⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
PRES Grupa Deweloperska Toruń Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/obraz_2025-02-04_080959581.png Logo
24.03.2026 15:30
Planowana relacja
PRES Grupa Deweloperska Toruń Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/falubaz.png Logo
21.03.2026 14:00
Planowana relacja
Stelmet Falubaz Zielona Góra Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/apator-torun.png Logo
20.03.2026 17:30
Zakończona
 Logo Memoriał Petera Cravena
16.03.2026 20:00
Zakończona
 Logo 3. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
07.01.2026 10:30
Zakończona
 Logo 2. runda Indywiudalnych Mistrzostw Australii
04.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo 1. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
03.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo Phil Crump Solo Classic
27.12.2025 09:00
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Strona główna » Artiom Łaguta: Mam nadzieję, że uda się pozostać w Grand Prix

Żużel: Artiom Łaguta: Mam nadzieję, że uda się pozostać w Grand Prix

  • SGP / DPŚ / SoN
5 września 2018 Ten artykuł przeczytasz w 6 minut

Stanisław Wrona

Artiom Łaguta: Mam nadzieję, że uda się pozostać w Grand Prix

Po kilku słabszych występach w cyklu Speedway Grand Prix, na dobre tory w Gorzowie Wielkopolskim powrócił Artiom Łaguta. Rosjanin na swoim koncie zgromadził 13 punktów, co pozwoliło mu umocnić się w czołowej ósemce serii.

Po dobrym początku sezonu zawodnik w poprzednich trzech rundach nie przekroczył granicy 10 „oczek” w pojedynczym turnieju. Widmo walki o utrzymanie w cyklu zbliżyło się zatem do niego, choć wcześniej mógł on śmiało aspirować do rywalizacji o czołowe lokaty. Dobry występ w Gorzowie Wielkopolskim z pewnością pozwoli mu na chwilę odetchnąć z ulgą. – Na pewno jestem zadowolony z tego turnieju, bo chciałem pojechać jedne zawody tak dobrze, w półfinale jednak czegoś zabrakło. Nie wiem do końca czego, ciężko tak to ocenić. Po obejrzeniu powtórki można się zastanawiać, co będzie dalej, w następnych rundach. Przed nami jeszcze trzy turnieje. Trzeba walczyć do końca i zdobywać punkty, żeby zostać w Grand Prix – mówił o swoim występie, Artiom Łaguta.

Po opadach deszczu wielu zastanawiało się, jak będzie zachowywała się nawierzchnia na Stadionie im. Edwarda Jancarza. Nie sprawiała ona problemów zawodnikom, a Rosjanin, przeciwnie do występu w szwedzkiej Malilli, radził sobie w tych warunkach całkiem przyzwoicie. – Z pewnością ten tor nie był dla mnie aż taki dobry, bo on jest ciężki. Zresztą, na Grand Prix wszystkie takie są. Mnie się wydaje, że teraz będę trochę lepsze, choć myślałem, że ten deszcz, który spadł przed turniejem, znowu nam przeszkodzi i będzie ciężko. Motor był jednak dopasowany dobrze. Zacząłem od trzech „trójeczek”, później poszło to w gorszą stronę. Zmieniała się pogoda, również tor, był on później inny. Wiadomo, że chłopaki, którzy jeżdżą nie pierwszy rok w Grand Prix, o tym wiedzą. My na razie dopiero dochodzimy do tego, żeby szukać tych wszystkich przełożeń na koniec zawodów – przyznał.

Po trzech seriach Łaguta był liderem w klasyfikacji, później coś się jednak „zacięło”. Ostatecznie w półfinale zajął on trzecie miejsce i nie udało mu się awansować do finału. – Cały czas rozchodzi się o te przełożenia. Nie mogliśmy znaleźć za dobrych i nie udało się wygrać tego półfinału. Jestem jednak zadowolony z tych punktów, które zebrałem. Mam nadzieję, że będzie już coraz lepiej, bo następna runda będzie w Krško, a kolejna w Teterow, gdzie jeździłem w półfinale Speedway of Nations. Mam nadzieję, że uda się pozostać w Grand Prix. Jeśli się to powiedzie, to później – po zakończeniu cyklu – wyciągniemy z tego wnioski. W kolejnym roku będziemy na pewno inaczej do tego podchodzić – zapewnił swoich kibiców.

Sporty zastrzyk punktowy przydał się z pewnością reprezentantowi „Sbornej”. Przed trzema rundami do końca tegorocznych zmagań ma on na koncie 66 „oczek”, wyprzedzając dziewiątego Mateja Žagara o zaledwie sześć. Taką samą zdobyczą, jak Rosjanin cechuje się Greg Hancock, a o dwa punkty więcej zebrał Patryk Dudek. Wszystko wskazuje jednak na to, że do walki o czołową ósemkę ciężko będzie się włączyć jeszcze komuś. Tak naprawdę zatem szanse na samodzielne pozostanie w elicie są dosyć spore. – Odrobiłem, bo wiedziałem, że kulka punktów przede mną jest jeszcze do odrobienia. Greg ma ich tyle samo, Patryk już trochę więcej. Mamy nad czym pracować i z pewnością tak będzie, ponieważ do końca pozostały jeszcze trzy rundy.

Następna runda cyklu Speedway Grand Prix rozegrana zostanie już w najbliższą sobotę w słoweńskim Krško. I choć zawodnik ten pojawiał się tam wielokrotnie, to w oficjalnych zawodach brał udział dawno temu. – W Krško byłem już wielokrotnie. Co roku jeździłem tam  na początku marca, na treningi. Jedynymi moimi zawodami w tym miejscu był chyba półfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Było wówczas dobrze, skończyłem bodajże czwarty, nie pamiętam już dokładnie. Miało to miejsce w 2010 roku. Ten tor mi jednak bardzo „leży”, bo jest długi i fajny. Wydaje mi się, że tam będzie dobre Grand Prix – podsumował siódmy zawodnik klasyfikacji przejściowej w SGP, Artiom Łaguta.

Źródło: inf. własna

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Artiom Łaguta
  • BAYERSYSTEM GKM Grudziądz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Początek sezonu żużlowego w Łodzi. Znamy pełną listę startową!

Żużel. Początek sezonu żużlowego w Łodzi. Znamy pełną listę startową!

Borys Wierstakow

  • PGE Ekstraliga
17 marca 2026

Na wtorkowej konferencji prasowej zostały wylosowane numery startowe na Varitex IMME.

Ważna informacja w Toruniu! Godziny sparingów uległy zmianie

Żużel - Ważna informacja w Toruniu! Godziny sparingów uległy zmianie

Kacper Sadurski

  • PGE Ekstraliga
17 marca 2026

Pres Toruń poinformował w swoich mediach społecznościowych o ważnej zmianie. Mamy nową godzinę spotkania towarzyskiego.

Zapuszcza korzenie w elicie. Będzie kluczem do sukcesu w tym sezonie?

Żużel. Zapuszcza korzenie w elicie. Będzie kluczem do sukcesu w tym sezonie?

Dawid Dukiewicz

  • PGE Ekstraliga
16 marca 2026

Wracamy jeszcze do wydarzeń ligowych. Oto nasz cykl w którym opiszemy dokonania każdego sklasyfikowanego zawodnika w polskich rozgrywkach, rozpoczynając od dołu KLŻ, a kończąc na czołówce PGE Ekstraligi.

Stał się synonimem przeciętności. Przed nim ostatnia szansa?

Sport żużlowy. Stał się synonimem przeciętności. Przed nim ostatnia szansa?

Dawid Dukiewicz

  • PGE Ekstraliga
16 marca 2026

Wracamy jeszcze do wydarzeń ligowych. Oto nasz cykl w którym opiszemy dokonania każdego sklasyfikowanego zawodnika w polskich rozgrywkach, rozpoczynając od dołu KLŻ, a kończąc na czołówce PGE Ekstraligi.

Imponujący progres juniora. Ma jednak jeden spory problem

Żużel. Imponujący progres juniora. Ma jednak jeden spory problem

Dawid Dukiewicz

  • PGE Ekstraliga
15 marca 2026

Wracamy jeszcze do wydarzeń ligowych. Oto nasz cykl w którym opiszemy dokonania każdego sklasyfikowanego zawodnika w polskich rozgrywkach, rozpoczynając od dołu KLŻ, a kończąc na czołówce PGE Ekstraligi.

Świetne wieści dla Grudziądzan! Władze poszły im na rękę

Sport żużlowy. Świetne wieści dla Grudziądzan! Władze poszły im na rękę

Krzysztof Choroszy

  • PGE Ekstraliga
15 marca 2026

Poznaliśmy dalsze losy modernizacji oświetlenia na stadionie w Grudziądzu. Władze rozgrywek poszły na rękę GKM-owi.

Spotkają się z kibicami. Nikogo nie zabraknie!

Sport żużlowy. Spotkają się z kibicami. Nikogo nie zabraknie!

Wojciech Jagodziński

  • PGE Ekstraliga
14 marca 2026

W okresie przedsezonowym regularną praktyką w klubach jest organizacja prezentacji drużyny. Kolejny ośrodek z PGE Ekstraligi właśnie zdecydował gdzie i kiedy odbędzie się ich. Kibice mogą liczyć na stuprocentową frekwencję wśród żużlowców.

Mistrzowie z ukłonem dla kibiców. Znamy ceny na sparingi

Żużel - Mistrzowie z ukłonem dla kibiców. Znamy ceny na sparingi

Hubert Furmaniak

  • PGE Ekstraliga
13 marca 2026

Pres Grupa Deweloperska Toruń z ukłonem dla kibiców. Mistrzowie przygotowali przyzwoity zestaw cen na mecze sparingowe z Stelmet Falubazem Zielona Góra i Bayersystem GKM-em Grudziądz.

Wielkie zawody w Gdańsku! Znamy numery startowe na finał MPPK

Żużel - Wielkie zawody w Gdańsku! Znamy numery startowe na finał MPPK

Krzysztof Grzęda

  • Krajowa Liga Żużlowa
11 marca 2026

Coraz mniej dni dzieli nas od startu sezonu żużlowego 2026. Znamy numery startowe na finał Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Wszystko jasne! Wiemy kto zainauguruje sezon w elicie!

Żużel: Wszystko jasne! Wiemy kto zainauguruje sezon w elicie!

Wojciech Jagodziński

  • PGE Ekstraliga
4 marca 2026

Żużlowa centrala przez długi czas trzymała kibiców w niepewności. Coraz częściej pojawiały się pytania - kto zainauguruje sezon w PGE Ekstralidze. W końcu kurtyna opadła i władze opublikowały pełen terminarz rozgrywek 2026.

Galeria

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)


15 marca 2026, zdjęć: 0

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?


1 marca 2026, zdjęć: 0

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)


20 lutego 2026, zdjęć: 0

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)


9 stycznia 2026, zdjęć: 0

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Ellis Perks

    Ellis Perks

    18.03.1997r. (29l.)
  • Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

    Kacper Łobodziński

    18.03.2004r. (22l.)
  • Emil Rimicans

    18.03.2010r. (16l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT