⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Planowana relacja
Betard Sparta Wrocław Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/obraz_2025-02-04_080959581.png Logo
26.06.2026 20:30
Planowana relacja
PRES Grupa Deweloperska Toruń Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2022/04/wlokniarz-czestochowa.png Logo
26.06.2026 18:00
Planowana relacja
INNPRO ROW Rybnik Logo
0:0
../../../wp-content/uploads/2021/12/nowe-logo-orzel-przezroczyste.png Logo
25.06.2026 19:00
Planowana relacja
 Logo 7. runda Pucharu GKSŻ 500R w Bydgoszczy
24.06.2026 17:30
Planowana relacja
 Logo Eliminacje MMPPK w Gdańsku
24.06.2026 17:00
Zakończona
Betard Sparta Wrocław Logo
51:39
../../../wp-content/uploads/2022/04/stal-gorzow.png Logo
23.06.2026 19:00
Zakończona
 Logo 3. runda Indywidualnego Pucharu Ekstraligi 500R w Gorzowie
22.06.2026 17:00
Zakończona
 Logo 4. runda Indywidualnego Pucharu Ekstraligi U17 w Toruniu
22.06.2026 17:00
Zakończona
PRES Grupa Deweloperska Toruń Logo
61:29
../../../wp-content/uploads/2021/12/motor.webp Logo
21.06.2026 19:20
Zakończona
Stelmet Falubaz Zielona Góra Logo
47:43
../../../wp-content/uploads/2022/04/betard-sparta-wroclaw.png Logo
21.06.2026 17:00
Zakończona
Śląsk Świętochłowice Logo
50:40
../../../wp-content/uploads/2021/12/gniezno.png Logo
21.06.2026 15:45
patrick-hansen-tez-sa-w-zyciu-inne-rzeczy-niz-zuzel
patrick-hansen-tez-sa-w-zyciu-inne-rzeczy-niz-zuzel
Strona główna » Patrick Hansen: ,,Też są w życiu inne rzeczy niż żużel”

Żużel - Patrick Hansen: ,,Też są w życiu inne rzeczy niż żużel”

  • Metalkas 2. Ekstraliga
11 sierpnia 2025 Ten artykuł przeczytasz w 8 minut

Kacper Sadurski

Patrick Hansen: ,,Też są w życiu inne rzeczy niż żużel”

Patrick Hansen ma za sobą pierwszy mecz odjechany na pełnym dystansie od czasu wypadku. Co dalej z karierą Duńczyka?

Patrick Hansen ma za sobą pierwsze spotkanie na pełnym dystansie. Duńczyk zdobył sześć punktów z bonusem w pięciu startach. Dla Hansena był to bardzo duży krok w drodze powrotnej do sportu żużlowego. Choć jak sam przyznał, na ten moment bardzo się waha czy kontynuować przygodę z ,,czarnym sportem”. Na ten moment jest mocno rozbity między jazdą dalej a zakończeniem kariery.

Patrick Hansen o bydgoskim owalu

Na początku Hansen został zapytany o sam tor w Bydgoszczy. Jak wiemy, jest to charakterystyczny obiekt do ścigania się. Natomiast jak podoba się on zawodnikowi H. Skrzydlewska Orła Łódź?

Jest to na pewno bardzo fajny tor, jeśli znasz odpowiednie ustawienia. Można powiedzieć, że wiedzieliśmy, że będzie twardy. Natomiast był o wiele bardziej śliski, niż zakładaliśmy. Jeżeli zna się ten tor i ma dobre ustawienia, to pojedzie się do przodu. Wszystko jest w porządku.

Momentami Hansen ścigał się z rywalami łokieć w łokieć. Znając jego historię wypadków został zapytany o to, jak takie momenty wpływają na niego psychicznie.

Może nie tyle, co chce odpuścić gaz. Natomiast w tych pierwszych biegach jechałem bliżej krawężnika, zamiast wynieść się szerzej. Później to już lepiej wyglądało prawda. Stoczyłem fajną walkę z Szymonem Woźniakiem. Fajnie było walczyć z nim w kontakcie. Czułem się trochę lepiej. No co prawda potem mnie wyprzedził niestety. Natomiast wydaje się, że jest jakiś potencjał. Nie zapomniałem, jak się jeździ, jak widać.

Tak jak większość zawodników gości starała się wysuwać maksymalnie na środek toru, tak Mikkel Andersen rozpędzał się, odbijając się od dmuchanych band. Stąd pytanie w stronę zawodnika gości jak do tego doszło i czy nie myśleli, aby pójść w ślady młodego talentu.

Mikkel to oczywiście utalentowany chłopak. Natomiast znalazł tam coś, dzięki czemu ten motor nie kręcił się tak mocno. Nawet w parku maszyn było słychać, że zamiast takich mocnych obrotów to ten motor delikatnie mówiąc ,,zdechł”. Ładnie go tam skleiło, dzięki czemu jechał do przodu. Wtedy jest zdecydowanie łatwiej jechać w ten sposób. Mnie trochę brakowało do tego, ale może następnym razem.

Psychiczna blokada po upadku

Hansen zanotował w Bydgoszczy kolejną w tym roku trójkę. Choć była ona zdobyta na juniorach w wyścigach nominowanych, Duńczyk nie kryje szczęścia.

Jest to fajne uczucie. Jednak tutaj juniorzy są bardzo dobrzy. Natomiast chciałbym te trójki też na seniorach zdobywać. Jednak po to tu jestem, żeby więcej tych punktów zdobywać. Ale pierwsze koty za płoty. Myślę, że jeszcze w przyszłości będzie lepiej.

Jak wytłumaczył, owacja na stojąco od całego stadionu jest bardzo budująca.

Zawsze było różnie, kiedy przyjeżdżałeś gdzieś jako gość. Teraz po tej kontuzji nieważne gdzie jadę i zawsze mam ogromne wsparcie, za co jestem bardzo wdzięczny i bardzo dziękuje. To jest na pewno duża motywacja do dalszej pracy.

Co dalej dla Patricka Hansena?

Na koniec nie mogło zabraknąć pytania o plany na rok 2026. Czy Patrick Hansen dalej planuje kontynuować przygodę z żużlem? Czy może obecnie jest mu bliżej zakończenia sportowej kariery?

Zastanawiam się cały czas. Nie jest to żadną tajemnicą, że to bardzo ciężka decyzja. Na razie jest to raczej pół na pół. Wszystko zależy od tego, czy będę miał pracodawcę. Czy może będę ryzykował na kontrakt warszawski? Czy może od razu to wszystko sprzedać i robić co innego? Też są w życiu inne rzeczy niż żużel. Chciałbym jeździć, kocham jeździć i to jednak moje marzenie, żeby dalej jeździć.

Natomiast jeśli chodzi o plany sportowe, to Patrick Hansen ma konkretne plany co do poziomu, na którym potencjalnie chciałby rywalizować.

Chciałbym zostać w pierwszej lidze. Stać mnie na to. Po prostu potrzebuje więcej jazdy. Nie zapomniałem, jak się jeździ. Po prostu jak zaczynasz sezon w sierpniu, to jest o wiele ciężej. Natomiast wierzę, że jestem w stanie walczyć w pierwszej lidze. Liczę na pierwszą ligę i tyle.

Na koniec pytając o to, czy są prowadzone jakieś rozmowy z Orłem, na temat przedłużenia współpracy Patrick Hansen wyznał, że na ten moment nie prowadzi on z klubem z Łodzi żadnych rozmów kontraktowych.

Patrick Hansen na treningu w Ostrowie

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz
  • H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
  • Metalkas 2. Ekstraliga
  • Patrick Hansen

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Junior Polonii komentuje zamieszanie ze swoim udziałem. „To moja wina i przepraszam”

Sport żużlowy. Junior Polonii komentuje zamieszanie ze swoim udziałem. „To moja wina i przepraszam”

Dawid Dukiewicz

  • Metalkas 2. Ekstraliga
24 czerwca 2026

Maksymilian Pawełczak komentuje sytuację z biegu juniorskiego z niedzielnego spotkania. 17-latek też dzieli się swoimi przemyśleniami na temat intensywności startów oraz bydgoskiego toru.

ROW ponownie wygrywa z kompletem! Podwójne ex aequo w Rzeszowie

Żużel - ROW ponownie wygrywa z kompletem! Podwójne ex aequo w Rzeszowie

Krzysztof Grzęda

  • Mini żużel/250cc
23 czerwca 2026

Za nami kolejna runda Drużynowego Pucharu 2. Ekstraligi 500Rcc w Rzeszowie. Zawody ponownie wygrywa Grupa Metrocars ROW ROW Rybnik.

Jakobsen o swojej przyszłości. Dlatego został w Ostrowie

Żużel - Jakobsen o swojej przyszłości. Dlatego został w Ostrowie

Krzysztof Grzęda

  • Metalkas 2. Ekstraliga
23 czerwca 2026

Po niedzielnym meczu Frederik Jakobsen ogłosił pozostanie w Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski na sezon 2027. Duńczyk ogłosił, co było tego powodem.

Jan Kvech zostanie w ROW-ie Rybnik? Powiedział o tym wprost

Żużel - Jan Kvech zostanie w ROW-ie Rybnik? Powiedział o tym wprost

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
23 czerwca 2026

Transferowa bomba w Rybniku! Jan Kvěch notuje kosmiczny sezon i jest najskuteczniejszym zawodnikiem ligi ze średnią 2,521. Po dobrym występie w Grand Prix Czech przerwał milczenie i wprost odpowiedział na pytanie dot. swojej przyszłości w Polsce.

Wielki gest Woffidnena! Niewielu by tego dokonało

Żużel: Wielki gest Woffidnena! Niewielu by tego dokonało

Hubert Furmaniak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
23 czerwca 2026

Tai Woffinden zdecydował się oddać opaskę kapitana Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski. Brytyjczyk powierzył rolę Frederikowi Jakobsenowi po zakończonym meczu z Cellfast Wilkami Krosno. To naprawdę wielki gest brytyjskiego żużlowca.

Zawodnik ROW-u Rybnik wznowił treningi. Trener będzie mieć ból głowy?

Żużel: Zawodnik ROW-u Rybnik wznowił treningi. Trener będzie mieć ból głowy?

Rafał Drabiniok

  • Metalkas 2. Ekstraliga
23 czerwca 2026

Przełomowe wieści z Rybnika! Lider formacji młodzieżowej ROW-u, Kacper Tkocz, po blisko dwóch miesiącach od złamania dłoni w Bydgoszczy, oficjalnie wrócił na tor! Choć lekarze straszyli dłuższą przerwą i nie chcieli wyciągnąć drutów, młody żużlowiec dopiął swego.

Wielkie wyróżnienie wychowanka Polonii. Nikt mu tego nie zabierze

Żużel - Wielkie wyróżnienie wychowanka Polonii. Nikt mu tego nie zabierze

Hubert Furmaniak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
23 czerwca 2026

Maksymilian Pawełczak z ogromnym wyróżnieniem. Młodzieżowiec Abramczyk Polonii Bydgoszcz otrzymał dziką kartę na 2. rundę Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zawody odbędą się 4 lipca.

Czy to sponsor tytularny? Stal z ważnym ogłoszeniem

Żużel: Czy to sponsor tytularny? Stal z ważnym ogłoszeniem

Hubert Furmaniak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
23 czerwca 2026

ZKS Stal Rzeszów ogłosiła nowego sponsora. Problem w tym, że to nie jest wspominany tytularny. Tomasz Przybylski będzie wspierał młodzieżowców rzeszowskiego zespołu w kolejnych meczach.

Wychowanek został bohaterem! „Skorzystałem ze sprawdzonych rozwiązań. Na początku namieszała nam plandeka”

Żużel: Wychowanek został bohaterem! „Skorzystałem ze sprawdzonych rozwiązań. Na początku namieszała nam plandeka”

Konrad Klusak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
23 czerwca 2026

Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski pokonał Cellfast Wilki Krosno 54:36, a Jakub Krawczyk zdobył jedenaście punktów i bonus. To najlepszy mecz zawodnika w krótkiej seniorskiej karierze.

ROW wygrywa w Rzeszowie! Dwóch zawodników z kompletami

Żużel: ROW wygrywa w Rzeszowie! Dwóch zawodników z kompletami

Krzysztof Grzęda

  • Metalkas 2. Ekstraliga
22 czerwca 2026

W Rzeszowie odbyła się 7. runda Drużynowego Pucharu 2. Ekstraligi 500Rcc. Zawody wygrał Grupa Metrocars ROW Rybnik.

Galeria

Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)


23 czerwca 2026, zdjęć: 0

Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)

Idealny powrót na domowy tor. Wychowanek Stali Gorzów wygrywa


15 czerwca 2026, zdjęć: 0

Idealny powrót na domowy tor. Wychowanek Stali Gorzów wygrywa

Skupień i Nycz startowali w Niemczech. Ogromny puchar za wygraną


26 maja 2026, zdjęć: 0

Skupień i Nycz startowali w Niemczech. Ogromny puchar za wygraną

Awans nie dla Zengoty. Piekielnie szybki Michelsen (galeria)


17 maja 2026, zdjęć: 0

Awans nie dla Zengoty. Piekielnie szybki Michelsen (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)

    Jakub Jamróg

    24.06.1991r. (35l.)
  • Światowe gwiazdy musiały się ratować. Wielkie emocje (galeria)

    Kacper Kłosok

    24.06.2003r. (23l.)
  • Maximilian Belsing

    24.06.2003r. (23l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 9 14 2 54
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 9 0 0 -184
Betard Sparta Wrocław 9 14 2 52
Stelmet Falubaz Zielona Góra 9 4 0 -96
Bayersystem GKM Grudziądz 9 14 1 48
Gezet Stal Gorzów 9 10 1 24
Orlen Oil Motor Lublin 9 11 1 58
PRES Grupa Deweloperska Toruń 9 13 1 44

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 9 8 2 -13
Hunters PSŻ Poznań 9 14 1 27
ZKS Stal Rzeszów 9 7 0 -9
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 9 11 1 -32
Polonia Piła 9 7 1 -108
INNPRO ROW Rybnik 9 9 1 13
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 9 20 2 165
Cellfast Wilki Krosno 9 4 0 -43

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Speedway Kraków 8 7 1 -41
OK Kolejarz Opole 6 7 0 5
Śląsk Świętochłowice 7 4 0 -54
Lokomotiv Daugavpils 7 5 0 -28
Ultrapur Omega Gniezno 8 13 2 39
Trans MF Landshut Devils 7 6 0 4
Wybrzeże Gdańsk 9 16 3 75

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT