⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo Turniej U24 o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego
17.10.2026 14:00
Zakończona
 Logo European 125cc Youth Track Racing Cup w Pardubicach
17.10.2026 14:00
Zakończona
 Logo 74. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
11.10.2026 14:00
Zakończona
 Logo Finał MEP w Grudziądzu
10.10.2026 17:00
Zakończona
Betard Sparta Wrocław Logo
44:46
../../../wp-content/uploads/2022/04/apator-torun.png Logo
04.10.2026 19:30
Zakończona
Gezet Stal Gorzów Logo
49:41
../../../wp-content/uploads/2021/12/PSZ_logo_podstawowa_bez-tlo-1.png Logo
04.10.2026 17:00
wychowanek-wilkow-nadal-na-czele-ciekawa-rywalizacja-o-zloto
wychowanek-wilkow-nadal-na-czele-ciekawa-rywalizacja-o-zloto
Strona główna » Wychowanek Wilków nadal na czele. Ciekawa rywalizacja o złoto

Żużel - Wychowanek Wilków nadal na czele. Ciekawa rywalizacja o złoto

  • Juniorzy
  • Metalkas 2. Ekstraliga
31 lipca 2026 Ten artykuł przeczytasz w 20 minut

Przemek Krukowski

Wychowanek Wilków nadal na czele. Ciekawa rywalizacja o złoto

Za nami 5 z 7 dotychczasowych rund Indywidualnego Pucharu 2. Ekstraligi do lat 19. Sprawdźmy zatem, jak prezentuje się obecna klasyfikacja.

Przypomnijmy, że po trzech rozegranych rundach na czele klasyfikacji znajdował się Oskar Kręglicki. Wychowanek Wilków Krosno prezentował bardzo równą formę i dlatego też przed kolejnymi zawodami miał pozycję lidera cyklu. Tuż za nim znajdowali się Emil Maroszek oraz Nikodem Łuczak.

Bezbłędny triumf wychowanka Ostrovii

W Rybniku zawodnicy rywalizowali w ramach 5. rundy Indywidualnego Pucharu 2. Ekstraligi U19. Choć oficjalnie był to piąty turniej, w praktyce były to czwarte rozegrane zawody tego cyklu, ponieważ zaległa runda w Krośnie miała odbyć się dzień później. Głównym faworytem rywalizacji był Paweł Sitek z TŻ Ostrovii, który od początku potwierdzał swoją wysoką dyspozycję. Wychowanek ostrowskiego klubu wygrał wszystkie swoje wyścigi i zakończył zawody z kompletem 15 punktów. Był to jednocześnie jego pierwszy występ w obecnej edycji tegoż cyklu.

Pozostałe miejsca na podium zajęli reprezentanci gospodarzy. Drugie miejsce wywalczył Wiktor Klecha, zdobywając 13 punktów, natomiast trzeci był Jakub Żurek z dorobkiem 12 „oczek”. Obaj młodzieżowcy ROW-u Rybnik pokazali się z bardzo dobrej strony przed własną publicznością.

Ciekawe rozstrzygnięcia w Krośnie

Dzień później uczestnicy przenieśli się do Krosna, gdzie rozegrano zaległą 2. rundę cyklu. Zawody dostarczyły wielu emocji, ale również nie brakowało pechowych sytuacji. Szczególnie nieszczęśliwie zmagania potoczyły się dla wychowanków Ostrovii. W trzynastym biegu na tor upadli Adrian Gorzkowski oraz Piotr Rudowicz. Zawodnik miejscowego ośrodka wyszedł z tej sytuacji bez większych konsekwencji, natomiast Rudowicz został odwieziony do szpitala. W piętnastym wyścigu z kolei doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem Kacpra Dudka, Pawła Sitka i Dawida Skrzypińskiego. Finalnie ostatnia dwójka nie kontynuowała dalszej rywalizacji.

Najlepiej na Podkarpaciu spisał się Wiktor Klecha, który triumfował z dorobkiem 13 punktów. Drugie miejsce zajął Oskar Kręglicki, zdobywając 12 „oczek”. Na najniższym stopniu podium uplasował się Paweł Sitek, który mimo wycofania z zawodów po trzech startach miał na koncie 9 punktów i trzy indywidualne zwycięstwa.

Wychowanek Wilków utrzymuje prowadzenie

Po pięciu z siedmiu rozegranych rund sytuacja w klasyfikacji generalnej jest bardzo ciekawa. Liderem pozostaje Oskar Kręglicki, który zgromadził 55 punktów. Drugie miejsce zajmuje Emil Maroszek z dorobkiem 49 punktów, a podium uzupełnia Nikodem Łuczak, mający na koncie 43 „oczka”. W ścisłej czołówce znajdują się również Adrian Przybyło (41), Dominik Baryłka (38) oraz Paweł Wyczyszczok (37), którzy nadal mają szanse na wysokie lokaty w końcowej klasyfikacji.

Do zakończenia rywalizacji pozostały już tylko dwa turnieje. Szósta runda Indywidualnego Pucharu 2. Ekstraligi U19 odbędzie się 10 sierpnia w Ostrowie, natomiast finałowe zawody zaplanowano na 17 sierpnia w Rzeszowie. To właśnie tam poznamy tegorocznych medalistów tegorocznego cyklu.

KLASYFIKACJA

#ZAWODNIKKLUBIIIIIIIVVSUMA
1Oskar KręglickiWilki Krosno9121312955
2Emil MaroszekPolonia Piła9910111049
3Nikodem ŁuczakTŻ Ostrovia Ostrów661111943
4Adrian PrzybyłoStal Rzeszów116910541
5Dominik BaryłkaPolonia Piła49810738
6Paweł WyczyszczokROW Rybnik98115437
7Kacper AndrzejewskiPolonia Bydgoszcz11–1111–33
8Wiktor KlechaROW Rybnik–13–51331
9Maksymilian PawełczakPolonia Bydgoszcz15––12–27
10Adam PutkowskiPolonia Bydgoszcz974NS626
11Paweł SitekTŻ Ostrovia Ostrów–9––1524
12Kamil WitkowskiPSŻ Poznań9–95–23
13Patryk SurowiecStal Rzeszów3–98323
14Jakub ŻurekROW Rybnik––9–1221
15Dawid SkrzypińskiTŻ Ostrovia Ostrów–8––917
16Stanisław IgnaszakPSŻ Poznań3–68–17
17Bartosz LewandowskiPolonia Piła5–3–412
18Radosław KowalskiWilki Krosno11––––11
19Rafał RomaniakPSŻ Poznań3–35–11
20Piotr RudowiczTŻ Ostrovia Ostrów–432211
21Filip SeniukTŻ Ostrovia Ostrów––––1010
22Kacper DudekWilki Krosno–6–3110
23Adrian GorzkowskiWilki Krosno–9–––9
24Arkadiusz WąchałaWilki Krosno–6–––6
25Kamil KaweckiWilki Krosno–4–––4
26Szymon TomaszewskiROW Rybnik3––––3
27Oliwier HejakPolonia Piła–––2–2
28Roch WujecROW Rybnik–1––12

WYNIKI

—> 1. runda
—> 2. runda
—> 3. runda
—> 4. runda
—> 5. runda

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Adam Putkowski
  • Adrian Gorzkowski
  • Adrian Przybyło
  • Arkadiusz Wąchała
  • Bartosz Lewandowski
  • Dawid Skrzypiński
  • Dominik Baryłka
  • Emil Maroszek
  • Filip Seniuk
  • Indywidualny Puchar 2. Ekstraligi U19
  • IP2E U19
  • Jakub Żurek
  • juniorzy
  • Kacper Andrzejewski
  • Kacper Dudek
  • Kamil Kawecki
  • Kamil Witkowski
  • Maksymilian Pawełczak
  • Nikodem Łuczak
  • Oliwier Hejak
  • Oskar Kręglicki
  • Patryk Surowiec
  • Paweł Sitek
  • Paweł Wyczyszczok
  • Piotr Rudowicz
  • Radosław Kowalski
  • Rafał Romaniak
  • Roch Wujec
  • Stanisław Ignaszak
  • Szymon Tomaszewski
  • Wiktor Klecha

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Junior Polonii przeszedł przeszczep skóry. Opowiedział o ostatnich miesiącach

Żużel: Junior Polonii przeszedł przeszczep skóry. Opowiedział o ostatnich miesiącach

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
21 października 2026

Dramatyczne kulisy kontuzji młodego żużlowca! Emil Maroszek wyjawił, z czym zmagał się w ostatnich miesiącach. Przeszczep skóry, pobyty w szpitalu i walka o powrót do sprawności

Paweł Sitek odejdzie z Ostrowa?! Klub wydał oświadczenie

Żużel - Paweł Sitek odejdzie z Ostrowa?! Klub wydał oświadczenie

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
20 października 2026

Sparta Wrocław polowała na młodą gwiazdę Ostrovii, a w sieci wybuchła kolejna fala spekulacji! Działacze z Ostrowa Wielkopolskiego postanowili przeciąć wszelkie plotki i wydali twarde oświadczenie w sprawie Pawła Sitka.

Kolejny zawodnik odchodzi z Polonii Piła. Wróci do macierzystego klubu

Żużel. Kolejny zawodnik odchodzi z Polonii Piła. Wróci do macierzystego klubu

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
20 października 2026

Trudny powrót do macierzy! Emil Maroszek wraca z wypożyczenia do Bydgoszczy, ale w składzie Polonii brakuje dla niego miejsca. Czy utalentowany junior pójdzie śladem Kacpra Andrzejewskiego i zmieni klub?

Kolejny zawodnik odchodzi z ROW-u Rybnik. Młodzieżowiec podziękował kibicom

Żużel: Kolejny zawodnik odchodzi z ROW-u Rybnik. Młodzieżowiec podziękował kibicom

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
18 października 2026

Jakub Żurek oficjalnie żegna się z ROW-em Rybnik! Młodzieżowiec, który ma za sobą udany sezon w barwach Rekinów, skierował do kibiców i działaczy poruszające słowa.

Ostatki w Krakowie. Bezkonkurencyjny Mania wygrywa na zakończenie!

Żużel - Ostatki w Krakowie. Bezkonkurencyjny Mania wygrywa na zakończenie!

Konrad Klusak

  • Pozostałe turnieje
17 października 2026

Kraków pożegnał żużlowy sezon. Kacper Mania został zwycięzcą Turnieju U24 o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego. Zawody zakończyły sezon 2026 na krakowskim torze. Podium uzupełnili Bartosz Nowak oraz Michael West.

Jedna z ostatnich transmisji w tym roku! Kibice obejrzą turniej za darmo

Żużel - Jedna z ostatnich transmisji w tym roku! Kibice obejrzą turniej za darmo

Kacper Sadurski

  • Pozostałe turnieje
17 października 2026

Choć to już końcówka sezonu 2026, kibice wciąż mogą liczyć na transmisję z zawodów. Tym razem chodzi o turniej dla młodzieży.

W Krakowie zakończą sezon żużlowy! Dziesięciu zawodników na starcie

Sport żużlowy. W Krakowie zakończą sezon żużlowy! Dziesięciu zawodników na starcie

Krzysztof Grzęda

  • Pozostałe turnieje
16 października 2026

W sobotę w Krakowie odbędą się ostatnie zawody żużlowe w Polsce. Znamy listę startową Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego.

Oficjalnie! Abramczyk Polonia Bydgoszcz traci zawodnika!

Żużel. Oficjalnie! Abramczyk Polonia Bydgoszcz traci zawodnika!

Dawid Dukiewicz

  • Metalkas 2. Ekstraliga
15 października 2026

Abramczyk Polonia Bydgoszcz traci zawodnik. Kacper Andrzejewski za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił pożegnanie z klubem.

Jedne z ostatnich zawodów w Polsce! Zawodnik Sparty triumfuje w Poznaniu

Sport żużlowy. Jedne z ostatnich zawodów w Polsce! Zawodnik Sparty triumfuje w Poznaniu

Krzysztof Grzęda

  • Juniorzy
13 października 2026

We wtorkowy wieczór w Poznaniu odbył się Turniej szkoleniowy o Puchar Golęcina. Zawody zakończyły się zwycięstwem Nikodema Mikołajczyka

Żużlowe ostatki w Poznaniu. Działacze odkryli karty!

Żużel - Żużlowe ostatki w Poznaniu. Działacze odkryli karty!

Wojciech Jagodziński

  • Juniorzy
13 października 2026

To już zupełne żużlowe ostatki w sezonie 2026. W Poznaniu zdecydowano się bowiem na organizację turnieju szkoleniowego o Puchar Golęcina. Długo nie była znana pełna lista zawodników. Działacze przedstawili ją na kilka godzin przed rozpoczęciem.

Galeria

Wielka walka o puchar. Finał zakończony remisem (galeria)


13 października 2026, zdjęć: 0

Wielka walka o puchar. Finał zakończony remisem (galeria)

Pech obrońców tytułu. Ogromne emocje w finale


3 sierpnia 2026, zdjęć: 0

Pech obrońców tytułu. Ogromne emocje w finale

Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)


13 lipca 2026, zdjęć: 0

Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)

Przyjemski wygrywa! Kolejne problemy zawodnika Stali Gorzów (galeria)


11 lipca 2026, zdjęć: 0

Przyjemski wygrywa! Kolejne problemy zawodnika Stali Gorzów (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Wielka walka o puchar. Finał zakończony remisem (galeria)

    Krzysztof Skorczyk

    22.10.2007r. (19l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 12 20 4 80
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 12 0 0 -256
Betard Sparta Wrocław 12 23 5 94
Stelmet Falubaz Zielona Góra 12 7 1 -104
Bayersystem GKM Grudziądz 12 14 1 5
Gezet Stal Gorzów 12 13 2 1
Orlen Oil Motor Lublin 12 17 3 65
PRES Grupa Deweloperska Toruń 12 22 4 115

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 13 32 6 253
Cellfast Wilki Krosno 14 10 2 -36
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 17 3 -48
Polonia Piła 13 11 2 -149
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 14 11 3 -61
Hunters PSŻ Poznań 13 17 2 -11
INNPRO ROW Rybnik 14 19 5 47
Dakar Development Stal Rzeszów 13 17 3 5

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Speedway Kraków 12 8 1 -71
OK Kolejarz Opole 12 14 3 -11
Trans MF Landshut Devils 12 21 5 67
Śląsk Świętochłowice 12 6 0 -130
Ultrapur Omega Gniezno 12 18 4 18
LVBET Lokomotiv Daugavpils 12 13 2 -8
Wybrzeże Gdańsk 12 25 6 135

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT