⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
 Logo 1. runda Puchar MACEC w Gnieźnie
06.04.2026 15:30
Planowana relacja
 Logo Turniej o Złoty Kask - Memoriał Jerzego Szczakiela
06.04.2026 14:00
Planowana relacja
Abramczyk Polonia Bydgoszcz Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/wilki2.png Logo
05.04.2026 19:00
Planowana relacja
Polonia Piła Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/row-rybnik.png Logo
05.04.2026 16:30
Planowana relacja
Turniej Pożegnalny Grzegorza Walaska - Jeszcze Jeden Bieg
05.04.2026 16:00
Planowana relacja
ZKS Stal Rzeszów Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/nowe-logo-orzel-przezroczyste.png Logo
04.04.2026 16:30
LIVE
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/PSZ_logo_podstawowa_bez-tlo-1.png Logo
04.04.2026 14:00
LIVE
 Logo Texom MPPK w Gdańsku
04.04.2026 12:45
Zakończona
Betard Sparta Wrocław Logo
40:50
../../../wp-content/uploads/2022/04/unia-leszno.png Logo
03.04.2026 15:30
Zakończona
 Logo XVI Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
02.04.2026 18:00
Zakończona
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski Logo
38:52
../../../wp-content/uploads/2022/03/falubaz.png Logo
01.04.2026 17:00
Zakończona
Bayersystem GKM Grudziądz Logo
47:42
../../../wp-content/uploads/2021/12/ABRAMCZYK_POLONIA_BYDGOSZCZ.png Logo
01.04.2026 16:00
Zakończona
Fogo Unia Leszno Logo
53:37
../../../wp-content/uploads/2022/04/betard-sparta-wroclaw.png Logo
01.04.2026 16:00
Zakończona
 Logo Turniej Zaplecza Kadry Juniorów w Gdańsku
01.04.2026 16:00
mlodzi-i-gniewni-122-ben-trigger
mlodzi-i-gniewni-122-ben-trigger
Strona główna » Młodzi i gniewni (122): Ben Trigger

Żużel. Młodzi i gniewni (122): Ben Trigger

  • Anglia
  • Inne kraje
  • Juniorzy
  • Krajowa Liga Żużlowa
  • Metalkas 2. Ekstraliga
  • PGE Ekstraliga
14 stycznia 2022 Ten artykuł przeczytasz w 13 minut

Hubert Furmaniak

Młodzi i gniewni (122): Ben Trigger

Przerwa międzysezonowa to idealny czas, by przyjrzeć się młodym i perspektywicznym zawodnikom, którzy lada moment mogą zająć miejsce w światowej czołówce. Po rocznej przerwie powracamy z naszym autorskim projektem redakcji pt. „Młodzi i gniewni”! W sto dwudziestym drugim odcinku przedstawimy sylwetkę ambitnego Brytyjczyka – Bena Triggera.

Plymouth to portowe miasto z bogatą historią. Archeolodzy znaleźli szczątki ludzi, które pozwalają na stwierdzenie, że pierwsze osady na terenie miasta powstały ponad 3000 lat temu. Miasto było też miejscem słynnej wyprawy Sir Francisa Drake’a. Angielski korsarz okazał się pierwszym człowiekiem, któremu udało się opłynąć kule ziemską i przeżyć wyprawę. Była to zarazem druga próba po Ferdynandzie Magellanie. Grupa pielgrzymów z hrabstwa Devon wyruszyła do „Nowego Lądu”, czyli współczesnych Stanów Zjednoczonych, w 1620 roku. Tam też powstała kolonia, która potem przekształciła się w miasto o tej samej nazwie, ale leżące w stanie Massachusetts. Co warte odnotowania, wśród miast partnerskich Plymouth znajduje się… Gdynia.

Dla fanów brytyjskiego futbolu Plymouth może kojarzyć się przede wszystkim z drużyną Argyle. „Pielgrzymi” występują obecnie w League One, czyli na trzecim stopniu rozgrywkowym. Drużyna z Home Park, po spadku z Championship w sezonie 2009/2010, przeżyła regres swoich umiejętności i wahała się pomiędzy League One oraz League Two. Ostateczny awans uzyskali w 2020 roku i walczą o powrót do Championship. Miejscowi mogą również obejrzeć zmagania ich zespołów w Rugby (Plymouth Albion) oraz koszykówce (Plymouth Raiders).

