⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/polonia-pila.png Logo
28.06.2026 15:00
Planowana relacja
Cellfast Wilki Krosno Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/stal-rzeszow.png Logo
27.06.2026 19:30
Planowana relacja
Betard Sparta Wrocław Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/obraz_2025-02-04_080959581.png Logo
26.06.2026 20:30
Planowana relacja
PRES Grupa Deweloperska Toruń Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/wlokniarz-czestochowa.png Logo
26.06.2026 18:00
Planowana relacja
INNPRO ROW Rybnik Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/nowe-logo-orzel-przezroczyste.png Logo
25.06.2026 19:00
Planowana relacja
 Logo 7. runda Pucharu GKSŻ 500R w Bydgoszczy
24.06.2026 17:30
Planowana relacja
 Logo Eliminacje MMPPK w Gdańsku
24.06.2026 17:00
Zakończona
Betard Sparta Wrocław Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/04/stal-gorzow.png Logo
23.06.2026 19:00
Zakończona
 Logo 3. runda Indywidualnego Pucharu Ekstraligi 500R w Gorzowie
22.06.2026 17:00
Zakończona
 Logo 4. runda Indywidualnego Pucharu Ekstraligi U17 w Toruniu
22.06.2026 17:00
Zakończona
PRES Grupa Deweloperska Toruń Logo
61:29
../../../wp-content/uploads/2021/12/motor.webp Logo
21.06.2026 19:20
Zakończona
Stelmet Falubaz Zielona Góra Logo
47:43
../../../wp-content/uploads/2022/04/betard-sparta-wroclaw.png Logo
21.06.2026 17:00
Zakończona
Śląsk Świętochłowice Logo
50:40
../../../wp-content/uploads/2021/12/gniezno.png Logo
21.06.2026 15:45
unia-leszno-zdobedzie-medal-wlokniarz-i-stal-beda-musialy-drzec-o-utrzymanie
unia-leszno-zdobedzie-medal-wlokniarz-i-stal-beda-musialy-drzec-o-utrzymanie
Strona główna » Unia Leszno zdobędzie medal? Włókniarz i Stal będą musiały drżeć o utrzymanie

Sport żużlowy. Unia Leszno zdobędzie medal? Włókniarz i Stal będą musiały drżeć o utrzymanie

  • PGE Ekstraliga
18 lutego 2026 Ten artykuł przeczytasz w 11 minut

Konrad Klusak

Unia Leszno zdobędzie medal? Włókniarz i Stal będą musiały drżeć o utrzymanie

Sezon coraz bliżej. Fogo Unia Leszno po roku rozbratu wraca do PGE Ekstraligi. Kto się utrzyma, a kto przyszły rok spędzi na zapleczu?

Nasza redakcja wytypowała, że to Abramczyk Polonia Bydgoszcz awansuje od PGE Ekstraligi. W barażu natomiast pojechać mają Cellfast Wilki Krosno. Kto naszym zdaniem opuści szeregi najlepszej żużlowej ligi świata i powalczy o uniknięcie spadku do Metalkas 2. Ekstraligi z Watahą? Przedstawiamy redakcyjne typy.

8. miejsce: Krono-Plast Włókniarz Częstochowa (3x 7. miejsce, 14x 8. miejsce)

Ratowanie Włókniarza zostało zakończone sukcesem. Nowy włodarz zmuszony został jednak do zrobienia całkowitego przemeblowania. Z klubu odeszli liderzy – Jason Doyle, Piotr Pawlicki oraz Kacper Woryna. Ich miejsce zajęli Jaimon Lidsey oraz Jakub Miśkowiak z GKM-u, a także Rohan Tungate z ROW-u Rybnik. Kontrakt z zespołem z seniorów przedłużył jednynie Mads Hansen, a rolę zawodnika U24 tworzyć będzie Sebastian Szostak. Solidna wydaje się formacja juniorska w postaci Franciszka Karczewskiego i Szymona Ludwiczaka.

Na papierze ten skład stracił bardzo dużo jakości. Najlepszy z nowych zawodników sklasyfikowany był zdecydowanie niżej niż Kacper Woryna. Doyle i Pawlicki natomiast skończyli sezon w czubie statystyk. Nasza redakcja nie ma większych wątpliwości i jesteśmy przekonani, że częstochowianie będą musieli drżeć o utrzymanie w lidze. Tylko trzech korespondentów zakłada, że Włókniarz nie spadnie bezpośrednio i o pozostanie w PGE Ekstralidze powalczy w barażu.

7. miejsce: Gezet Stal Gorzów (1x 6. miejsce, 14x 7. miejsce, 2x 8. miejsce)

Gorzowianie wymienili niemal formację seniorską. W składzie pozostał tylko Anders Thomsen. Martina Vaculika zastąpił Jack Holder, a Andrzeja Lebiediewa Paweł Przedpełski. Drugim krajowym seniorem ma być… Marcel Szymko, który niedawno wznowił licencję. Pozycję U24 tworzyć będzie Mathias Pollestad, a juniorami podobnie jak w zeszłym roku będzie Oskar Paluch i Hubert Jabłoński. W odwodzie jest jeszcze Adam Bednar, który zapewne otrzyma swoje szanse jeżdżąc za Marcela Szymko lub Mathiasa Pollestada, gdy ten będzie gorzej dysponowany.

Podobnie jak w przypadku Włókniarza jesteśmy przekonani, że walka o ekstraligowy byt dla Stali będzie bardzo trudna. Skład ma dwie „petardy”, ale poza tym nie gwarantuje solidnych zdobyczy. Paweł Przedpełski już się odbijał od ściany zwanej PGE Ekstraliga, a Marcel Szymko czy Mathias Pollestad także siły rażenia tego zespołu nie podniosą. Ciekawa formacja juniorska może być ich atutem, choć Oskar Paluch na wyjazdach raczej nie pokazywał dotąd pełni potencjału. Dawid Dukiewicz twierdzi, że Stali uda się utrzymać w najlepszej żużlowej lidze świata. Zdecydowana większość z nas twierdzi jednak, że będą do końca musieli drżeć o ligowy byt.

6. miejsce: Fogo Unia Leszno (1x 3. miejsce, 1x 4. miejsce, 4x 5. miejsce, 10x 6. miejsce, 1x 8. miejsce)

Fogo Unia Leszno dość pewnie wróciła do elity szybko przedłużając kontrakt z liderami, którzy nie tak dawno jeszcze byli solidnymi rajderami w Ekstralidze. Formację U24 zasilił Keynan Rew, a juniorską tworzyć będzie duet Kacper Mania – Nazar Parnitskyi. Seniorski trzon pozostał, a miejsce najsłabszego Josha Pickeringa zajął Piotr Pawlicki. To on wraz z Januszem Kołodziejem ma być liderem tego zespołu.

Bardzo solidny skład sprawia, że nasza redakcja wcale nie pozostawia bez szans leszczynian. Dawid Woźniak i Antoni Lehmann twierdzą, że „Byki” awansują do fazy play off, a pierwszy z wymienionych zakłada nawet scenariusz, gdzie Fogo Unia Leszno kończy rywalizację z brązowym medalem. Byłoby to wydarzenie bez precedensu, gdyby beniaminkowi udało się wywalczyć „krążek”

Włókniarz potrzebuje cudu

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa jest zdecydowanie głównym kandydatem do spadku, choć niewiele mniej luk w składzie jest po stronie Gezet Stali Gorzów. Leszczynianie powinni być beniaminkiem, który bez problemu utrzyma się w lidze, a być może postraszy także czołówkę. Poniżej szczegółowe typy naszej redakcji:

imię i nazwiskoLesznoGorzówCzęstochowa
Konrad Klusak678
Hubert Furmaniak587
Dawid Dukiewicz867
Michał Czubkowski578
Łukasz Nogalski678
Mikołaj Majorke687
Hubert Czaja678
Kacper Sadurski678
Michał Kliszcz678
Dawid Woźniak378
Rafał Drabiniok678
Krzysztof Grzęda578
Antoni Lehmann478
Kamil Szyszkowski678
Krzysztof Choroszy578
Borys Wierstakow678
Wojciech Jagodziński678
typ redakcji6. miejsce7. miejsce8. miejsce

Kolejna część redakcyjnego typera wkrótce.

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Fogo Unia Leszno
  • Gezet Stal Gorzów
  • Krono-Plast Włókniarz Częstochowa
  • Metalkas 2. Ekstraliga
  • PGE Ekstraliga
  • przegląd kadr
  • przegląd kadr 2026
  • typer
  • typer speedwaynews.pl

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Czas na derby! Kluczowy mecz o play-off (SKŁADY)

Sport żużlowy. Czas na derby! Kluczowy mecz o play-off (SKŁADY)

Dawid Dukiewicz

  • Metalkas 2. Ekstraliga
24 czerwca 2026

Przed nami spotkanie Metalkas 2. Ekstraligi, w którym zmierzą się Cellfast Wilki Krosno oraz Dakar Development Stal Rzeszów. Właśnie poznaliśmy awizowane składy na ten mecz.

Ważny komunikat Stali Rzeszów! Jest nowy sponsor tytularny

Żużel. Ważny komunikat Stali Rzeszów! Jest nowy sponsor tytularny

Krzysztof Choroszy

  • Metalkas 2. Ekstraliga
24 czerwca 2026

Stal Rzeszów ogłosiła to, co było zapowiadane przed ostatnim meczem. Rzeszowianie poinformowali o podpisaniu ważnej dla siebie umowy. Klub ma bowiem nowego sponsora tytularnego.

Nowe wieści na temat stanu zdrowia Holdera! Trener ucina dywagacje

Żużel - Nowe wieści na temat stanu zdrowia Holdera! Trener ucina dywagacje

Krzysztof Choroszy

  • PGE Ekstraliga
24 czerwca 2026

Jack Holder w sobotę doznał urazu podczas Grand Prix na Stadionie Olimpijskim. Na temat stanu zdrowia Australijczyka pojawiały się w ostatnich dniach przeróżne plotki. Po wtorkowym meczu zdementował je Piotr Paluch.

Falubaz potrzebował tego zwycięstwa. „Dużo pracy włożyliśmy w to wszystko”

Żużel. Falubaz potrzebował tego zwycięstwa. „Dużo pracy włożyliśmy w to wszystko”

Paweł Płóciniak

  • PGE Ekstraliga
24 czerwca 2026

Stelmet Falubaz Zielona Góra pokonał Betard Spartę Wrocław i sięgnął tym samym po drugie zwycięstwo w sezonie. Trener przyznaje, że ten triumf może pomóc drużynie i poprawić nastroje wokół klubu.

Artiom Łaguta o swoim stanie zdrowia. Mówi o oszczędzaniu sił

Żużel. Artiom Łaguta o swoim stanie zdrowia. Mówi o oszczędzaniu sił

Konrad Klusak

  • PGE Ekstraliga
24 czerwca 2026

Betard Sparta Wrocław w stu procentach kontrolowała przebieg wtorkowego meczu. Pewnie pokonała ona Gezet Stal Gorzów. Artiom Łaguta wrócił po kontuzji na Stadion Olimpijski i nie zawiódł. Na torze pojawił się jednak "tylko" czterokrotnie.

Junior Polonii komentuje zamieszanie ze swoim udziałem. „To moja wina i przepraszam”

Sport żużlowy. Junior Polonii komentuje zamieszanie ze swoim udziałem. „To moja wina i przepraszam”

Dawid Dukiewicz

  • Metalkas 2. Ekstraliga
24 czerwca 2026

Maksymilian Pawełczak komentuje sytuację z biegu juniorskiego z niedzielnego spotkania. 17-latek też dzieli się swoimi przemyśleniami na temat intensywności startów oraz bydgoskiego toru.

Niezagrożony triumf Sparty Wrocław. Stal Gorzów jednak walczyła

Żużel - Niezagrożony triumf Sparty Wrocław. Stal Gorzów jednak walczyła

Konrad Klusak

  • PGE Ekstraliga
23 czerwca 2026

We wtorek odrobiono zaległości w ramach ósmej rundy PGE Ekstraligi. Betard Sparta Wrocław gościła Gezet Stal Gorzów.

Jakobsen o swojej przyszłości. Dlatego został w Ostrowie

Żużel - Jakobsen o swojej przyszłości. Dlatego został w Ostrowie

Krzysztof Grzęda

  • Metalkas 2. Ekstraliga
23 czerwca 2026

Po niedzielnym meczu Frederik Jakobsen ogłosił pozostanie w Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski na sezon 2027. Duńczyk ogłosił, co było tego powodem.

Jan Kvech zostanie w ROW-ie Rybnik? Powiedział o tym wprost

Żużel - Jan Kvech zostanie w ROW-ie Rybnik? Powiedział o tym wprost

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
23 czerwca 2026

Transferowa bomba w Rybniku! Jan Kvěch notuje kosmiczny sezon i jest najskuteczniejszym zawodnikiem ligi ze średnią 2,521. Po dobrym występie w Grand Prix Czech przerwał milczenie i wprost odpowiedział na pytanie dot. swojej przyszłości w Polsce.

Transfer klubu z KLŻ! To zawodnik Unii Leszno

Żużel. Transfer klubu z KLŻ! To zawodnik Unii Leszno

Rafał Drabiniok

  • Krajowa Liga Żużlowa
23 czerwca 2026

Katastrofa kadrowa w Gnieźnie! Wicelider tabeli zmaga się z prawdziwym szpitalem w składzie – po Budniaku, Fajferze i Juskowiaku ze skomplikowaną kontuzją dołączył Norbert Krakowiak. Działacze Startu Gniezno musieli natychmiast ratować się transferem

Galeria

Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)


23 czerwca 2026, zdjęć: 0

Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)

Idealny powrót na domowy tor. Wychowanek Stali Gorzów wygrywa


15 czerwca 2026, zdjęć: 0

Idealny powrót na domowy tor. Wychowanek Stali Gorzów wygrywa

Skupień i Nycz startowali w Niemczech. Ogromny puchar za wygraną


26 maja 2026, zdjęć: 0

Skupień i Nycz startowali w Niemczech. Ogromny puchar za wygraną

Awans nie dla Zengoty. Piekielnie szybki Michelsen (galeria)


17 maja 2026, zdjęć: 0

Awans nie dla Zengoty. Piekielnie szybki Michelsen (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)

    Jakub Jamróg

    24.06.1991r. (35l.)
  • Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)

    Kacper Kłosok

    24.06.2003r. (23l.)
  • Maximilian Belsing

    24.06.2003r. (23l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 9 14 2 54
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 9 0 0 -184
Betard Sparta Wrocław 9 14 2 52
Stelmet Falubaz Zielona Góra 9 4 0 -96
Bayersystem GKM Grudziądz 9 14 1 48
Gezet Stal Gorzów 9 10 1 24
Orlen Oil Motor Lublin 9 11 1 58
PRES Grupa Deweloperska Toruń 9 13 1 44

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 9 8 2 -13
Hunters PSŻ Poznań 9 14 1 27
ZKS Stal Rzeszów 9 7 0 -9
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 9 11 1 -32
Polonia Piła 9 7 1 -108
INNPRO ROW Rybnik 9 9 1 13
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 9 20 2 165
Cellfast Wilki Krosno 9 4 0 -43

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Speedway Kraków 8 7 1 -41
OK Kolejarz Opole 6 7 0 5
Śląsk Świętochłowice 7 4 0 -54
Lokomotiv Daugavpils 7 5 0 -28
Ultrapur Omega Gniezno 8 13 2 39
Trans MF Landshut Devils 7 6 0 4
Wybrzeże Gdańsk 9 16 3 75

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT