⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo 3. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
07.01.2026 10:30
Zakończona
 Logo 2. runda Indywiudalnych Mistrzostw Australii
04.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo 1. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
03.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo Phil Crump Solo Classic
27.12.2025 09:00
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
arkadiusz-ladzinski-poznaniacy-kochaja-speedway
arkadiusz-ladzinski-poznaniacy-kochaja-speedway
Strona główna » Arkadiusz Ładziński: Poznaniacy kochają speedway

Żużel. Arkadiusz Ładziński: Poznaniacy kochają speedway

    24 maja 2018 Ten artykuł przeczytasz w 5 minut

    Michał Rogoziński

    Arkadiusz Ładziński: Poznaniacy kochają speedway

    Żużlowa Reprezentacja Polski już w najbliższy czwartek zawita do Poznania. Dla drugoligowego ośrodka impreza z udziałem tak wielu gwiazd jest najważniejszym wydarzeniem sezonu. Działacze nie zapominają jednak o tym, że w międzyczasie nadal trwają zmagania ligowe.

    Drugi sezon po reaktywacji drużyny w stolicy Wielkopolski jest zarazem kolejnym, w którym na Golęcinie odbędzie się impreza organizowana przez firmę One Sport. W rozmowie z portalem speedwaynews.pl prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Żużla Arkadiusz Ładziński zdradza kulisy rozpoczęcia tej współpracy. – W ubiegłym roku dostaliśmy propozycję od One Sportu. Było to pokłosie dobrych opinii, które wyrazili o nas Krystyna Kloc i Andrzej Rusko po sezonie 2016, gdy na naszym torze występowała Sparta Wrocław. Te referencje trafiły do Torunia i tematem zainteresował się Karol Lejman. Rok temu do Poznania zawitali najlepsi juniorzy świata, a teraz mamy kolejne wydarzenie. Wydaje mi się, że jeszcze ważniejsze – w końcu kadra narodowa to spełnienie marzeń każdego żużlowca – powiedział sternik PSŻ-u.

    Poznańscy kibice nie mają ostatnio wielkich powodów do zadowolenia. Drużyna prowadzona przez Tomasza Bajerskiego nie wygrała na własnym torze od lipca ubiegłego roku. Dlaczego fani powinni dać żużlowi kolejną szansę i jeszcze raz pojawić się przy Warmińskiej 1? – Po pierwsze, to nareszcie będzie triumf naszej drużyny na Golęcinie. Mówię „naszej”, bo reprezentacja narodowa to dobro wszystkich Polaków. Wierzę, że zespół Marka Cieślaka odczaruje dla nas ten tor i następne trzy spotkania u siebie już wygramy. A kto wie, może nawet uda się coś ugrać na wyjazdach. Po drugie dlatego, że poznaniacy kochają speedway. Oczywiście, bardzo ważne są zwycięstwa, ale wydaje mi się, że atmosfera na stadionie po prostu zachęca do przychodzenia. Staramy się prowadzić klub tak, żeby na meczach pojawiały się całe rodziny. Ważne, żeby kibic wracał do domu możliwie zadowolony nawet wtedy, kiedy żużlowcom nie wychodzi. Weźmy chociażby ostatni mecz z Ostrovią. Fani nie wyszli po trzynastym biegu mimo tego, że mecz już był przegrany. Oklaskiwali zawodników do końca, a i oni mimo pewnej porażki dawali z siebie wszystko. Publiczność zawsze docenia, gdy sportowcy oddają serce dla drużyny – zachęca do przyjścia Ładziński.

    Zanim jednak na poznański owal wyjadą Maciej Janowski i spółka, przed Ivestonem PSŻ jeszcze jedno spotkanie ligowe. Działacze ze stolicy Wielkopolski zapowiadali dokonanie w drużynie zmian. Wiemy już, że w awizowanym składzie na mecz w Ostrowie zabrakło Mateusza Borowicza, którego zastąpił Michał Łopaczewski. Ostateczny kształt ekipy zapewne wyklaruje się jednak dopiero po piątkowym sparingu w Gnieźnie. Czy można się spodziewać jakichś innych ruchów? – Trwa okienko transferowe, więc cały czas szukamy. Niestety, nie jest to takie proste. Moglibyśmy bez problemu znaleźć dodatkowych zawodników zagranicznych, bo tacy są dostępni na rynku, ale nie w tym leży problem naszej drużyny. Ciężko byłoby wymieniać Władimira Borodulina czy Davida Bellego. Nawet Frederik Jakobsen, który ma słabszy początek tego sezonu, potrafi czasem dowieźć sporo punktów. Zresztą w naszej kadrze są głębokie rezerwy, jeżeli chodzi o stranieri. Myślimy przede wszystkim o wzmocnieniach formacji juniorskiej. Mieliśmy już nawet pewną koncepcję, ale pewne rzeczy się skomplikowały z przyczyn niezależnych od nas. Nie chciałbym tu mówić o szczegółach, ale chodziło tam na przykład o kontuzje pewnych zawodników. Przed nami kilka intensywnych dni. Mam nadzieję, że na koniec maja drużyna będzie silniejsza, a kibice licznie przybędą na mecz reprezentacji i wrócą z niego zadowoleni – zakończył prezes Ładziński.

    Źródło: inf. własna

    Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

    Obserwuj nas!
    • Tagi
    • Arkadiusz Ładziński
    • Hunters PSŻ Poznań
    • Żużlowa Reprezentacja Polski

    Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Powiązane artykuły

    Przez remont przesunięto mecz! Prezes tłumaczy opóźnienie

    Żużel - Przez remont przesunięto mecz! Prezes tłumaczy opóźnienie

    Krzysztof Choroszy

    • Metalkas 2. Ekstraliga
    12 marca 2026

    Hunters PSŻ Poznań znalazł się w trudnej sytuacji. Opóźniający się remont spowodował przełożenie meczu drugiej kolejki. Prezes klubu wyjaśnił, co spowodowało przedłużenie się prac.

    Oficjalnie! Mecz 2. Ekstraligi przełożony

    Żużel - Oficjalnie! Mecz 2. Ekstraligi przełożony

    Krzysztof Grzęda

    • Metalkas 2. Ekstraliga
    10 marca 2026

    Ledwie kilka dni temu poznaliśmy oficjalny terminarz dwóch pierwwszych rund Metalkas 2. Ekstraligi. Dziś już wiemy, że doszło do kilku zmian w kalendarzu.

    Unia ma nowego rywala. Wszystko przez remont

    Sport żużlowy. Unia ma nowego rywala. Wszystko przez remont

    Hubert Furmaniak

    • PGE Ekstraliga
    6 marca 2026

    Fogo Unia Leszno ma nowego rywala. Z uwagi na remont stadionu w Poznaniu, nie dojdzie do sparingu na Golęcinie. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź został wybrany jako nagłe zastępstwo.

    Znamy szczegóły 1. i 2. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi

    Żużel. Znamy szczegóły 1. i 2. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi

    Dawid Dukiewicz

    • Metalkas 2. Ekstraliga
    6 marca 2026

    Kibice w końcu się doczekali! Poznaliśmy szczegóły dwóch pierwszych kolejek Metalkas 2. Ekstraligi.

    Ofiara nowych przepisów. Zwojuje zaplecze elity?

    Żużel: Ofiara nowych przepisów. Zwojuje zaplecze elity?

    Wojciech Jagodziński

    • Metalkas 2. Ekstraliga
    4 marca 2026

    Od sezonu 2026 w rozgrywkach PGE Ekstraligi następuje duża zmiana przepisów o młodzieżowcu. Teraz na tej pozycji może występować zawodnik zagraniczny. Dla wielu to ogromna szansa, dla innych utrata miejsca w składzie. Tak właśnie było w przypadku Antoniego Mencela.

    Ależ bomba! Douglas potwierdził swój udział

    Sport żużlowy. Ależ bomba! Douglas potwierdził swój udział

    Hubert Furmaniak

    • Pozostałe turnieje
    3 marca 2026

    Ryan Douglas nie ma zamiaru próżnować przed sezonem w Polsce. Australijczyk zdecydował się na udział w turnieju towarzyskim. Żużlowiec PSŻ-u Poznań pojawi się w Memoriale Henryka Żyto.

    Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

    Żużel - Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

    Rafał Drabiniok

    • Galeria
    1 marca 2026

    Rusza wielki żużlowy maraton! Marzec to dziesiątki meczów sparingowych w całej Polsce. Zobacz nasz pełny, aktualizowany na bieżąco terminarz i dowiedz się, gdzie i kiedy Twoja drużyna wyjedzie na tor przed startem sezonu!

    Znamy terminarz ciekawego cyklu! Na starcie polscy juniorzy

    Żużel: Znamy terminarz ciekawego cyklu! Na starcie polscy juniorzy

    Krzysztof Grzęda

    • Juniorzy
    20 lutego 2026

    Znamy terminarz tegorocznego cyklu Zaplecza Kadry Juniorów. Zaplanowano łącznie sześć turniejów.

    Brzozowski z nowym miejscem pracy? To byłoby coś

    Żużel. Brzozowski z nowym miejscem pracy? To byłoby coś

    Hubert Furmaniak

    • Reprezentacja
    20 lutego 2026

    Kamil Brzozowski być może awansuje w trenerskiej hierarchii. Były szkoleniowiec Moonfin Malesy Ostrów Wielkopolski od pewnego czasu był łączony z posadą asystenta Stanisława Chomskiego. Czy to plan na przyszłość byłego żużlowca?

    Przed rokiem był objawieniem. Teraz potwierdził, że to nie przypadek

    Żużel - Przed rokiem był objawieniem. Teraz potwierdził, że to nie przypadek

    Dawid Dukiewicz

    • Metalkas 2. Ekstraliga
    19 lutego 2026

    Wracamy jeszcze do wydarzeń ligowych. Oto nasz cykl w którym opiszemy dokonania każdego sklasyfikowanego zawodnika w polskich rozgrywkach, rozpoczynając od dołu KLŻ, a kończąc na czołówce PGE Ekstraligi.

    Galeria

    Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?


    1 marca 2026, zdjęć: 0

    Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

    Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)


    20 lutego 2026, zdjęć: 0

    Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

    Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)


    9 stycznia 2026, zdjęć: 0

    Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

    Nokaut w Australii! Faworyt nie zostawił złudzeń (galeria)


    6 stycznia 2026, zdjęć: 0

    Nokaut w Australii! Faworyt nie zostawił złudzeń (galeria)

    Zobacz wszystkie galerie

    Patronat medialny - zawodnicy

    • Adam Bednář

    • Mateusz Bartkowiak

    • Wiktor Lampart

    • Krystian Pieszczek

    • Michał Knapp

    • Mateusz Cierniak

    • Tobiasz Musielak

    Urodziny obchodzą dziś

    • Ben Woodhull

      13.03.1991r. (35l.)

    PGE EKSTRALIGA

    Drużyny M PKT B +/-

    METALKAS 2. EKSTRALIGA

    Drużyny M PKT B +/-

    KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

    Drużyny M PKT B +/-

    PARTNERZY

    PARTNERZY

    PARTNERZY

    SpeedwayNews Logo

    Wydawca:
    IBO Media Dagmara Starzec
    32-015 Stanisławice 318
    e-mail: [email protected]

    • Kontakt z redakcją
    • Dołącz do speedwaynews.pl
    • Pokaż się u nas
    • Regulamin
    • Polityka Prywatności
    • Informacje o RODO
    • Zarejestruj się
    • O serwisie
    • Galerie zdjęć

    2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

    Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
    Ustawienia plików cookiesZgadzam się
    Zarządzaj polityką cookies

    Polityka prywatności

    Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

    W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
    Wymagane
    Always Enabled
    Nie wymagane
    SAVE & ACCEPT