Bjarne Pedersen (CZ) spędził swój ostatni sezon w karierze na The Colloseum

Jak to się jednak ma do żużlowych aspektów? Nie da się ukryć, że sporym autem jest… 215-metrowy owal! Jest to jeden z najmniejszych torów, mniejszy jest tylko Costa Mesa. Co więcej, Plymouth Gladiators powrócili do rywalizacji w SGB Championship. Miniony sezon zakończyli na przedostatnim miejscu w tabeli, a w składzie znalazło się miejsce dla Bjarne Pedersena, Jasona Crumpa czy Zane’a Kelehera. Ten ostatni jest oficjalnym rekordzistą 215-metrowego toru. Australijczyk przemierzył go w czasie 49,40, o czym opowiedział w rozmowie z naszym portalem. Jednakże miniony sezon był powodem do świętowania dla miejscowego zespołu. Wszystko za sprawą miejscowego talentu, który zdominował mistrzostwa.

Ben Trigger to 15-letni przedstawiciel młodego pokolenia w brytyjskim żużlu. Urodził się on 27 maja 2006 roku w Plymouth i w wieku czterech lat rozpoczął swoją przygodę z motocyklem. Wszystko za sprawą występowania jako tzw. maskotka podczas spotkań miejscowego zespołu. Z czasem przeniósł się on na inne maszyny, aby ostatecznie wylądować na motocyklu o pojemności 125cc w 2017 roku. – Zaczynał od jazdy jako „maskotka” w 2010 roku podczas meczów w Plymouth. W 2015 przeniósł się na 125cc, aby wylądować na odpowiednim motocyklu do 125cc w 2017 roku. Tuż, zanim wystąpił w swoich pierwszych zawodach – opowiada Lee Trigger. Ojciec Bena oraz były menadżer zespołu Plymouth Devils.  Brytyjczyk rozpoczął swoją przygodę z rywalizacją o medale w 2018 roku. Wziął on udział w British Youth Championship w klasie 125cc. Starał się on nawiązać walkę z najlepszymi i często ocierał się o podium. Wśród jego rywali znaleźli się m.in. Max Perry, Ace Pijper, Luke Harrison czy Elliot Kelly.

Sezon 2019 pozwolił Benowi na rywalizacje z zagranicznymi zawodnikami. Wpierw wyjazd do jedynego czynnego toru w Belgii – Heusden-Zolder. Rywalizował z dwoma Czechami oraz żużlowcem z domowego podwórka – Lukiem Harrisonem. Ostatecznie zwyciężył Vojtěch Šachl, a nasz bohater zajął trzecie miejsce, tuż przed Harrisonem. W Pucharze Europy zajął szesnaste miejsce. Była to jego pierwsza styczność z Motoareną w Toruniu. Znacznie lepiej radził sobie w Wielkiej Brytanii. Stać go było na zdobycie miejsca na podium w King’s Lynn. Ustąpił on wówczas Maxowi Jamesowi. Niezbyt wiele szczęścia miał w finale, który rozegrano na stadionie Redcar w Middlesbrough. Ben zajął siódme miejsce z sześcioma punktami na swoim koncie.

Sezon 2020 był bardzo przykry dla brytyjskiego żużla. Zrezygnowano z rozgrywania ligowych spotkań, a kibice mogli obejrzeć jedynie indywidualne zmagania. Trigger zdecydował się na wykorzystanie tego sezonu do granic możliwości. Czynnie brał udział w British Youth Championship (mistrzostwa do 16. roku życia), co przyniosło ze sobą kolejne osiągnięcia. Ben stanął na podium w dwóch pierwszych rundach. Rozgrywano je na owalach w Scunthorpe i Leicester. Ponownie wziął udział w walce o Puchar Europy. Areną starcia było czeskie Pilzno. Zajął siódme miejsce, co było sporym awansem względem poprzedniego sezonu. Wtedy też postanowiono, że nasz dzisiejszy bohater przeniesie się na motocykle o pojemności 500cc.

Plymouth uchodzi za bardzo techniczny owal. Żużlowcy niemalże przejeżdżają wyścig na ciągle wyłamanym motocyklu, co jest skutkiem bardzo krótkich prostych. Dodaje to atutu owalu dla miejscowego zespołu, a adepci mogą spokojnie trenować na jednym z najtrudniejszych torów do jazdy. Bohater naszego dzisiejszego odcinka miał spore trudności z szybką jazdą na domowym terenie. Wszystko zmieniło się za sprawą rady od byłego zawodnika klubów z Exter oraz Plymouth – Marka Simmondsa. – Ben zawsze miał problemy z torem i było to niezależne od motocyklu. Wszystko zmieniło się w lipcu 2021 roku. Otrzymał kilka rad od Marka Simmondsa, które sprawiły, że polubił domowy tor. Był to jego piąty miesiąc na motocyklu o pojemności 500cc. Wtedy też zmienił swoje preferencje. Dotychczas wolał występować na dużych torach, ale rada od byłego żużlowca sprawiła, że stał się on zwolennikiem mniejszych owali – opowiada tata młodego żużlowca.  

Ben może liczyć na wsparcie swojego ojca (fot. PL7 Studios)
 

Miniony rok był zdecydowanym pasmem sukcesów. Ben szybko odnalazł swoją prędkość na szybszym motocyklu, co przełożyło się na zwycięstwo w British Youth Championship. Zwycięstwo jest na tyle imponujące, gdyż Trigger wygrał wszystkie sześć rund. Młodzieżowiec mógł również liczyć się w walce o mistrzostwach kraju U21 oraz U19. W tych pierwszych otarł się o finał. W półfinale zdobył siedem punktów i zajął ósme miejsce. Na Redcar pełnił funkcje rezerwowego, ale przedwczesne wycofanie się Nathana Ablitta pozwoliło mu na dwa starty oraz zdobycie jednego punktu. Znacznie lepiej wypadł w walce o mistrzostwo do 19. roku życia. W Scunthorpe stać go było na cztery „oczka” oraz jedenaste miejsce. Sporym sukcesem jest rozpoczęcie zmagań w National Development League. Ben podpisał umowę z Leicester Cubs, gdzie szybko przemierzył drogę od rezerwowego do ważnego członka składu. – Ben zaimponował wszystkim. W tym mi, ale muszę przyznać, że jestem jego największym krytykiem. Był on pewny swoich umiejętności na 500cc, ale ostatecznie to sam siebie zaskoczył takimi wynikami. Świetny debiutancki sezon w National Development League, gdzie szybko znalazł się stałym członkiem składu. Zebrał spore doświadczenie w walce o mistrzostwa U21 oraz U19. To był świetny sezon w British Youth Championship. Ben stracił jedynie sześć punktów w swoich trzydziestu wyścigach – mówi dumny Lee Trigger.

Młody żużlowiec nie ma zamiaru spoczywać na laurach. Leicester Cubs nie będą mogli liczyć na Bena w nadchodzącym sezonie. Wszystko za sprawą Marka Philipsa, promotora Plymouth Gladiators. Działacz zdecydował się na odważny ruch i zgłosił miejscową drużynę do National Development League, co pozwoli Benowi na starty w jego rodzinnym mieście. Głównym zadaniem Plymouth Centurions ma być rozwój ulubieńca tutejszej publiczności. Lee Trigger przyznaje, że jego syn chciałby ponownie wystąpić na europejskich torach. Co więcej, głównym celem na 2022 ma być udział Bena w nowo utworzonych mistrzostwach świata do 16. roku życia, czyli SGP 3 oraz… zdanie ważnego egzaminu.  – Jesteśmy w stałym kontakcie z jego szkołą i razem pracujemy na to, aby Ben mógł spokojnie się uczyć oraz brać udział w zawodach. Ben ma swój najważniejszy egzamin w tym roku. Dlatego to ważne, że może jeździć dla miejscowego zespołu, a nie spędzać wiele godzin w podróży. Mamy nadzieję na świetny sezon. Ben liczy na obronienie tytułu British Youth Championship oraz walkę o medale w innych mistrzostwach. Mamy też nadzieje, że uda się nam dołączyć do któryś z drużyn juniorskich w Premiership. Chciałby on spróbować swoich sił na europejskich torach. Jego marzeniem jest wystąpienie podczas turnieju SGP 3 we Wrocławiu – kończy.

Dla tych, którzy są ciekawi poczynań młodego żużlowca mamy pokaz jego jazdy. Ben (żółty kask) jechał w parze z Danem Thompsonem podczas ligowego spotkania Leicester Cubs z Mildenhall Fen Tigers. Autorem nagrania jest Lee Trigger.

Kto będzie następnym bohaterem? Możemy dać podpowiedź, że ma swój starszy duplikat w barwach Cellfast Wilków Krosno. Odpowiedź poznacie w najbliższy wtorek.

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Ben Trigger
  • Leicester Lion Cubs
  • Mark Phillips
  • Młodzi i gniewni
  • Plymouth Gladiators
  • Scunthorpe Scorpions

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Poważne kontuzje Thomsena! Klub wydał oświadczenie (FOTO)

Żużel: Poważne kontuzje Thomsena! Klub wydał oświadczenie (FOTO)

Hubert Furmaniak

  • Anglia
4 kwietnia 2026

Plymouth Gladiators zabrali głos po poważnym wypadku Tobiasa Thomsena. Duńczyk doznał wielu kontuzji, ale nic nie zagraża jego życiu. Klub prosi o wsparcie.

Jeżdżą bez ubezpieczenia?! Wstrząsające słowa kapitana

Sport żużlowy. Jeżdżą bez ubezpieczenia?! Wstrząsające słowa kapitana

Hubert Furmaniak

  • Anglia
4 kwietnia 2026

Ben Barker zabrał głos po poważnym wypadku Tobiasa Thomsena. Brytyjczyk zaskoczył wszystkich kibiców faktem, że zawodnicy nie są ubezpieczeni przez BSPL. Zawodnik nie chciał dłużej milczeć.

Święto przyćmione poważnym upadkiem. Młody talent z debiutem

Sport żużlowy. Święto przyćmione poważnym upadkiem. Młody talent z debiutem

Hubert Furmaniak

  • Anglia
4 kwietnia 2026

Poole Pirates wygrywają pierwsze spotkanie w ramach BSN Series. Drużyna z Wimborne Road pokonała Plymouth Gladiators 47:43. Samo spotkanie było przedłużone przez poważny wypadek Tobiasa Thomsena.

Unia drugi raz lepsza od Sparty. Thomsen nie dokończył zawodów. Tak minął piątek

Żużel. Unia drugi raz lepsza od Sparty. Thomsen nie dokończył zawodów. Tak minął piątek

Dawid Dukiewicz

  • Anglia
3 kwietnia 2026

Za nami kolejny dzień zmagań żużlowych. Punkty rozdawano na torach w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy na kolejne podsumowanie dnia.

Paskudny początek sezonu Thomsena! Został zabrany do szpitala

Żużel. Paskudny początek sezonu Thomsena! Został zabrany do szpitala

Hubert Furmaniak

  • Anglia
3 kwietnia 2026

Tobias Thomsen pechowo zaczął sezon 2026 w Wielkiej Brytanii. Duńczyk został zabrany do szpitala po paskudnym wypadku w pierwszym biegu. Czekamy na oficjalne doniesienia o stanie zdrowia zawodnika.

Świetna forma Pickeringa. Przegrał tylko raz!

Żużel. Świetna forma Pickeringa. Przegrał tylko raz!

Hubert Furmaniak

  • Anglia
28 marca 2026

Redcar Bears wzięli rewanż za ostatnią porażkę. Josh Pickering jako jedyny stawiał opór drużynie z Middlesborough. Swój debiut zanotował Nicolai Klindt.

To jest ich dream team! Celem wygranie ligi (WYWIAD)

Żużel. To jest ich dream team! Celem wygranie ligi (WYWIAD)

Hubert Furmaniak

  • Anglia
26 marca 2026

Plymouth Gladiators mają zamiar zwojować ligę. Nowy skład dodaje kolorytu i przede wszystkim nadziei. Czy tak też się stanie? Na to liczy promotor Mark Phillips, który był naszym rozmówcą przed nadchodzącym sezonem.

Szuka klubu w Polsce. Właśnie pojechał dobre spotkanie

Sport żużlowy. Szuka klubu w Polsce. Właśnie pojechał dobre spotkanie

Hubert Furmaniak

  • Anglia
25 marca 2026

Josh Pickering był liderem Scunthorpe Scorpions w pierwszym meczu sezonu BSN Series. Przyjezdni Redcar Bears mierzyli się ze sporymi problemami.

Legenda powie pas? „Myślę, że to będzie mój ostatni rok”

Żużel. Legenda powie pas? „Myślę, że to będzie mój ostatni rok”

Hubert Furmaniak

  • Anglia
13 marca 2026

Każda historia ma swój koniec. Scott Nicholls wstępnie mówi, ze sezon 2026 będzie jego ostatnim w karierze. Niczego jednak nie potwierdza, ponieważ brytyjski żużel może mieć znaczny wpływ na decyzje legendarnego zawodnika.

Zmagał się ze sporą presją. „Mentalnie czułem się bardzo źle”

Żużel. Zmagał się ze sporą presją. „Mentalnie czułem się bardzo źle”

Hubert Furmaniak

  • Anglia
19 lutego 2026

Czuł się niekomfortowo. Ben Trigger nie był zdziwiony, że stracił miejsce w kadrze Plymouth Gladiators. 19-latek opowiada o tym szerzej.

Galeria

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)


15 marca 2026, zdjęć: 0

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?


1 marca 2026, zdjęć: 0

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)


20 lutego 2026, zdjęć: 0

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)


9 stycznia 2026, zdjęć: 0

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

    Villads Nagel

    04.04.2007r. (19l.)
  • Rasmus Karlsson

    04.04.2008r. (18l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT