⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz/Wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz/Wyniki
    • Statystyki
  • 1. LIGA
    • Składy
    • Terminarz/Wyniki
    • Statystyki
  • 2. Liga
    • Składy
    • Terminarz/Wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SoN
    • Terminarz/Wyniki SGP
    • Terminarz/Wyniki SoN
  • SGP 2
  • SEC
    • Terminarz/Wyniki SEC/
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor krytyka
  • Typer
  • Relacje live
  • Zaloguj się
Zakończona
 Logo 49. Zlatá Stuha w Pardubicach
23.09.2023 15:45
Zakończona
75. Zlatá přilba
24.09.2023 12:00
Zakończona
Tauron Włókniarz Częstochowa Logo
46:44
apator-torun.png Logo
24.09.2023 16:00
Zakończona
Betard Sparta Wrocław Logo
35:55
motor_lublin.png Logo
24.09.2023 19:15
Planowana relacja
 Logo Turniej Zaplecza Kadry Juniorów w Rybniku
25.09.2023 16:30
Planowana relacja
ROW Rybnik Logo
0:0
falubaz.png Logo
29.09.2023 19:00
soljannikow-wygrywa-inaguracje-mistrzostw-europy
soljannikow-wygrywa-inaguracje-mistrzostw-europy
Strona główna » Inne odmiany żużla » Solannikow wygrywa inagurację Mistrzostw Europy!

Żużel: Solannikow wygrywa inagurację Mistrzostw Europy!

  • Inne odmiany żużla
  • Reprezentacja
  • SEC
19 lutego 2022 Ten artykuł przeczytasz w 7 minut

Rafał Drabiniok

Solannikow wygrywa inagurację Mistrzostw Europy!

Dimitrij Soliannikow okazał się najlepszy w inauguracyjnym turnieju o indywidualnego mistrza Europy. Rosjanin nie miał dziś sobie równych i ani razu nie był zmuszony oglądać pleców rywala. Na drugim stopniu podium zawody zakończył jego rodak Władimir Fadiejew, na trzeciej lokacie z kolei i jednocześnie ostatnim miejscu podium zakończył Harald Simon.

Pogoda w Sanoku świetnie przywitała najlepszych zawodników Europy. Równo o godzinie 13 pierwsi żużlowcy wyjechali na tor by zmierzyć się w inauguracyjnym wyścigu. Pewnie zwyciężył w nich Solannikow, którego przewaga wyniosła całą prostą!. Już w drugim biegu doszło do niebezpiecznie wyglądającego wypadku. Na tor upadł Riihimäkiego, w którego wpadł Lukas Hutla. Całe szczęście obaj panowie szybko się podnieśli i byli w stanie kontynuować zawody. W powtórce również nie ostało się bez niebezpiecznej sytuacji. Przy przekroczeniu linii mety po ataku Olséna upadł Simon. Decyzją Aleksandra Latosińskiego to Szwed był winien spowodowania upadku i wykluczył zawodnika. I w kolejnych wyścigach mieliśmy walkę na torze co zwiastowało fantastyczne zawody na popularnych „Błoniach”.

Emocji nie zabrakło również w kolejnej serii zmagań. Niemalże w każdym z wyścigów doszło do przetasowań na trasie. Do znanej akcji z klasycznej odmiany speedwaya doszło w wyścigu ósmym. Pod łokieć Wildta wszedł Henderson a po zewnętrznej minął go także Olsén. Dla Czecha zabrakło miejsca i zapoznał się z nawierzchnią toru. Nie doszło jednak do faulu i to go zabrakło w powtórce.

Fatalny dla zawodników był bieg numer 10. Dwukrotnie zabrakło miejsca dla żużlowców. Za drugim razem aż dwóch z nich wylądowało za dmuchaną bandą, której część wylądowała w strefie dla kibiców. Całe szczęście zawodnikom nic się nie stało i byli w stanie kontynuować zawody. Agresywną jazdę prezentował dziś Jimmy Olsén, który w 11 wyścigu będąc na pewnej drugiej lokacie spowodował upadek zarówno swój jak i pozostałych zawodników. Szwed na trzy biegu dwukrotnie był wykluczany z nich.

Liczne upadki doprowadziły do wycofania się po trzeciej serii dwójki zawodników – Daniela Hendersona i Franza Zorna. Ta seria nie była tak emocjonując jak poprzednie. W dwóch wyścigach wyniki mogliśmy wpisywać do programu już po pierwszym okrążeniu. Sytuację poprawiły jednak pozostałe dwa biegi. Najpierw Mayerbüchler wykorzystał fakt, że Riihimäki oraz Wildt bili się między sobą o pierwsza lokatę a potem fantastyczną rywalizację zaprezentowali Bauer oraz Hutla.

Ostatnia seria startów przed najważniejszymi wyścigami zaczęła się obiecująco. Po dobrym momencie startowym Iwema najpierw spadł za plecy agresywnie dziś jeżdżącego Olséna a potem musiał uznać jeszcze wyższość Mayerbüchlera. Wyścig dwudziesty to moment kiedy powód do zadowolenia mieli kibice jedynego Polaka w stawce Michała Knappa. Polak po ataku na Ramiego Syste zwyciężył i zawody zakończył z czterema oczkami przy swoim nazwisku.

Dwa najważniejsze wyścigi dzisiejszego dnia były ciekawe lecz niektóre z wcześniejszych mogły obsadzić mijankami oba biegi. Po barażu do finału awansowali Luca Bauer i Harald Simon. To ta dwójka walczyła o trzecią lokatę na podium. Ostatecznie górą był Austriak. Dominację w wyścigu finałowym potwierdził Dimitri Soliannikow, który sprawę wygranej załatwił tuż po starcie.

Wyniki 1. Finału IME w ice speedwayu w Sanoku:
1. Dmitrij Solannikow (Rosja) (3,3,3,3,3,3) 15+1. miejsce w wyścigu finałowym
2. Władimir Fadiejew (Rosja) (3,3,2,3,3,2) 14+2. miejsce w wyścigu finałowym
3. Harald Simon (Austria) (3,W,3,3,2,1) 11+2. miejsce w barażu+3. miejsce w wyścigu finałowym
4. Luca Bauer (Niemcy) (3,D,2,2,1,0) 8+1. miejsce w barażu+4. miejsce w wyścigu finałowym
5. Lukáš Hutla (Czechy) (2,0,2,1,3) 8+3. miejsce w barażu
6. Jasper Iwema (Holandia) (2,3,3,2,0) 10+4. miejsce w barażu
7. Franz Mayerbüchler (Niemcy) (1,1,2,3,1) 8
8. Benedikt Monn (Niemcy) (1,2,1,2,2) 8
9. Franz Zorn (Austria) (2,2,3,-,-) 7
10. Jimmy Olsén (Szwecja) (W,3,W,1,2) 6
11. Mikko Jetsonen (Finlandia) (1,2,1,1,1) 6
12. Michał Knapp (Polska) (0,1,W,0,3) 4
13. Daniel Henderson (Szwecja) (2,2,W,-,-) 4
14. Aki Ala-Riihimäki (Finlandia) (W,1,1,2,W) 4
15. Rami Systä (Finlandia) (0,2) 2
16. Niek Schaap (Holandia) (0,1,0,0,W) 1
17. Jiří Wildt (Czechy) (0,W,1,0,0) 1
18. Jo Saetre (Norwegia) (1,0) 1

Bieg po biegu:
1. Solannikow, Iwema, Jetsonen, Schaap
2. Simon, Lukáš Hutla, Olsén (W), Ala-Riihimäki (W)
3. Bauer, Henderson, Mayerbüchler, Knapp
4. Fadiejew, Zorn, Monn, Jiří Wildt
5. Iwema, Monn, Ala-Riihimäki, Bauer (D)
6. Solannikow, Zorn, Mayerbüchler, Lukáš Hutla
7. Fadiejew, Jetsonen, Knapp, Simon (W)
8. Olsén, Henderson, Schaap, Jiří Wildt (W)
9. Iwema, Lukáš Hutla, Jiří Wildt, Knapp (W)
10. Solannikow, Fadiejew, Ala-Riihimäki, Henderson (W)
11. Zorn, Bauer, Jetsonen, Olsén (W)
12. Simon, Mayerbüchler, Monn, Schaap
13. Simon, Iwema, Saetre, Systä
14. Solannikow, Monn, Olsén, Knapp
15. Mayerbüchler, Ala-Riihimäki, Jetsonen, Jiří Wildt
16. Fadiejew, Bauer, Lukáš Hutla, Schaap
17. Fadiejew, Olsén, Mayerbüchler, Iwema
18. Solannikow, Simon, Bauer, Jiří Wildt
19. Lukáš Hutla, Monn, Jetsonen, Saetre
20. Knapp, Systä, Schaap (W), Ala-Riihimäki (W)
Bieg barażowy: Bauer, Simon, Hutla, Iwema
Bieg finałowy: Solannikow, Fadiejew, Simon, Bauer

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Dmitrij Solannikow
  • Michał Knapp
  • Tor lodowy "Błonie" Sanok

Żużel. Soljannikow wygrywa inagurację Mistrzostw Europy!

  • Inne kraje
  • Inne odmiany żużla
  • LIVE
  • Pozostałe turnieje
  • SEC
19 lutego 2022 Ten artykuł przeczytasz w 0 minut

Rafał Drabiniok

Soljannikow wygrywa inagurację Mistrzostw Europy!

Dimitrij Soliannikow okazał się najlepszy w inauguracyjnym turnieju o indywidualnego mistrza Europy. Rosjanin nie miał dziś sobie równych i ani razu nie był zmuszony oglądać pleców rywala. Na drugim stopniu podium zawody zakończył jego rodak Władimir Fadiejew, na trzeciej lokacie z kolei i jednocześnie ostatnim miejscu podium zakończył Harald Simon.

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Dmitrij Solannikow
  • Michał Knapp
  • Tor lodowy "Błonie" Sanok

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Tragedia. Nie żyje szwedzki zawodnik

Sport żużlowy. Tragedia. Nie żyje szwedzki zawodnik

Damian Kuczyński

  • Inne odmiany żużla
17 lipca 2023

To był dopiero jego pierwszy sezon w karierze. Tragiczna wiadomość dopłynęła do nas ze Szwecji. Nie żyje reprezentant kraju “Trzech Koron” w lodowej odmianie speedwaya. Dennis Andersson miał 34 lata.

Bauer znalazł sposób na Zorna, ale to Austriak Mistrzem Europy!

Żużel: Bauer znalazł sposób na Zorna, ale to Austriak Mistrzem Europy!

Joachim Piwek

  • Inne odmiany żużla
26 lutego 2023

Dwa dni rywalizacji na torze lodowym „Błonie” w Sanoku pozwoliły wyłonić Indywidualnego Mistrza Europy w ice speedwayu. Po tytuł sięgnął austriacki weteran, Franz Zorn, który w 12 wyścigach pomylił się tylko raz i zgromadził imponujące 35 punktów.

[NA ŻYWO] Dziś poznamy medalistów Mistrzostw Europy!

Żużel: [NA ŻYWO] Dziś poznamy medalistów Mistrzostw Europy!

speedwaynews.pl

  • Inne odmiany żużla
26 lutego 2023

Zapraszamy na relację z drugiego dnia Indywidualnych Mistrzostw Europy w ice speedway'u na torze "Błonie" w Sanoku.

Perfekcyjny Zorn wykonuje pierwszy krok ku Mistrzostwu Europy!

Sport żużlowy. Perfekcyjny Zorn wykonuje pierwszy krok ku Mistrzostwu Europy!

Rafał Drabiniok

  • Inne odmiany żużla
25 lutego 2023

Franz Zorn okazał się najlepszy podczas pierwszego dnia rywalizacji w Sanoku. Austriak okazał się tego dnia niepokonany i do drugiego finału przystąpi z trzypunktową przewagą.

[NA ŻYWO] Pierwszy dzień walki o Mistrzostwo Europy!

Sport żużlowy. [NA ŻYWO] Pierwszy dzień walki o Mistrzostwo Europy!

speedwaynews.pl

  • Inne odmiany żużla
25 lutego 2023

W sobotę i niedzielę 25 i 26 lutego na torze lodowym „Błonie” w Sanoku będzie trwać rywalizacja o zwycięstwo w Indywidualnych Mistrzostwach Europy w ice speedway'u. W stawce znajduje się jeden Polak. Mowa oczywiście o Michale Knappie. Zapraszamy na relację LIVE prosto z toru!

Czas na emocje w Sanoku. Knapp: Zrobić progres i wejść do pierwszej dziesiątki

Żużel: Czas na emocje w Sanoku. Knapp: Zrobić progres i wejść do pierwszej dziesiątki

Damian Kuczyński

  • Inne odmiany żużla
24 lutego 2023

W weekend tor lodowy „Błonie” stanie się areną dla najlepszych w Europie specjalistów od ice speedwaya. Przed zawodnikami walka o tytuł czempiona Starego Kontynentu, a przed kibicami spora dawka emocji i adrenaliny. Jak wypadnie na tych zmaganiach nasz jedyny reprezentant – Michał Knapp?

Knapp poznał rywali. Znamy listę startową Mistrzostw Europy

Sport żużlowy. Knapp poznał rywali. Znamy listę startową Mistrzostw Europy

Wojciech Banaszkiewicz

  • Inne odmiany żużla
16 lutego 2023

Już za niespełna dwa tygodnie w podkarpackim Sanoku odbędzie się święto ice racingu. Na torze lodowym na błoniach gościć będą zawodnicy, którzy stoczą zaciętą walkę o tytuł najlepszego na starym kontynencie, a wśród nich nasz polski rodzynek – Michał Knapp.

Mocna obsada Ice speedway for Europe. Michał Knapp wystąpi w stolicy Niemiec

Żużel. Mocna obsada Ice speedway for Europe. Michał Knapp wystąpi w stolicy Niemiec

Damian Kuczyński

  • Inne kraje
12 lutego 2023

Za niespełna trzy tygodnie lodowa odmiana speedwaya powróci po dwuletniej przerwie do Berlina. Horst-Dohm Eisstadion ponownie ugości jednych z najlepszych rajderów tej dyscypliny, jednak tym razem nie w imprezie rangi FIM. W obsadzie zawodów znalazł się reprezentant Polski – Michał Knapp.

Niclas Svensson zwycięża w Örnsköldsvik. Niepowodzenie Polaka

Żużel - Niclas Svensson zwycięża w Örnsköldsvik. Niepowodzenie Polaka

Wojciech Banaszkiewicz

  • Inne
29 stycznia 2023

Poznaliśmy 10 kolejnych zawodników, którzy będą się ścigać o tytuł najlepszego gladiatora globu w Inzell. Niestety na tej liście zabrakło naszego reprezentanta – Michała Knappa.

Znamy przydział miejsc na mistrzostwa Europy w Sanoku

Żużel: Znamy przydział miejsc na mistrzostwa Europy w Sanoku

Damian Kuczyński

  • Inne kraje
26 stycznia 2023

W ostatni weekend lutego lodowe ściganie ponownie zagości w Sanoku. Tym razem fanów ice speedwaya na Podkarpaciu czekają dwudniowe emocje z Indywidualnymi Mistrzostwami Europy. Poznaliśmy już przydział miejsc dla poszczególnych krajów na te zawody.

Galeria

Michelsen przeszedł do historii! (galeria)


24 września 2023, zdjęć:

Michelsen przeszedł do historii! (galeria)

Para Startu Gniezno najlepsza w Opolu (galeria)


24 września 2023, zdjęć:

Para Startu Gniezno najlepsza w Opolu (galeria)

Kołodziej wygrywa, Michelsen mistrzem Europy (Galeria)


24 września 2023, zdjęć:

Kołodziej wygrywa, Michelsen mistrzem Europy (Galeria)

Harris najlepszy w finale, ale to Smolinski zwycięża (Galeria)


23 września 2023, zdjęć:

Harris najlepszy w finale, ale to Smolinski zwycięża (Galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny

  • EUROSPORT PLAYER

  • FORTUNA

  • Speedway Równe

  • Speedway Club Žarnovica

  • German Speedway Masters

  • Baltic Speedway League

Patronat medialny - zawodnicy

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Michelsen przeszedł do historii! (galeria)

    Adrian Bialk

    25.09.1999r. (24l.)
  • Ryan Kinsley

    25.09.1998r. (25l.)
  • Michelsen przeszedł do historii! (galeria)

    Wiktor Jasiński

    25.09.2000r. (23l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
ZOOleszcz GKM Grudziądz 14 10 2 -61
Tauron Włókniarz Częstochowa 14 18 3 11
For Nature Solutions Apator Toruń 14 15 4 -42
ebut.pl Stal Gorzów 14 20 4 54
Fogo Unia Leszno 14 11 1 -98
Cellfast Wilki Krosno 14 7 1 -175
Platinum Motor Lublin 14 28 6 187
Betard Sparta Wrocław 14 30 6 124

1. LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Enea Falubaz Zielona Góra 14 35 7 232
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 21 5 18
Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 14 21 5 22
ROW Rybnik 14 18 4 -28
Trans MF Landshut Devils 14 15 3 -56
Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 12 2 -45
H. Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 10 2 -93
InvestHousePlus PSŻ Poznań 14 8 0 -50

2. LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Grupa Azoty Unia Tarnów 12 14 3 43
Texom Stal Rzeszów 12 21 5 137
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 12 5 0 -177
Optibet Lokomotiv Daugavpils 12 14 2 -24
Enea Polonia Piła 12 10 1 -113
Ultrapur Start Gniezno 12 20 5 91
OK Bedmet Kolejarz Opole 12 19 3 43

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: kontakt@speedwaynews.pl

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Typer Ligowy i SGP
  • Galerie zdjęć

2022 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT