⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
Fogo Unia Leszno Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2021/12/obraz_2025-02-04_080959581.png Logo
02.08.2026 19:30
Zakończona
Ultrapur Omega Gniezno Logo
57:33
../../../wp-content/uploads/2022/04/OPO.png Logo
02.08.2026 18:00
Zakończona
Stelmet Falubaz Zielona Góra Logo
41:49
../../../wp-content/uploads/2022/04/apator-torun.png Logo
02.08.2026 17:00
Zakończona
Wybrzeże Gdańsk Logo
54:36
../../../wp-content/uploads/2021/12/logo-loko.png Logo
02.08.2026 16:00
Zakończona
Śląsk Świętochłowice Logo
35:55
../../../wp-content/uploads/2021/12/trans.png Logo
02.08.2026 16:00
Zakończona
Cellfast Wilki Krosno Logo
41:49
../../../wp-content/uploads/2021/12/nowe-logo-orzel-przezroczyste.png Logo
02.08.2026 15:15
potezny-mecz-wychowanka-stali-gorzow-polonia-na-kolanach
potezny-mecz-wychowanka-stali-gorzow-polonia-na-kolanach
Strona główna » Potężny mecz wychowanka Stali Gorzów! Polonia na kolanach!

Sport żużlowy. Potężny mecz wychowanka Stali Gorzów! Polonia na kolanach!

  • PGE Ekstraliga
5 października 2025 Ten artykuł przeczytasz w 8 minut

Krzysztof Choroszy

Potężny mecz wychowanka Stali Gorzów! Polonia na kolanach!

W niedzielę odbyło się rewanżowe spotkanie barażowe. Nie było niespodzianki na Stadionie im. Edwarda Jancarza, a Stal Gorzów pokonała "Gyrfy".

Pierwsze spotkanie obu zespołów zakończyło się minimalnym zwycięstwem Abramczyk Polonii Bydgoszcz. „Gryfy” przed własną publicznością nie zawiodły i pokonały żółto-niebieskich 47:43. Przed rewanżem wydawało się jednak, że to Gezet Stal Gorzów jest faworytem. Na własnym torze gorzowianie, zgdoeniz oczekiwaniami swoich kibiców, mieli odrobić straty i zagwarantować sobie miejsce w PGE Ekstralidze.

Gorący początek barażu

Mecz rozpoczął się od dwóch remisowych starć, co było zdecydowanie na korzyść Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Faktem wartym wyróżnienia było zwycięstwo Szymona Woźniaka w pierszym biegu. Tym samym były zawodnik drużyny z Gorzowa wykorzystał doskonałą znajomość owalu. Gorąco zrobiło się chwilę później. Najpierw w pierwszej odsłonie trzeciej gonitwy upadł Łoktajew, za co został wykluczony, a także sędzia ukarał go żółtą kartką. W powtórce lepsi byli gorzowianie, choć eksportowa para Stali w postaci Vaculika i Thomsena nie zdołała podwójnie pokonać Brenanna.

Emocje nie zdążyły opaść, a już doszło do kolejnej kontrowersyjnej sytuacji. Niegroźny uślizg zaliczył Pawełczak, ale młodzieżowiec Polonii nie opuścił toru. W momencie prowadzenia Stali 4:2 bieg został więc przerwany. 16-latek został wykluczony, a Arkadiusz Kalwasiński ukarał go żółtą kartką, co wydawało się kontrowersyjne. W powtórce długo zanosiło się na podwójne zwycięstwo gospodarzy. Jabłońskiego praktycznie na samej linii mety minął jednak Buczkowski.

Mocna wymiana ciosów

Po pierwszych czterech startach Gezet Stal Gorzów prowadziła 14:10, co było jednoznaczne z remisem w dwumeczu. Szybko ta sytuacja uległa zmianie. W piątym wyścigu Lebiediew i Vaculik przyjechali do mety na pierwszych dwóch pozycjach i powiększyli przewagę Stali do ośmiu „oczek”. Na cios miejscowych szybko odpowiedzieli goście, przywracając remis w dwumeczu. Kolejny znakomity bieg zaliczył Woźniak, któremu wtórował szybki Brennan. Obok kapitana Polonii niepokonany był jeszcze Paluch. Bez zaskoczenia junior żółto-niebieskich zaliczył trzecie indywidualne zwycięstwo. Za plecami 20-latka bieg skończył Lebiediew.

Gospodarze zaczęli odjeżdżać

Po dwóch seriach startów sytuacja Polonii robiła się coraz trudniejsza. Podopieczni Tomasza Bajerskiego przegrywali w dwumeczu czteroma punktami. Przewaga gorzowian dawała jednak szansę na korzystanie z rezerw taktycznych. Początkowo Tomasz Bajerski nie zdecydował się na skorzystanie z tej możliwości, a gorzowianie powiększyli swoją przewagę o kolejne cztery „oczka”. Za odrabianie strat ponownie wzięli się Woźniak i Brennan, wygrywając bieg wynikiem 5:1. W biegu dziesiątym za Łoktajewa na torze drugi raz z rzędu pojawił się kapitan zespołu z Bydgoszczy. Tym samym gościom udało się uratować remis i zatrzymać rozpędzoną Stal, która zmierzała po wywalczenie utrzymania w PGE Ekstralidze.

Stal dopięła dzieła zniszczenia

Na pięć biegów przed końcem Stal Gorzów prowadziła 34:26. Taki wynik umożliwiał jeszcze walkę przyjezdnym, a ich menadżer zdecydował się na kolejną rezerwę taktyczną. Tym razem jednak eksportowa para „Gryfów” znalazła pogromców, gdyż 4:2 pokonali ich Vaculik razem z Lebiediewem. Przewaga żółto-niebieskich, która po jedenastym biegu wynosiła już 10 „oczek”, wydawała się bezpieczną w kontekście zarówno samego spotkania jak i całego dwumeczu. Po stronie drugiej drużyny Metalkas 2. Ekstraligi brakowało argumentów, a biegi wygrywali jedynie Woźniak wraz z Brennanem. Sytuacja bydgoszczan skomplikowała się jeszcze bardziej, kiedy groźny upadek zanotował Brytyjczyk. W ostatnich trzech biegach bydgoszczanie musieli wygrać wszystko 5:1. Jak w całym spotkaniu, w tym przypadku również nie było cudu, a już przed biegami nominowanymi Stal Gorzów była pewna utrzymania w PGE Ekstralidze! Warto wyróżnić wielki wyczyn Oskara Palucha. Młodzieżowiec zakończył mecz z dużym

Ostatnie dwie gonitwy były już tylko formalnością, gdyż nic nie mogło zabrać Stali Gorzów zwycięstwa w dwumeczu. Wszak podopieczni Piotra Śwista mieli na swoim koncie 48 punktów. Później udało im się powiększyć swój dorobek do 53 „oczek” , a na torze mieli okazję pojawić się Bednář i Krok.

WYNIKI

Gezet Stal Gorzów: 53
9. Andrzej Lebiediew (1*,2*,2*,1,1,3) 10+3
10. Mikołaj Krok (-,-,-,-,0) 0
11. Oskar Fajfer ZZ
12. Martin Vaculík (2,3,3,1*,3,-) 12+1
13. Anders Thomsen (1,1,3,2,3,0) 10
14. Oskar Paluch (3,3,3,2*,3,2*) 16+2
15. Hubert Jabłoński (0,1,0,0,2*) 3+1
16. Adam Bednář (2) 2

Abramczyk Polonia Bydgoszcz: 37
1. Szymon Woźniak (3,3,2*,3,0,3) 14+1
2. Tom Brennan (2,2*,3,2,W,-) 9+1
3. Kai Huckenbeck (0,1,0,1,-) 2
4. Krzysztof Buczkowski (2,0,1,-) 3
5. Aleksandr Łoktajew (W,1,-,0,-) 1
6. Maksymilian Pawełczak (1*,W,0,2,1) 4+1
7. Kacper Andrzejewski (2,0,1,1*) 4+1
8. Bartosz Nowak NS

Bieg po biegu:
1. (59,91) Woźniak, Vaculík, Lebiediew, Huckenbeck 3:3 (3:3)
2. (60,47) Paluch, Andrzejewski, Pawełczak, Jabłoński 3:3 (6:6)
3. (60,05) Vaculík, Brennan, Thomsen, Łoktajew (W) 4:2 (10:8)
4. (60,28) Paluch, Buczkowski, Jabłoński, Pawełczak (W) 4:2 (14:10)
5. (60,02) Vaculík, Lebiediew, Huckenbeck, Buczkowski 5:1 (19:11)
6. (59,94) Woźniak, Brennan, Thomsen, Jabłoński 1:5 (20:16)
7. (61,20) Paluch, Lebiediew, Łoktajew, Andrzejewski 5:1 (25:17)
8. (60,64) Thomsen, Paluch, Buczkowski, Huckenbeck 5:1 (30:18)
9. (60,30) Brennan, Woźniak, Lebiediew, Jabłoński 1:5 (31:23)
10. (60,37) Woźniak, Thomsen, Vaculík, Pawełczak 3:3 (34:26)
11. (61,27) Vaculík, Brennan, Lebiediew, Woźniak 4:2 (38:28)
12. (61,15) Paluch, Jabłoński, Andrzejewski, Brennan (W) 5:1 (43:29)
13. (61,20) Thomsen, Paluch, Huckenbeck, Łoktajew 5:1 (48:30)
14. (61,08) Lebiediew, Pawełczak, Andrzejewski, Krok 3:3 (51:33)
15. (61,27) Woźniak, Bednář, Pawełczak, Thomsen 2:4 (53:37)

Oskar Paluch || FOT. TOBIAS KARNATZ

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz
  • Adam Bednář
  • Aleksandr Łoktajew
  • Anders Thomsen
  • Andrzej Lebiediew
  • Gezet Stal Gorzów
  • Hubert Jabłoński
  • Kacper Andrzejewski
  • Kai Huckenbeck
  • Krzysztof Buczkowski
  • Maksymilian Pawełczak
  • Martin Vaculík
  • Mikołaj Krok
  • Oskar Fajfer
  • Oskar Paluch
  • Szymon Woźniak
  • Tom Brennan

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Falubaz niczym na wyjeździe. Udany dopiero finisz. Apator melduje się w play off!

Żużel: Falubaz niczym na wyjeździe. Udany dopiero finisz. Apator melduje się w play off!

Konrad Klusak

  • PGE Ekstraliga
2 sierpnia 2026

PRES Grupa Deweloperska Toruń wygrywa w Zielonej Górze i zapewnia sobie awans do fazy play off.

Defekt pozbawił go awansu. Lebiediew zdradził szokujący powód!

Żużel. Defekt pozbawił go awansu. Lebiediew zdradził szokujący powód!

Krzysztof Choroszy

  • SGP / DPŚ / SoN
2 sierpnia 2026

Andrzej Lebiediew nie był zadowolony z końcowego rezultatu w zawodach na łódzkim owalu. Defekt motocykla kosztował go miejsce w czołowej dziesiątce. Powód problemów sprzętowych nie należał do codziennych.

Kurtz zrównał się ze Zmarzlikiem. Lambert goni liderów! (KLASYFIKACJA)

Żużel. Kurtz zrównał się ze Zmarzlikiem. Lambert goni liderów! (KLASYFIKACJA)

Paweł Płóciniak

  • SGP / DPŚ / SoN
1 sierpnia 2026

Robert Lambert zwyciężył w Łodzi i dołączył do walki o tytuł! Bartosz Zmarzlik oraz Brady Kurtz zrównali się punktami. Szykuje się emocjonująca rywalizacja w ostatnich trzech rundach cyklu.

Lambert wygrywa w Łodzi! Wielkie ściganie na Moto Arenie

Żużel - Lambert wygrywa w Łodzi! Wielkie ściganie na Moto Arenie

Krzysztof Choroszy

  • SGP / DPŚ / SoN
1 sierpnia 2026

Pierwsze w historii FIM Speedway Grand Prix na Moto Arenie w Łodzi dostarczyły wielkich emocji. W zawodach najlepszy okazał się Robert Lambert. Brytyjczyk stał się więć kolejnym zwycięzcą rundy w tym roku.

Pawełczak wprost po SGP2 w Łodzi. Nie było niedosytu

Sport żużlowy. Pawełczak wprost po SGP2 w Łodzi. Nie było niedosytu

Krzysztof Choroszy

  • SGP 2
1 sierpnia 2026

Piątkowy wieczór mógł być kapitalny dla Maksymiliana Pawełczaka. Polak ostatecznie zajął drugie miejsce w rundzie SGP2. 16-latek nie czuł jednak niedosytu.

Powrót PGE Ekstraligi! Mistrz Polski wybiera się do Zielonej Góry

Żużel - Powrót PGE Ekstraligi! Mistrz Polski wybiera się do Zielonej Góry

Paweł Płóciniak

  • PGE Ekstraliga
1 sierpnia 2026

Stelmet Falubaz Zielona Góra w niedzielę, 2 sierpnia o godzinie 17:00 podejmie Pres Grupa Deweloperska Toruń. Będzie to pierwszy mecz PGE Ekstraligi po miesięcznej przerwie.

Kwalifikacje odwołane! Wylosowano listę startową na Grand Prix

Sport żużlowy. Kwalifikacje odwołane! Wylosowano listę startową na Grand Prix

Paweł Płóciniak

  • SGP / DPŚ / SoN
1 sierpnia 2026

Odwołano kwalifikacje przed Speedway Grand Prix w Łodzi. Listę startową zawodów poznaliśmy za pomocą losowania.

Przedziwne sceny w Łodzi. Zawodnik Sparty krok od złotego medalu!

Żużel - Przedziwne sceny w Łodzi. Zawodnik Sparty krok od złotego medalu!

Przemek Krukowski

  • SGP 2
31 lipca 2026

Znamy już większość rozstrzygnięć w tegorocznym cyklu SGP 2. Zobaczmy więc, jak prezentuje się klasyfikacja generalna po 2 z 3 turniejów.

Najdziwniejszy turniej roku? Andersen triumfuje w kuriozalnym SGP2!

Żużel - Najdziwniejszy turniej roku? Andersen triumfuje w kuriozalnym SGP2!

Hubert Czaja

  • SGP 2
31 lipca 2026

31 lipca na torze w Łodzi odbyła się druga runda tegorocznego cyklu Grand Prix 2. Od początku piękny koncert grał niepokonany w fazie zasadniczej Maksymilian Pawełczak. W finale działy się jednak rzeczy, jakie nikomu nawet się nie śniły. Decydującego biegu nie udało dokończyć się w sportowy sposób!

Stal wygrywa w Ostrowie. Rekordowy występ Seifert-Salka na osłodę

Żużel. Stal wygrywa w Ostrowie. Rekordowy występ Seifert-Salka na osłodę

Konrad Klusak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
31 lipca 2026

Dakar Development Stal Rzeszów pokonuje na wyjeździe Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 48:42 i niemal zapewnia sobie awans do fazy play off.

Galeria

Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)


13 lipca 2026, zdjęć: 0

Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)

Przyjemski wygrywa! Kolejne problemy zawodnika Stali Gorzów (galeria)


11 lipca 2026, zdjęć: 0

Przyjemski wygrywa! Kolejne problemy zawodnika Stali Gorzów (galeria)

Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)


23 czerwca 2026, zdjęć: 0

Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)

Idealny powrót na domowy tor. Wychowanek Stali Gorzów wygrywa


15 czerwca 2026, zdjęć: 0

Idealny powrót na domowy tor. Wychowanek Stali Gorzów wygrywa

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Sindy Weber

    Sindy Weber

    02.08.2000r. (26l.)
  • Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)

    Timi Salonen

    02.08.2001r. (25l.)
  • Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)

    Jordan Jenkins

    02.08.2001r. (25l.)
  • Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)

    Oliver Berntzon

    02.08.1993r. (33l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 12 20 4 80
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 11 0 0 -238
Betard Sparta Wrocław 11 20 4 66
Stelmet Falubaz Zielona Góra 12 7 1 -104
Bayersystem GKM Grudziądz 12 14 1 5
Gezet Stal Gorzów 11 10 1 -17
Orlen Oil Motor Lublin 11 17 3 93
PRES Grupa Deweloperska Toruń 12 22 4 115

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 12 8 2 -53
Hunters PSŻ Poznań 12 17 2 5
Dakar Development Stal Rzeszów 12 15 2 5
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 17 3 -34
Polonia Piła 11 10 2 -109
INNPRO ROW Rybnik 12 13 3 29
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 26 4 203
Cellfast Wilki Krosno 12 7 1 -46

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Speedway Kraków 11 8 1 -57
OK Kolejarz Opole 11 11 2 -25
Śląsk Świętochłowice 12 6 0 -130
LVBET Lokomotiv Daugavpils 12 13 2 -8
Ultrapur Omega Gniezno 12 18 4 18
Trans MF Landshut Devils 12 21 5 67
Wybrzeże Gdańsk 12 25 6 135

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT