⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
ZKS Stal Rzeszów Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/polonia-pila.png Logo
27.03.2026 18:00
Planowana relacja
PRES Grupa Deweloperska Toruń Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/ABRAMCZYK_POLONIA_BYDGOSZCZ.png Logo
27.03.2026 18:00
Planowana relacja
Gezet Stal Gorzów Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/falubaz.png Logo
25.03.2026 17:30
Planowana relacja
Fogo Unia Leszno Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/motor.webp Logo
25.03.2026 16:00
Planowana relacja
Wybrzeże Gdańsk Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/nowe-logo-orzel-przezroczyste.png Logo
25.03.2026 16:00
Planowana relacja
Betard Sparta Wrocław Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/wlokniarz-czestochowa.png Logo
25.03.2026 15:30
Planowana relacja
Bayersystem GKM Grudziądz Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/apator-torun.png Logo
25.03.2026 15:30
Zakończona
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź Logo
60:29
../../../wp-content/uploads/2021/12/obraz_2024-05-30_104924741.png Logo
24.03.2026 18:00
Zakończona
PRES Grupa Deweloperska Toruń Logo
54:36
../../../wp-content/uploads/2021/12/obraz_2025-02-04_080959581.png Logo
24.03.2026 15:30
Zakończona
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa Logo
29:61
../../../wp-content/uploads/2022/04/betard-sparta-wroclaw.png Logo
24.03.2026 15:30
Zakończona
Stelmet Falubaz Zielona Góra Logo
37:52
../../../wp-content/uploads/2022/04/stal-gorzow.png Logo
23.03.2026 17:30
Zakończona
 Logo 52. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego w Częstochowie
22.03.2026 14:00
Zakończona
Fogo Unia Leszno Logo
55:35
../../../wp-content/uploads/2021/12/PSZ_logo_podstawowa_bez-tlo-1.png Logo
21.03.2026 15:00
Strona główna » Pierwsze wrażenia Australijczyka na temat Europy? Niskie temperatury i śnieg widziany pierwszy raz w życiu!

Żużel - Pierwsze wrażenia Australijczyka na temat Europy? Niskie temperatury i śnieg widziany pierwszy raz w życiu!

  • Juniorzy
  • Krajowa Liga Żużlowa
30 marca 2021 Ten artykuł przeczytasz w 6 minut

Magdalena Magdziarz

Pierwsze wrażenia Australijczyka na temat Europy? Niskie temperatury i śnieg widziany pierwszy raz w życiu!

Dla Frasera Bowesa, australijskiego żużlowca, zbliżająca się inauguracja sezonu w Polsce będzie zarazem debiutancką na europejskich torach. W rozmowie z naszym portalem młody zawodnik podzielił się m.in.  swoimi pierwszymi wrażeniami na temat Starego Kontynentu, opowiedział, jak wyglądały jego przygotowania przed sezonem, czy wspomniał o przyjaźni z Benem Ernstem.

Po zakończeniu zeszłorocznego okna transferowego klub z Brandenburgii, MSC Wölfe Wittstock, poinformował o podpisaniu kontraktu z zawodnikiem prosto z Antypodów. Fraser Bowes, 19-letni zawodnik dołączył wtedy m.in. do swojego rodaka w drużynie, Jye'a Etheridge'a. Jak wspominał też wtedy w rozmowie na łamach speedwaynews.pl, nie mógł doczekać się wyjazdu do Europy. – Chciałbym, aby wszystko przyspieszyło i bym był już w Europie — mówił wówczas. Teraz, na krótko przed startem sezonu 2. Ligi Żużlowej, Fraser Bowes, podzielił się swoimi odczuciami po kilku tygodniach spędzonych już w Europie.

– Naprawdę nie mogę się doczekać wyścigów w Europie. Czekałem na to ponad rok i po prostu chcę, żeby się zaczęło. Mam nadzieję, że wszystkie te problemy, które wynikają z pandemii COVID-19 i mają przełożenie na funkcjonowanie klubów, będzie można jakoś rozwiązać — zaczyna Bowes.

Fraser Bowes na stadionie w Goričan

19-latek, który ma za sobą bardzo udany sezon w swoim wykonaniu na australijskich torach, podkreśla, że liczy na to, że te sukcesy znajdą również swoje przełożenie w Europie. – Myślę, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy znacznie poprawiłem się nie tylko pod względem osiągów na motocyklu, ale także innych ważnych aspektów sportu, takich jak kondycja i odżywianie. Australijski sezon 2020/2021 był najlepszym, jaki kiedykolwiek miałem w swojej karierze i chcę w tym roku przenieść ten rozmach do Europy — zaznacza.

– Zanim wyjechałem do Europy, codziennie jeździłem na rowerze, przygotowując się do nadchodzącego sezonu. Niestety, sprowadzenie mojego roweru do Europy nie było opłacalne, więc skupiłem się głównie na przygotowaniu motocykli, aby były w 100% gotowe na ten sezon. Spędziłem również ostatnie 7 dni na dwóch różnych torach w Chorwacji i Słowenii, testując sprzęt i ustawiając wszystko na dobry początek — opowiada Australijczyk o swoich przygotowaniach i dodaje, że wiele zmieniło się w kwestii jego sprzętu w porównaniu z minionym sezonem: Wiele rzeczy się zmieniło, od nowych motocykli po nowe silniki, zaszły również niewielkie zmiany w kwestii kolorystyki.

Dla Bowesa przyjazd do Europy sprzed kilku tygodni był jednakowo jego pierwszym razem na tym kontynencie. Mieszkając teraz w Niemczech po raz pierwszy w życiu miał również okazję na zobaczenie śniegu na własne oczy. Jego pierwszą odpowiedzią zaś na pytanie o wrażenia z Europy, są niskie temperatury. – Zimno! Mieszkam jednak w bardzo miłym miejscu w Niemczech. Widok śniegu po raz pierwszy też był całkiem fajny. Mam to szczęście, że mieszkam ze wspaniałą rodziną, a także z moim przyjacielem i kolegą z zespołu Benem Ernstem, który bardzo mi pomógł i bez nich nie wiem, gdzie bym był… – zaznacza. – Nadal nie poznałem jednak drużyny. Wspaniale jest mieć jednak Bena Ernsta w tym samym zespole, a także innego Australijczyka – Jye Etheridge — dodaje.

– Są tutaj różne style życia… Krajobraz, pogoda, zwierzęta są zupełnie inne niż w Australii, a jedzenie jest tutaj naprawdę bardzo dobre! – jak mówi na temat różnic kulturowych i ogólnych, które dostrzegł pomiędzy Australią i Europą do tej pory.

– Pieniądze odgrywają dużą rolę w wyścigach. W Australii żużel nie jest tak dobrze znanym sportem, jak w Europie i ciężko o sponsorów. Jestem niezmiernie wdzięczny sponsorom, których teraz mam, którzy chcą, abym osiągnął mój cel, jakim jest bycie zawodowym żużlowcem, ale wiele z tego jest finansowanych przez moich rodziców, a także pieniądze, które zarobiłem, pracując w Australii — kończy pochodzący z Adelaide żużlowiec.

Źródło: inf. własna

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Fraser Bowes
  • MSC Wölfe Wittstock

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Dziewięciu zawodników zwolnionych z polskiego klubu!

Żużel - Dziewięciu zawodników zwolnionych z polskiego klubu!

Rafał Drabiniok

  • Krajowa Liga Żużlowa
24 marca 2026

Koniec Unii Tarnów to dramat zawodników! Skład "Jaskółek" właśnie przestał istnieć, a żużlowcy dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów.

Po ponad 15 latach wraca na tor! Poznaliśmy obsadę turnieju

Sport żużlowy. Po ponad 15 latach wraca na tor! Poznaliśmy obsadę turnieju

Przemek Krukowski

  • Inne
19 marca 2026

Na 28 marca w niemieckim Wittstock zaplanowano Bürgermeister Pokal. Będzie to jednocześnie pierwszy turniej w tym sezonie na tym torze. Poznaliśmy już listę wszystkich uczestników. Wystartuje pięciu Polaków.

Młody diament ma nowy klub

Sport żużlowy. Młody diament ma nowy klub

Kacper Sadurski

  • Niemcy
1 marca 2026

Młody talent podpisał nowy kontrakt. Razem z nim trzech Polaków również związało się umową z nowym klubem. Czy to dobra decyzja?

Były zawodnik Falubazu z nowym kontraktem! Zostaje na pokładzie

Żużel. Były zawodnik Falubazu z nowym kontraktem! Zostaje na pokładzie

Krzysztof Choroszy

  • Niemcy
22 lutego 2026

Były zawodnik Stelmet Falubazu Zielona Góra podpisał nową umowę. Duńczyka zobaczymy w lidze naszych zachodnich sąsiadów.

Tylko trzy kluby w całej lidze! Ogłosili kadłubowy terminarz

Żużel - Tylko trzy kluby w całej lidze! Ogłosili kadłubowy terminarz

Rafał Drabiniok

  • Niemcy
18 lutego 2026

Szok w niemieckim żużlu! Tylko trzy drużyny wystartują w Bundeslidze w sezonie 2026. Znamy kadłubowy terminarz rozgrywek.

Ważna zmiana w zawodach. Poznaliśmy terminarz

Żużel - Ważna zmiana w zawodach. Poznaliśmy terminarz

Przemek Krukowski

  • Inne
25 stycznia 2026

Odkrywamy kolejne terminarzowe karty. Tym razem poznaliśmy dokładne daty i lokalizacje krajowych mistrzostw Niemiec.

Pech zawodnika Unii. Czeka go przerwa w startach

Żużel - Pech zawodnika Unii. Czeka go przerwa w startach

Hubert Furmaniak

  • Australia
24 stycznia 2026

Sezon w Australii nie zaliczy do najlepszych. Fraser Bowes zakończył zmagania w Mildurze ze złamaną łopatką. Żużlowiec czeka na dalsze wiadomości od lekarzy.

Zaraz koniec sezonu. Becker ma szanse na rewanż

Żużel: Zaraz koniec sezonu. Becker ma szanse na rewanż

Hubert Furmaniak

  • Australia
15 stycznia 2026

Jaimon Lidsey i Luke Becker mogą wyrównać porachunki po Phil Crump Solo Classic. Obaj zawodnicy wystąpią w Jason Lyons Trophy na Olympic Park w Mildurze. To powoli oznacza koniec sezonu w Australii.

Najniżej klasyfikowany senior na zapleczu. Zaliczył jednak ciekawą statystykę

Żużel. Najniżej klasyfikowany senior na zapleczu. Zaliczył jednak ciekawą statystykę

Dawid Dukiewicz

  • Metalkas 2. Ekstraliga
3 stycznia 2026

Wracamy jeszcze do wydarzeń ligowych. Oto nasz cykl w którym opiszemy dokonania każdego sklasyfikowanego zawodnika w polskich rozgrywkach ligowych, rozpoczynając od dołu KLŻ, a kończąc na czołówce PGE Ekstraligi.

Koszmarne wieści dla kibiców Ostrowa! Chodzi o Chrisa Holdera

Żużel. Koszmarne wieści dla kibiców Ostrowa! Chodzi o Chrisa Holdera

Rafał Drabiniok

  • Australia
2 stycznia 2026

Dramatyczne wieści z Australii przed startem walki o mistrzostwo! Chris Holder i dwaj inni zawodnicy wycofali się z zawodów przez kontuzje. Zobacz zaktualizowaną obsadę cyklu Indywidualnych Mistrzostw Australii.

Galeria

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)


15 marca 2026, zdjęć: 0

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?


1 marca 2026, zdjęć: 0

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)


20 lutego 2026, zdjęć: 0

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)


9 stycznia 2026, zdjęć: 0

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

    Philip Hellström-Bängs

    24.03.2003r. (23l.)
  • Robin Aspegren

    24.03.1989r. (37l.)
  • Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

    Wiktor Jasiński II

    24.03.2010r. (16l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT