Wielkiej rzeczy dokonał w niedzielę Anders Thomsen. Przeciwko Krono-Plast Włókniarzowi Duńczyk zdobył 14 punktów. Oznacza to, że stał się najlepiej punktującym obcokrajowcem w historii Stali Gorzów.
W niedzielę Gezet Stal Gorzów miała wielu bohaterów. Kapitalnie jeździli Igor Kordun, Adam Bednář, ale również Anders Thomsen. Duńczyk dokonał tego, czego można było spodziewać się już przed startem sezonu. Na przestrzeni wszystkich swoich sezonów spędzonych w Stali zdobył łącznie 1193 punkty. To najwięcej spośród wszystkich obcokrajowców, którzy kiedykolwiek reprezentowali gorzowski klub, a także o 5 więcej niż Martin Vaculík, który był liderem tej klasyfikacji przed startem niedzielnego meczu.
Tak obecnie wygląda czołówka rankingu obcokrajowców z największą liczbą punktów zdobytych dla Stali Gorzów – pogrubioną czcionką zawodnicy aktualnie występujący w klubie:
1. (1193) Anders Thomsen
2. (1188) Martin Vaculík
3. (1150) Niels-Kristian Iversen
4. (971) Matej Žagar
5. (577) Jason Crump
6. (482) Tony Rickardsson
7. (458) Magnus Zetterström
8. (343) Nicki Pedersen
9. (308) Antal Kócsó
10. (307) Jesper Bruun Monberg
11. (284) Matej Ferjan
12. (274) David Ruud
13. (230) Peter Karlsson
14. (225) Tomas H. Jonasson
15. (224) Michael Jepsen Jensen
16. (220) Linus Sundström
17. (203) Jack Holder
————-
25. (94) Mathias Pollestad
26. (80) Adam Bednář
Warto mieć na uwadze, iż opisana wyżej klasyfikacja punktowa uwzględnia także mecze barażowe. Tych w karierze Andersa Thomsena nie brakowało, bowiem w dwumeczach o utrzymanie jechał w sezonach 2019 i 2025. W każdym z tych czterech meczów Duńczyk był ostoją swojej drużyny. Zdobył w nich łącznie aż 52 punkty. Jeśli więc ktoś nie życzy sobie uwzględniania baraży w takich statystykach, proponujemy alternatywną tabelę. W niej Thomsen (w takim układzie 1141 punktów) jeszcze nie dogonił Vaculíka (1168) i Iversena (1150).
Anders Thomsen w pogoni za kolejnym rekordem
To wszystko dzieje się oczywiście za plecami wielu Polaków, ale wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku Thomsen wskoczy do stalowego TOP10 bez podziału na zawodników krajowych i zagranicznych. A jeśli już o 2027 mowa, to nie sposób nie wspomnieć, że Duńczyk stanie się wtedy samodzielnym liderem wśród obcokrajowców pod względem liczby sezonów przejechanych w barwach dla Stali Gorzów. Obecnie zarówno Thomsen, jak i jego rodak Iversen, mają ich po osiem. Za nimi plasują się Vaculík i Žagar, którzy w żółto-niebieskich barwach spędzili siedem lat.
Obcokrajowcy z największą liczbą sezonów w Stali Gorzów – minimum jeden mecz w danym sezonie:
1. (8) Anders Thomsen
1. (8) Niels-Kristian Iversen
3. (7) Martin Vaculík
3. (7) Matej Žagar
5. (5) Linus Sundström
6. (4) Jason Crump
6. (4) David Ruud
6. (4) Daniel Nermark
6. (4) Tomas H. Jonasson
Anders Thomsen w barwach Stali GorzówAby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!