⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
PRES Grupa Deweloperska Toruń Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/obraz_2025-02-04_080959581.png Logo
24.03.2026 15:30
Planowana relacja
PRES Grupa Deweloperska Toruń Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/03/falubaz.png Logo
21.03.2026 14:00
Planowana relacja
Stelmet Falubaz Zielona Góra Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/apator-torun.png Logo
20.03.2026 17:30
Zakończona
 Logo Memoriał Petera Cravena
16.03.2026 20:00
Zakończona
 Logo 3. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
07.01.2026 10:30
Zakończona
 Logo 2. runda Indywiudalnych Mistrzostw Australii
04.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo 1. runda Indywidualnych Mistrzostw Australii
03.01.2026 09:00
Zakończona
 Logo Phil Crump Solo Classic
27.12.2025 09:00
Zakończona
 Logo FINAŁ Indywidualnego Pucharu Polski 85-140cc w Wawrowie
19.10.2025 12:00
piotr-zyto-w-rybnickiej-druzynie-panuje-swietna-atmosfera
piotr-zyto-w-rybnickiej-druzynie-panuje-swietna-atmosfera
Strona główna » Piotr Żyto: W rybnickiej drużynie panuje świetna atmosfera

Sport żużlowy. Piotr Żyto: W rybnickiej drużynie panuje świetna atmosfera

  • Metalkas 2. Ekstraliga
14 maja 2019 Ten artykuł przeczytasz w 10 minut

Tomasz Wojaczek

Piotr Żyto: W rybnickiej drużynie panuje świetna atmosfera

Chyba najwięksi optymiści rodem z Górnego Śląska nie przewidywali aż tak wysokiej wygranej w sobotnim pojedynku z gdańskim Wybrzeżem. Dumy z własnych podopiecznych po zdeklasowaniu rywala nie krył szkoleniowiec miejscowych – Piotr Żyto. 

Przed sezonem prezes „zielono – czarnego” ośrodka, Krzysztof Mrozek, zapowiadał, że rybniczanie dysponują taką siłą rażenia, iż sztab szkoleniowy będzie mógł każde spotkanie oglądać z perspektywy klubowego biurowca i sączyć przy okazji bliżej nieokreślone napoje chłodzące. Nikt oczywiście nie brał tych słów na poważnie, tym bardziej biorąc pod uwagę bojowy nastrój, który od lat w parku maszyn prezentuje Piotr Żyto. Wydawać się jednak może, że akurat w sobotnim pojedynku ze Zdunek Wybrzeże Gdańsk, szkoleniowiec „Rekinów” mógł pozwolić sobie na nieco więcej luzu i ze spokojem podziwiać, jak jego podopieczni dosłownie demolują swego rywala. Jak jednak przyznał sam zainteresowany, nie zlekceważył gości i bardziej niż słabą postawą przyjezdnych, interesował się wysokim poziomem prezentowanym przez własnych zawodników. – Gdańsk udowodnił w meczu z Ostrowem, że potrafią jeździć. Każdego przeciwnika szanuję, ale moi chłopcy pokazali już na Łotwie, że są w bardzo wysokiej formie i trafili z ustawieniami sprzętowymi. Dzisiaj tor był całkiem twardy. Ostatnie dni w Rybniku nie należały do najbardziej słonecznych, przez co nie mogliśmy z nim zrobić tego, co chcieliśmy, jednak uważam, że pogoda spisała się wyśmienicie w roli toromistrza i przygotowała nam odpowiednią nawierzchnię. Zrezygnowaliśmy z piątkowego treningu, byle tylko nie naruszać i nie zepsuć naszego toru w przededniu spotkania. Mieliśmy przed sezonem wiele jazd testowych oraz sparingów, okazji do objeżdżenia było sporo i to na różnych obiektach, więc moi zawodnicy wiedzą, jak się dopasować do każdego rodzaju nawierzchni. Pojechali znakomicie, jestem z nich bardzo zadowolony. Na szczególne słowa pochwały zasługuje Siergiej, bo od jego występu w eliminacjach SEC w Krško, przez mecz w Daugavpils i dzisiejsze spotkanie, w którym zrobił kapitalną robotę widać, że chłopak po prostu jedzie – mówił po sobotnim spotkaniu rozentuzjazmowany Piotr Żyto w rozmowie z portalem speedwaynews.pl

W poprzednich rozgrywkach mocną bronią „Rekinów” był nie tylko tercet liderów Woryna – Lebiediew – Batchelor, ale również para juniorów, która niejednokrotnie przechylała szalę zwycięstwa na korzyć klubu z Górnego Śląska. Tak było chociażby podczas pierwszego pojedynku finałowego Nice 1. Ligi Żużlowej, kiedy to duet Skupień – Chmiel zdobyła łącznie trzynaście oczek. Obecny zawodnik Wilków Krosno zakończył jednak w 2018 roku starty w roli młodzieżowca, i oczywistym stała się kwestia tego, iż trzeba będzie wyłonić któregoś z grona najmłodszych zawodników PGG ROW-u i wręczyć mu meczowy plastron. W pierwszych spotkaniach tego sezonu rola ta przypadła Przemysławowi Gierze, który przeplatał przyzwoite występy, jak chociażby ten w Gnieźnie, gdzie zdobył trzy punkty i bonus, z kompletnie bezbarwnymi z zerową zdobyczą. Na sobotni pojedynek z gdańszczanami sztab szkoleniowy rybniczan zdecydował, że do składu wskoczy Mateusz Tudzież, i raczej nie mogą oni żałować tej decyzji. Syn byłego zawodnika ROW-u, Eugeniusza, który startował w zielono – czarnych barwach w latach 90., pokazał się z bardzo dobrej strony i w ligowym debiucie zapisał na swym koncie dwa „oczka” oraz punkt bonusowy. – Nie robiłbym jednak zbyt wielkiej sensacji z występu Mateusza. Nasz drugi junior, Przemek Giera, również dobrze się rozwija, we dwójkę są na tym samym poziomie. Tudzież dostał swoją szansę ze względu na dobre wyniki w DMPJ w Opolu i Ostrowie, pojechał swój ligowy debiut i wypadł dobrze. Zdobył dwa punkty na zawodniku, na którym miał je wywalczyć. Wszyscy widzieli, że nie chciał wszystkiego rozgrywać na pierwszym łuku, tylko konsekwentną i mądrą jazdą na dystansie zdołał wyprzedzić młodzieżowca gości. Mam nadzieję, że jego dzisiejszy występ będzie dobrym prognostykiem nie tylko na ten rok, ale również i na przyszły sezon. 

Przed rybniczanami teraz prawie dwa tygodnie odpoczynku od ścigania na polskich torach. W Dniu Matki podopieczni Piotra Żyto udadzą się do Ostrowa Wielkopolskiego na pojedynek z tamtejszą Ostrovią. Szkoleniowec „zielono – czarnych” nie planuje jednak żadnych dodatkowych zajęć w oczekiwaniu na potyczkę z beniaminkiem Nice 1. Ligi Żużlowej. – Większość moich zawodników jeździ w lidze szwedzkiej czy angielskiej, więc nie widzę większego sensu w organizowaniu jakiegoś dodatkowego testmeczu. Są na tyle doświadczonymi żużlowcami, że najzwyczajniej w świecie nie będą tego potrzebować. Mamy zaplanowany trening na własnym torze przed spotkaniem w Ostrowie, do tego czasu zdecydowana większość będzie miała ciągły kontakt z motocyklem w zagranicznych klubach, więc przygotowania do tego meczu nie będą się znacząco różniły od pozostałych.

Przed sezonem rybnicki ośrodek skorzystał niejako na problemach licencyjnych rzeszowskiej Stali i pozyskał zawodników, którzy w pierwszej kolejności parafowali umowy z klubem ze stolicy województwa Podkarpackiego. Linus Sundström po słabym spotkaniu w Gnieźnie, gdzie zdobył zaledwie dwa „oczka”, w następnych meczach pokazywał się z coraz lepszej strony, czego nie można niestety powiedzieć o drugim zawodniku z „żurawiego” zaciągu. Nick Morris jeszcze przed startem rozgrywek nabawił się kontuzji dłoni i nie miał jeszcze ani jednej okazji, by założyć zielono-czarny kewlar. Ten sam problem spotkał Jye Etheridge’a, który podczas treningu punktowanego z opolskim Kolejarzem doznał urazu obojczyka i od tamtej pory nie był w stanie wyjechać na tor. Jak jednak zdradza Żyto, powrót jednego z „Kangurów” nie jest wcale aż tak odległy. – Nick przed meczem w Ostrowie będzie już gotowy do jazdy, natomiast na Etheridge’a będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Jego kontuzja okazała się dużo groźniejsza, niż pierwotnie zakładaliśmy, obojczyk miał w dosyć poważny sposób uszkodzony, i na ten moment nie jestem w stanie podać konkretnej daty jego powrotu. Będę miał duży problem (śmiech), gdy wszyscy wrócą do pełnej dyspozycji. Wczoraj na treningu, którego finalnie nie było, zjawił się Bewley. Widać, że Dan się stara i ciężko pracuje, by wrócić do składu. Lecz na tę chwilę… Co mam zrobić? Drużyna jedzie, jest pełen skład, każdy zasuwa aż miło na to wszystko się patrzy, głupim i nierozsądnym posunięciem byłoby teraz kogoś zmienić.

Trudno nie odnieść wrażenia, że sobotnia wygrana rybnickiego ROW-u byłaby jeszcze okazalsza, gdyby w ostatniej gonitwie dnia rzeczywiście wystąpiła najmocniejsza para miejscowych. Jednak zamiast Woryny, to Robert Chmiel wyjechał na tor wraz z Linusem Sundströmem i ostatecznie gospodarze przegrali ten bieg 2:4. – To Kacper zaproponował, by w jego miejsce pojechał Robert. Jeśli taka deklaracja padła ze strony kapitana drużyny, to nie pozostało mi nic innego, jak się do niej przychylić. Chmiel miał również pojechać w jednym z biegów nominowanych podczas meczu z Tarnowem, bo na to zasługiwał, jednak nie pozwoliła na to wtedy pogoda i pogarszający się stan toru. Cała ta sytuacja z oddaniem swojego występu przez jednego zawodnika na rzecz drugiego świadczy tylko o jednym – w rybnickiej drużynie panuje świetna atmosfera – zakończył z uśmiechem na ustach szkoleniowiec dwunastokrotnych drużynowych mistrzów Polski. 

Źródło: inf. własna

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Daniel Bewley
  • INNPRO ROW Rybnik
  • Jye Etheridge
  • Kacper Woryna
  • Nick Morris
  • Piotr Żyto
  • Robert Chmiel
  • Siergiej Łogaczow

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Włókniarz znalazł zastępstwo. Ciężko wymarzyć lepszy początek

Żużel. Włókniarz znalazł zastępstwo. Ciężko wymarzyć lepszy początek

Hubert Furmaniak

  • Pozostałe turnieje
17 marca 2026

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa znalazł zastępstwo za Piotra Pawlickiego. Daniel Bewley zacznie sezon w Polsce od startu w Częstochowie. Szykuje się naprawdę ciekawy początek sezonu.

Bewley wyrywa zwycięstwo z rąk Holdera! Co za powrót

Żużel: Bewley wyrywa zwycięstwo z rąk Holdera! Co za powrót

Hubert Furmaniak

  • Anglia
16 marca 2026

Daniel Bewley po raz drugi wygrywa Memoriał Petera Cravena. Brytyjczyk wyrwał zwycięstwo z rąk Chrisa Holdera, który fenomenalnie wrócił po kontuzji. Brady Kurtz stanął na najniższym stopniu podium.

Pełna obsada Memoriału w Częstochowie. Znamy ostatnie nazwisko

Żużel: Pełna obsada Memoriału w Częstochowie. Znamy ostatnie nazwisko

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
16 marca 2026

Znamy już wszystkich! Robert Chmiel ostatnim uczestnikiem Speedway Silesia Cup w Częstochowie. Zobacz pełną listę startową z Bartoszem Zmarzlikiem na czele.

Kurtz idzie po hat-trick! Kiedy i gdzie obejrzeć?

Żużel. Kurtz idzie po hat-trick! Kiedy i gdzie obejrzeć?

Hubert Furmaniak

  • Anglia
16 marca 2026

Brady Kurtz, Jason Doyle czy Daniel Bewley - wspominane nazwiska łączy zwycięstwo w Peter Craven Memorial. Kiedy i gdzie obejrzeć to zjawiskowe wydarzenie?

Ambitne plany Czecha! Chce być liderem drużyny

Sport żużlowy. Ambitne plany Czecha! Chce być liderem drużyny

Paweł Płóciniak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
14 marca 2026

Jan Kvech zasilił szeregi INNPRO ROW-u Rybnik na sezon 2026. Czech chce być liderem drużyny w Metalkas 2. Ekstralidze.

Brzydki koniec mistrza w PGE Ekstralidze

Żużel: Brzydki koniec mistrza w PGE Ekstralidze

Dawid Dukiewicz

  • PGE Ekstraliga
14 marca 2026

Wracamy jeszcze do wydarzeń ligowych. Oto nasz cykl w którym opiszemy dokonania każdego sklasyfikowanego zawodnika w polskich rozgrywkach, rozpoczynając od dołu KLŻ, a kończąc na czołówce PGE Ekstraligi.

Zawodnik Motoru Lublin pojedzie w Gnieźnie. Turniej rośnie w siłę

Żużel: Zawodnik Motoru Lublin pojedzie w Gnieźnie. Turniej rośnie w siłę

Przemek Krukowski

  • Krajowa Liga Żużlowa
11 marca 2026

Poznaliśmy kolejnego uczestnika Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. Do obsady dołącza reprezentant Polski.

Kibice będą zachwyceni. Były kapitan ponownie zawita do Częstochowy!

Żużel. Kibice będą zachwyceni. Były kapitan ponownie zawita do Częstochowy!

Dawid Dukiewicz

  • PGE Ekstraliga
11 marca 2026

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa nie zwalnia tempa i właśnie ogłosił kolejnego uczestnika Speedway Silesia Cup - 52. Memoriału Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego.

Dopiero uczy się toru. Tak skomentował pierwszy trening

Żużel: Dopiero uczy się toru. Tak skomentował pierwszy trening

Hubert Furmaniak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
10 marca 2026

Robert Chmiel jest zadowolony, że udało się wyjechać na torze w Krośnie. Polaka czeka jeszcze dokładna nauka domowej nawierzchni, ale jest pełny optymizmu.

Lud zdecydował! Znamy dziką kartę na IMME

Żużel: Lud zdecydował! Znamy dziką kartę na IMME

Dawid Dukiewicz

  • PGE Ekstraliga
9 marca 2026

Obsada Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi została zamknięta. Kibice w głosowaniu wybrali ostatniego uczestnika zmagań.

Galeria

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)


15 marca 2026, zdjęć: 0

Koniec czekania w Ostrowie. Gość z PGE Ekstraligi na treningu (galeria)

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?


1 marca 2026, zdjęć: 0

Żużlowy maraton w marcu! Pełna lista sparingów. Gdzie i kiedy mecze?

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)


20 lutego 2026, zdjęć: 0

Miał być sukces, był bolesny upadek. Pech nie opuszcza młodej gwiazdy (galeria)

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)


9 stycznia 2026, zdjęć: 0

Dominacja trwa! Gwiazdor Stali Gorzów deklasuje rywali (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Daniel Davidsson

    Daniel Davidsson

    17.03.1983r. (43l.)
  • James Shanes

    James Shanes

    17.03.1997r. (29l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT