⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
Zakończona
 Logo Puchar MACEC w Pardubicach
18.10.2025 12:00
Zakończona
Glasgow Tigers Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/11/Nowy-projekt-5.png Logo
17.10.2025 20:30
Zakończona
Poole Pirates Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/11/Nowy-projekt-6.png Logo
15.10.2025 20:30
Zakończona
 Logo 4. runda Extraligi w Žarnovicy
12.10.2025 14:00
Strona główna » Kto polubi brąz? (zapowiedź)

Żużel. Kto polubi brąz? (zapowiedź)

  • PGE Ekstraliga
11 października 2020 Ten artykuł przeczytasz w 8 minut

Alicja Labrenc

Kto polubi brąz? (zapowiedź)

W niedzielę o godzinie 16:30 rozpocznie się rewanżowe spotkanie o brązowy medal. Dwa dni przed tym spotkaniem, w Zielonej Górze lepsi o 5 punktów, po zaliczeniu wyniku po 12. biegach, okazali się gospodarze. Wrocławianom do tej pory nie sprzyjały zarówno braki kadrowe, jak i pogoda, do tego doszły również powracające koronawirusowe obostrzenia. Kto w tych mało sprzyjających warunkach okaże się lepszy i sięgnie po brązowy medal?

Biorąc pod uwagę przebieg sezonu, jego nieoczekiwane zwroty akcji i utracone szanse dla obu drużyn spotkanie w finale i walka o trzecie miejsce jest nie lada wyczynem i sama w sobie nagrodą. O ile zielonogórzanie plan wykonali z nawiązką, bo według większości ekspertów mieli walczyć o miejsca w dole tabeli a nie na jej szczycie o tyle ich rywalom zapowiadano inne aspiracje. Ostatnio jednak nic nie układa się po myśli wrocławian.

Szczęśliwie zajęli po rundzie zasadniczej 3 miejsce i tym samym, potencjalnie słabszego, rywala jakim była gorzowska Stal. Wygrali z nią u siebie minimalnie a rewanż przypominał raczej rosyjską ruletkę niż rywalizacje sportową. Odbudować morale w  zespole, po takim meczy, na pewno łatwo nie było.  Tym bardziej, że warunki torowe doprowadziły do wielu upadków a przez jeden z nich kontuzji doznał Tai Woffinden. 

Jak na ironie pierwszy mecz o trzecie miejsce wyglądał bardzo podobnie do tego sprzed tygodnia, ze Stalą, gdzie żużlowcom przyszło bardziej walczyć z torem niż z rywalami. Nie obyło się bez upadków i tym samym niemałej przypadkowości jeśli chodzi o rozstrzygnięcia poszczególnych wyścigów. Nie zmienia to faktu, że mecz, po 12. biegach został zaliczony i zakończył się wynikiem 37:32. Tym samym w Zielonej Górze, w której w części zasadniczej gospodarze najbliższego spotkania wygrali, w walce o brąz musieli uznać wyższość rywali.

Tym samym Betard Sparta Wrocław musi odrobić pięciopunktową stratę z Zielonej Góry, która w rundzie zasadniczej na Olimpijskim zremisowała. Musi to zrobić bez Taia’ Woffindena i Maksyma Drabika. Jakby tego było mało dochodzi niepokój o stan zdrowia Gleb Czugunowa, ale również Macieja Janowskiego, który w piątek zaliczył mało optymistycznie wyglądający upadek. Muszą to zrobić z mniejszą ilością kibiców na trybunach, a więc bez jakże ważnego „dziewiątego zawodnika” w drużynie. Wydawało się, że w optymalnej formie jest Chris Holder jednak ostatni mecz odsłonił jego słabości. Michał Curzytek również nie dostarczył wielu powodów do zadowolenia i nie wiadomo, czy dostanie kolejną szansę czy jego miejsce na decydujący mecz zajmie Przemysław Liszka. Z plusów Max Fricke pokazał, że odnalazł szybkość w swoich motocyklach i potrafi walczyć również na wymagających torach, jak ten zielonogórski w pierwszym meczu o brąz. Do tego świetnie spisujący się Daniel Bewley, który wrócił niedawno do składu i to w lepszej formie niż, biorąc pod uwagę początek sezonu w jego wykonaniu, można by przewidywać. Nie da się jednak ukryć, że poniesione starty są większe niż zyski i wrocławianom trudno będzie po raz czwarty z rzędu sięgnąć po medal DMP. Zawsze zapowiadają jednak walkę do końca i zapewne również tym razem będą maksymalnie zmotywowani, aby utrzeć nosa niedowiarkom.

Sprzyja im fakt, że nie raz zaskakiwali, uzyskując lepsze wyniki bez swoich liderów w składzie lub jadąc do lub z silniejszym rywalem. Jednak tym razem problemy się namnożyły i siła mentalna żużlowców ze stolicy dolnego śląska, będzie miała dużo większe znaczenie niż kiedykolwiek wcześniej. 

W Zielonej Górze po ostatnim meczu również nie można mówić o spokoju, bo mimo, że to wrocławianie stracili 5 punktów to jednak oni stracili dwóch zawodników. W piątkowym starciu obu ekip kontuzji doznał Norbert Krakowiak (w biegu 2) oraz Jan Kvech (bieg 5). Trudno ocenić dyspozycje poszczególnych zawodników przez pryzmat piątkowego meczu. Wydaje się jednak, że Martin Vaculik i Patryk Dudek zdają się wciąż nie być w optymalnej formie, ale jak spiszą się na wyjeździe tego nie wie nikt. Piotr Protasiewicz i Michael Jepsen Jensen to kolejne niewiadome, bo ich ostatnie wyniki są chimeryczne. Do tego dochodzi duża strata w zielonogórskiej formacji juniorskiej. Jednak wygrana Ragusa, Pawliczaka i Osyczki w Lidze Juniorów we Wrocławiu daje nadzieje, że nawet bez Krakowiaka będą w stanie nawiązać rywalizacje z wrocławskimi młodzieżowcami.

Jeśli chodzi o awizowane składy na ten mecz, dojdzie do nich zapewne do niemałej ilości zmian. U gospodarzy za Brytyjczyka stosowana będzie ZZ-tka, pod 16 najprawdopobniej zobaczymy Daniela Bewley’a, natomiast Bartosza Curzytka zastąpi, tradycyjnie już, Chris Holder. U gości pod 3. można spodziewać się zmian w postaci Rohana Tungate’a, za Antonio Lindbacka. Australijczyk do tej pory mile zaskakiwał i najprawdopobniej, jak to miało miejsce ostatnio w Zielonej Górze, znajdzie miejsce w składzie. Wiemy również, że w meczu nie wystąpi kontuzjowany Norbert Krakowiak i rezerwowy Jan Kvech.

Papier przyjmie wszystko, ale gdy dochodzi do walki o najwyższe cele, a taśma idzie w górę na torze wydarzyć może się wszystko. Liczymy, więc na kolejne, ostatnie już w tym sezonie emocje na Stadionie Olimpijskim, godne walki o brązowy medal DMP 2020! 

Jeszcze nie tak dawno czekaliśmy i odliczaliśmy tygodnie, dni, godziny do początku sezonu. Teraz pozostał nam final countdown do ostatniego już ekstraligowego ścigania w tym sezonie. Niech wygra lepszy, w duchu fair play a wszyscy dojadą cało i zdrowo, tak aby ten sezon zakończył się lepiej niż się rozpoczął.

Początek spotkania już w niedzielę o godz. 16:30. Transmisja dostępna będzie na kanale Eleven Sports 1. Nasz serwis przeprowadzi relację LIVE. Kliknij, żeby zobaczyć układ par w nowej tabeli biegowej.

Awizowane składy:
Betard Sparta Wrocław

9. Bartosz Curzytek
10. Przemysław Liszka
11. Tai Woffinden
12. Max Fricke
13. Maciej Janowski
14. Gleb Czugunow
15. Michał Curzytek

RM Solar Falubaz Zielona Góra
1. Michael Jepsen Jensen
2. Martin Vaculik
3. Antonio Lindbäck
4. Piotr Protasiewicz
5. Patryk Dudek
6. Norbert Krakowiak
7. Mateusz Tonder

Źródło: inf. własna

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Betard Sparta Wrocław
  • Stelmet Falubaz Zielona Góra

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Mistrz Świata wybrał Falubaz! To było decydującym czynnikiem

Żużel: Mistrz Świata wybrał Falubaz! To było decydującym czynnikiem

Krzysztof Choroszy

  • Ekstraliga U24
3 grudnia 2025

Indywidualny Mistrz Świata SGP3 Villads Pedersen został nowym zawodnikiem Stelmet Falubazu Zielona Góra. Duńczyk zdradził, co było decydującym czynnikiem przy wyborze klubu.

Speedway Ekstraliga odsłania karty. Wtedy poznamy terminarze

Żużel: Speedway Ekstraliga odsłania karty. Wtedy poznamy terminarze

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
3 grudnia 2025

Speedway Ekstraliga ogłosiła daty prezentacji terminarzy na sezon 2026. Kibice PGE Ekstraligi poznają rozkład jazdy 17 grudnia, a dzień później opublikowany zostanie kalendarz Metalkas 2. Ekstraligi.

Ratajczak o aktualnej relacji z Protasiewiczem. Szczere słowa zawodnika

Żużel: Ratajczak o aktualnej relacji z Protasiewiczem. Szczere słowa zawodnika

Krzysztof Choroszy

  • PGE Ekstraliga
2 grudnia 2025

Damian Ratajczak nie mógł narzekać na współpracę z Piortem Protasiewiczem. Po zmianie klubu przez byłego trenera Falubazu relacje obu panów nie uległy pogorszeniu.

Wysyp kontraktów w Falubazie! Podpisali trzy dwuletnie umowy

Żużel: Wysyp kontraktów w Falubazie! Podpisali trzy dwuletnie umowy

Hubert Czaja

  • Ekstraliga U24
1 grudnia 2025

Stelmet Falubaz Zielona Góra ogłosił podpisanie kolejnych kontraktów. W kadrze klubu na sezon 2026 znajdą się William Cairns, Villads Pedersen i Slater Lightcap. Cała trójka podpisała dwuletnie umowy.

Kapitan pozostaje optymistą. Czeka na pracę z nowym trenerem

Żużel: Kapitan pozostaje optymistą. Czeka na pracę z nowym trenerem

Hubert Furmaniak

  • PGE Ekstraliga
30 listopada 2025

Przemysław Pawlicki jest gotowy do współpracy z Grzegorzem Walaskiem. Kapitan Stelmet Falubazu Zielona Góra nie chce wróżyć wyników na przyszły sezon, ale ma zamiar przyczynić się do dobrego rezultatu.

Ratajczak jeszcze poczeka. Falubaz nadal musi zapłacić

Żużel. Ratajczak jeszcze poczeka. Falubaz nadal musi zapłacić

Hubert Furmaniak

  • PGE Ekstraliga
29 listopada 2025

Prezes Adam Goliński przyznał, że Stelmet Falubaz Zielona Góra nie zapłacił ekwiwalentu Fogo Unii Leszno. Damian Ratajczak musi zatem poczekać na podpisanie kontraktu do drugiego okna transferowego, które przypada w grudniu. Adam Goliński zapewnia, że obie strony są w kontakcie.

Prezes oczekuje większego wsparcia od miasta

Żużel. Prezes oczekuje większego wsparcia od miasta

Hubert Furmaniak

  • PGE Ekstraliga
28 listopada 2025

Stelmet Falubaz Zielona Góra oczekuje większego wsparcia od miasta. Prezes Adam Goliński przyznał, że zawarte w umowie trzy miliony to za mało. Działacz zadaje pytanie, czy rzeczywiście miasto stać na klub w PGE Ekstralidze?

Gwiazdor Falubazu o wakacjach. To było dla niego najważniejsze

Sport żużlowy. Gwiazdor Falubazu o wakacjach. To było dla niego najważniejsze

Krzysztof Grzęda

  • PGE Ekstraliga
28 listopada 2025

Leon Madsen jak wielu żużlowców udał się w minionym czasie na wakacje. Mimo tego Duńczyk nie może już doczekać się startu sezonu.

Młody Duńczyk podziękował klubowi! Sentymentalne pożegnanie 17-latka

Sport żużlowy. Młody Duńczyk podziękował klubowi! Sentymentalne pożegnanie 17-latka

Krzysztof Choroszy

  • Metalkas 2. Ekstraliga
27 listopada 2025

Mikkel Andersen w przyszłym roku nie będzie zawodnikiem H.Skrzydlewska Orła Łódź. Duński żużlowiec nie zapomniał jednak o byłym klubie i podziękował za pobyt w jego barwach.

Stał się bohaterem transferowego hitu! Mówi o wielkim wyzwaniu

Sport żużlowy. Stał się bohaterem transferowego hitu! Mówi o wielkim wyzwaniu

Krzysztof Choroszy

  • PGE Ekstraliga
27 listopada 2025

Dominik Kubera w jesiennym okienku transferowym został oficjalnie zawodnikiem Stelmet Falubazu Zielona Góra. Wychowanek klubu z Leszna staje przed ogromnym wyzwaniem.

Galeria

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)


9 listopada 2025, zdjęć: 0

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)


18 października 2025, zdjęć: 0

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)

Jechali w niepełnym składzie a i tak wygrali. Celina Liebmann liderką


5 października 2025, zdjęć: 0

Jechali w niepełnym składzie a i tak wygrali. Celina Liebmann liderką

Pech byłego zawodnika Stali. Szalone zawody z deszczem w tle


6 września 2025, zdjęć: 0

Pech byłego zawodnika Stali. Szalone zawody z deszczem w tle

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Andrij Rozaliuk

    Andrij Rozaliuk

    05.12.2000r. (25l.)
  • Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

    Nicolai Heiselberg

    05.12.2005r. (20l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Orlen Oil Motor Lublin 14 33 7 260
Betard Sparta Wrocław 14 26 6 115
KS Apator Toruń 0 0 0 0
Gezet Stal Gorzów 14 10 1 -118
Bayersystem GKM Grudziądz 14 18 4 56
Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 15 3 -108
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 14 7 1 -111
INNPRO ROW Rybnik 14 4 0 -205
PRES Grupa Deweloperska Toruń 14 26 5 111

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 14 33 7 274
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 28 6 177
Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski 14 8 1 -91
Hunters PSŻ Poznań 14 17 4 -42
Cellfast Wilki Krosno 14 21 4 31
Orzeł Łódź 0 0 0 0
Texom Stal Rzeszów 14 18 3 -23
Autona Unia Tarnów 14 6 1 -197
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 9 2 -129

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Wybrzeże Gdańsk 12 28 6 134
Ultrapur Start Gniezno 12 23 5 119
PKS Polonia Piła 0 0 0 0
OK Kolejarz Opole 12 5 1 -74
Trans MF Landshut Devils 12 10 2 -30
Optibet Lokomotiv Daugavpils 0 0 0 0
Speedway Kraków 12 4 0 -192
Lokomotiv Daugavpils 12 15 3 -39
Pronergy Polonia Piła 12 20 4 82

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: kontakt@speedwaynews.pl

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT