Redakcja speedwaynews.pl podsumowuje trzynastą kolejkę 2. Ligi Żużlowej. Poniższe zestawienie zawiera żużlowców, którzy naszym zdaniem najbardziej zawiedli swoich kibiców. Co ważne, siedmiu zawodników zostało wybranych zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Na pozycjach 1-5 musi zatem widnieć przynajmniej dwóch polskich seniorów, a pod numerami 6 i 7 znajdują się krajowi młodzieżowcy. Zapraszamy do lektury i kulturalnej dyskusji na ten temat w komentarzach!
1. Kevin Wölbert (OK Bedmet Kolejarz Opole) (0,3,1,2,0) 6 [3 razy nad kreską/3. raz pod kreską]
Ostatnie występy Kevina Wölberta sprawiają, że jego niemal kryształowy w oczach opolskich kibiców wizerunek zaczyna mieć pewne rysy. Niemiec w kluczowej części sezonu notuje wyraźny kryzys formy, a dodatkowo jakiś czas temu głośno wyrażał swoje niezadowolenie z faktu, że nie powołano go na jedno ze spotkań. Niezależnie od tego, czy te dwie kwestie należy jakoś łączyć, sześć punktów w pięciu startach zawodnikowi tej klasy po prostu nie przystoi i tutaj nie ma żadnych wymówek.
2. Michał Szczepaniak (OK Bedmet Kolejarz Opole) (1,0,2,1,1) 5 [2/1]
Zdecydowanie najsłabszy występ w sezonie zawodnika, który dotąd w OK Bedmet Kolejarzu mógł być uważany za pewniaka. Kapitan opolan pozornie wmieszał się w tłum, bo w okolicach 5 punktów zakręcili się niemal wszyscy seniorzy tej drużyny, ale w przypadku Szczepaniaka rozkład tego wyniku na czynniki pierwsze wypada zdecydowanie najgorzej. Zero mówi samo za siebie, trzy jedynki to trzy podwójne porażki, a dwójka została zdobyta po pokonaniu Marcela Studzińskiego, awaryjnie ściągniętego młodzieżowca ZOOleszcz Polonii. A to wszystko w sytuacji, kiedy każde spotkanie zaczyna mieć realne znaczenie dla walki o awans do Nice 1. Ligi Żużlowej…
3. Philip Hellström-Bängs (Euro Finannce Polonia Piła) (0,1,0,-) 1 [1/1]
Niestety, ale poziom 16-letniego Szweda jeszcze nie przystaje do 2. Ligi Żużlowej. Philip Hellström-Bängs pojechał w Polsce po raz trzeci. Pierwszy mecz, w Krakowie, nie był jednak dobrym sprawdzianem, gdyż przeciwnik był niewspółmiernie łatwy. Drugi, w Poznaniu, wręcz przeciwnie – to jeden z najtrudniejszych terenów w lidze. Takim realnym testem miał być wyjazd do Rawicza. Na stadionie imienia Floriana Kapały skończyło się zaledwie jednym oczkiem. Tyle dobrze, że zdobytym na rywalu – Arkadiuszu Pawlaku.
4. Petr Chlupáč (Stainer Unia Kolejarz Rawicz) (1,2,w,0) 3 [0/1]
Przypadek analogiczny do powyższego. Zakontraktowany przez „Niedźwiadki” przed sezonem Czech na swoją szansę musiał czekać do ostatniego weekendu lipca. Najpierw wystąpił przeciw Speedway Wandzie Kraków, a dzień później zmierzył się z Euro Finannce Polonią Piła. Ten drugi mecz zweryfikował umiejętności Chlupáča, który spośród rywali pokonał tylko Philipa Hellströma-Bängsa. A biorąc pod uwagę wyniki turniejów międzynarodowych, można było spodziewać się, że Czech pojedzie na poziomie Kacpra Pludry czy Szymona Szlauderbacha…
5. Oskar Bober (Euro Finannce Polonia Piła) (3,w,w,0,-) 3 [1/4]
O ile po niedoświadczonym Szwedzie, choć wypadł marnie, nie można było z góry za wiele oczekiwać, o tyle Oskar Bober zdecydowanie w Rawiczu zawiódł. 22-latek to tegoroczny krajowy lider Euro Finannce Polonii. A w decydującym meczu, w którym drużyna jedzie dodatkowo osłabiona, zebrał zaledwie 3 punkty… i 2 wykluczenia. Jedna z kolizji zakończyła się nawet żółtą kartką, a arbiter zmuszony był zejść do parku maszyn, by wytłumaczyć żużlowcom pewne rzeczy. Jeżeli gdzieś ekipa z grodu Staszica mogła uzbierać więcej punktów, to zdecydowanie przy nazwisku Oskara Bobera.
6. Marcel Studziński (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) (0,0,0) 0 [1/2]
Jedno z pozytywnych zaskoczeń pierwszej części sezonu 2019 stopniowo stacza się po równi pochyłej. Dużo mówi się o tym, że w przypadku Marcela Studzińskiego chodzi o pieniądze, a właściwie ich brak. Żużlowiec, który nie ma za co remontować sprzętu czy jeździć na zawody, traci też motywację. A zawodnik wolny i bez zacięcia nie ma czego szukać w rozgrywkach ligowych. W Bydgoszczy zdecydowanie powinni pomóc Studzińskiemu… albo liczyć na przyspieszony powrót do zdrowia Tomasza Orwata.
7. Mateusz Pacek (Speedway Wanda Kraków) (u,0,0,1) 1 [0/2]
Finanse zdecydowanie są też problemem w przypadku juniorów reprezentujących Speedway Wandę Kraków. O tym, w jakim stanie jest ich sprzęt, świadczyć mogą chociażby trzy defekty Krystiana Stefanowa. Mimo tego, wychowanek Unii Tarnów potrafił w biegu juniorskim ograć Patryka Zielińskiego. Ta sama sztuka udała się później także Dawidowi Kołodziejowi. Punktów na rywalach nie zdobywał z kolei najbardziej doświadczony z tego grona Mateusz Pacek. Jego jedyne oczko wynikało właśnie z defektu wspomnianego Stefanowa.
Źródło: inf. własna
Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News
Obserwuj nas!