzie to pierwszy raz, kiedy David będzie startował razem z naszym medialnym podopiecznym. Wcześniej razem bronili barw Swindon Robins (2017-19).
Jedno z największych zaskoczeń?
Ipswich Witches są z lekka podrażnione. Faza zasadnicza poszła im znakomicie. Do Sheffield Tigers stracili raptem trzy punkty, a Jason Doyle wręcz płynął po Foxhall Stadium. W trakcie sezonu doszło do dwóch transferów. Aaron Summers i Rohan Tungate zastąpili Bena Barkera i kontuzjowanego Erika Rissa. Spodziewano się, że te transfery wspomogą klub w zdobyciu pierwszego mistrzostwa od 1998 roku. Jednakże to Belle Vue Aces pozyskali Roberta Lamberta, który wraz z Matejem Žagarem okazał się katem drużyny Chrisa Louisa.
—> Składy – SGB Premiership 2023 <—
Były żużlowiec, a obecny promotor, zdecydował się na niecodzienny ruch. Drużyna została, częściowo, przebudowana. Nie ma Paula Starke, Andersa Rowe, Troy’a Batchelora czy Aarona Summersa. Został Jason Doyle, zadebiutuje Keynan Rew, a powróci… Emil Sajfutdinow. W najbliższy poniedziałek (tj. 13 marca), były zawodnik Fogo Unii Leszno podejdzie do egzaminu na licencję żużlową. Przy pozytywnym wyniku, Sajfutdinow będzie mógł startować na polskiej licencji oraz będzie wliczany do limitu polskich seniorów.
Emil wraca do ligi brytyjskiej po ponad dekadzie. Swój ostatni sezon przejechał w 2011 roku, startując wówczas w barwach Coventry Bees. Dodatkowo, Sajfutdinow przejechał ledwo dwanaście meczów.
Emerytura? A po co to komu?
Rory Schlein miał swój pożegnalny występ, oficjalnie pożegnał się z żużlowym światem i wrócił do Australii. Jednakże rozbrat doświadczonego Australijczyka trwał przez jeden sezon. Nie da się ukryć, że jest to nieco zaskakujące. Schlein czynnie trenował z członkiem swojej rodziny, a z czasem pojawiał się na zawodach w Australii.
Wolverhampton Wolves stracili Nicka Morrisa. Australijczyk stał się elementem wymiany. Chris Van Straaten pozwolił na odejście Morrisa do Leicester Lions, a w jego miejsce zatrudniono powracającego Schleina. Były mistrz Wielkiej Brytanii będzie służył doświadczeniem oraz znajomością domowego toru. W sezonach 2017-2021 startował na Monmore Green, będąc jednym z ważniejszych elementów zespołu. Powrót Schleina zahacza również o SGB Championship. Tam były kapitan Poole Pirates parafował umowę z Berwick Bandits. Dlatego kibice mają spore oczekiwania.
Rory Schlein przez wiele sezonów reprezentował barwy Orła Łódź. Australijczyk spędził tam cztery sezony. Zaliczył również epizody w PGE Ekstralidze (Wrocław 2007 oraz Rybnik 2017).
Polak liderem zespołu?
Krzysztof Kasprzak opuścił Grudziądz i przeniósł się do ekipy beniaminka PGE Ekstraligi – Cellfast Wilków Krosno. Nie jest to jednak jedyna zmiana, jaka miała miejsce podczas okienka transferowego. Popularny „Kej Kej” znalazł wspólny język z promotorem King’s Lynn Stars. Alex Brady zdecydował się na to, aby Kasprzak znalazł się w kadrze Stars na sezon 2023. Towarzyszyć mu będą Frederik Jakobsen czy Nicolai Klindt.
Ostatni sezon Kasprzaka w SGB Premiership to sezon 2018. Wówczas podpisał on umowę z Rye House Rockets. Niestety, ale klub wycofał się w trakcie rozgrywek, a wychowanka Unii Leszno zabrakło w kolejnych latach brytyjskiego ścigania. Reprezentował on głównie dwa kluby – Poole Pirates oraz Coventry Bees. Zdarzały się epizody w innych klubach. Kasprzak zakładał kewlar Lakeside Hammers, Birmingham Brummies czy Belle Vue Aces. Oczywiście kibice King’s Lynn Stars podchodzą z pewnymi obawami do formy byłego medalisty DMP. Ostatnie sezon w wykonaniu Kasparzaka nie wyglądały aż tak optymistycznie. Słabsza postawa sprawiła, że opuścił on klub z Gorzowa Wielkopolskiego. Zobaczymy, co sezon 2023 przyniesie dla doświadczonego Polaka. Poniżej jeden z wyścigów, gdzie Kasprzak walczył o punkty z rywalami. Daniel Bewley był jednym z nich.
Pedersen, a nie Holder
Peterborough Panthers ma za sobą fatalny sezon. Drużyna ledwo walczyła o punkty na domowym torze, nie mówiąc o wyjazdach. Michael Palm Toft pozostawał kontuzjowanym przez większość sezonu, a jedynym walecznym pozostawał Chris Harris. Ten opuścił klub i w przyszłym sezonie przywdzieje kewlar Leicester Lions.
Niels-Kristian Iversen wrócił na East of England. Richie Worrall czy Ben Cook to nowe twarze. Benjamin Basso nadal ma decydować o wsparciu liderów. Jednakże największe poruszenie wywołało przybycie Nickiego Pedersena. Doświadczony Duńczyk swój ostatni sezon w Wielkiej Brytanii spędził w Peterborough. Powrót tak zasłużonego zawodnika to zastrzyk dla brytyjskiego żużla. Szczególnie, że Pedersen poprzedni sezon spędził na leczeniu poważnego urazu.
W końcu, promotor bardzo wierzy w możliwości, jakie niesie za sobą podpisanie klasowego zawodnika. Dodatkowo to specjalny ruch, który może pozwolić na przyciągnięcie większej ilości kibiców. Przede wszystkim liczą się wyniki. Dlatego Nicki Pedersen może sprawić, że Panthers wrócą na dobre tory.
Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!