⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo 3. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
07.01.2026 10:30
Zakończona
 Logo 2. runda Indywiudalnych Mistrzostw Australii
04.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo 1. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
03.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo Phil Crump Solo Classic
27.12.2025 09:00
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
Zakończona
 Logo FINAŁ DMP 85-140cc w Wawrowie
18.10.2025 14:00
unia-tarnow-dostala-tlenu-do-klubu-trafia-kolejne-pieniadze
unia-tarnow-dostala-tlenu-do-klubu-trafia-kolejne-pieniadze
Strona główna » Unia Tarnów dostała tlenu! Do klubu trafią kolejne pieniądze

Żużel. Unia Tarnów dostała tlenu! Do klubu trafią kolejne pieniądze

  • Krajowa Liga Żużlowa
27 września 2024 Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty

Jakub Peret

Unia Tarnów dostała tlenu! Do klubu trafią kolejne pieniądze

Unia Tarnów została zwycięzcą tegorocznych rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej. Jednak w ostatnich tygodniach sporo się mówiło o problemach finansowych klubu, a Speedway Ekstraliga wystawiła mu negatywną rekomendację.

O problemach finansowych, z którymi zmaga się Unia Tarnów wiadomo nie od dziś. Przed sezonem wycofał się główny sponsor małopolskiej drużyny – Grupa Azoty. Z tego powodu do samego początku rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej nie było wiadomo, czy Unia Tarnów w ogóle wystartuje. Byłby to ogromny cios, gdyż Kamil Góral, prezes tarnowskiej drużyny, zbudował skład, który z powodzeniem mógłby rywalizować w Metalkas 2. Ekstralidze. Ostatecznie drużyna została wsparta przez Województwo Małopolskie, dzięki czemu przystąpiła do rozgrywek.

Unia Tarnów wygrała, ale łatwo nie było

Unia Tarnów nie była aż takim dominatorem jak zakładano przed sezonem. Mało tego, tarnowianom nie udało się nawet wygrać rundy zasadniczej. Z szesnastoma punktami zakończyli ją na drugiej pozycji, co oznaczało półfinałowe starcie z PKS Polonią Piła. W rundzie zasadniczej Unia Tarnów wygrała dwumecz z pilanami tylko jednym punktem, także ich wygrana w półfinale wcale nie musiała być oczywista.

Rzeczywistość fazy play-off okazała się jednak inna i Jaskółki pewnie wygrały zarówno na wyjeździe, jak i na własnym obiekcie. W finale czekał na nich Ultrapur Start Gniezno i według wielu kibiców, to właśnie gnieźnianie byli faworytem tego starcia. Jednak na Mościcach Unia wygrała aż 51:39 i sprawy przybrały inny obrót.

W rewanżu zespół Tomasza Fajfera nie dał jednak rady odrobić dwunastopunktowej straty i to Unia Tarnów świętowała zwycięstwo w finale Krajowej Ligi Żużlowej. Kibice zespołu z małopolski wciąż nie mogą być pewni, czy ich drużyna za rok wystąpi w Metalkas 2. Ekstralidze. Na tą decyzję musimy jeszcze poczekać.

Województwo znów na ratunek

W ostatnich tygodniach głośno mówiło się o poważnych problemach finansowych tarnowskiego klubu. Teraz, podobnie jak w marcu, pomocną dłoń znów wyciągnęło Województwo Małopolskie. Dzięki środkom, które zostały przekazane, Unia Tarnów będzie mogła zorganizować między innymi VII Memoriał Krystiana Rempały.

– Spełniliśmy oczekiwania kibiców i jesteśmy dumni, że powierzone nam w tym roku środki wykorzystaliśmy w 100%, realizując postawiony przed drużyną cel w postaci awansu do Metalkas 2. Ekstraligi. Wierzę, że tegoroczna współpraca z urzędem to dobry początek na wspólne odbudowanie najbardziej utytułowanego klubu żużlowego w Małopolsce – skomentował prezes klubu Kamil Góral.

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Kamil Góral
  • Krajowa Liga Żużlowa
  • Unia Tarnów.

5 komentarzy

  1. Jaskółka pisze:
    28 września 2024 o 07:40

    Krytyka wymogi przepisy chorondalne wymysły przez tą Pseudo tak Pseudo Ekstraligę nie po ich myśli to cza Klub niszczyć z Historią Żużla Polski Speedway Haś 😎👍A gość już nawet przekręca wygraną 51:38 Unia Tarnów 🫵 Start Gniezno.

    Odpowiedz
  2. Miras pisze:
    28 września 2024 o 16:39

    Jesteście bankrutem, jechaliście na kredyt, zawodnicy szykują zbiorowy pozew, prezes nie odbiera telefonów od zawodników, oszukaliscie całą ligę , szczęśliwy zbieg okoliczności z ZZ , mecz 2 kolejki wypadł po 6 kolejce.Stadion w ruinie.To jest koniec.

    Odpowiedz
    1. Qp pisze:
      29 września 2024 o 21:43

      skąd takie informacje?

    2. Wr pisze:
      30 września 2024 o 18:55

      nie pajacuj.

    3. Majkel pisze:
      2 października 2024 o 05:32

      Ale jesteś zjeb

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Trener tłumaczy szeroki skład. „To nie są przypadkowi zawodnicy”

Sport żużlowy. Trener tłumaczy szeroki skład. „To nie są przypadkowi zawodnicy”

Hubert Furmaniak

  • Krajowa Liga Żużlowa
1 marca 2026

Szeroki skład to wizja trenera. Krzysztof Bas przyznaje, że zakontraktowani zawodnicy to jego "wybrańcy" na nadchodzące rozgrywki. Szkoleniowiec chciałby również przegrywać po znacznej walce z rywalami.

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

Żużel - Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

Rafał Drabiniok

  • Galeria
1 marca 2026

Rusza wielki żużlowy maraton! Marzec to dziesiątki meczów sparingowych w całej Polsce. Zobacz nasz pełny, aktualizowany na bieżąco terminarz i dowiedz się, gdzie i kiedy Twoja drużyna wyjedzie na tor przed startem sezonu!

Zaskakujący ruch Wybrzeża Gdańsk. Kibice wezmą sprawy w swoje ręce!

Żużel: Zaskakujący ruch Wybrzeża Gdańsk. Kibice wezmą sprawy w swoje ręce!

Rafał Drabiniok

  • Krajowa Liga Żużlowa
1 marca 2026

Zaskakujący ruch Wybrzeża Gdańsk! Kibice wybiorą parę dla Caspera Henrikssona na VIII Memoriał Henryka Żyto.

Start przeciwko drużynie ze szczytu? Kibice dostaną niespodziankę

Żużel - Start przeciwko drużynie ze szczytu? Kibice dostaną niespodziankę

Hubert Furmaniak

  • Krajowa Liga Żużlowa
27 lutego 2026

Ultrapur Start Gniezno sprawdzi się na tle mocnego rywala? Wiele na to wskazuje. Ponadto niedługo powinniśmy poznać pierwsze nazwiska na Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego.

Kapitan Śląska jest dobrej myśli. Zdążył poznać tor

Żużel: Kapitan Śląska jest dobrej myśli. Zdążył poznać tor

Hubert Furmaniak

  • Krajowa Liga Żużlowa
27 lutego 2026

Adrian Gała jest dobrej myśli przed nadchodzącym sezonem. Kapitan Śląska Świętochłowice uważa, że zadaniem zespołu będzie sprawienie radości z jazdy kibicom.

Zejście ligę niżej szansą na ponownie wybicie się? Na to z pewnością liczy

Żużel - Zejście ligę niżej szansą na ponownie wybicie się? Na to z pewnością liczy

Wojciech Jagodziński

  • Krajowa Liga Żużlowa
26 lutego 2026

Kariera Nicolaia Klindta znalazła się na małym zakręcie. Nie udało mu się pozostać w Metalkas 2. Ekstralidze i musiał szukać ofert w Krajowej Lidze Żużlowej. Dobry sezon może jednak sprawić, że będzie to jednorazowy epizod. Na to z pewnością liczy Duńczyk.

Start Gniezno z mniejszą dotacją. Znamy konkretne kwoty

Żużel - Start Gniezno z mniejszą dotacją. Znamy konkretne kwoty

Hubert Furmaniak

  • Krajowa Liga Żużlowa
24 lutego 2026

Ultrapur Start Gniezno otrzymał dotację od Miasta Gniezna na organizacje meczów ligowych w sezonie 2026 i szkolenie młodzieży. Ligowa kwota jest mniejsza od zeszłorocznej.

Sezon 2026 tuż tuż. Zawodnicy Wybrzeża i Śląska wyjechali na tor!

Żużel: Sezon 2026 tuż tuż. Zawodnicy Wybrzeża i Śląska wyjechali na tor!

Przemek Krukowski

  • Francja
22 lutego 2026

Sezon 2026 zbliża się wielkimi krokami. Pierwszy zawodnicy wykorzystali już dobrą pogodę i wyjechali na tor.

Wybrzeże ma jasny plan. Prowadzą prace na torze

Żużel: Wybrzeże ma jasny plan. Prowadzą prace na torze

Krzysztof Choroszy

  • Krajowa Liga Żużlowa
21 lutego 2026

Wybrzeże Gdańsk już przygotowuje się na pierwsze treningi. Gdańszczanie przeprowadzili prace mające ułatwić wyjazd na domowy tor.

Przyszedł z PGE Ekstraligi. Nie dostanie jednak nic za darmo

Żużel - Przyszedł z PGE Ekstraligi. Nie dostanie jednak nic za darmo

Wojciech Jagodziński

  • Krajowa Liga Żużlowa
21 lutego 2026

Rzadko kiedy zdaża się sytuacja w której zawodnik decyduje się na zejście dwie ligi niżej, aby regularnie startować. No, chyba, że mówimy o młodzieżowcach. Takie sytuacje zdarzają się częściej a dobrym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest Jakub Breński.

Galeria

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?


1 marca 2026, zdjęć: 0

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)


20 lutego 2026, zdjęć: 0

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)


9 stycznia 2026, zdjęć: 0

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

Nokaut w Australii! Faworyt nie zostawił złudzeń (galeria)


6 stycznia 2026, zdjęć: 0

Nokaut w Australii! Faworyt nie zostawił złudzeń (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Linus Eklöf

    03.03.1989r. (37l.)
  • Nathan Ablitt

    Nathan Ablitt

    03.03.2004r. (22l.)
  • Daniło Zinczuk

    03.03.2010r. (16l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT