W przyszły wtorek (27 marca) na torach w Gdańsku, Poznaniu i Ostrowie Wielkopolskim planowane są turnieje eliminacyjne Złotego Kasku. Dziś poznaliśmy obsady wszystkich trzech turniejów, a szczególnie mocna stawka widnieje na liście gdańskiego turnieju.
Zawodnikami zwolnionymi z eliminacji, którzy uzyskują bezpośrednio miejsce w finale Złotego Kasku (31 marca w Pile) są Ci, którzy będą w tym sezonie walczyć w cyklu Grand Prix – Maciej Janowski, Przemysław Pawlicki, Patryk Dudek oraz Bartosz Zmarzlik. Z eliminacji do finału awansuje zatem po czterech zawodników. W finale w Pile z kolei będą żużlowcy rywalizować o miejsca premiowane w dalszych eliminacjach Mistrzostw Świata i Europy.
O tym czy turnieje faktycznie się odbędą w terminie powinniśmy się dowiedzieć już niedługo.
Lista startowa turnieju w Gdańsku:
1. Michał Szczepaniak (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
2. Krystian Pieszczek (MRGARDEN GKM Grudziądz)
3. Oskar Fajfer (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
4. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
5. Szymon Woźniak (Cash Broker Stal Gorzów)
6. Tomasz Gapiński (Euro Finannce Polonia Piła)
7. Krzysztof Kasprzak (Cash Broker Stal Gorzów)
8. Mirosław Jabłoński (Car Gwarant Start Gniezno)
9. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
10. Kacper Gomólski (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
11. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno)
12. Dawid Lampart (Speed Car Motor Lublin)
13. Paweł Przedpełski (Get Well Toruń)
14. Jakub Jamróg (Grupa Azoty Unia Tarnów)
15. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń)
16. Artur Mroczka (Grupa Azoty Unia Tarnów)
17. Dominik Kossakowski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
18. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin)
Awans do finału – 4 zawodników
Lista startowa turnieju w Poznaniu:
1. Mateusz Borowicz (PSŻ Poznań)
2. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
3. Rafał Karczmarz (Cash Broker Stal Gorzów)
4. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno)
5. Robert Miśkowiak (Orzeł Łódź)
6. Damian Dróżdż (Betard Sparta Wrocław)
7. Norbert Kościuch (Orzeł Łódź)
8. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
9. Marcel Kajzer (PSŻ Poznań)
10. Oskar Polis (OK Kolejarz Opole)
11. Daniel Jeleniewski (Speed Car Motor Lublin)
12. Sebastian Ułamek (OK Kolejarz Opole)
13. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń)
14. Kacper Woryna (ROW RYbnik)
15. Sebastian Niedźwiedź (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
16. Artur Czaja (ROW Rybnik)
17. Wiktor Trofimow (Fogo Unia Leszno)
18. Michał Łopaczewski (PSŻ Poznań)
Awans do finału – 4 zawodników plus 5 jako rezerwowy
Lista startowa turnieju w Ostrowie Wielkopolskim:
1. Kamil Brzozowski (MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.)
2. Marcin Jędrzejewski (ARGE Speedway Wanda Kraków)
3. Patryk Dolny (MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.)
4. Ernest Koza (ARGE Speedway Wanda Kraków)
5. Tomasz Jędrzejak (Stal Rzeszów)
6. Grzegorz Zengota (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
7. Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
8. Patryk Rolnicki (Grupa Azoty Unia Tarnów)
9. Jarosław Hampel (Fogo Unia Leszno)
10. Adrian Gała (Car Gwarant Start Gniezno)
11. Damian Baliński (Stainer Unia Kolejarz Rawicz)
12. Marcin Nowak (Car Gwarant Start Gniezno)
13. Adrian Miedziński (forBET Włókniarz Częstochowa)
14. Mateusz Szczepaniak (ROW Rybnik)
15. Tobiasz Musielak (forBET Włókniarz Częstochowa
16. Adrian Cyfer (Euro Finannce Polonia Piła)
17. Zbigniew Suchecki (MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.)
18. Oskar Bober (Speed Car Motor Lublin)
Awans do finału – 4 zawodników plus 5 jako rezerwowy
źródło: własne
Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!