⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
Abramczyk Polonia Bydgoszcz Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/polonia-pila.png Logo
06.08.2026 20:30
Zakończona
Fogo Unia Leszno Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2021/12/obraz_2025-02-04_080959581.png Logo
02.08.2026 19:30
Zakończona
Ultrapur Omega Gniezno Logo
57:33
../../../wp-content/uploads/2022/04/OPO.png Logo
02.08.2026 18:00
Zakończona
Stelmet Falubaz Zielona Góra Logo
41:49
../../../wp-content/uploads/2022/04/apator-torun.png Logo
02.08.2026 17:00
Zakończona
Wybrzeże Gdańsk Logo
54:36
../../../wp-content/uploads/2021/12/logo-loko.png Logo
02.08.2026 16:00
Zakończona
Śląsk Świętochłowice Logo
35:55
../../../wp-content/uploads/2021/12/trans.png Logo
02.08.2026 16:00
Zakończona
Cellfast Wilki Krosno Logo
41:49
../../../wp-content/uploads/2021/12/nowe-logo-orzel-przezroczyste.png Logo
02.08.2026 15:15
Strona główna » Adam Krużyński: Utrzymanie wydaje się bardzo nierealne

Żużel. Adam Krużyński: Utrzymanie wydaje się bardzo nierealne

  • PGE Ekstraliga
23 czerwca 2019 Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty

Michał Rogoziński

Adam Krużyński: Utrzymanie wydaje się bardzo nierealne

W Toruniu żałoba. Get Well przegrał ze Speed Car Motorem Lublin 37:53 i uczynił utrzymanie w PGE Ekstralidze na czterdziesty piąty sezon z rzędu zadaniem wymagającym cudu. Po spotkaniu nic na obronę swojej drużyny nie miał Adam Krużyński.

Należący do sztabu szkoleniowego zawiązanego po odejściu Jacka Frątczaka przedstawiciel firmy Nice nie próbował uciekać od odpowiedzialności. – Ciężko cokolwiek pozytywnego powiedzieć po takim meczu. Nie ukrywam, że jako zespół i drużyna możemy tylko przeprosić za to, co zaprezentowaliśmy, bo to było żenujące – skwitował bezpośrednio po spotkaniu Adam Krużyński.

Jedynym pozytywem była w piątek postawa Jasona Doyle'a, choć i Australijczyk miewał w tym sezonie występy lepsze niż 14 punktów w 6 startach. Cała reszta zawodników wypadła poniżej oczekiwań. Chris Holder, który na Motoarenie z reguły wiele zyskiwał, był co najwyżej zawodnikiem drugiej linii, podobnie jak Niels Kristian Iversen i Norbert Kościuch. Pozostali, czyli: Rune Holta, Jack Holder, Filip Nizgorski i Igor Kopeć-Sobczyński, we czwórkę przywieźli tylko jedno oczko – gwarantowane w biegu juniorskim. – Nie mam zbyt wielu słów, by Państwu przekazać, bo jestem tak samo rozczarowany, jak wszyscy. Jestem kibicem tego klubu od lat, starałem się wspierać go w wielu działaniach. A dzisiaj muszę pogodzić się z faktem, że okazaliśmy się drużyną bardzo słabą. Drużyną bez juniorów. Drużyną z tylko jednym liderem, który był w stanie w zasadzie w każdym biegu nawiązywać walkę. Poza Jasonem wszystkie pozostałe ogniwa, i nie chcę tutaj nikogo szczególnie obarczać winą ani chwalić, okazały się bardzo słabe – powiedział zgromadzonym dziennikarzom przewodniczący rady nadzorczej KS Toruń.

Po porażce Get Well Toruń traci do bezpiecznej strefy już 4, a de facto – 5 punktów. Nawet w przypadku zrównania się punktowo ze Speed Car Motorem Lublin „Anioły” byłyby sklasyfikowane niżej ze względu na gorszy bilans w dwumeczu. Tę stratę matematycznie da się jeszcze odrobić w sytuacji, kiedy „Koziołki” lub zawodnicy truly.work Stal Gorzów zdobędą do końca sezonu maksymalnie jedno oczko do tabeli, a torunianie wygrają wszystkie trzy domowe spotkania, które im pozostały. Ewentualnie – choć to scenariusz całkowicie abstrakcyjny – „Anioły” mogą w zamian urwać punkty w Częstochowie bądź Lesznie.

Po tak wyraźnej piątkowej porażce z bezpośrednim konkurentem do utrzymania ciężko jednak podejrzewać, żeby zdobycie sześciu punktów było w zasięgu Get Well Toruń. W grodzie Kopernika nie próbują udawać, że jest inaczej. – Jest mi szczególnie przykro i uważam, że te zawody nie powinny się tak skończyć, ponieważ miały one nam otworzyć drogę do skutecznej walki o utrzymanie klubu. W tej chwili wydaje się to bardzo nierealne. Nasi zawodnicy to profesjonaliści, więc nic nas nie usprawiedliwia. Nie powinniśmy tego meczu przegrać, szczególnie w taki sposób. Nawet tych kilka sytuacji torowych, które moim zdaniem były kontrowersyjne, w żaden sposób nas nie broni – dodał Adam Krużyński.

Źródło: inf. własna

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Adam Krużyński
  • Apator Toruń
  • Jason Doyle
  • Motoarena Toruń im. Mariana Rosego (Toruń)
  • Orlen Oil Motor Lublin

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Prezes komentuje słowa polityka! Ktoś się pośpieszył?

Sport żużlowy. Prezes komentuje słowa polityka! Ktoś się pośpieszył?

Hubert Furmaniak

  • PGE Ekstraliga
3 sierpnia 2026

Orlen Oil Motor Lublin jeszcze nie uzgodnił warunków do jazdy w Tarnowie. Prezes Jakub Kępa zdementował słowa Roberta Wardzały. Obie strony nadal rozmawiają odnośnie wypożyczenia obiektu na czas remontu w Lublinie.

Zawodnik Motoru po kolejnych badaniach. Znamy werdykt!

Sport żużlowy. Zawodnik Motoru po kolejnych badaniach. Znamy werdykt!

Krzysztof Choroszy

  • SGP 2
3 sierpnia 2026

Sven Cerjak przeszedł kolejne badania po piątkowym wypadku. Żużlowiec w mediach społecznościowych przekazał ważne wieści. Wiemy więcej na temat jego stanu zdrowia.

Wielka wygrana Orła! Wilki Krosno bezradne

Sport żużlowy. Wielka wygrana Orła! Wilki Krosno bezradne

Krzysztof Choroszy

  • Metalkas 2. Ekstraliga
2 sierpnia 2026

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź kapitalnie zaprezentował się w Krośnie. Przyjezdni wygrali kolejne spotkanie w tym sezonie i przybliżyli się do fazy play-off.

Kurtz zrównał się ze Zmarzlikiem. Lambert goni liderów! (KLASYFIKACJA)

Żużel. Kurtz zrównał się ze Zmarzlikiem. Lambert goni liderów! (KLASYFIKACJA)

Paweł Płóciniak

  • SGP / DPŚ / SoN
1 sierpnia 2026

Robert Lambert zwyciężył w Łodzi i dołączył do walki o tytuł! Bartosz Zmarzlik oraz Brady Kurtz zrównali się punktami. Szykuje się emocjonująca rywalizacja w ostatnich trzech rundach cyklu.

Lambert wygrywa w Łodzi! Wielkie ściganie na Moto Arenie

Żużel - Lambert wygrywa w Łodzi! Wielkie ściganie na Moto Arenie

Krzysztof Choroszy

  • SGP / DPŚ / SoN
1 sierpnia 2026

Pierwsze w historii FIM Speedway Grand Prix na Moto Arenie w Łodzi dostarczyły wielkich emocji. W zawodach najlepszy okazał się Robert Lambert. Brytyjczyk stał się więć kolejnym zwycięzcą rundy w tym roku.

Kwalifikacje odwołane! Wylosowano listę startową na Grand Prix

Sport żużlowy. Kwalifikacje odwołane! Wylosowano listę startową na Grand Prix

Paweł Płóciniak

  • SGP / DPŚ / SoN
1 sierpnia 2026

Odwołano kwalifikacje przed Speedway Grand Prix w Łodzi. Listę startową zawodów poznaliśmy za pomocą losowania.

Nieprzyjemny wypadek w Łodzi. Są pierwsze informacje

Żużel. Nieprzyjemny wypadek w Łodzi. Są pierwsze informacje

Hubert Furmaniak

  • SGP 2
1 sierpnia 2026

Nieprzyjemnie wyglądający wypadek w Łodzi. Sven Cerjak został przewieziony do szpitala z podejrzeniem urazów. Jak przekazuje klub AMD Krsko, Cerjak miał sporo szczęścia.

Groźna kraksa w Łodzi. Zawodnik Motoru Lublin niezdolny do jazdy!

Żużel - Groźna kraksa w Łodzi. Zawodnik Motoru Lublin niezdolny do jazdy!

Przemek Krukowski

  • SGP 2
31 lipca 2026

Do groźnego wypadku doszło w trackie piątkowych zawodów w Łodzi. Zawodnik Motoru Lublin nie jest zdolny do dalszej jazdy.

Historyczna runda Grand Prix. Kto wyjedzie najszczęśliwszy z MotoAreny?

Żużel. Historyczna runda Grand Prix. Kto wyjedzie najszczęśliwszy z MotoAreny?

Krzysztof Choroszy

  • SGP / DPŚ / SoN
31 lipca 2026

Przed nami kolejna runda Grand Prix na żużlu. Elitarny cykl ponownie przeniesie się do Polski. Gospodarzem sobotnich zawodów będzie łódzka Moto Arena.

Emocje sięgną zenitu. Znamy godziny XIV rundy PGE Ekstraligi

Sport żużlowy. Emocje sięgną zenitu. Znamy godziny XIV rundy PGE Ekstraligi

Dariusz Jagła

  • PGE Ekstraliga
30 lipca 2026

Ligowa centrala opublikowała komunikat, w którym poznaliśmy godziny meczów ostatniej rundy rywalizacji na poziomie PGE Ekstraligi. Spotkania odbędą się 21 i 23 sierpnia.

Galeria

Pech obrońców tytułu. Ogromne emocje w finale


3 sierpnia 2026, zdjęć: 0

Pech obrońców tytułu. Ogromne emocje w finale

Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)


13 lipca 2026, zdjęć: 0

Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)

Przyjemski wygrywa! Kolejne problemy zawodnika Stali Gorzów (galeria)


11 lipca 2026, zdjęć: 0

Przyjemski wygrywa! Kolejne problemy zawodnika Stali Gorzów (galeria)

Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)


23 czerwca 2026, zdjęć: 0

Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Pech obrońców tytułu. Ogromne emocje w finale

    Jakub Miśkowiak

    03.08.2001r. (25l.)
  • Pech obrońców tytułu. Ogromne emocje w finale

    Kevin Małkiewicz

    03.08.2007r. (19l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 12 20 4 80
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 11 0 0 -238
Betard Sparta Wrocław 11 20 4 66
Stelmet Falubaz Zielona Góra 12 7 1 -104
Bayersystem GKM Grudziądz 12 14 1 5
Gezet Stal Gorzów 11 10 1 -17
Orlen Oil Motor Lublin 11 17 3 93
PRES Grupa Deweloperska Toruń 12 22 4 115

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 12 8 2 -53
Hunters PSŻ Poznań 12 17 2 5
Dakar Development Stal Rzeszów 12 15 2 5
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 17 3 -34
Polonia Piła 11 10 2 -109
INNPRO ROW Rybnik 12 13 3 29
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 26 4 203
Cellfast Wilki Krosno 12 7 1 -46

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Speedway Kraków 11 8 1 -57
OK Kolejarz Opole 11 11 2 -25
Śląsk Świętochłowice 12 6 0 -130
LVBET Lokomotiv Daugavpils 12 13 2 -8
Ultrapur Omega Gniezno 12 18 4 18
Trans MF Landshut Devils 12 21 5 67
Wybrzeże Gdańsk 12 25 6 135

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT