⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
Stelmet Falubaz Zielona Góra Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/betard-sparta-wroclaw.png Logo
21.06.2026 17:00
Planowana relacja
Śląsk Świętochłowice Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/gniezno.png Logo
21.06.2026 16:00
Planowana relacja
Abramczyk Polonia Bydgoszcz Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/row-rybnik.png Logo
21.06.2026 15:15
Planowana relacja
Wybrzeże Gdańsk Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2025/01/obraz_2025-01-30_223202172.png Logo
21.06.2026 15:00
Planowana relacja
Trans MF Landshut Devils Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/logo-loko.png Logo
21.06.2026 14:00
Planowana relacja
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/wilki2.png Logo
21.06.2026 13:00
Planowana relacja
 Logo 5. runda Grand Prix Polski we Wrocławiu
20.06.2026 19:00
Planowana relacja
Gezet Stal Gorzów Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/obraz_2025-02-04_080959581.png Logo
19.06.2026 20:30
Planowana relacja
 Logo FINAŁ SGP 3 we Wrocławiu
19.06.2026 19:00
LIVE
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa Logo
1:5
../../../wp-content/uploads/2022/04/unia-leszno.png Logo
19.06.2026 18:00
Zakończona
ZKS Stal Rzeszów Logo
44:46
../../../wp-content/uploads/2021/12/PSZ_logo_podstawowa_bez-tlo-1.png Logo
18.06.2026 20:30
Zakończona
Polonia Piła Logo
48:42
../../../wp-content/uploads/2021/12/nowe-logo-orzel-przezroczyste.png Logo
18.06.2026 18:00
Zakończona
 Logo 3. ćwierćfinał DMPJ w Gorzowie – grupa IV im. Zdzisława Ruteckiego
17.06.2026 17:00
Zakończona
 Logo 3. ćwierćfinał DMPJ w Ostrowie – grupa II im. Stefana Kwoczały
17.06.2026 17:00
Zakończona
Bayersystem GKM Grudziądz Logo
54:36
../../../wp-content/uploads/2022/03/falubaz.png Logo
14.06.2026 19:30
Zakończona
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź Logo
46:44
../../../wp-content/uploads/2022/03/stal-rzeszow.png Logo
14.06.2026 14:45
dariusz-sledz-cale-szczescie-ze-maks-wrocil-do-siebie
dariusz-sledz-cale-szczescie-ze-maks-wrocil-do-siebie
Strona główna » Dariusz Śledź: Całe szczęście, że Maks wrócił do siebie

Żużel. Dariusz Śledź: Całe szczęście, że Maks wrócił do siebie

  • PGE Ekstraliga
16 września 2019 Ten artykuł przeczytasz w 5 minut

Stanisław Wrona

Dariusz Śledź: Całe szczęście, że Maks wrócił do siebie

Po pierwszym finałowym spotkaniu w PGE Ekstralidze, pomiędzy Betard Spartą Wrocław, tęgiej miny nie miał szkoleniowiec gospodarzy Dariusz Śledź. Jego podopieczni ulegli na własnym obiekcie „Bykom” w stosunku 43:47 i przed rewanżem w Lesznie stoją przed bardzo trudnym zadaniem.

Jednym z mankamentów wrocławskiej drużyny była postawa jej lidera, Taia Woffindena. Ten w początkowej fazie zawodów wywalczył zaledwie punkt z bonusem w trzech wyścigach. Ostatecznie zakończył spotkanie z pięcioma „oczkami” i dwoma bonusami na koncie. Co miało na to decydujący wpływ? – To jest żużel, można szukać wielu przyczyn. Wiemy, że Tai zmienił motocykl na kolejne wyścigi i było lepiej. Wcześniej coś się popsuło i tyle – wyjaśnił krótko to zagadnienie, Dariusz Śledź.

Małą konsternację wzbudziła sytuacja z Maksymem Drabikiem. Junior Betard Sparty w dzień, poprzedzający finał, zrezygnował z występu w finale Srebrnego Kasku, powołując się na problemy żołądkowe. W finale natomiast był najlepszym zawodnikiem gospodarzy, inkasując 13 punktów. – Całe szczęście, że Maks wrócił do siebie i wsparł nas swoimi punktami oraz dobrą dyspozycją – uciął krótko temat szkoleniowiec.

Do tej pory w tym sezonie, zarówno w lidze, jak i w cyklu Speedway Grand Prix wrocławski tor pozwalał na ściganie. Tym razem tak jednak nie było, gdyż przygotowano go nieco inaczej. – Przyjechała bardzo silna drużyna. Niełatwo wyprzedza się takich przeciwników. Im też się ciężko wyprzedzało. Była to po prostu mocna stawka zawodów. Przygotowaliśmy taki tor, jaki planowaliśmy i nic więcej – zaznaczył.

Nieco zdziwienia budziła zmiana Gleba Czugunowa za Jakuba Jamroga, który w dwóch pierwszych startach zdobył 3 punkty i był lepszy od Taia Woffindena. – Czasami podejmując decyzje, ryzykujemy. Po meczu później można to komentować w różny sposób – czy one były dobre, czy też nie? Tego się już chyba nie dowiemy… Takie podjąłem decyzje i już – skomentował odstawienie tego zawodnika. Zapytany z kolei o brak kolejnych szans dla Václava Milíka, rozwinął myśl. – Ja powiem tak – chciałbym, aby wszyscy jechali co najmniej po cztery wyścigi i najlepszych czterech zawodników występowało w nominowanych. Wiemy natomiast, jaka była stawka spotkania i szukaliśmy punktów od początku. Trudno tutaj myśleć o tym, że mogliśmy sobie pozwolić na szukanie nie wiadomo czego. Wiemy, że Gleb był w dobrej dyspozycji, co pokazał w ciągu całego spotkania. Maksym też jechał dobrze…

Pomimo tego, że Fogo Unia Leszno nie straciła w tym roku punktu na własnym torze, do końca rywalizacji pozostało jeszcze 15 biegów. Po tym, co kibice widzieli w niedzielę w Bydgoszczy, gdzie miejscowa ZOOleszcz Polonia odrobiła 28 punktów straty w rywalizacji z Power Duck Iveston PSŻ-em Poznań, w czarnym sporcie chyba wszystko jest możliwe. Jeśli natomiast chodzi o przygotowania, to należy pamiętać, że po dwóch zawodników z obydwu drużyn od piątku będzie wizytowało Cardiff, gdzie w sobotę odbędzie się turniej o SGP Wielkiej Brytanii. Przed najważniejszym meczem sezonu Taia Woffindena, Macieja Janowskiego, Emila Sajfutdinowa i Janusz Kołodzieja czeka zatem nieco męcząca podróż. – Oczywiście, że walczymy. Mamy przed sobą jeszcze 15 wyścigów finału. Na pewno broni nie złożymy i pojedziemy do Leszna walczyć. Jeśli chodzi o treningi, to zobaczymy. Chłopaki mają jeszcze Grand Prix i o tym też musimy pamiętać. Musimy sobie to jakoś dobrze poukładać – zakończył, szkoleniowiec Betard Sparty Wrocław, Dariusz Śledź.

źródło: inf. własna

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Betard Sparta Wrocław
  • Dariusz Śledź
  • Fogo Unia Leszno
  • Maksym Drabik

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

(NA ŻYWO) Zaczynamy żużlowy piątek! Włókniarz gości Unię

Żużel - (NA ŻYWO) Zaczynamy żużlowy piątek! Włókniarz gości Unię

speedwaynews.pl

  • LIVE
19 czerwca 2026

Włókniarz wciąż bez punktów - Unia w walce o play off! Śledź LIVE na speedwaynews.pl!

Zmiana w składzie Unii! Kacper Mania odstawiony

Żużel - Zmiana w składzie Unii! Kacper Mania odstawiony

Krzysztof Grzęda

  • PGE Ekstraliga
19 czerwca 2026

Kilkadziesiąt minut pozostało do startu meczu Krono-Plast Włókniarza Częstochowa i Fogo Unii Leszno. W składzie gości doszło do ważnej zmiany.

Spotkali się w szpitalnej sali po fatalnych wypadkach. Zawodnik Startu po zabiegu

Żużel. Spotkali się w szpitalnej sali po fatalnych wypadkach. Zawodnik Startu po zabiegu

Rafał Drabiniok

  • Krajowa Liga Żużlowa
19 czerwca 2026

Potężna plaga kontuzji u lidera tabeli! Marcel Juskowiak ze Startu Gniezno przeszedł operację po koszmarnym upadku w Toruniu. Młody żużlowiec wydał oficjalny komunikat i zdradził, że w szpitalu leży w jednej sali z innym zawodnikiem, Kacprem Pludrą!

Dobre wieści dla Sparty! Żużlowiec coraz bliżej powrotu

Żużel: Dobre wieści dla Sparty! Żużlowiec coraz bliżej powrotu

Krzysztof Choroszy

  • PGE Ekstraliga
19 czerwca 2026

Kolejny zawodnik Betard Sparty Wrocław wraca do zdrowia. Duńczyk przekazał wieści na temat przebiegu rehabilitacji. Już wkrótce będzie mógł powrócić na tor.

Piątek pełen żużla! Kolejne mecze w Ekstralidze i walka o tytuł Mistrza Świata

Żużel. Piątek pełen żużla! Kolejne mecze w Ekstralidze i walka o tytuł Mistrza Świata

Krzysztof Grzęda

  • PGE Ekstraliga
19 czerwca 2026

Przed nami żużlowy piątek, który zapowiada się ciekawie. We Wrocławiu odbędzie się finał SGP 3, czekają nas również dwa mecze w PGE Ekstralidze.

Stal Gorzów zatrzyma lidera? GKM jedzie po zapewnienie play-off

Żużel. Stal Gorzów zatrzyma lidera? GKM jedzie po zapewnienie play-off

Kamil Szyszkowski

  • PGE Ekstraliga
18 czerwca 2026

W piątek o godzinie 20:30 odbędzie się rewanżowe spotkanie pomiędzy Gezet Stalą Gorzów, a BAYERSYSTEM GKM-em Grudziądz. Pierwsze starcie zakończyło się remisem. Jak będzie tym razem w rewanżu?

Dostarczyć rywalom kolejnych punktów. Włókniarz podejmuję Unię

Żużel: Dostarczyć rywalom kolejnych punktów. Włókniarz podejmuję Unię

Przemek Krukowski

  • PGE Ekstraliga
18 czerwca 2026

Piątkowe ściganie w PGE Ekstralidze rozpoczniemy od meczu w Częstochowie. Tam Krono-Plast Włókniarz podejmie Fogo Unię Leszno.

Sparta zaskoczyła składem! Tak pojadą w Zielonej Górze

Żużel. Sparta zaskoczyła składem! Tak pojadą w Zielonej Górze

Krzysztof Choroszy

  • PGE Ekstraliga
18 czerwca 2026

W niedzielę Stelmet Falubaz Zielona Góra zmierzy się z Betard Spartą Wrocław. Goście ogłosili już swój awizowany skład. Zestawienie zgłoszone przez Wrocławian wywołało pewne zaskoczenie.

To będzie kluczowa kolejka? Znamy godziny 11. rundy PGE Ekstraligi

Żużel. To będzie kluczowa kolejka? Znamy godziny 11. rundy PGE Ekstraligi

Krzysztof Grzęda

  • PGE Ekstraliga
17 czerwca 2026

Na początku lipca czeka nas 11. runda PGE Ekstraligi. To będzie kluczowa kolejka dla losów awansu do play-off?

Szalona pogoń na nic! Nie pomógł komplet Zmarzlika

Sport żużlowy. Szalona pogoń na nic! Nie pomógł komplet Zmarzlika

Dawid Dukiewicz

  • Szwecja
16 czerwca 2026

Wielkie emocje w Gislaved! Miejscowe Lejonen mimo kompletu Bartosza Zmarzlika, ostatecznie nieznacznie uległo Smedernie Eskilstuna.

Galeria

Idealny powrót na domowy tor. Wychowanek Stali Gorzów wygrywa


15 czerwca 2026, zdjęć: 0

Idealny powrót na domowy tor. Wychowanek Stali Gorzów wygrywa

Skupień i Nycz startowali w Niemczech. Ogromny puchar za wygraną


26 maja 2026, zdjęć: 0

Skupień i Nycz startowali w Niemczech. Ogromny puchar za wygraną

Awans nie dla Zengoty. Piekielnie szybki Michelsen (galeria)


17 maja 2026, zdjęć: 0

Awans nie dla Zengoty. Piekielnie szybki Michelsen (galeria)

Beniaminek rozbił faworyta. Pogrom w Pile (galeria)


27 kwietnia 2026, zdjęć: 0

Beniaminek rozbił faworyta. Pogrom w Pile (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Dawid Wawrzyniak

    Dawid Wawrzyniak

    19.06.1998r. (28l.)
  • Nicolás Covatti

    Nicolás Covatti

    19.06.1988r. (38l.)
  • Dante Johansson

    19.06.2007r. (19l.)
  • Tim Colley

    19.06.1997r. (29l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 8 11 1 40
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 8 0 0 -170
Betard Sparta Wrocław 7 10 0 44
Stelmet Falubaz Zielona Góra 8 2 0 -100
Bayersystem GKM Grudziądz 8 14 1 66
Gezet Stal Gorzów 7 7 0 18
Orlen Oil Motor Lublin 8 11 1 90
PRES Grupa Deweloperska Toruń 8 10 0 12

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 8 5 1 -31
Hunters PSŻ Poznań 9 14 1 27
ZKS Stal Rzeszów 9 7 0 -9
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 9 11 1 -32
Polonia Piła 9 7 1 -108
INNPRO ROW Rybnik 8 9 1 31
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 17 1 147
Cellfast Wilki Krosno 8 4 0 -25

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Speedway Kraków 7 7 1 -15
OK Kolejarz Opole 6 7 0 5
Śląsk Świętochłowice 6 2 0 -64
Lokomotiv Daugavpils 6 5 0 -16
Ultrapur Omega Gniezno 7 12 1 49
Trans MF Landshut Devils 6 4 0 -8
Wybrzeże Gdańsk 8 13 2 49

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT