⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo 3. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
07.01.2026 10:30
Zakończona
 Logo 2. runda Indywiudalnych Mistrzostw Australii
04.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo 1. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
03.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo Phil Crump Solo Classic
27.12.2025 09:00
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
kamil-brzozowski-w-opolu-odrobimy-ja-natomiast-mowie-pas-zostane-przy-zuzlu-w-innej-roli
kamil-brzozowski-w-opolu-odrobimy-ja-natomiast-mowie-pas-zostane-przy-zuzlu-w-innej-roli
Strona główna » Kamil Brzozowski: W Opolu odrobimy. Ja natomiast mówię „pas”. Zostanę przy żużlu w innej roli

Sport żużlowy. Kamil Brzozowski: W Opolu odrobimy. Ja natomiast mówię „pas”. Zostanę przy żużlu w innej roli

  • Krajowa Liga Żużlowa
  • Wywiadownia
28 września 2021 Ten artykuł przeczytasz w 5 minut

Damian Kuczyński

Kamil Brzozowski: W Opolu odrobimy. Ja natomiast mówię „pas”. Zostanę przy żużlu w innej roli

Za OK Bedmet Kolejarzem Opole pierwszy mecz finałowy 2. Ligi Żużlowej. Podopieczni Piotra Mikołajczaka wywieźli z Landshut 38 punktów. To dużo, czy mało? O tym oraz kilku innych kwestiach, wypowiedział się dla naszego portalu, zaraz po meczu Kamil Brzozowski.

„Diabły” z Landshut są bardzo mocne u siebie, co niejednokrotnie zaprezentowali, chociażby ostatnio w półfinale z rawickim Kolejarzem. Jednak na wyjazdach nie błyszczą aż nadto świetną postawą. Opolanie mają do odrobienia czternaście punktów w rewanżu, który czeka w niedzielę na Stadionie im. Mariana Spychały. – Ja mam już takie doświadczenie jako zawodnik, przekonałem się na własnej skórze. Na przykład w Ostrowie, gdzie przegraliśmy wysoko, czy z Bydgoszczą w Poznaniu, także wszystko jest naprawdę do zrobienia. Tam były jeszcze gorsze wyniki. Czternaście punktów to jest dużo i mało. Przed meczem długą i męczącą podróż mieli Mateusz Świdnicki i Mads Hansen. To na pewno daje się we znaki, bo to są młodzi zawodnicy, jeszcze nie do końca przyzwyczajeni do tego. Z całą pewnością w Opolu pojadą na swoim poziomie. Ja jestem optymistą, myślę że to odrobimy – tłumaczy nam Kamil Brzozowski.

W kontekście nocnej tułaczki z Krosna do Landshut, wypowiadał się również dla nas Piotr Mikołajczak. Menadżer nie krył rozżalenia takim obrotem spraw. Było do przewidzenia, że zawodnicy nie będą podczas finałowego meczu w pełni swoich sił. Również ze względu na to, Kamil Brzozowski zapytany o ocenę postawy żużlowców, nie jest w stanie jednoznacznie określić, kto zawiódł, a kto nie. – Ciężko powiedzieć. Przeważnie każdy z chłopaków robił plus dziesięć, a dziś wszyscy pojechali poniżej oczekiwań. Nie ma więc kogo wyróżniać, a także z nikogo robić „kozła ofiarnego”.

Przy okazji rozmowy z popularnym „Brzózką”, nawiązaliśmy również do jego zakończenia żużlowej kariery. Czy ostatecznie odstawił już motocykle na bok? – Tak, decyzja jest podjęta definitywnie. Można powiedzieć, że nic już mi z tego sprzętu nie zostało. Przyszedł taki czas, że trzeba powiedzieć „pas”. Zostanę w tym sporcie, ale już w innej roli – mówi. Kim będzie więc w żużlu teraz Kamil Brzozowski? – Są jakieś plany, ale na razie nie chcę o tym mówić, bo długa jest do tego droga – wyjaśnia.

Z pewnością decyzja żużlowca Kolejarza do łatwych nie należała. Zawodnik tłumaczy jednak, skąd jest ona taka, a nie inna. – Nie idzie – to raz. Męczę się tym – to dwa. Na treningu wygrywa się ze wszystkimi, a przychodzi mecz i pojawia się stres i spięcie. A tego nie powinno być po tylu latach doświadczenia. W związku z tym, że ta jazda nie wychodziła, to po prostu nie ma sensu.

W ostatnim czasie chodziły słuchy o tym, że pod koniec sezonu odbędzie się pożegnalna impreza Kamila Brzozowskiego. Jak wynika z wypowiedzi samego zainteresowanego, takowa jednak nie będzie miała miejsca. – Były plany i pomysły na to, ale one legły w gruzach. Między innymi przez to, że w tym czasie, co mieliśmy to zorganizować jest chociażby finał Speedway of Nations. Miało trochę chłopaków przyjechać, którzy biorą udział w tej imprezie. Zrobimy sobie więc takie zamknięte pożegnanie – kończy Brzozowski.

Źródło: inf. własna

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Kamil Brzozowski
  • Mads Hansen
  • Mateusz Świdnicki
  • OK Kolejarz Opole
  • One-Solar Arena (Landshut)
  • Piotr Mikołajczak
  • TRANS MF Landshut Devils

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Zawodnik w wiecznym cieniu. Był jednak cichym bohaterem

Sport żużlowy. Zawodnik w wiecznym cieniu. Był jednak cichym bohaterem

Dawid Dukiewicz

  • PGE Ekstraliga
14 marca 2026

Wracamy jeszcze do wydarzeń ligowych z 2025 roku. Oto nasz cykl w którym opiszemy dokonania każdego sklasyfikowanego zawodnika w polskich rozgrywkach, rozpoczynając od dołu KLŻ, a kończąc na czołówce PGE Ekstraligi.

Chce wrócić na swój poziom. Awans? „Jest nawet szansa”

Żużel. Chce wrócić na swój poziom. Awans? „Jest nawet szansa”

Hubert Furmaniak

  • Krajowa Liga Żużlowa
13 marca 2026

Patrick Hansen widzi szansę na powrót do swojej dawnej formy. Duńczyk niedawno wyjechał na tor i jest przygotowany sprzętowo na każdą przeszkodę.

Gwiazdy na węgierskim torze. Pierwsze okrążenia za nimi

Żużel: Gwiazdy na węgierskim torze. Pierwsze okrążenia za nimi

Hubert Furmaniak

  • Dania
11 marca 2026

Reprezentacja Danii ponownie zawitała na Węgry. Debreczyn zamienił się w obóz szkoleniowy duńskiego żużla. Kilkunastu zawodników skorzystało z okazji do pierwszych treningów.

Oficjalny początek sezonu w Polsce coraz bliżej! Znamy kolejnego uczestnika

Żużel - Oficjalny początek sezonu w Polsce coraz bliżej! Znamy kolejnego uczestnika

Krzysztof Grzęda

  • Pozostałe turnieje
11 marca 2026

52. Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czarnego już za 11 dni. Znamy nazwisko kolejnego uczestnika.

To koniec złudzeń. Chomski postawił sprawę jasno

Żużel - To koniec złudzeń. Chomski postawił sprawę jasno

Rafał Drabiniok

  • Krajowa Liga Żużlowa
6 marca 2026

Chomski analizuje składy Krajowej Ligi Żużlowej! Wskazał drużyny, które zmierzą się w finale i będą walczyć o awans do Metalkas 2. Ekstraligi.

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

Żużel - Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

Rafał Drabiniok

  • Galeria
1 marca 2026

Rusza wielki żużlowy maraton! Marzec to dziesiątki meczów sparingowych w całej Polsce. Zobacz nasz pełny, aktualizowany na bieżąco terminarz i dowiedz się, gdzie i kiedy Twoja drużyna wyjedzie na tor przed startem sezonu!

Brzozowski z nowym miejscem pracy? To byłoby coś

Żużel. Brzozowski z nowym miejscem pracy? To byłoby coś

Hubert Furmaniak

  • Reprezentacja
20 lutego 2026

Kamil Brzozowski być może awansuje w trenerskiej hierarchii. Były szkoleniowiec Moonfin Malesy Ostrów Wielkopolski od pewnego czasu był łączony z posadą asystenta Stanisława Chomskiego. Czy to plan na przyszłość byłego żużlowca?

Szwed uderza w polskie kluby! Odkrył prawdę o kontraktach

Żużel: Szwed uderza w polskie kluby! Odkrył prawdę o kontraktach

Rafał Drabiniok

  • Krajowa Liga Żużlowa
15 lutego 2026

„Nigdy nie wiesz, na czym stoisz” – Kim Nilsson ostro o kulisach transferów w polskim żużlu! Szwed odsłania prawdę o układach w klubach i tłumaczy, dlaczego pozostał w Trans MF Landshut Devils.

Startował dla Betard Sparty. Mówi otwarcie o finansach

Sport żużlowy. Startował dla Betard Sparty. Mówi otwarcie o finansach

Hubert Furmaniak

  • Anglia
11 lutego 2026

Brytyjscy żużlowcy zostają na przysłowiowym lodzie. Coraz mniej zespołów opiera się na doświadczonych zawodnikach, stawiając na inne nazwiska. Charles Wright przyznał, że gdyby nie kontrakt w Krajowej Lidze Żużlowej, zapewne zakończyłby karierę przez problemy finansowe.

Skład spięty trytytką! Mają zerowy margines błędu

Żużel - Skład spięty trytytką! Mają zerowy margines błędu

Michał Czubkowski

  • PGE Ekstraliga
8 lutego 2026

Przed Włókniarzem Częstochowa naprawdę ciężkie wyzwanie. Okienko transferowe poszło im nie najlepiej i zmierzyć będą musieli się z niewybaczalną Ekstraligą. Jak im pójdzie?

Galeria

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)


15 marca 2026, zdjęć: 0

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?


1 marca 2026, zdjęć: 0

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)


20 lutego 2026, zdjęć: 0

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)


9 stycznia 2026, zdjęć: 0

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Andreas Westlund

    15.03.1990r. (36l.)
  • Erik Gheorghe

    15.03.2005r. (21l.)
  • Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

    Patryk Wojdyło

    15.03.1999r. (27l.)
  • Max Ruml

    15.03.1997r. (29l.)
  • Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

    Pontus Aspgren

    15.03.1991r. (35l.)
  • Eddie Bock

    15.03.2006r. (20l.)
  • Paul Bowen

    15.03.1989r. (37l.)
  • Matt Marson

    Matt Marson

    15.03.2000r. (26l.)
  • Patricia Erhart

    15.03.2004r. (22l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT