⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo Turniej U24 o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego
17.10.2026 14:00
Zakończona
 Logo European 125cc Youth Track Racing Cup w Pardubicach
17.10.2026 14:00
Zakończona
 Logo 74. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
11.10.2026 14:00
Zakończona
 Logo Finał MEP w Grudziądzu
10.10.2026 17:00
Zakończona
Betard Sparta Wrocław Logo
44:46
../../../wp-content/uploads/2022/04/apator-torun.png Logo
04.10.2026 19:30
Zakończona
Gezet Stal Gorzów Logo
49:41
../../../wp-content/uploads/2021/12/PSZ_logo_podstawowa_bez-tlo-1.png Logo
04.10.2026 17:00
Strona główna » Wychowanek Wilków triumfatorem Pucharu Ekstraligi! Klubowy kolega wygrywa w Rzeszowie

Sport żużlowy. Wychowanek Wilków triumfatorem Pucharu Ekstraligi! Klubowy kolega wygrywa w Rzeszowie

  • Juniorzy
  • Metalkas 2. Ekstraliga
  • Pozostałe turnieje
17 sierpnia 2026 Ten artykuł przeczytasz w 23 minuty

Krzysztof Grzęda

Wychowanek Wilków triumfatorem Pucharu Ekstraligi! Klubowy kolega wygrywa w Rzeszowie

W Rzeszowie odbyła się ostatnia runda Indywidualnego Pucharu 2. Ekstraligi U19. Zawody wygrał Radosław Kowalski, a cały cykl Oskar Kręglicki.

Przed zawodami było już niemal pewne, że Oskar Kręglicki triumfuje w klasyfikacji generalnej turnieju. Zawodnik Cellfast Wilków Krosno w dotychczasowych sześciu turniejach wypracował sobie 11 punktów przewagi nad Emilem Maroszkiem. Oznaczało to, że w przypadku zdobycia pięciu punktów zapewni on sobie triumf w całym cyklu. Ostatecznie nie musiał on nawet zdobywać żadnych punktów, bowiem drugi zawodnik w całym cyklu, Emil Maroszek wywalczył zaledwie 8 „oczek”. O trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej rywalizowali Nikodem Łuczak i Adrian Przybyło. Ostatecznie obaj zawodnicy zdobyli po 7 punktów, a to dało końcowy sukces Łuczakowi.

Natomiast w klasyfikacji turnieju było bardzo wyrównanie. Radosław Kowalski, Filip Seniuk i Dominik Baryłka wywalczyli po 12 punktów. W dodatku cała trójka miała identyczny bilans, trzy zwycięstwa biegowe, jedna dwójka i jedynka. W zawodach IP2E U19 nie są rozgrywane biegi dodatkowe i przy takiej sytuacji o kolejności na podium decydował bezpośredni pojedynek między zawodnikami. Od obu żużlowców okazał się lepszy Radosław Kowalski i to on wygrał w całych zawodach. Natomiast we wspólnym biegu Filip Seniuk był lepszy niż Dominik Baryłka. Z tego powodu Seniuk był drugi, a Baryłka stanął na najniższym stopniu podium.

Tuż za nimi z dorobkiem 11 punktów był Paweł Wyczyszczok, a pozostali zawodnicy mieli już nieco większe straty.

Wyniki 7. rundy Indywidualnego Pucharu 2. Ekstraligi U19 w Rzeszowie:

1. Radosław Kowalski [Wilki Krosno] (3,2,3,1,3) 12
2. Filip Seniuk [TŻ Ostrovia Ostrów] (3,3,1,2,3) 12
3. Dominik Baryłka [Polonia Piła] (2,3,3,3,1) 12
4. Paweł Wyczyszczok [ROW Rybnik] (2,2,2,3,2) 11
5. Paweł Sitek [TŻ Ostrovia Ostrów] (3,3,3,0,NS) 9
6. Wiktor Klecha [ROW Rybnik] (1,0,3,3,2) 9
7. Emil Maroszek [Polonia Bydgoszcz] (1,3,1,2,1) 8
8. Arkadiusz Wąchała [Wilki Krosno] (1,2,1,2,2) 8
9. Stanisław Ignaszak [PSŻ Poznań] (2,2,2,1,1) 8
10. Nikodem Łuczak [TŻ Ostrovia Ostrów] (3,1,0,3,0) 7
11. Adrian Przybyło [Stal Rzeszów] (1,1,0,2,3) 7
12. Oskar Kręglicki [Wilki Krosno] (2,T,2,1,2) 7
13. Roch Wujec [ROW Rybnik] (0,0,0,1,3) 4
14. Kacper Dudek [Wilki Krosno] (0,1,2,0,0) 3
15. Nikodem Leśnik [ROW Rybnik (0,1,1,0,1) 3

Bieg po biegu:
1. Sitek, Kręglicki, Przybyło
2. Łuczak, Ignaszak, Klecha, Dudek
3. Seniuk, Baryłka, Maroszek, Wujec
4. Kowalski, Wyczyszczok, Wąchała, Leśnik
5. Baryłka, Wyczyszczok, Przybyło, Klecha
6. Maroszek, Ignaszak, Leśnik, Kręglicki (T)
7. Seniuk, Wąchała, Łuczak
8. Sitek, Kowalski, Dudek, Wujec
9. Kowalski, Ignaszak, Seniuk, Przybyło
10. Klecha, Kręglicki, Wąchała, Wujec
11. Baryłka, Dudek, Leśnik
12. Sitek, Wyczyszczok, Maroszek, Łuczak
13. Łuczak, Przybyło, Wujec, Leśnik
14. Wyczyszczok, Seniuk, Kręglicki, Dudek
15. Klecha, Maroszek, Kowalski
16. Baryłka, Wąchała, Ignaszak, Sitek
17. Przybyło, Wąchała, Maroszek, Dudek
18. Kowalski, Kręglicki, Baryłka, Łuczak
19. Wujec, Wyczyszczok, Ignaszak
20. Seniuk, Klecha, Leśnik, Sitek (NS)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

#ZAWODNIKKLUBIIIIIIIVVVIVIISUMA
1Oskar KręglickiWilki Krosno9121312914776
2Emil MaroszekPolonia Piła991011109866
3Nikodem ŁuczakTŻ Ostrovia Ostrów661111910760
4Adrian PrzybyłoStal Rzeszów116910510758
5Dominik BaryłkaPolonia Piła49810771257
6Paweł WyczyszczokROW Rybnik98115471155
7Wiktor KlechaROW Rybnik–13–5139949
8Paweł SitekTŻ Ostrovia Ostrów–9––1513946
9Radosław KowalskiWilki Krosno11––––111234
10Stanisław IgnaszakPSŻ Poznań3–68–9834
11Kacper AndrzejewskiPolonia Bydgoszcz11–1111–––33
12Kamil WitkowskiPSŻ Poznań9–95–8–31
13Maksymilian PawełczakPolonia Bydgoszcz15––12–––27
14Filip SeniukTŻ Ostrovia Ostrów––––1041226
15Adam PutkowskiPolonia Bydgoszcz974NS6––26
16Patryk SurowiecStal Rzeszów3–983––23
17Jakub ŻurekROW Rybnik––9–12––21
18Dawid SkrzypińskiTŻ Ostrovia Ostrów–8––9––17
19Arkadiusz WąchałaWilki Krosno–6––––814
20Kacper DudekWilki Krosno–6–31–313
21Bartosz LewandowskiPolonia Piła5–3–4––12
22Rafał RomaniakPSŻ Poznań3–35–––11
23Piotr RudowiczTŻ Ostrovia Ostrów–4322––11
24Adrian GorzkowskiWilki Krosno–9–––––9
25Roch WujecROW Rybnik–1––1–46
26Kamil KaweckiWilki Krosno–4–––––4
27Gracjan SzostakTŻ Ostrovia Ostrów–––––4–4
28Oliwier HejakPolonia Piła–––2–2–4
29Nikodem LeśnikROW Rybnik––––––33
30Damian PaździorTŻ Ostrovia Ostrów–––––3–3
31Szymon TomaszewskiROW Rybnik3––––––3

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Adrian Przybyło
  • Arkadiusz Wąchała
  • Bartosz Ignaszewski
  • Dominik Baryłka
  • Emil Maroszek
  • Filip Seniuk
  • Indywidualny Puchar 2. Ekstraligi U19
  • IP2E U19
  • Kacper Dudek
  • Nikodem Leśnik
  • Nikodem Łuczak
  • Oskar Kręglicki
  • Paweł Sitek
  • Paweł Wyczyszczok
  • Radosław Kowalski
  • Roch Wujec
  • Wiktor Klecha

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Jedne z ostatnich zawodów w Polsce! Zawodnik Sparty triumfuje w Poznaniu

Sport żużlowy. Jedne z ostatnich zawodów w Polsce! Zawodnik Sparty triumfuje w Poznaniu

Krzysztof Grzęda

  • Juniorzy
13 października 2026

We wtorkowy wieczór w Poznaniu odbył się Turniej szkoleniowy o Puchar Golęcina. Zawody zakończyły się zwycięstwem Nikodema Mikołajczyka

Żużlowe ostatki w Poznaniu. Działacze odkryli karty!

Żużel - Żużlowe ostatki w Poznaniu. Działacze odkryli karty!

Wojciech Jagodziński

  • Juniorzy
13 października 2026

To już zupełne żużlowe ostatki w sezonie 2026. W Poznaniu zdecydowano się bowiem na organizację turnieju szkoleniowego o Puchar Golęcina. Długo nie była znana pełna lista zawodników. Działacze przedstawili ją na kilka godzin przed rozpoczęciem.

Sitek zostanie czy odejdzie? Prezes o obecnej sytuacji juniora

Żużel - Sitek zostanie czy odejdzie? Prezes o obecnej sytuacji juniora

Konrad Klusak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
12 października 2026

Paweł Sitek według doniesień medialnych ma być kuszony ofertami z PGE Ekstraligi. Związany jest jednak kontraktem z macierzystym klubem, a o ewentualnych przenosinach zawodnika wypowiedział się Waldemar Górski.

Szczepaniak wygrywa w Rzeszowie! Hitowy transfer Stali od razu na podium

Żużel: Szczepaniak wygrywa w Rzeszowie! Hitowy transfer Stali od razu na podium

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
11 października 2026

Mateusz Szczepaniak żegna się z Rzeszowem w najlepszym możliwym stylu! Doświadczony żużlowiec wygrał XXXIV Memoriał Eugeniusza Nazimka, ale w przyszłym sezonie założy barwy rywala z miedzy. Z kolei Stal ogłasza głośny transfer i niemal zamyka skład!

Ogłosił nowy klub i pojechał jak z nut. Nielsen wygrywa w Ostrowie!

Żużel: Ogłosił nowy klub i pojechał jak z nut. Nielsen wygrywa w Ostrowie!

Konrad Klusak

  • Pozostałe turnieje
11 października 2026

Matias Nielsen zostaje triumfatorem 74. Turnieju o Łańcuch Herbowy. Duńczyk zdobył trzynaście "oczek". Drugie miejsce zajął Nazar Parnitskyi, a trzecie Tobiasz Musielak. Kapitan Ostrovii tuż za podium.

Kończymy sezon w Ostrowie! Czas na 74. Turniej o Łańcuch Herbowy

Sport żużlowy. Kończymy sezon w Ostrowie! Czas na 74. Turniej o Łańcuch Herbowy

Krzysztof Grzęda

  • Pozostałe turnieje
10 października 2026

To będą jedne z ostatnich zawodów żużlowych w Polsce! W Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się Turniej o Łańcuch Herbowy.

Zawodnik Sparty zrezygnował z jazdy. Znaleziono zastępstwo

Żużel: Zawodnik Sparty zrezygnował z jazdy. Znaleziono zastępstwo

Hubert Furmaniak

  • Pozostałe turnieje
10 października 2026

Doszło do zmiany na liście startowej XXXIV. Memoriału Eugeniusza Nazimka. W prestiżowym turnieju nie wystąpi Marcel Kowolik, którego miejsce zajmie Dawid Rempała. Dla Rempały będzie to okazja na zaprezentowanie swoich umiejętności.

Ostatni uczestnicy Łańcucha Herbowego! Juniorzy uzupełniają obsadę

Żużel: Ostatni uczestnicy Łańcucha Herbowego! Juniorzy uzupełniają obsadę

Krzysztof Grzęda

  • Pozostałe turnieje
9 października 2026

Znamy ostatnich uczestników 74. Turnieju o Łańcuch Herbowy. Ostrowski klub skompletował obsadę zawodów.

Znamy całą stawkę zawodów! Rzeszów odkrył wszystkie karty

Żużel. Znamy całą stawkę zawodów! Rzeszów odkrył wszystkie karty

Kacper Sadurski

  • Pozostałe turnieje
9 października 2026

Memoriał Eugeniusza Nazimka w tym roku jest już całkowicie obsadzony. Właśnie poznaliśmy ostatnie nazwiska, które pojadą zawodach.

Wychowanek Apatora zdobył komplet punktów! Wygrywa Puchar Prezesa

Sport żużlowy. Wychowanek Apatora zdobył komplet punktów! Wygrywa Puchar Prezesa

Krzysztof Grzęda

  • Juniorzy
7 października 2026

W Bydgoszczy odbył się Turniej Młodzieżowy o Puchar Prezesa Jerzego Kanclerza. Świetny występ zanotował Bartosz Derek. Wychowanek KS Toruń zdobył komplet punktów.

Galeria

Wielka walka o puchar. Finał zakończony remisem (galeria)


13 października 2026, zdjęć: 0

Wielka walka o puchar. Finał zakończony remisem (galeria)

Pech obrońców tytułu. Ogromne emocje w finale


3 sierpnia 2026, zdjęć: 0

Pech obrońców tytułu. Ogromne emocje w finale

Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)


13 lipca 2026, zdjęć: 0

Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)

Przyjemski wygrywa! Kolejne problemy zawodnika Stali Gorzów (galeria)


11 lipca 2026, zdjęć: 0

Przyjemski wygrywa! Kolejne problemy zawodnika Stali Gorzów (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Wielka walka o puchar. Finał zakończony remisem (galeria)

    Jan Kvěch

    18.10.2001r. (25l.)
  • Jacob Fellows

    18.10.2001r. (25l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 12 20 4 80
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 12 0 0 -256
Betard Sparta Wrocław 12 23 5 94
Stelmet Falubaz Zielona Góra 12 7 1 -104
Bayersystem GKM Grudziądz 12 14 1 5
Gezet Stal Gorzów 12 13 2 1
Orlen Oil Motor Lublin 12 17 3 65
PRES Grupa Deweloperska Toruń 12 22 4 115

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 13 32 6 253
Cellfast Wilki Krosno 14 10 2 -36
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 17 3 -48
Polonia Piła 13 11 2 -149
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 14 11 3 -61
Hunters PSŻ Poznań 13 17 2 -11
INNPRO ROW Rybnik 14 19 5 47
Dakar Development Stal Rzeszów 13 17 3 5

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Speedway Kraków 12 8 1 -71
OK Kolejarz Opole 12 14 3 -11
Trans MF Landshut Devils 12 21 5 67
Śląsk Świętochłowice 12 6 0 -130
Ultrapur Omega Gniezno 12 18 4 18
LVBET Lokomotiv Daugavpils 12 13 2 -8
Wybrzeże Gdańsk 12 25 6 135

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT