Masarna Avesta i Eddie Bock kończą współpracę z powodu problemów wewnętrznych. Mimo że zawodnik był niegdyś uznawany za wielki talent szwedzkiego speedwaya, jego rozwój zatrzymał się, a bieżący sezon nie przyniósł przełomu.
Masarna Avesta poinformowała, że rozstaje się z jednym ze swoich wychowanków – Eddiem Bockiem. Mimo że jeszcze niedawno uważany był za jeden z największych talentów szwedzkiego speedwaya, teraz jego nazwisko zostało wykreślone z kadry drużyny na resztę sezonu.
– Decyzja została podjęta wspólnie – informuje klub w oficjalnym komunikacie. – W ostatnim czasie pojawiły się problemy, dlatego uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem dla obu stron będzie zakończenie współpracy.
Eddie Bock to zawodnik, który swoje pierwsze kroki stawiał właśnie w szkółce Masarny. Przez lata budował swoją pozycję w młodzieżowej strukturze klubu, a największe uznanie przyniosło mu czwarte miejsce w finale juniorskich mistrzostw Szwecji. To wtedy zaczęto mówić o nim jako o talencie, który wkrótce może stać się solidnym punktem reprezentacji kraju.
Rzeczywistość okazała się jednak trudniejsza. W sezonie 2025 Eddie nie zdołał przebić się do żadnego zespołu U24 Ekstraligi, mimo że podpisał kontrakt z Grudziądzkie Mebelki GKM-em Grudziądz. W rodzimej Allsvenskan wystąpił w barwach Masarny w czterech spotkaniach, uzyskując średnią równo jednego punktu na bieg. W najwyższej klasie rozgrywkowej, gdzie pojawił się trzykrotnie jako zawodnik Rospiggarny Hallstavik, nie udało mu się zdobyć żadnego punktu.
Na razie nie wiadomo, gdzie trafi Eddie Bock i czy zdecyduje się kontynuować sezon w innym zespole. Masarna w pożegnalnym wpisie podziękowała mu za dotychczasowe występy i życzyła powodzenia w dalszej karierze.
Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!