⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
Zakończona
 Logo Puchar MACEC w Pardubicach
18.10.2025 12:00
Zakończona
Glasgow Tigers Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/11/Nowy-projekt-5.png Logo
17.10.2025 20:30
Zakończona
Poole Pirates Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/11/Nowy-projekt-6.png Logo
15.10.2025 20:30
Zakończona
 Logo 4. runda Extraligi w Žarnovicy
12.10.2025 14:00
Strona główna » Kolejny raz sprawią niespodziankę? Dla kogo finał rozgrywek?!

Żużel. Kolejny raz sprawią niespodziankę? Dla kogo finał rozgrywek?!

  • Szwecja
5 września 2023 Ten artykuł przeczytasz w 5 minut

Rafał Drabiniok

Kolejny raz sprawią niespodziankę? Dla kogo finał rozgrywek?!

We wtorkowy wieczór rozpoczniemy fazę półfinałową w szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Która z ekip przybliży się zatem do wielkiego finału?

Pewnie przez poprzednią rundę przeszła ekipa Lejonen Speedway. „Lwy” zwyciężyły bowiem zarówno w meczu domowym, jak i tym rozgrywanym na Sannahed. W rewanżu musieli sobie radzić bez Mateusza Cierniaka i tak też będzie tym razem. 21-latek w dalszym ciągu odczuwa bowiem skutki jednego z upadków i narzeka na uraz barku, a pod znakiem zapytania stoi nawet niedzielny pojedynek Platinum Motoru Lublin. To z kolei otwarło furtkę dla Matiasa Nielsena, którego ponownie widzimy w składzie. Tak jak przed tygodniem wystąpi on z numerem szóstym, czyli przeznaczonym dla rezerwowego. Anders Fröjd zdecydował się jednak zmienić miejscami Bartosza Zmarzlika i Caspera Henrikssona. Polaka tym razem ujrzymy z „czwórką” na plecach.

Po długiej przerwie do rywalizacji wróci za to Dackarna Malilla. Ostatni mecz odjechali bowiem 1 sierpnia, gdzie musieli uznać wyższość Indianerny Kumla, lecz wówczas pojechali w sporym osłabieniu. Poprzednie mecze jednak były dla nich na tyle udane, że i tak fazę zasadniczą skończyli na drugim miejscu w tabeli. Tym samym Dackarna wystąpi w najsilniejszym zestawieniu od połowy lipca. Długa przerwa jednak nic nie zmieniła i w dalszym ciągu widzimy dokładnie to samo ustawienie. W pierwszym starciu pomiędzy tymi ekipami z Gislaved w lepszych humorach wracali przyjezdni, którzy zwyciężyli różnicą aż 14 punktów. Wówczas jednak gospodarze musieli sobie radzić bez Bartosza Zmarzlika i Dominika Kubery.

Lejonen Speedway – Dackarna Malilla:

Lejonen Speedway:
1. Jarosław Hampel
2. Dominik Kubera
3. Casper Henriksson
4. Bartosz Zmarzlik
5. Oliver Berntzon
6. Matias Nielsen
7. Daniel Henderson

Dackarna Malilla:
1. Brady Kurtz
2. Maciej Janowski
3. Rasmus Jensen
4. Daniel Bewley
5. Andrzej Lebiediew
6. Ludvig Lindgren
7. Filip Hjelmland

Drugim z zaplanowanych na wtorkowy wieczór spotkań jest starcie w Västervik. Miejscowa drużyna na HEJLA Arena będzie podejmować bowiem Rospiggarnę Hallstavik. Gospodarze dość pewnie zwyciężyli fazę zasadniczą, notując zaledwie trzy porażki w całym sezonie. Zespół prowadzony przez Morgana Anderssona będzie musiał sobie jednak sobie poradzić w sporym osłabieniu. Za kontuzjowanego Taia Woffindena stosowane będzie bowiem zastępstwo zawodnika, a zgodnie z regulaminem nie będzie mógł go zmienić Fredrik Lindgren. Jeśli chodzi o pozostałych, to pojadą w najsilniejszym możliwym zestawieniu.

Ich rywale, to natomiast spora niespodzianka tegorocznego sezonu. Wydawało się, że nie wejdą nawet do fazy play-off, a w niej już wyeliminowali Piraternę Motala. Teraz ponownie stawiani są w roli underdoga, lecz to właśnie w niej czują się najlepiej. Przed rokiem odprawili z kwitkiem też Västervik Speedway, które było stawiane w roli kandydata do medali. W ich zestawieniu widzimy jednak zmianę. Nie pojedzie bowiem Wiktor Przyjemski, który w dalszym ciągu dochodzi do siebie po ubiegłotygodniowym wypadku podczas finału MIMP. W jego miejsce ściągnięto z powrotem Grzegorza Zengotę, który w tym sezonie nie miał zbyt wielu okazji do startów na szwedzkich torach. Po urazie obojczyka bowiem ani razu nie wziął udziału w meczu Rospiggarny. Pod znakiem zapytania stoi też występ Iversena, który w poniedziałkowy wieczór odpuścił start w Wielkiej Brytanii.

Västervik Speedway – Rospiggarna Hallstavik:

Västervik Speedway:
1. Bartosz Smektała
2. Tai Woffinden (ZZ)
3. Fredrik Lindgren
4. Gleb Czugunow
5. Mads Hansen
6. Anton Karlsson
7. Jacob Thorssell

Rospiggarna Hallstavik:
1. Grzegorz Zengota
2. Kai Huckenbeck
3. Antonio Lindbäck
4. Luke Becker
5. Kim Nilsson
6. Niels-Kristian Iversen
7. Dimitri Bergé

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Andrzej Lebiediew
  • Anton Karlsson
  • Antonio Lindbäck
  • Bartosz Smektała
  • Bartosz Zmarzlik
  • Bauhaus-Ligan
  • Brady Kurtz
  • Casper Henriksson
  • Dackarna Målilla
  • Daniel Bewley
  • Daniel Henderson
  • Dimitri Bergé
  • Dominik Kubera
  • Filip Hjelmland
  • Fredrik Lindgren
  • Gleb Czugunow
  • Grzegorz Zengota
  • Jacob Thorssell
  • Jarosław Hampel
  • Kai Huckenbeck
  • Kim Nilsson
  • Lejonen Gislaved
  • Ludvig Lindgren
  • Luke Becker
  • Maciej Janowski
  • Mads Hansen
  • Matias Nielsen
  • Niels-Kristian Iversen
  • Oliver Berntzon
  • Rasmus Jensen
  • Rospiggarna Hallstavik
  • Tai Woffinden
  • Västervik Speedway

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Ostrovia podjęła ogromne ryzyko. Forma mistrza świata wielką niewiadomą

Żużel - Ostrovia podjęła ogromne ryzyko. Forma mistrza świata wielką niewiadomą

Krzysztof Choroszy

  • PGE Ekstraliga
21 grudnia 2025

Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski kompletując skład na 2026 rok, postanowiła zaryzykować. W drużynie znalazł się Tai Woffinden. Forma mistrza świata jest jednak pod znakiem zapytania.

Pozyskali duńską perełkę. Sukces siedmiokrotnych mistrzów

Żużel: Pozyskali duńską perełkę. Sukces siedmiokrotnych mistrzów

Rafał Drabiniok

  • Inne
21 grudnia 2025

Piąty junior świata rusza na podbój Bauhaus-Ligan! William Drejer, zawodnik Polonii Piła, podpisał kontrakt z Dackarną Malilla. Duńczyk, który rzucił wyzwanie Wiktorowi Przyjemskiemu w SGP2, teraz będzie ścigać się w jednej drużynie z Artiomem Łagutą i Taiem Woffindenem.

Janowski opuścił zgrupowanie, rozstrzygnięcia za oceanem i koniec kariery. To był szalony styczeń!

Żużel - Janowski opuścił zgrupowanie, rozstrzygnięcia za oceanem i koniec kariery. To był szalony styczeń!

Konrad Klusak

  • Australia
20 grudnia 2025

Początek roku nie kojarzy nam się z pewnością z żużlem. Sportowy styczeń to przede wszystkim sporty halowe i narciarstwo. Nie zmienia to jednak faktu, że w "czarnym sporcie" nawet, gdy niewiele się dzieje to wiele się dzieje.

Nowy klub, nowy start: „Zmiana dobrze mi zrobi”

Żużel. Nowy klub, nowy start: „Zmiana dobrze mi zrobi”

Wojciech Jagodziński

  • Krajowa Liga Żużlowa
20 grudnia 2025

Casper Henriksson po sezonie 2025 zdecydował się na zmianę barw klubowych. Z Gniezna przeniósł się nad morze, gdzie reprezentować będzie barwy Wybrzeża Gdańsk. W rozmowie z klubowymi mediami przyznał, że było mu to potrzebne.

Kryzys dopadł klub Fredrika Lindgrena. Znikają z mapy

Żużel. Kryzys dopadł klub Fredrika Lindgrena. Znikają z mapy

Rafał Drabiniok

  • Szwecja
19 grudnia 2025

Szwedzki żużel dostał właśnie bolesny cios. Choć kibice cieszyli się z powrotu historycznych ośrodków, z ligowej mapy niespodziewanie znika Vikingarna Orebro – klub, który wychował Fredrika Lindgrena. Powody są brutalne i dobrze znane również w Polsce.

Miał najgorszy rok w karierze. Powrót ma pomóc. „Wracam do sprawdzonych rozwiązań”

Żużel - Miał najgorszy rok w karierze. Powrót ma pomóc. „Wracam do sprawdzonych rozwiązań”

Konrad Klusak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
16 grudnia 2025

Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski ma za sobą trudny sezon. Nie tylko zresztą zespół, bo także wielu zawodników zawodziło. Jednym z takich żużlowców jest Oliver Berntzon.

Maciej Janowski wraca po roku! Wiemy, gdzie pojedzie

Żużel. Maciej Janowski wraca po roku! Wiemy, gdzie pojedzie

Krzysztof Choroszy

  • Szwecja
16 grudnia 2025

Maciej Janowski zdecydował się na konkretny krok co do swojej przyszłości. Wychowanek Betard Sparty Wrocław po roku wraca do ligi szwedzkiej! Podpisał umowę z nowym klubem.

Transfer kalibru XXL! Mistrz świata z kontraktem

Żużel. Transfer kalibru XXL! Mistrz świata z kontraktem

Kacper Sadurski

  • Szwecja
15 grudnia 2025

Fani będą zadowoleni. Jason Doyle podpisał nowy kontrakt. Czy zostanie liderem zespołu poza granicami Polski?

Do rozdania jedna przepustka. Cook faworytem do awansu?

Żużel: Do rozdania jedna przepustka. Cook faworytem do awansu?

Hubert Furmaniak

  • Australia
15 grudnia 2025

Poznaliśmy listę startową IM Oceanii w 2026 roku. Tylko najwyższej sklasyfikowany Australijczyk otrzyma przepustkę do eliminacji, a stawka jest naprawdę mocna. Wśród faworytów są Ben Cook, Rohan Tungate czy Jaimon Lidsey.

Lider wybrzeża był blisko Orła? Jasna deklaracja

Sport żużlowy. Lider wybrzeża był blisko Orła? Jasna deklaracja

Krzysztof Grzęda

  • Krajowa Liga Żużlowa
14 grudnia 2025

Jacob Thorsell wraca do Wybrzeża Gdańsk po kilku sezonach spędzonych w Opolu i Rzeszowie. Zawodnik ma jasne nadzieje na sezon 2026.

Galeria

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)


9 listopada 2025, zdjęć: 0

Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)


18 października 2025, zdjęć: 0

Mazurek Dąbrowskiego na malutkim torze w Niemczech (galeria)

Jechali w niepełnym składzie a i tak wygrali. Celina Liebmann liderką


5 października 2025, zdjęć: 0

Jechali w niepełnym składzie a i tak wygrali. Celina Liebmann liderką

Pech byłego zawodnika Stali. Szalone zawody z deszczem w tle


6 września 2025, zdjęć: 0

Pech byłego zawodnika Stali. Szalone zawody z deszczem w tle

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Po dwóch latach wrócili do ścigania. Wyjątkowe święto (galeria)

    Adam Putkowski

    21.12.2008r. (17l.)
  • Valentin Grobauer

    Valentin Grobauer

    21.12.1994r. (31l.)
  • Krzysztof Harendarczyk

    Krzysztof Harendarczyk

    21.12.2010r. (15l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Orlen Oil Motor Lublin 14 33 7 260
Betard Sparta Wrocław 14 26 6 115
KS Apator Toruń 0 0 0 0
Gezet Stal Gorzów 14 10 1 -118
Bayersystem GKM Grudziądz 14 18 4 56
Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 15 3 -108
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 14 7 1 -111
INNPRO ROW Rybnik 14 4 0 -205
PRES Grupa Deweloperska Toruń 14 26 5 111

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 14 33 7 274
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 28 6 177
Moonfin Malesa Ostrów Wielkopolski 14 8 1 -91
Hunters PSŻ Poznań 14 17 4 -42
Cellfast Wilki Krosno 14 21 4 31
Orzeł Łódź 0 0 0 0
Texom Stal Rzeszów 14 18 3 -23
Autona Unia Tarnów 14 6 1 -197
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 9 2 -129

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Wybrzeże Gdańsk 12 28 6 134
Ultrapur Start Gniezno 12 23 5 119
PKS Polonia Piła 0 0 0 0
OK Kolejarz Opole 12 5 1 -74
Trans MF Landshut Devils 12 10 2 -30
Optibet Lokomotiv Daugavpils 0 0 0 0
Speedway Kraków 12 4 0 -192
Lokomotiv Daugavpils 12 15 3 -39
Pronergy Polonia Piła 12 20 4 82

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: kontakt@speedwaynews.pl

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT