⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
Cellfast Wilki Krosno Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/ostrovia-ostrow.png Logo
12.04.2026 15:15
Planowana relacja
INNPRO ROW Rybnik Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/ABRAMCZYK_POLONIA_BYDGOSZCZ.png Logo
11.04.2026 16:30
Planowana relacja
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/polonia-pila.png Logo
11.04.2026 14:00
Planowana relacja
Betard Sparta Wrocław Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/falubaz.png Logo
10.04.2026 20:30
Planowana relacja
Fogo Unia Leszno Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/wlokniarz-czestochowa.png Logo
10.04.2026 18:00
Zakończona
Betard Sparta Wrocław Logo
50:40
../../../wp-content/uploads/2022/04/ostrovia-ostrow.png Logo
08.04.2026 18:00
Zakończona
 Logo 1. runda Puchar MACEC w Gnieźnie
06.04.2026 15:30
Zakończona
 Logo Turniej o Złoty Kask - Memoriał Jerzego Szczakiela
06.04.2026 14:00
Zakończona
Abramczyk Polonia Bydgoszcz Logo
54:36
../../../wp-content/uploads/2022/04/wilki2.png Logo
05.04.2026 20:00
Zakończona
Polonia Piła Logo
35:31
../../../wp-content/uploads/2022/03/row-rybnik.png Logo
05.04.2026 16:10
Zakończona
Turniej Pożegnalny Grzegorza Walaska - Jeszcze Jeden Bieg
05.04.2026 16:00
2021-w-poznaniu-ostatni-rok-przed-gruba-kreska
2021-w-poznaniu-ostatni-rok-przed-gruba-kreska
Strona główna » Sezon 2021 w wykonaniu specHouse PSŻ Poznań (podsumowanie)

Żużel - Sezon 2021 w wykonaniu specHouse PSŻ Poznań (podsumowanie)

  • Krajowa Liga Żużlowa
3 grudnia 2021 Ten artykuł przeczytasz w 6 minut

Wojciech Nowakowski

Sezon 2021 w wykonaniu specHouse PSŻ Poznań (podsumowanie)

"Co było, to było, co może być - jest, a będzie to, co będzie" - tym optymistycznym cytatem z piosenki Skaldów należy postawić ostatnią kreskę oddzielającą sezon 2021 od przyszłości poznańskiego żużla. Słaby sezon w wykonaniu "Skorpionów" okazał się impulsem do zmiany władzy w klubie. Sprawdźmy zatem, co przelało czarę goryczy, która napełniała się od niesławnego "Cudu nad Brdą" jesienią 2019 roku.

Inauguracyjna porażka w Opolu 35:55 nie zabolała poznaniaków mocno – widząc niewielką zmianę w kadrze w porównaniu z nieudanym sezonem 2020 mecz z głównym faworytem do awansu nie wzbudzał wielkich oczekiwań wśród kibiców z Grodu Przemysława. Pierwsze rozczarowanie pojawiło się jednak już w pierwszym meczu na własnym terenie, gdzie „Skorpiony” przegrały derby Wielkopolski z rawickimi „Niedźwiadkami” – a zawiódł w tym meczu przede wszystkim Tero Aarnio, zdobywając zaledwie cztery punkty. Fina więcej nie oglądaliśmy w żółto-czarnym plastronie.

Kevin Wölbert był podporą specHouse PSŻ-u, fot. Łukasz Wilk

Optymizm w serca poznańskich kibiców wlał mecz z rzeszowską Stalą – problemy sprzętowe Adriana Cyfera, słaba postawa znanego nad Wartą Ilji Czałowa czy wreszcie feralny upadek Mateusza Majchera, który nieoczekiwanie został liderem „Żurawi” w tamtym spotkaniu znacznie ułatwiły PSŻ-owi zwycięstwo, ale też wynik 56:34 nakazuje oddać poznaniakom, co cesarskie. Czerwiec „Skorpiony” zaczęły od meczu po drugiej stronie Odry – trzy punkty wywalczone w Wittstocku nie przysłoniły jednak tego, że bez kontuzjowanego Mattiasa Nielsena oraz z praktycznie zerowym wsparciem ze strony formacji juniorskej podopiecznym Piotra Palucha będzie ciężko powalczyć choćby o czołową czwórkę.

Nastrojów nie poprawiła druga porażka z Kolejarzem Opole – na Golęcinie okazało się, że Markus Birkemose jest cieniem siebie sprzed roku nie tylko ze względu na przeskok do Ekstraligi, a słabe spotkanie odjechał wtedy też zdecydowany lider poznaniaków, Kevin Wölbert. Po przegranym rewanżu w Rawiczu oraz „batach” zebranych na Łotwie, PSŻ odjechał na początek lipca swoje najlepsze spotkanie, pokonując Lokomotiv 49:41. Bonusa zabrakło, a i kibice mieli świadomość, że ulewa, która całkowicie zmieniła nawierzchnię golęcińskiego owalu przed spotkaniem, zrobiła z kwestii doboru ustawień sprzętu loterię, na której szczęśliwy los wygrał PSŻ, a zwłaszcza Robert Chmiel – zdobywca kompletu punktów.

Po tamtym spotkaniu forma „Skorpionów” trafiła na równię pochyłą – dwie bardzo wysokie przegrane z rozpędzającymi się wówczas na drodze do awansu „Diabłami” z Landshut oraz pożegnalna w Rzeszowie, pomiędzy którymi przytrafiła się równie wysoka wygrana z Wölfe Wittstock, nie pozostawiły złudzeń, że żużel w Poznaniu czekają zmiany. Coraz większy bunt w kibicach budziła osoba prezesa Arkadiusza Ładzińskiego, któremu oddać należy, że doprowadził do reaktywacji klubu, ale też nie potrafił opanować coraz większych problemów nękających PSŻ. Tajemnicą poliszynela była informacja, że sponsorzy są chętni wyciągnąć do poznańskiego żużla pomocną rękę i to trzymającą niemały zwitek banknotów, ale zerowe zaufanie do prezesa Ładzińskiego stawiało jeden warunek, o którym sam zainteresowany nie chciał słyszeć – dymisja. We wrześniu ego pana Ładzińskiego skapitulowało, zadowalając się funkcją honorowego członka PSŻ, ale zerowym wpływem na decyzje podejmowane przez nowo utworzony zarząd.

Jonas Seifert-Salk, fot. Łukasz Wilk

Odbudowa zaufania oraz klubowych finansów nie wydaje się trudnym zadaniem – z opinii kibiców wyziera nadzieja na lepsze czasy dla poznańskiego żużla, a zbudowana na sezon 2022 kadra, w której nie brakuje nazwisk kojarzących się z dobrymi występami na wyższym poziomie rozgrywkowym, jedynie te nadzieję ugruntowuje. O ile jednak sami członkowie zarządu, którzy nie zdecydowali się wybrać spośród siebie nowego prezesa, natomiast konkretnie podzielili między siebie obszary działalności, aby „nie wchodzić sobie w paradę”, temperują nastroje i mocno asekuracyjnie zapowiadają „jedynie” walkę o fazę play-off, wydaje się, wbrew własnym poczynaniom na rynku transferowym, bez względu na wynik końcowy zbuduje to lepszy obraz od pustych, niemających pokrycia słów o „walce o awans”, której symbolem po dwóch latach wciąż jest porażka w Bydgoszczy.

źródło: inf. własna

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Arkadiusz Ładziński
  • Hunters PSŻ Poznań

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

PSŻ Poznań czeka na swój tor. „Prace poszły mocno do przodu”

Żużel: PSŻ Poznań czeka na swój tor. „Prace poszły mocno do przodu”

Konrad Klusak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
8 kwietnia 2026

Hunters PSŻ Poznań ma za sobą pierwsze ligowe spotkanie. Na inaugurację w wyjazdowym meczu wyraźnie polegli w rywalizacji z Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski.

Niesamowita forma lidera PSŻ-u. „Sporo pomógł mi mój mechanik”

Żużel. Niesamowita forma lidera PSŻ-u. „Sporo pomógł mi mój mechanik”

Hubert Furmaniak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
5 kwietnia 2026

Hunters PSŻ Poznań poległ na placu boju. Ryan Douglas samodzielnie zdobył większość punktów zespołu. Australijczyk czuł się zdecydowanie zmęczony po tym meczu.

W rodzinne strony wrócił z uśmiechem. „Za mną ciężki tydzień, ale zakończony szczęśliwie”

Żużel - W rodzinne strony wrócił z uśmiechem. „Za mną ciężki tydzień, ale zakończony szczęśliwie”

Konrad Klusak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
5 kwietnia 2026

Jakub Krawczyk ma za sobą udany powrót do macierzystego klubu. Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski wygrał to spotkanie 56:34, a tak okazałe zwycięstwo to także w dużej mierze zasługa właśnie Polaka.

Robocop Mencel. Klub przekazał bardzo dobre wieści

Żużel: Robocop Mencel. Klub przekazał bardzo dobre wieści

Hubert Furmaniak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
5 kwietnia 2026

Antoni Mencel może zasłużyć na miano polskiego człowieka ze stali. Młodzieżowiec przeszedł kolejne badania, które wykluczyły poważne urazy. Mencel jest poobijany, ale będzie gotowy na kolejne spotkanie.

Tai Woffinden wrócił w wielkim stylu! Motor Lublin broni tytułu. Szalony finisz w Rzeszowie

Żużel - Tai Woffinden wrócił w wielkim stylu! Motor Lublin broni tytułu. Szalony finisz w Rzeszowie

Kacper Sadurski

  • Metalkas 2. Ekstraliga
4 kwietnia 2026

Tai Woffinden wrócił do ścigania. Wielkie emocje na torze w Rzeszowie. Medale rozdano w Gdańsku. Zapraszamy na obfite podsumowanie dnia.

Poznań dziurawy jak stara skarpeta. Udany powrót Woffindena!

Sport żużlowy. Poznań dziurawy jak stara skarpeta. Udany powrót Woffindena!

Konrad Klusak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
4 kwietnia 2026

Poznaniacy przyjechali do Ostrowa z nadzieją na dobry wynik. Pomimo osłabienia liczyli, że nawiążą walkę z gospodarzami. Szybko jednak stało się jasne, że będzie to duży problem. Ostatecznie ponieśli sromotną porażkę.

Fatalny wypadek w Ostrowie! Dramatyczne zdjęcia

Żużel: Fatalny wypadek w Ostrowie! Dramatyczne zdjęcia

Rafał Drabiniok

  • Galeria
4 kwietnia 2026

Niesamowite sceny w Ostrowie! Antoni Mencel po koszmarnym uderzeniu w bramę wjazdową wrócił do walki i zdobył punkty. Zobacz zdjęcia z wypadku.

Koszmarny karambol w Ostrowie. Junior wyszedł z karetki

Żużel. Koszmarny karambol w Ostrowie. Junior wyszedł z karetki

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
4 kwietnia 2026

Koszmarny wypadek Antoniego Mencela w Ostrowie! Junior PSŻ-u Poznań uderzył w twarde elementy bramy wjazdowej.

Za kogo „zz-tki? Znamy listy zawodników zastępowanych!

Żużel: Za kogo „zz-tki? Znamy listy zawodników zastępowanych!

Krzysztof Grzęda

  • Metalkas 2. Ekstraliga
4 kwietnia 2026

Przed nami pierwsze mecze w Metalkas 2. Ekstralidze. Znamy zawodników zastępowanych na siedem pierwszych spotkań.

Naszedł dzień dzisiejszy! Ruszają rozgrywki ligowe! W Gdańsku rozdadzą pierwsze medale

Żużel. Naszedł dzień dzisiejszy! Ruszają rozgrywki ligowe! W Gdańsku rozdadzą pierwsze medale

Krzysztof Grzęda

  • Metalkas 2. Ekstraliga
4 kwietnia 2026

Przed nami dzień pełen emocji żużlowych! Zostaną zainaugorwane rozgrywki ligowe w Polsce. W Gdańsku rozdamy pierwsze medale. Sprawdź żużlowy rozkład jazdy!

Galeria

Fatalny wypadek w Ostrowie! Dramatyczne zdjęcia


4 kwietnia 2026, zdjęć: 0

Fatalny wypadek w Ostrowie! Dramatyczne zdjęcia

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)


15 marca 2026, zdjęć: 0

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?


1 marca 2026, zdjęć: 0

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)


20 lutego 2026, zdjęć: 0

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 1 2 0 22
Hunters PSŻ Poznań 1 0 0 -22
ZKS Stal Rzeszów 1 1 0 0
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 1 1 0 0
Polonia Piła 1 2 0 4
INNPRO ROW Rybnik 1 0 0 -4
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 1 2 0 18
Cellfast Wilki Krosno 1 0 0 -18

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT